NAŽIVO

Zelenskyj vyhlásil, že Trump nedal jednoznačnú odpoveď na otázku o možnom dodaní rakiet Tomahawk Ukrajine.

„Trump nepovedal ‚nie‘, ale ani ‚áno‘,“ povedal ukrajinský prezident.

„Myslím si, že Putin sa bojí, že Spojené štáty nám dodajú Tomahawky. A myslím si, že sa naozaj bojí, že ich použijeme,“ dodal.

Pripomíname, že západné médiá písali, že Trump jednoznačne odmietol Ukrajine dodávku Tomahawkov.

Včera 19:29

Rakúske ministerstvo zahraničných vecí v sobotu oznámilo, že na nadchádzajúcom summite napokon podporí najnovší 19. balík európskych sankcií proti Rusku.

Včera 18:24

Podľa zdrojov televízie CNN predstavitelia americkej prezidentskej administratívy rokujú o organizácii štvrtého osobného stretnutia šéfa Bieleho domu Donalda Trumpa so severokórejským vodcom Kim Čong-unom. Stretnutie by sa mohlo uskutočniť v najbližších týždňoch.

Včera 18:23

Vo veku 96 rokov zomrela v sobotu v Jeruzaleme Dita Krausová. Krausová bola jednou z posledných pamätníčok holokaustu českého pôvodu.

Rodáčka z Prahy bola v mladosti väznená v Terezíne, Auschwitzi, Hamburgu a Bergen-Belsene. Informuje portál iDNES.cz.

Včera 18:20

Na Symbolickom cintoríne pri Popradskom plese si v sobotu pripomenuli obete hôr. V rámci tohtoročnej pietnej spomienky tu oproti vlaňajšku pribudli tri nové pamätné tabuľky s menami obetí.

TANAP Cintorín Obete Hory Spomienka
Na snímke vľavo riaditeľ Horskej záchrannej služby Martin Matúšek a riaditeľ správy Tatranského národného parku Michal Babnič vešajú vence počas pietnej spomienky na obete hôr na Symbolickom cintoríne pri Popradskom plese v sobotu 18. októbra 2025 / Foto: TASR-Veronika Mihaliková
Čítať viac | Včera 17:29

V Švajčiarsku vypočujú Lotyša, ktorý sa dostal do konfliktu s Ukrajincami.

Píše o tom DeutcheWelle. Publikácia pripomína, že nedávno sa na internete objavilo video zo švajčiarskeho vlaku, na ktorom sa rusky hovoriaci muž dostal do hádky so ženou a jej manželom, pričom sa označil za „ruského človeka”.

Video obletelo internet a vyvolalo veľký ohlas.

Lotyšské úrady vyhlásili, že muž na videu je lotyšský občan a proti nemu bolo začaté trestné stíhanie za podnecovanie medzitnickej nenávisti.

Zároveň vo Švajčiarsku vyhlásili, že vypočujú všetkých, ktorí sa zúčastnili „potýčky“ vo vlaku.

Včera 15:03

Po stretnutí so Zelenským mal Trump dojem, že ukrajinský prezident nechce mier, ale usiluje sa o eskaláciu.

O tom píše CNN s odvolaním sa na svoje zdroje v Bielom dome.

„V priamom a úprimnom rozhovore Trump jasne dal Zelenskému najavo, že zatiaľ ukrajinský líder nedostane rakety s veľkým doletom, schopné doletieť do najvzdialenejších kútov Ruska, o ktoré žiada. Jeden z úradníkov uviedol, že Trump má dojem, že Ukrajina sa snaží o eskaláciu a predĺženie konfliktu,” píše sa v článku.

Iní úradníci Bieleho domu sa domnievajú, že “obe strany by mali uzavrieť dohodu„, pretože ďalej sa “podmienky budú len zhoršovať”.

Včera 14:59

Zelenskyj nedosiahol počas návštevy USA to, čo chcel, myslí si nemecký kancelár Friedrich Merz, odvolávajúc sa na svoj rozhovor so Zelenským po jeho stretnutí s Trumpom.

Podľa Merza „táto návšteva nebola taká, ako Zelenskyj dúfal“.

Podľa kancelára rokovania vo Washingtone ukázali potrebu posilnenia európskej pomoci Ukrajine vo všetkých ohľadoch, „vo finančnom, politickom aj vojenskom“.

Včera 14:58

Francúzsky futbalový veľkoklub Paríž Saint-Germain predviedol v druhom polčase skvelý obrat a zachránil remízu 3:3 proti silnému Racingu Štrasburg v dramatickom zápase Ligue 1.

Paríž Saint-Germain
Na snímke hráč PSG Goncalo Ramos oslavuje po tom, ako strelil druhý gól proti Štrasburgu vo futbalovom zápase francúzskej ligy League One Paríž Saint-Germain – Racing Štrasburg / Foto: TASR/AP-Christophe Ena
Čítať viac | Včera 14:51

Postoj Trumpa po stretnutí so Zelenským prekvapil európskych partnerov, píše Axios vo svojom článku o výsledkoch stretnutia.

Neskôr urobili rad vyhlásení na podporu Ukrajiny, čo môže svedčiť o tom, že stretnutie nebolo úspešné.

Pripomíname, že v tej istej publikácii sa uvádzalo, že hlavnou prioritou Zelenského bolo získať od amerického prezidenta záväzky nielen v súvislosti s raketami Tomahawk, ale aj s radom ďalších zbraňových systémov, Trump ich však neposkytol. Samotné stretnutie prebiehalo v napätej atmosfére.

Včera 14:01

Predstaviteľom petičného výboru neumožnili na sobotnom zasadnutí Valného zhromaždenia Klubu slovenských turistov (KST) v Žiline odovzdať petíciu za odvolanie súčasného predsedu Petra Šveca a výzvu v súvislosti s výberovým konaním na tatranských chatárov. Informovala o tom Martina Kedrová z petičného výboru s tým, že petície pošlú poštou.

Žilina VZ KST Protest Tichý Petícia
Na snímke žena drží petičné hárky počas tichého protestného zhromaždenia ako súčasť odovzdania petície za odvolanie súčasného predsedu Klubu slovenských turistov (KST) Petra Šveca a výzvu Priateľov hôr v súvislosti s tatranskými chatami pred začiatkom Valného zhromaždenia Klubu slovenských turistov (KST) v Žiline v sobotu 18. októbra 2025 / Foto: TASR-Daniel Stehlík
Čítať viac | Včera 12:13
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Mediálne monopoly – signál návratu totality

Na manipuláciu väčšiny antidemokrati používajú jeden osvedčený a všetkými podobnými totalitami overený nástroj – manipulatívne médiá. Ak niekto nájde rozdiel medzi neslobodou médií kedysi v rukách ústredných výborov komunistických strán, alebo ministerstiev propagandy fašisticko-nacistických režimov a dnešnými mediálnymi monopolmi ovládanými súkromníkmi, tak sa stane laureátom Nobelovej ceny. Riešením je demokratická podpora a ochrana existencie mediálnej obsahovej variabilnosti, teda alternatívy. A štátno-väčšinové odhaľovanie a postihovanie mediálnej manipulácie, aj jednostrannosti

❚❚
.

Demokracia (bez prívlastkov) je totiž právom informovaného výberu, právom argumentačného vyjadrenia. Ak to vedel a vo forme „glasnosti“ a „perestrojky“ to presadzoval neboľševický komunista Gorbačov, tak on bol neporovnateľne serióznejší demokrat ako ktorýkoľvek súčasný predstaviteľ extrémistického, boľševicko-nacistického „humanistického“ netolerantného, agresívneho libero-demokratizmu. Tolerancia k netolerantným je v lepšom prípade naivita, v horšom ľudská hlúposť. Ustupovanie agresii provokuje agresora a ubezpečuje ho o legitimite jeho agresívnych zámerov.

Títo manipulátori sa nezastavia pred použitím žiadnej demagógie. Najnovšie odmietanie nadpráv pre homosexuálne menšiny a odmietanie exhibicionistického teroru zvrátenými pochodmi goebelsovskí mediálni manipulátori nazývajú rozširovaním nenávisti proti homosexuálom z cirkevných kazateľní. Na to treba veľmi odolný žalúdok. Ale časť masy si povie „písali v novinách“, … „hovorili v televízii“, … „fuj, hnus, tí farizeji“.

Totalitné ovládnutie mediálneho priestoru nositeľmi oligarchických (menšinových) hodnôt a záujmov má svoje hmatateľné výsledky. Svojho času liberálnymi politikmi umožnené zásadné zredukovanie rozsiahlej strednej triedy pripustením nebankoviek na trh, ktorého masa bola zložená z ekonomických šarlatánov – bývalých vlastníkov nehnuteľností. Nehoráznymi úrokmi o všetko prišli a náš štát charakterizujú milióny exekúcií v prospech šmelinárov. Čo to má spoločné s mediálnou totalitou? Nuž veľmi veľa. Práve médiá nehorázne zarábali na tomto nešťastí masívneho množstva ľudí, na rozširovaní tejto epidémie šmeliny.

.

Nikto nemá odvahu tento gigapodvod zastaviť a dať mu správnu nálepku. Nikto nemá odvahu poučiť sa zo skúseností iných, kde sa so šmelinármi dokázali účinne vysporiadať tak, že im boli vyplatené len istiny s minimálnymi úrokmi. Reklamy nebankoviek nás otravovali dlhé mesiace a pre médiá boli životodarnou mannou. Rovnako, ako nás dnes otravujú korupčné reklamy na europrojekty. Ktoré takto podporujú najrozsiahlejšiu systémovú korupciu v histórii ľudstva. Nádejná výhra zdravého sedliackeho rozumu v nasledujúcich parlamentných voľbách môže vytvoriť predpoklady na jej zastavenie.

Dôsledkom mediálnej totality je tiež už opakovane po sebe zvolenie totálnych amatérov a šarlatánov, bez akejkoľvek politickej skúsenosti, do najvyšších štátnických funkcií. A to ešte netušíme, čo budúcnosť odhalí v sekretárskej minulosti v protištátno-rozvratnej mimovládke našej súčasnej „rezidentky“. Ešte môžeme byť prekvapení rovnako, ako v prípade jej predchodcu. Minimálne tou masívnou mienkotvorno-mediálnou bagatelizáciou závažných odhalení. Inšpiráciou by mohli byť aj trojročné skúsenosti z naháňania tzv. ruskej stopy vplyvu na zvolení prezidenta USA Trumpa.

V USA boli voľby o tradicionalistických hodnotách vyvracajúcich násilne presadzovanú politickú korektnosť, ktoré prezident Trump predstavuje a ktoré prezentoval. U nás boli o marketingových nálepkách na veľkonočnom vajíčku (zvonka pekné, zvnútra prázdne) – „lebo slušnosť, … „lebo žena“, … „lebo nová tvár“. Tovar kúpený v akcii má vždy v sebe nejaký háčik. Skúsme si predstaviť, ako by polícia naložila so špičkovým šoférom, chyteným bez vodičáka. Asi by si nepovedali: „veď sa naučí, dokonca už nás presvedčil, veď pri úniku jazdil ako Fittipaldi“. Veď hazard, že v procese učenia musíme akceptovať nejakú obeť je evidentne minimálny. Ak by letecká inšpekcia objavila rovnako „zručného“ pilota bez licencie, asi by ho rodina neuvidela dlhé roky po odsúdení prinajmenšom za rozsiahle všeobecné ohrozenie.

Také prípady už vo svete existujú. A dlhý chládok si už vychutnali alebo stále užívajú aj podvodní lekári. Len na prezidenta stačí úsmev, prázdne frázy, nulová prax, nulové skúsenosti v politike, nulové vedomosti z geopolitiky a z bezpečnostnej politiky kombináciou vzdelania a praxe. Ako aj absolútna analytická nekvalifikovanosť pri pochopení podstaty spravodajských informácií, v ktorých erudovanosť budúci najvyšší štátnik tradične získa pôsobením vo vysokých politických funkciách alebo na vrchole v štátnej správe. Určite nie vo funkcii pomocnej sily v protištátke, čakajúcej na inštrukcie zo zahraničných centrál. A následné vybľakovanie osočovaní o nacionalistoch na základe chápania nacionalizmu z manipulačných totalitných ideologických príručiek. To sú extrémne dôsledky nástrojov a trúfalosti extrémistického „humanistického“ liberalizmu.

Peter Švec

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Miro Majerník

Gustáv Murín

Marián Tkáč

Marek Brna

Andrej Sablič

.
.
.

“Kde sa stratil Andrejko, išiel cikať?” Poníženie parlamentu v priamom prenose

Rokovanie o rozpočte na nadchádzajúci rok prinieslo okrem dramatických momentov aj dehonestujúce chvíle

18. 10. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Predavačku napadol motorovou pílou

Motorovou pílou zaútočil v stredu v českom mestečku Horní Blatná v okrese Karlove Vary cudzinec na predavačku vietnamského pôvodu v…

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Medvedev naznačil, čo bude pre Zelenského znamenať koniec vojny

Trump počas stretnutia s plačlivým žobrákom povedal zrejmú, ale dosť zaujímavú vec: „Nech Rusko a Ukrajina uznajú seba za víťazov…

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

V Českej republike policajti pri nácviku zásahu proti strelcovi v škole omylom vtrhli do inej školy

Policajti, ktorí v českom meste Varnsdorf na severe Čiech, nacvičovali zásah proti aktívnemu strelcovi v škole, omylom vtrhli nie do…

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Fico – Orbán – neporovnávajte neporovnateľné, vyzýva Belousovová

Bývalá politička zverejnila svoj názor na dvoch premiérov susediacich krajín, dvoch mužov, ktorí sú v EÚ vnímaní ako rebeli a…

18. 10. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

“A to je všetko.” Čo sa deje v Pokrovsku?

Včera vojenský komentátor nemeckých novín Bild vyhlásil, že Rusi už vstúpili do centra Pokrovska a ich drony “berú do zajatia”…

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Michelko: Nemôžeme so sebou nechať zametať

Koaličný poslanec Roman Michelko nevidí šancu na poskladanie ústavnej väčšiny v prípade predĺženia volebného obdobia primátorov a starostov na päť…

18. 10. 2025 | Aktualizované 18. 10. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Aktualizované 18. 10. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Petičnému výboru neumožnili odovzdať petíciu za odvolanie predsedu Klubu slovenských turistov v Žiline

Predstaviteľom petičného výboru neumožnili na sobotnom zasadnutí Valného zhromaždenia Klubu slovenských turistov v Žiline odovzdať petíciu za odvolanie súčasného predsedu…

18. 10. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Chatár si po páde zo schodov na Martinských holiach poranil hlavu a chrbticu

Horskí záchranári z Veľkej Fatry zasahovali v sobotu dopoludnia na chate na Martinských holiach. Sedemdesiatročný chatár po páde zo schodov…

18. 10. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Stretnutie Trumpa a Zelenského. Napätie a krik. Čo sa stalo a (ne)dohodlo?

Hlavným výsledkom je, že Ukrajina zrejme nedostane rakety Tomahawk. Aspoň nie v najbližšom čase. USA sa dostali na pokraj prudkého…

18. 10. 2025 | Aktualizované 18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Aktualizované 18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Svätá stolica súhlasila s dočasným zrušením 15. septembra

Svätá stolica súhlasila s dočasným zrušením sviatku Sedembolestnej Panny Márie 15. septembra ako dňa pracovného pokoja na budúci rok. Potvrdila…

18. 10. 2025 | Aktualizované 18. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Aktualizované 18. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ako sa Putin dostane do Budapešti? Nebude to ľahké. Pozrite si mapu

Najpravdepodobnejšia trasa Putinovho letu do Budapešti vedie cez Čierne more, Turecko, Stredozemné more, Čiernu Horu a Srbsko. A zo Srbska…

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Chová sa ako posledný marketingový šmejd

Opozícia reaguje na ostatnú „atomofku” Igora Matoviča. Ten radosť mať nebude…

18. 10. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Blaha po vylúčení z PES pre HS: Dnešní socialisti – Marx, Che Guevara a ďalší ľavicoví hrdinovia sa musia v hroboch obracať

Vo štvrtok sa v Amsterdame začal kongres Strany európskych socialistov, na ktorom zo svojich radov definitívne vylúčili stranu Smer-SSD. Premiér…

18. 10. 2025 | Rozhovory | 7 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Rozhovory | 7 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko a “bezprecedentný krok späť”: keď ľudskoprávny aktivizmus nahrádza pravdu a poškodzuje záujmy štátu

Stačilo pridať do ústavy vetu o biologickom pohlaví – a Brusel, Amnesty a dúhové organizácie vyhlásili Slovensko za hrozbu pre…

18. 10. 2025 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov

Ďalšia agentúra zhoršila rating Francúzska

Ratingová agentúra S&P v piatok oznámila, že znížila známku úverovej spoľahlivosti Francúzska z úrovne AA na A+. Odôvodnila to rizikom,…

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj zažil v Bielom dome ďalšie fiasko. Na tému Tomahawkov s ním Trump odmietol diskutovať

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dorazil do bieleho domu na stretnutie s prezidentom Trumpom s meškaním. Po krátkej verejnej časti, kde…

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Čína ukazuje Západu chrbát v ďalšom odvetví – v mnohých továrňach už nie je potrebné svetlo

Čoskoro sa bude počet obyvateľov Číny v učebniciach označovať takto: počet ľudí plus počet priemyselných robotov. Veď Nebeská ríša vedie…

18. 10. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Egypt bude viesť vojenskú koalíciu v Gaze

Egypt bude viesť vojenskú koalíciu, ktorej úlohou je stabilizovať situáciu v Gaze, píše The Guardian

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nový ordinár Ordinariátu Ozbrojených síl a ozbrojených zborov SR Pavol Šajgalík prijal biskupské svätenie

Nový ordinár Ordinariátu Ozbrojených síl a ozbrojených zborov (OZ) SR Pavol Šajgalík v sobotu v Bratislave prijal biskupské svätenie. Hlavným…

18. 10. 2025 | Aktualizované 18. 10. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Aktualizované 18. 10. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

“Urobila to tvoja mama” – Leavittová mala konflikt s progresívnym novinárom

„Urobila to tvoja mama“: tak odpovedala tlačová tajomníčka Bieleho domu na otázku „ľavicového“ HuffPostu, kto vybral Budapešť ako miesto stretnutia…

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Šialený príbeh. Dcéra presvedčila svojich rodičov, aby umreli spoločne. Médiá to vykreslili ako „love story“

Američanka Corinne Gregory Sharpeová sa v rozhovore pre denník People priznala, že presvedčila svojho zdravého otca, aby spoločne s umierajúcou matkou…

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Vzdal to britský premiér? Navrhol vypracovať mierový plán pre Ukrajinu

Britský premiér Keir Starmer navrhol Zelenskému a Európanom vypracovať mierový plán pre Ukrajinu, podobný tomu, ktorý Trump realizoval v sektore…

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Rusi prelomili front do hĺbky 6 kilometrov

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

18. 10. 2025 | Aktualizované 18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Aktualizované 18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Slováci v rebríčku FIFA klesli o štyri priečky. Kto je na čele?

Futbalová reprezentácia Španielska je naďalej lídrom rebríčka mužských výberov Medzinárodnej futbalovej federácie . Zverenci trénera Luisa de la Fuenteho v…

18. 10. 2025 | Šport | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Šport | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
Trump o Hamase

15. 10. 2025


Koncert velmocí…

Tak jsme se dozvěděli, že americké Tomahawky na Ukrajinu nepůjdou, ale místo nich poletí Putin i Trump do Budapešti, aby…

18. 10. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Spojí USA a Rusko tunel?

Práca na technickom zdôvodnení tunela, ktorý by mohol spojiť Rusko a USA, začala pred pol rokom

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

5 možných scenárov ukončenia vojny

Španielsky denník El Mundo opisuje 5 možných scenárov ukončenia vojny na Ukrajine

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätý Ignác Antiochijský

Biskup

18. 10. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Zelenskyj vyhlásil, že Trump nedal jednoznačnú odpoveď na otázku o možnom dodaní rakiet Tomahawk Ukrajine.

„Trump nepovedal ‚nie‘, ale ani ‚áno‘,“ povedal ukrajinský prezident.

„Myslím si, že Putin sa bojí, že Spojené štáty nám dodajú Tomahawky. A myslím si, že sa naozaj bojí, že ich použijeme,“ dodal.

Pripomíname, že západné médiá písali, že Trump jednoznačne odmietol Ukrajine dodávku Tomahawkov.

Včera 19:29

Rakúske ministerstvo zahraničných vecí v sobotu oznámilo, že na nadchádzajúcom summite napokon podporí najnovší 19. balík európskych sankcií proti Rusku.

Včera 18:24

Podľa zdrojov televízie CNN predstavitelia americkej prezidentskej administratívy rokujú o organizácii štvrtého osobného stretnutia šéfa Bieleho domu Donalda Trumpa so severokórejským vodcom Kim Čong-unom. Stretnutie by sa mohlo uskutočniť v najbližších týždňoch.

Včera 18:23

.

Zníži India nákup ruskej ropy alebo nie?

USA tvrdia, že India znížila dovoz ruskej ropy o polovicu, ale zdroje agentúry Reuters to popierajú

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Princ Andrew sa vzdal titulu vojvodu z Yorku

Princ Andrew sa vzdal titulu vojvodu z Yorku kvôli kauze Epstein, informuje The Telegraph

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätý Lukáš evanjelista

Patrón lekárov, umelcov a chirurgov

18. 10. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Mitrovanie nazývané aj valaské hody ukončí pastiersku sezónu

Zvyky súvisiace s ukončením pastierskej sezóny priblíži v sobotu podujatie Mitrovanie 2025, ktoré sa uskutoční už po dvanásty raz vo…

18. 10. 2025 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Británia posiela ukrajinských diverzantov na dno Čierneho mora

Ukrajina, 18. októbra 2025 - Veľká Británia a Ukrajina pripravujú sabotáž na plynovode „. Podľa riaditeľa FSB Alexandra Bortnikova plánujú…

18. 10. 2025 | 0 komentárov

Prázdne reči a nevybuchnutá atomofka. Matovič stráca dych

Matovič chce opäť rozhodnúť voľby. Na bombastickej tlačovke sa naštartoval

17. 10. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 10. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Miro Majerník

Gustáv Murín

Marián Tkáč

Marek Brna

Andrej Sablič

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov