Úrady oznámili, že migrantov z Calais rozmiestnia do rôznych častí Francúzska po menších skupinách, aby sa zabránilo vytvoreniu dalšieho geta. Výnimkou je iba oblasť Ile-de-France, t.j. oblasť v okolí Paríža, kde sa koncentruje väčšina migrantov a Korzika, kde medzi miestnymi a prisťahovalcami často prepukali konflikty. Nespokojnosť vyjadrujú aj miestne úrady a obyvatelia lokalít, kam sú utečenci z Calais rozmiestňovaní. Miestni obyvatelia vyčítajú úradom, že s nimi nikto presun týchto ľudí nekonzultoval a požadujú referendum.
Rozruch vyvolalo aj ubytovanie ľudí v meste Chaluy, kde starosta oznámil svojim obyvateľom, že oblasť prijme 30 maloletých migrantov z Calais. Ubytovaní však budú na zámku Vernay, ktorý vlastní dopravná spoločnosť SNCF. Na zámku budú mať k dispozícii 4 tenisové kurty, bazén, súkromný park a les. Táto informácia rozzúrila mnohých Francúzov, ktorí to vnímajú ako nespravodlivosť voči nízkoprijímovým obyvateľom a poukazujú na to, že krajina nemá dostatok miest ani pre bezdomovcov v zimnom období, kam by sa uchýlili a mnohí Francúzi napriek tomu, že pracujú si nemôžu dovoliť ubytovanie. Nie zriedka sa stáva, že prespávajú v aute, ako často ukazujú reportáže. Jeden z čitateľov týždenníka Valeures actuelles podotkol, že Francúzsko už nie je “krajinou ľudských práv“ ( ako Francúzi radi označujú svoju vlasť) ale práv len pre cudzincov.
Napriek tomu, že všetky ubytovacie centrá, do ktorých sú migarnti z Calais rozmiestňovaní, sú na vysokej úrovni a sú neporovnateľné s podmienkami Džungle, mnohí sa nevzdávajú svojho sna dostať sa do Veľkej Británie. Dokazuje to aj príklad z mesta, Fourras ktoré minulý štvrtok prijalo 22 migrantov. V piatok ráno personál ubytovacieho centra zistil, že dvaja migranti chýbajú. To isté sa zopakovalo aj v sobotu ráno a počas noci zo soboty na nedeľu sa rozhodli odísť ďalší štyria ľudia. V nedeľu ich nasledovali ďalší traja, takže z celkového počtu zostala iba polovica.
Starostka mesta Sylvie Marcilly bola touto skutočnosťou “rozrušená“, avšak podľa vyjadrenia iných kompetentných pracovníkov sa to dalo predvídať, kedže niektorí z migrantov boli permanetne v telefonickom spojení s ľudmi žijúcimi v Britámii.
„Bolí ma z toho srdce. Od štvrtka som s nimi hovorila a povedali mi, že sa chcú vrátiť do Calais. My nie sme proti tomu, aby sa im pomáhalo, robíme, čo je v našich silách, zabezpečujeme ubytovanie, stravu, ale to je vzdialené od cieľa, ktorý chcú dosiahnuť”, cituje týždenník starostku. Po zmiznutých migrantoch pátra v súčasnosti polícia. Ubytovaní utečenci pochádzajú zo Somálska, Eritrey, Etiópie, Afganistanu a Saudskej Arábie.