Podľa Hernota Krampera, väčšina západných vojenských expertov chváli Armatu a označuje ju za nový revolučný tank, ktorý prevyšuje tanky NATO vo všetkých ukazovateľoch. Sám Kramper však Armatu nepovažuje za revolúciu vo vývoji tankov, ale za klasický ruský prístup k vybudovaniu nového tanku.
Kramper tvrdí, že tankové vojská vždy predstavovali dominantnú pozemnú zbraň ruskej armády. Rusi majú vynikajúcu tankovú školu a bohaté skúsenosti. Ruské tanky vždy patrili, patria a budú patriť k svetovej špičke. Pre Rusov nie je dôležité súťažiť s Američanmi v oblasti vývoja námorníctva, Rusi nikdy necítili potrebu budovať mohutnú flotilu lietadlových a hladinových lodí. V námornej oblasti sa Rusi vždy sústredili na obranu svojho pobrežia, ich hlavnou námornou zbraňou sú ponorky a moderné rakety s jadrovými hlavicami, ktoré dokážu likvidovať hladinové loďstvo.
Tanky majú podľa švajčiarskeho experta Rusi podstatne lepšie ako Američania, či členovia NATO. Pre Rusov nie je problém vyvinúť nový tank, ktorého súčasťou sú nové technologické moduly. Pokiaľ sa Nemecko sústredí na modernizáciu svojich Leopardov alebo bojových transportérov (od svojho vzniku Leopard modernizovali približne 40-krát), Rusi sú schopní vybudovať nový tank okamžite.
Armata podľa švajčiarskeho dôstojníka Hernota Krampera predstavuje momentálne vrchol možností tankových vojsk. Existujúce tanky jednotlivých armád NATO za Armatou výrazne zaostávajú, modernizácia týchto tankov nemusí priniesť očakávaný výsledok.
Odborníci USA a NATO budú musieť v najbližších rokoch vyvinúť nový tank, ktorý by dokázal náskok Armaty znížiť. Rusi však svoje zbrane vytvárajú pri podstatne menších finančných objemoch, ako konštruktéri štátov NATO. Proces zrodu nového amerického či európskeho tanku preto môže naraziť na množstvo problémov a zdržaní, za ten čas Rusi určite vymyslia niečo nové, Armatu modernizujú, alebo vyvinú nový tank. Finančné i vedecké kapacity na to majú.