Česko si pamiatku Milady Horákovej pripomína každoročne. Tento rok výročie sprevádzajú akcie po celej krajine, pričom v Prahe okrem iného znejú z pouličných ampliónov a reproduktorov v metre zvukové koláže autentických záznamov zo súdneho procesu. Prvá nahrávka, ktorú si mohli ľudia vypočuť dopoludnia, mala približne tri minúty. Na verejných budovách v hlavnom meste sa objavili aj veľkoplošné bannery s jej portrétom a nápisom “Zavraždená komunistami”.
Krajský výbor sa zároveň vymedzil aj proti vyhláseniu Pamäti národa, podľa ktorého sa “KSČ ani jej nástupkyňa KSČM nerozišla s komunistickou ideológiou, ktorej neoddeliteľnou súčasťou je násilie, popieranie ľudských práv a mravných hodnôt”. Podľa kolégia Pamäti národa sa strana za spáchané zločiny nikdy v plnom rozsahu neospravedlnila, nepodporovala snahy o potrestanie zločincov, skôr ich sabotovala. KSČM to označili za “útok štátom zriaďovaných inštitúcií na jednu z demokratických a k tomu parlamentných strán”.
Horákovú po vykonštruovanom procese popravili 27. júna 1950 za spiknutie a vlastizradu. V súvislosti s výročím vznikla občianska iniciatíva Milada 70: Zavražděna komunisty, ktorá zverejnila “Výzvu spoluobčanom, inštitúciám a samosprávam na uctenie pamiatky doktorky Milady Horákovej”, ktorú okrem vedenia Prahy vypočuli aj ďalšie mestá.
Pražský primátor Hřib je podľa vlastných slov rád, že pravdu nehovoria len v Prahe, ale aj na ďalších miestach Českej republiky. “Pani doktorka Milada Horáková bola zavraždená komunistami. Z politických dôvodov bolo popravených 248 osôb, z toho 247 mužov a jedna žena, práve Milada Horáková, vrátane dvanástich prominentných komunistov, napríklad pána Rudolfa Slánskeho a Osvalda Závodského,” vyjadril sa pre iDNES.cz.