Na Slovensku “je bežná drobná kriminalita v podobe vreckových krádeží a vlámaní do automobilu”, a to najmä “v turistických centrách, ako sú Bratislava, Vysoké Tatry, či kúpeľné miesta, a nemožno vylúčiť ani krádeže v hoteloch”.
Úrad ministerstva osobitne upozorňuje na Bratislavu: “V centre hlavného mesta Bratislava sa nedávno zvýšil počet násilných trestných činov, z ktorých niektoré boli namierené proti cudzincom. Osobitnú opatrnosť odporúčame v areáli Obchodnej ulice.” Práve na tejto ulici došlo k útoku na Filipínca.
Spomína aj nočné kluby v centre Bratislavy, kde okrem útoku sú poškodeným osobám do nápoja nakvapkané aj rôzne uspávacie prostriedky, čím sú následne okradnuté o značné sumy. Ako bežné preventívne opatrenia je odporúčané piť len tie nápoje, o ktorých sa vie, čo je do nich naliate, takže “nápoje v baroch, v krčmách a v nočných kluboch by sa nemali nechať bez dozoru”. Zvýšenú opatrnosť kladú hlavne na “nápoje podávané u niekoho v byte” a “najlepšou ochranou je necestovať sám”.
Pri cestovaní autom, nemecký cudzinecký úrad varuje proti krádežiam, pretože “predovšetkým sú ohrozené nové vozidlá nemeckých značiek so zahraničnými evidenčnými číslami, osobitne tie s elektronickým zámkom”.
Upozorňuje sa aj na prípady, keď na diaľnici medzi Brnom a Bratislavou sú vodiči vyzývaní, aby zastavili kvôli nejakej pomoci s opravou auta, pričom bývajú okradnutí. Dochádza k tomu hlavne na odpočívadlách alebo na čerpacích staniciach v mestskej oblasti Bratislavy, v smere od a na Brno (Prahu), Viedeň, Budapešť a Trnavu (Žilinu). Stalo sa, že autá boli nepozorovane poškodené na čerpacích staniciach, tie počas jazdy boli nútené po krátkom čase mimo cesty zastaviť a okoloidúci, ktorí sa ponúkli pomôcť, okradli cestujúcich v aute.
Nemeckým štátnym príslušníkom sa vo všeobecnosti odporúča, aby sa zaregistrovali do zoznamu prevencie voči nehodám, aby tak bolo možné rýchlo sa s nimi skontaktovať v prípade núdze.