Novak Djokovič

NAŽIVO

Lufthansa požiadala svojich zamestnancov, aby sa pripravili na odchod z Izraela, informoval korešpondent izraelskej spravodajskej služby N12 Dean Fisher.

Podľa jeho informácií môže byť letecká doprava s Izraelom pozastavená od štvrtka 15. januára.

Letecká spoločnosť Austrian Airlines tiež oznámila zrušenie zajtrajších letov z Viedne do Tel Avivu a z Tel Avivu do Viedne. Spoločnosť však tvrdí, že zrušenie je spojené s nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

Izraelské médiá medzitým píšu o obavách z útoku Iránu na Izrael v prípade útoku USA na Irán.

Včera 20:18

Zelenskyj oznámil, že v energetickom sektore bude vyhlásený „výnimočný stav“ po nepretržitých ruských útokoch, ktoré ovplyvňujú dodávky tepla a elektriny počas mrazivých dní.

Včera 20:17

Najmenej štyri osoby zomreli počas prvých desiatich dní roku 2026 v USA vo väzbe Imigračného a colného úradu (ICE). Išlo o mužov vo veku 42 až 68 rokov, pričom dvaja pochádzali z Hondurasu, jeden z Kuby a posledný z Kambodže.

Včera 20:17

Orbán oznámil, že Maďarsko spúšťa petíciu proti fondom EÚ určeným pre Ukrajinu.

Včera 20:16

Vláda francúzskeho premiéra Sébastiena Lecornua ustála obe hlasovania o opozičných návrhoch na vyslovenie nedôvery.

Včera 20:15

Patrioti pre Európu vyvolali hlasovanie o nedôvere voči Európskej komisii. Podľa zdrojov agentúry DPA o tom v stredu lídrov parlamentných skupín informovala Roberta Metsolová.

Včera 19:55

Člen Rady guvernérov Fedu Stephen Miran kritizuje predstaviteľov zahraničných centrálnych bánk pre ich podporu vyjadrenú šéfovi Fedu Jeromeovi Powellovi, ktorý čelí vyšetrovaniu zo strany federálneho ministerstva spravodlivosti.

Včera 19:55

Kanál 7×7 (semnasem) na sieti Telegram uviedol, že úrady v niekoľkých ruských regiónoch opäť výrazne zvýšili náborové bonusy pre zmluvných vojakov.

Včera 19:54

Nórska mimovládna organizácia Iran Human Rights oznámila, že počas protivládnych demonštrácií v Iráne zabili bezpečnostné zložky najmenej 3428 ľudí a ďalších viac ako 10.000 zatkli.

Včera 19:53

Novinárske združenie SNTP oznámilo, že medzi desiatkami väzňov prepustenými vo Venezuele je aj popredný opozičný aktivista a novinár Roland Carreňo.

Včera 19:52

Nawrocki prijal v Prezidentskom paláci predstaviteľov cirkví a organizácií národnostných menšín vrátane slovenskej. Uviedol, že Poľsko je otvorené všetkým menšinám a vierovyznaniam a on sa ako hlava štátu cíti zodpovedný za všetkých občanov republiky.

Včera 19:52

Nemecký vicekancelár Lars Klingbeil upozornil, že dlhoročné transatlantické partnerstvo medzi Európou a USA prechádza historickým obdobím prevratných zmien a rozpadáva sa.

Včera 19:51

Súd v prípade podvodu pri charitatívnom predaji sladkostí oslobodil taliansku módnu influencerku Chiaru Ferragniovú.

Včera 19:40

Egyptský minister zahraničných vecí Badr Abdalátí vyhlásil, že všetky zainteresované strany „dosiahli konsenzus“ ohľadom zloženia 15-členného palestínskeho technokratického výboru, ktorý má spravovať povojnové Pásmo Gazy.

Včera 18:49

Podľa Pavla Latušku, podpredsedu exilového kabinetu a bývalého člena vlády režimu Alexandra Lukašenka, sa bieloruská opozícia pripravuje na prevzatie moci po odchode prezidenta.

Včera 18:48

Szijjártó sa vo štvrtok v Belehrade stretne s ministerkou energetiky Srbska Dubravkou Dedovićovou Handanovičovou, s ktorou bude rokovať okrem iného o kúpe ruského podielu v srbskej ropnej spoločnosti (NIS).

Včera 18:46

Witkoff oznámil, že USA začali druhú fázu Trumpovho mierového plánu pre Pásmo Gazy, zameranú na odzbrojenie palestínskeho militantného hnutia Hamas, vytvorenie prechodnej technokratickej vlády a začiatok obnovy tejto palestínskej enklávy.

Včera 18:20

USA môžu zaútočiť na Irán v najbližších 24 hodinách, píše agentúra Reuters s odvolaním sa na európskych úradníkov.

Nemenovaný izraelský predstaviteľ sa domnieva, že Trump zrejme už prijal rozhodnutie o vojenskom zásahu v Iráne.
rán varoval susedné krajiny, v ktorých sú prítomní americkí vojaci, že v prípade amerického útoku zaútočí na americké základne.

V súvislosti s tým USA prijali rozhodnutie stiahnuť časť personálu zo základní na Blízkom východe, povedal novinárom americký úradník.

Ako sme informovali, niektorí vojaci dostali pokyn opustiť americkú leteckú základňu Al-Udeid v Katare do večera 14. januára. Jeden z informátorov agentúry upresnil, že nejde o evakuáciu, ale o presun.

Včera 18:16

Egyptský minister zahraničných vecí Badr Abdalátí vyhlásil, že Káhira prijme všetky potrebné opatrenia, aby zaistila jednotu Sudánu.

Včera 18:06
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Komentované udalosti týždňa: Rok 1968 sa vracia? – okupačná vojenská zmluva s USA je fackou pre Slovákov. Pokus o majdanistický puč v Kazachstane je útokom na Rusko. Očkovací fašizmus – šikana top tenistu Novaka Djokoviča v Austrálii

Prinášame vám najdôležitejšie udalosti týždňa

Novak Djokovič
Na snímke srbský tenista Novak Djokovič
❚❚
.

Rok 1968 sa vracia? – okupačná vojenská zmluva s USA je fackou pre Slovákov!

História sa opakuje – len v opačnom garde. Kým v roku 1968 sem prišli na pozvanie vojská vedené Sovietskym zväzom, dnes vládni poklonkovači pozývajú vojakov spoza veľkej mláky.

Zdá sa, že Hegeromatovičova vláda sa chce zapísať do politických dejín nielen ako najnepopulárnejšia a najdezolátnejšia vláda akú sme kedy mali, ale zrejme sa chce  zapísať do dejín aj ako vláda , ktorá spáchala čin hraničiaci s vlastizradou.

.

Inak si nemožno vysvetliť snahu o uzavretie absolútne nevýhodnej vojenskej zmluvy so Spojenými štátmi americkými, ktorá ohrozuje slovenskú zvrchovanosť a suverenitu.

V prípade podpísania tejto zmluvy de facto odovzdáme naše strategické letiska Sliač a Kuchyňa americkým vojakom. Aj keď v zmluve sa to jasne nepíše, v podstate to bude mať charakter amerických vojenských základní.

Môžu si tam uskladňovať akékoľvek zbrane a vojenskú techniku. V zmluve je zakomponované len to, že Američania o zbraniach informujú Slovensko. Nič viac. Slovensko im to jednoducho nebude môcť zakázať.

Americkí vojaci sa ďalej budú môcť pohybovať po celom území Slovenska bez obmedzení a bez kontroly zo strany slovenských orgánov. Trestné činy, ktoré spáchajú americkí vojaci budú riešiť primárne orgány Spojených štátov amerických, nie naše orgány činné v trestnom konaní. Totálnou absurdnosťou je to, že pri trestnom čine v sadzbe do troch rokov odňatia slobody, americká strana dokonca nemusí ani len nahlásiť incident slovenskej strane.

Takéto a mnoho ďalších absurdností totálne diskredituje túto škandalóznu vojenskú zmluvu , ktorá má za cieľ, – ako sa preriekol poslanec OĽaNO, Juraj Krúpa – odstrašiť Rusko od snahy napadnúť Slovensko.

.

Ide teda o šírenie napätia a vojenské štvanie proti Ruskej federácii, čo je v rozpore so záujmami Slovenskej republiky. Slovensko bude použité na nechutné geopolitické hry USA.

Ako správne podotkol politológ Eduard Chmelár, navrhovaná vojenská zmluva s USA je dokonca v mnohých bodoch pre Slovensko nevýhodnejšia než vojenská zmluva ČSSR so Sovietskym zväzom, či dokonca vojenská zmluva Slovenského štátu s nacistickým Nemeckom.

Eduard Chmelár
Na snímke Eduard Chmelár

A ak o týchto dvoch zmluvách oprávnene hovoríme ako o okupačných, aj súčasná vojenská zmluva s USA si takýto prívlastok jednoznačne zaslúži.

Našťastie občianska spoločnosť (tá skutočná – nie mimovládky platené zo zahraničia) sa prebudila a voči tejto okupačnej zmluve s USA sa rozmohol silný verejný odpor.

Pod hromadné pripomienky sa podpísali desiatky – tisíc ľudí. Pripomienky zaslali okrem rôznych občianskych združení aj významné inštitúcie ako napríklad Konfederácia odborových zväzov SR , Úrad jadrového dozoru SR a najväčšiu váhu má pripomienka generálnej prokuratúry na čele s Marošom Žilinkom, ktorá pozostáva z 35-tich bodov. Generálna prokuratúra odmieta dohodu s USA ako celok.

.

To ale zrejme pri arogantnosti tejto vlády stačiť nebude. Občania sa preto chystajú vyjsť do ulíc. Občianska združenie Reštart SR chystá v sobotu 15. 1. 2022 protestnú akciu(respektíve v vzhľadom na núdzový stav – prechádzku) so začiatkom o 14. hodine na námestí SNP v Bratislave odkiaľ sa spoločne presunú pred Americkú ambasádu.

Okrem toho budú taktiež zbierať podpisy za vyhlásenie referenda o nesúhlase s vojenskou dohodou s USA.

Kľúčové rozhodnutie bude však mať najmä predseda parlamentu Boris Kollár, ktorý svoju stranu Sme rodina prezentuje aj ako pronárodné hnutie obhajujúce záujmy Slovenska. Kollár je vo vláde jeden z mála, ktorý občas počúva aj hlas ľudu.

A hlas ľudu teraz hovorí, že si nepraje americké vojská na území Slovenskej republiky. Boris Kollár ma na vláde právo veta a teda vojenskú dohodu s USA môže veľmi jednoducho zablokovať.

Je to na ňom či uprednostní vôľu Slovákov, alebo záujmy Spojených štátov amerických. Oči celého Slovenska sú teraz na ňom a podľa jeho rozhodnutia sa budú riadiť v najbližších voľbách.

 

Pokus o majdanistický puč v Kazachstane je útokom na Rusko

Zrejme to nebude len náhoda. Majdan na Ukrajine, pokus o prevrat v Bielorusku a najnovšie snaha o majdanistický puč v Kazachstane. Všetky tieto krajiny spájajú dve zásadné veci – susedia s Ruskou federáciou a všetky tri krajiny boli priaznivo naklonené k Rusku – respektíve ich vlády.

Človek nemusí byť ani príliš geopoliticky zdatný, aby pochopil, že vietor fúka spoza veľkej mláky.

Ide tu samozrejme o snahu totálne obkľúčiť Rusko. To potrebuje na svoju ochranu takzvanú “nárazníkovú zónu”. Pre žiadnu veľmoc nie je príjemné mať hneď pri svojich hraniciach vojská nepriateľa. Preto je dôležité mať za susedov neutrálne krajiny. A pomyslenou nárazníkovou zónou pre Rusko sú práve – Ukrajina , Bielorusko a Kazachstan.

Američania používajú všade podobný scenár. Vždy sa nájde nejaká zámienka. V Bielorusku Západ s pomocou opozície navodili dojem, že prezidentské voľby boli sfalšované a v Kazachstane dokonca stačilo len to, že ceny benzínu a rôznych energií sa zvýšili o pár centov.

.
Alma-Ata
Demonštranti s kazašskou vlajkou pochodujú počas protestu v meste Alma-Ata v stredu 5. januára 2022

Čo je inak z nášho pohľadu až smiešne, keďže napríklad na Slovensku ceny energií stúpajú rekordným tempom. Kazachom môžeme len závidieť.

Aj takáto smiešna zámienka však stačila na vyvolanie pokusu o majdanistický puč, kde hordy agresívnych – zrejme západom vycvičených radikálov rabujú, podpaľujú budovy, zabíjajú policajtov a takto znepríjemňujú život bežným obyvateľom Kazachstanu.

Našťastie aj s pomocou svojich postsovietetských spojencov sa situáciu v Kazachstane pomaly darí upokojiť. Hordy teroristov sa darí likvidovať. Na pomoc prišli aj vojaci Ruskej federácie.

Nateraz sa zdá, že nepriamy útok na Rusko formou pokusu o majdanistický puč v Kazachstane sa podralo odvrátiť. Ďalšie pokusy však zrejme budú pokračovať.

 

.
Očkovací fašizmus – Šikana top tenistu Novaka Djokoviča v Austrálii

Očkovací fašizmus, respektíve apartheid na Slovensku veľmi dobre poznáme. Kým očkovaní roznášači si veselo môžu chodiť kde chcú, neočkovaní sú občanmi druhej kategórie a do mnohých prevádzok majú vstup zakázaný.

Takéto segregovanie ľudí prebiehalo aj v nacistickom Nemecku, či Juhoafrickej republike len s tým rozdielom , že namiesto očkovacieho statusu boli ľudia rozdeľovaní podľa rasy či náboženstva.

Nedeje sa to však len na Slovensku. Očkovací fašizmus sa rozmohol po celom svete a momentálne sú oči sveta upreté na Austráliu, ktorá de facto väzní najlepšieho tenistu sveta Novaka Djokoviča.

Srbský tenista sa previnil tým, že sa nedal zaočkovať. Mal namierené na tenisový turnaj Australian open. Na letisku ho však úrady zadržali. A to napriek tomu, že Djokovič mal lekársku výnimku. Uznala mu ju aj tenisová asociácia, no politické rozhodnutie austrálskej vlády znelo jasne. Žiadny “neočkovaný podčlovek” nemá v Austrálii čo hľadať!

Novak Djokovič
Na snímke srbský tenista Novak Djokovič

Top tenistu sveta teraz držia v špinavej imigračnej ubytovni plnej chrobákov a zamedzujú mu voľný pohyb.

.

Na tomto prípade vidíme, že globalistickí fašisti sa nezastavia pred ničím. Djokovič má byť exemplárny príklad toho, že nikto nesmie odporovať očkovaciemu apartheidu, lebo skončí zle. Je to výstraha pre celé ľudstvo.

Je otázne či sa ľudstvo vzbúri voči tejto šikane, alebo skloní hlavu a bude naďalej otrocky počúvať svojich pánov.

Samuel Gdovin

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Horňanský psychológ

Gustáv Murín

Marek Brna

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.

Moskva obvinila Kyjev z utorkového útoku na grécke tankery v Čiernom mori

Ruské ministerstvo obrany v stredu obvinilo Ukrajinu z útoku dronmi na grécky tanker pri ruskom pobreží v Čiernom mori, ku…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Je známa cena, za akú chcú USA kúpiť Grónsko

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio má pripraviť návrh na kúpu Grónska za 700 miliárd dolárov, píše NBC News

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Sú známe podrobnosti razie u Tymošenkovej

Spolupracovník Julie Tymošenkovej priblížil, ako prebiehala prehliadka NABU v sídle strany „Batkyvšina“ a zverejnil podrobnosti o prípade političky

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

USA sťahujú svojich vojakov zo základní na Blízkom východe

USA stiahli časť personálu zo svojich vojenských základní na Blízkom východe

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Viktor Orbán ostro kritizoval bruselský plán: „Je čas počúvať zdravý rozum“

Viktor Orbán sa na sociálnej sieti Facebook podelil o niekoľko myšlienok týkajúcich sa plánu, ktorý dnes predložila a prijala Európska…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Súčasný primátor Bratislavy Vallo by mal opätovne obhajovať post

Súčasný primátor Bratislavy Matúš Vallo   by mal v tohtoročných komunálnych voľbách opätovne obhajovať svoj post. Kandidatúru plánuje oficiálne ohlásiť…

14. 01. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Poslanec-provokatér a plán na reorganizáciu Verchovnej rady. Čo stojí za prípadom Julie Tymošenkovej

Ako informovali zdroje vo Verchovnej rade, poslancom, ktorý nahrával rozhovory s Juliou Tymošenkovou a „prezradil“ ich NABU, bol poslanec zo…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

V Nemecku začali prvé súťaže, kde Rusi opäť vystupujú pod svojou vlajkou

Svetový pohár v behu na lyžiach pre športovcov s telesným postihnutím sa koná v nemeckom meste Finsterau od 14. januára,…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Rezort financií chce opäť zefektívniť výber DPH, zameria sa na rizikové subjekty

Ministerstvo financií pripravilo ďalšie systematické legislatívne opatrenie, ktorého cieľom je boj proti daňovým únikom. Ako rezort informoval, tentoraz sa opäť…

14. 01. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Prieskum: Voľby by vyhrali progresívci, v parlamente by boli aj Demokrati

Ak by sa parlamentné voľby konali v prvej polovici januára, vyhralo by ich hnutie Progresívne Slovensko so ziskom 20,8 percenta…

14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

USA pozastavujú vydávanie víz občanom z Ruska a Iránu

Informuje o tom stanica Fox News s odvolaním sa na internú správu Ministerstva zahraničných vecí USA

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj sa stretol s novým ministrom obrany Fedorovom

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa stretol s novovymenovaným ministrom obrany Michailom Fedorovom. Zelenskyj informoval, že mu stanovil prvé priority vo…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Americkí vyjednávači Kushner a Witkoff majú plánovať stretnutie s Putinom v Moskve

Vyslanec Bieleho domu Steve Witkoff a zať amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner údajne plánujú cestu do Moskvy, kde sa…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajine hrozí „obrovská diera“ v rozpočte

Vyhlásenie Ursuly von der Leyenovej o pridelení úveru pre Ukrajinu vo výške 90 miliárd eur predstavuje potenciálne veľmi veľký problém…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Energetická ombudsmanka pre HS: Energopomoc je na štvorku, vláda urobila zásadné chyby

Občianske združenie Energetický ombudsman funguje okrem iného ako poradca v energetických otázkach, ľuďom tiež pomáha v oblasti dodávok energií, ale rieši aj…

14. 01. 2026 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

Premiér nespochybňuje ústavné právomoci generálneho prokurátora

Premiér Robert Fico nespochybňuje ústavné právomoci generálneho prokurátora Maroša Žilinku. Uviedol to v reakcii na Žilinkove rozhodnutie obrátiť sa na…

14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Trump vyhlásil, že USA potrebujú Grónsko na vytvorenie systému „Golden Dome“

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že Spojené štáty potrebujú Grónsko na realizovanie protiraketového projektu „Golden Dome“ a vyzval NATO, aby…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V EÚ rozhodujú, kto sa postaví Putinovi

V Európskej únii sa diskutuje o vymenovaní vyjednávača, ktorý sa postaví Putinovi. Na túto pozíciu sa zvažuje bývalý taliansky premiér…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Už sa bijú: ďalšia veľká akcia proti korupcii na Ukrajine

Julia Tymošenková, bývalá premiérka a stále jedna z vplyvných postáv kyjevskej politiky aj biznisu, teraz predpoludním potvrdila, že protikorupčný úrad…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tragédia na lyžovačke v Rakúsku. Lavína zabila 12-ročného českého chlapca

Tragicky sa skončila lyžovačka českej rodiny v rakúskom Bad Gasteine. Dvanásťročný chlapec zomrel po tom, čo ho strhla lavína. Ako…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Do boja sa zapojila ťažká mediálna artiléria: "Kuba sa od roku 1959 snaží zasadit USA smrtiaci úder"

USA, 14. januára 2026 - Nová americká invázia na Kubu mala už skôr nulovú pravdepodobnosť, ale po najnovšej analýze od…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Takto si užíval maďarský prezident v Paríži

Klára Dobrevová, predsedníčka opozičnej Demokratickej koalície , v utorok na online tlačovej konferencii oznámila, že sa im podarilo vysúdiť a…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Dôchodca Július Kubasák stojí pred súdom za schvaľovanie atentátu na premiéra

Na Špecializovanom trestnom súde , pracovisko Banská Bystrica, sa v stredu začal proces s Júliusom K., ktorý mal verejne schvaľovať…

14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prečo by bola americká anexia Grónska zlou správou pre Čechov a Slovákov

Slovensko, 14. januára 2026 - Anexia Grónska Spojenými štátmi by vyzerala ako vzdialený arktický konflikt Dánska s USA. Pre Česko…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Generálny prokurátor napadol na ústavnom súde zmeny vo využívaní kajúcnikov

Generálny prokurátor Maroš Žilinka dnes na Ústavnom súde SR podal návrh na začatie konania o súlade novely Trestného poriadku, ktorá…

14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Šatan novinárovi Denníka N: "Hráči s tou vojnou nič nemajú"

Šéf Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan a hlavný tréner národného tímu Vladimír Országh v stredu na tlačovej konferencii komentovali…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Harmonický rozvoj osobnosti človeka aj v treťom tisícročí? Ruský filozof vo svojom diele prináša unikátny návod

Slovensko, 14. januára 2026 - Kniha A. E. Usanina CESTOVNÝ PAS DO NOVÉHO SVETA ponúka unikátnu koncepciu harmonického rozvoja osobnosti…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Mysleli ste si, že ‚woke‘ končí? Brusel má iný plán

Európska komisia zverejnila svoje politické priority na rok 2026 a výsledok je ťažké zdôvodniť z akejkoľvek aspoň trochu realistickej perspektívy,…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Lufthansa požiadala svojich zamestnancov, aby sa pripravili na odchod z Izraela, informoval korešpondent izraelskej spravodajskej služby N12 Dean Fisher.

Podľa jeho informácií môže byť letecká doprava s Izraelom pozastavená od štvrtka 15. januára.

Letecká spoločnosť Austrian Airlines tiež oznámila zrušenie zajtrajších letov z Viedne do Tel Avivu a z Tel Avivu do Viedne. Spoločnosť však tvrdí, že zrušenie je spojené s nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

Izraelské médiá medzitým píšu o obavách z útoku Iránu na Izrael v prípade útoku USA na Irán.

Včera 20:18

Zelenskyj oznámil, že v energetickom sektore bude vyhlásený „výnimočný stav“ po nepretržitých ruských útokoch, ktoré ovplyvňujú dodávky tepla a elektriny počas mrazivých dní.

Včera 20:17

Najmenej štyri osoby zomreli počas prvých desiatich dní roku 2026 v USA vo väzbe Imigračného a colného úradu (ICE). Išlo o mužov vo veku 42 až 68 rokov, pričom dvaja pochádzali z Hondurasu, jeden z Kuby a posledný z Kambodže.

Včera 20:17

Orbán oznámil, že Maďarsko spúšťa petíciu proti fondom EÚ určeným pre Ukrajinu.

Včera 20:16

Vláda francúzskeho premiéra Sébastiena Lecornua ustála obe hlasovania o opozičných návrhoch na vyslovenie nedôvery.

Včera 20:15

.

Vyberte si zrkadlo, ktoré odhalí, ako sa vidíte

Tento test osobnosti skúma obraz seba samého a sebauvedomenie prostredníctvom inštinktívneho výberu jedného z troch zrkadiel: Staré, ručné alebo zrkadlo…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Generácia X zachytená na fotografiách. Takto vyzeralo ich detstvo

Generácia X vyrastala v čase, keď detstvo patrilo uliciam, ihriskám a fantázii, nie obrazovkám. Voľnosť, špina na kolenách a návrat…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Prečo ruský S-500 Prometheus prekonáva všetko, čo má NATO

Rusko je o tri generácie pred USA v oblasti manévrovateľných hypersonických zbraní a tento náskok bol kľúčový pre vytvorenie systému…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Boj proti “dezinformáciám” ako stabilná dotácia

Vláda cez Digitálnu koalíciu financovala aj StratCom fórum opozície

14. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Viete prečo znova prichádza tento šialený “nápad’? Generál má odpoveď

Európska obrana ako výraz nemohúcnosti EÚ. To je priamy dôsledok nekompetentnosti európskych byrokratov. ..predovšetkým komisie, konštatuje vo svojom statuse generál…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Horňanský psychológ

Gustáv Murín

Marek Brna

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov