Start-up ALE je údajne už v poslednom štádiu vývoja dvoch mikrosatelitov, ktoré vynesú do vesmíru akési malé guľôčky, ktoré žiarivo vytrysknú pri vstupe do atmosféry, čo bude na oblohe vyzerať ako roj meteoritov.
Prvý mikrosatelit má byť súkromnou raketou vypustený do marca roku 2019 a druhý v polovici roka 2019. Každý bude môcť vyniesť 400 drobných guľôčok, ktorých chemický vzorec je dôkladne chráneným tajomstvom. Tie by mali postačiť na zhruba 20-30 podujatí, ktoré by si na objednávku požiadali takéto nezvyčajné prekvapenie, ktoré iste nebude lacnou záležitosťou.
“Zameriavame sa na celý svet, pretože naše zásoby padajúcich hviezd budú vo vesmíre a môžu sa doručiť po celom svete,” vyhlásila generálna riaditeľka ALE Lena Okajimová.
Spoločnosť ALE vynaloží približne 20 miliónov dolárov na vývoj, výrobu, uvedenie do prevádzky a prevádzku oboch satelitov, ktoré vo vesmíre budú môcť zostať približne dva roky. Dva satelity začnú obiehať okolo Zeme do februára roku 2020 a prvý umelý meteorický roj na svete by sa mal potom predviesť na jar roku 2020 nad japonským mestom Hirošima.
Ako vraví šéfinžinier projektu Ko Kamachi, “plánujú sa využiť už použité satelity”, o čom sa uvažovalo po celý čas už v základnej fáze výskumu.
Satelity môžu byť použité samostatne alebo v tandeme a budú naprogramované na vysunutie guľôčok na správne miesto v požadovanej rýchlosti a smere, aby ho diváci zo Zeme zhliadli čo najlepšie. Guľôčky budú mať rôzne farby, takže roj by sa mal ukázať pestrofarebne. Mali by žiariť dostatočne jasne, aby prežiarili aj nočné osvetlenie mesta.