Šeliga v tejto súvislosti pripomenul protesty z roku 2018, ktoré vtedy ešte ako člen iniciatívy Za slušné Slovensko spoluorganizoval, na ktorých ľudia stáli na námestiach kvôli túžbe po slušnosti. “Je neslušné kopírovať cudzie texty bez citovania. Je ešte neslušnejšie sa po odhalení tváriť, že to tak nie je. A úplne najmenej slušné je žiadať od svojho predchodcu odstúpenie a na seba mať v tej istej situácii úplne iné nároky.”
To, že Kollár oznámil, že odteraz nebude používať svoj akademický titul je pre Šeligu nedostatočná reakcia. “Reči o tom, že sa nie je za čo ospravedlniť, či ako všetko bolo v súlade so zákonom sú v tomto prípade zlým signálom všetkým poctivým univerzitám, vysokým školám, učiteľom aj študentom a žiakom.”
Šeliga tiež odsúdil to, že Kollár zaútočil na médiá a opozíciu. “Chceli sme nastaviť novú a vyššiu politickú kultúru. Z tohto pohľadu som čakal viac,” dodal v závere svojho príspevku na sociálnej sieti s tým, že sa o tom všetko budú baviť aj na predsedníctve strany, keďže to nepovažuje za uzatvorenú vec.
Vyjadrenie s ktorým prišiel dnes pred novinárov Boris Kollár neuspokojilo ani poslanca Petra Kremského z klubu OĽaNO. Kremský si totiž myslí, že ak Kollár pri písaní diplomovky nedodržal pravidlá a urobil chybu, tak si ju mal priznať, ospravedlniť sa za ňu a odčiniť ju.
“Napríklad prácu prepracovať alebo napísať znovu. Bez pokánia niet odpustenia. Nepomôže vykrúcanie ani výhovorky, len pokoriť sa a dať si veci do poriadku. Inak človek stráca hodnovernosť. Rovnako ako som to napísal v septembri 2017 o Andrejovi Kiskovi a jeho daňovej kauze. Tiež si ju nedokázal priznať a ospravedlniť sa, tiež mu to ľudia spočítali. Netvárme sa, že toto je iné. Nebudem nikoho vyzývať na odstúpenie, ale toto by som čakal, to je základ. Priznať sa, ospravedlniť a odčiniť chybu,” napísal Kremský.
Tatiana Stará