„Ja nie som Charlie!“ Kto je na vine, že zomreli karikaturisti?

Paríž 13. januára 2015 (HSP/Foto: HSP)

 

Predvčerom v Paríži za účasti domácich politikov a vyše 40 štátnikov z mnohých krajín sveta sa uskutočnil pochod, cieľom ktorého bolo vyjadriť solidaritu Francúzsku v súvislosti so sériou nedávnych islamistických útokov

Na tomto pochode, podľa rôznych zdrojov, sa zúčastnilo 1,3 – 1,6 milióna ľudí. Podobné akcie sa konali aj v iných krajinách. Zdalo by sa, že celý svet má rovnaký postoj. Avšak mnohí ľudia majú na smutné udalosti v Paríži odlišný názor. Jedným z prvých to verejne vyhlásil zakladateľ francúzskej krajnej pravice Jean-Marie Le Pen, otec líderky Národného frontu Marine Le Penovej, ktorá mimochodom má podobné názory ako otec. Odmietol heslo „Je suis Charlie“ /Ja som Charlie/, ktorým teraz milióny ľudí vyjadrujú sympatie s časopisom Charlie Hebdo.

Na snímke satirický týždenník Charlie Hebdo

Zdôraznil, že síce smúti za obeťami útoku z redakcie tohto satirického týždenníka, diela jeho karikaturistov však kritizoval už aj predtým. „Dnes je to všade „My všetci sme Charlie, ja som Charlie“.  Nuž, ja ľutujem, ale ja nie som Charlie…“  zdôraznil Le Pen na videu zverejnenom na internete. Na Facebooku sa doteraz už vyše 20 tisíc obyvateľov Paríža podpísalo pod sloganom „Nie som Charlie“. Prečo majú iný názor?

Francúzska spisovateľka Maria Poumier sa pýta, kto vlastne zapríčinil túto tragickú situáciu? „Vinníkmi sú samotní novinári z Charlie Hebdo. V časopise sa objavovali zaujímavé články, ale obálka vždy bola diskriminačná a urážajúca. Títo novinári stratili nielen morálny kompas, ale aj väčšinu svojich čitateľov. Časopis sa ocitol pred bankrotom. V 70-tych rokoch podobná hrubosť vyzerala ako niečo nové, dokonca to bolo módne. Avšak v súčasnosti, keď sa pornografia stala takmer oficiálnym náboženstvom a cynizmus – meinstreamom, hlavným prúdom, verejnosť už nepotrebuje podobné provokácie,“ zdôraznila.   

Mnohí oponenti poukazujú na to, že sa vášne vyvolávajú umelo, že je to perfektne naplánované divadlo. Protesty proti terorizmu a zabíjaniu je to jedna vec, ale vyvolávanie podobnej celosvetovej hystérie – je to niečo úplne iné. Ak zahodíme za hlavu všetky emócie a zbytočné vášne, hneď pochopíme, že sa začalo nové dejstvo celosvetového divadla – niečo podobné, ktoré sa rozohralo po 11. septembri 2001. Je zaujímavé, že vtedy, keď zahynulo 3 tisíc ľudí, neboli žiadne miliónové demonštrácie – ani „na mieste činu“, ani po celom svete. To znamená, že autori tejto francúzskej hry zdokonalili svoje umenie a z oveľa menšej tragickej udalosti vytvorili väčší cirkus.

Na čo majú navádzať podobné masové demonštrácie, výzvy zverejňovať karikatúry Mohameda v piku moslimov? Keď pôsobia búrlivé emócie, mozog je obyčajne vypnutý. A už nikto nepátra po pravých príčinách tragických udalostí, nezaujíma sa, kto to všetko pripravil a prečo, kto sponzoroval toto hnusné zabíjanie. Nie je na to čas, ani vôľa. Svet sa rozdeľuje na moslimov a nemoslimov a vzniká nová celosvetová konfrontácia. 

„Tí, ktorí sa snažia vyvolať občiansku vojnu vo Francúzsku, chcú oslabiť našu krajinu. To sú tí, ktorí sa boja, že Francúzsko už nebude pokorným sluhom Spojených štátov a začne konať samostatne. To sú tí, ktorí chcú, aby Francúzsko, ktoré sa postavilo na obranu Palestíny, zatváralo oči na etnické čistky, ktoré vykonáva Izrael. Tento scenár mi presne pripomína udalosti na Majdane v Kyjeve – s nezvestnými snajpermi strieľajúcimi do davu, v následku čoho Ukrajinu vrhli do priepasti občianskej vojny. U nás, vo Francúzsku, provokatéri majú ten istý cieľ – vyvolať nenávisť medzi moslimami a nemoslimami, vyvolať nepokoje a oslabiť našu krajinu,“ tvrdí spisovateľka Maria Poumier.

Po teroristickom akte, ktorý bezpochyby treba odsúdiť – ako aj každé násilie, sa začali diať pomerne čudné veci. Začalo sa to samovraždou 45-ročného policajného komisára Helrica Fredoua, ktorý viedol vyšetrovanie teroristického aktu. Francúzske média vyšli s marazmatickými rozprávkami, že sa komisár zastrelil kvôli hlbokej depresii a v šoku po teroristickom čine… Žeby taký slaboch celý život robil na polícii a dostal sa tak vysoko? Prvý raz v živote zbadal krv a mŕtvoly? A prečo sa vlastne tak ponáhľal? Zastrelil sa hneď – v noci zo 7. na 8. januára, v budove polície.

Policajné experti tvrdia, že mediálne „básničky“ sú to somariny. Každý policajt pravidelne absolvuje zdravotnícke prehliadky a psychologické pohovory. Komisár Helric Fredou bol v úplnom poriadku. A z ničoho nič sa zastrelil a nezanechal ani list na rozlúčku, ani slovom nevysvetlil svoj čin. Prečo?

Viacerí policajní experti tvrdia, že séria teroristických aktov vo Francúzsku predsa nie je akciou jednej skupiny, ako sa to snažia vykresliť francúzski policajti a politici. Všetky tri akcie mali odlišný „rukopis“. Prvý krvavý čin – poprava novinárov – bola to špeciálna operácia, ktorú zrealizovali profesionáli. Vykonávatelia neurobili ani jedinú chybu – ozaj boli to profíci. Neboli to samovrahovia: neprišli zomierať za Alaha – prišli zabíjať. Preto „akože zabudli“ v aute svoje doklady. Zanechali „zadné dvierka“.

Dva nasledujúce prípady boli úplne odlišné: zajatie rukojemníkov, debaty s políciou, emócie, strach – všetko bolo z iného súdku. Ak by to boli takí istí teroristi, ako v prvom prípade, rukojemníkov by mohli postrieľať a jednoducho zmiznúť. Ale neurobili to – nechceli zabíjať. Neboli to profici, boli to obyčajní ľudia, ktorí nechceli zabíjať. Takže tieto tri teroristické činy nie sú spojené, nie je to „dielo“ jednej organizácie…

A čo polícia? Akosi sa priveľmi nesnažila zajať ich a dozvedieť sa, prečo konali tak, ako konali. Guľky, ktoré „divadelne presne“ vpálili do hláv fanatikom, svedčia o tom, že polícia sa vôbec nesnažila zaujať ich živými. Prečo ich nezajali, ale zabili? Asi nechceli… Niekto vydal rozkaz, že svedkov, ktorí mohli porozprávať o motívoch a organizátoroch teroristických aktov, nepotrebujú… Prečo?

Ďalšia pikantéria. Hneď po týchto krvavých činoch sa zdvihla obrovská vlna protestov – až prehnane obrovská. Teroristické činy sú, bohužiaľ, už takmer na dennom poriadku. Avšak ani teroristické činy v Londýne a Madride s obrovským počtom obetí, ba ani tragédia 11. septembra 2001 v USA nevyvolali ani trochu tak veľké protesty a demonštrácie. Zasa sa pýtame – prečo? A v Paríži predvčerom sa uskutočnila celá VIP – paráda významných politikov z celého sveta. Akurát neprišiel najväčší svetový demokrat Barack Obama. A to je ďalšia otázka – prečo chýbal práve on?… Prečo neprišiel Putin a čo bolo skutočnou príčinou teroristických činov vo Francúzsku si povieme v pokračovaní tohto článku – „Ja nie som Charlie 2“ – asi zajtra…

Čo sa týka novinárov Charlie Hebdo – je to téma osobitného rozhovoru. Ale aspoň krátko. Drvivá väčšina redakcie tohto časopisu sú starí marazmatici – všetci majú viac ako 70 rokov a zjavne rozum im prestal slúžiť. Stratili orientáciu v čase a priestore a trestuhodné si mýlia jablká a hrušky. Už zabudli na to, že žart, satira, irónia a výsmech, urážky a nadávky to sú kardinálne odlišné veci. Za to zaplatili životmi.

Prakticky celá redakcia Charlie Hebdo – je to svojrázna francúzska liberálna bohéma – „ustrice a šampanské.“ Dávno stratili pôdu pod nohami a neorientujú sa v súčasnom svete. Sú zvyknutí filozofovať, kritizovať a posmievať sa nad všetkými a všetkým vysedávajúc v krčmách. Už ich nik nepotreboval, ako staré nohavice. Ani si nevšimli, ako sa ocitli pred bankrotom. Začali sa chytať slamky, aby sa postavili na nohy a neskrachovali. Našli sa aj skúsení „poradcovia a sponzori“, ktorí im poradili, akým smerom sa má uberať časopis, aby zasa vzbudil záujem čitateľov. A začali sa – okrem iného – objavovať veľmi špecifické karikatúry. Cítili sa neohrozene. Zabudli, aký je ten svet malý, krehký a krutý…

Opakujeme, každé zabíjanie, každé násilie treba odsúdiť a bojovať proti terorizmu. Vražda novinárov určite bola krvavým zločineckým činom. Bohužiaľ, aj keď je to kruté, musíme priznať: zapríčinili si to sami. Viacerí politici, novinári a bežní smrteľníci si mýlia jablká a hrušky. Sloboda, demokracia, nezávislosť to v žiadnom prípade nie je to isté ako anarchia, bordel a že je dovolené úplne všetko. Sú predsa nejaké všeobecné pravidla hry.

Keby moslimovia začali zverejňovať karikatúry Ježiša Krista, miliónom kresťanom po celom svete a aj našim KDH-kom by sa to veľmi nepáčilo. Samozrejme, by nevzali do rúk samopaly a nepozabíjali by moslimov. Máme trochu inú mentalitu, tradície, inteligenciu, kultúru, povahu, výbušnosť. Niektorí moslimovia však sú tak trochu iní. Podobnú reakciu – zabíjanie v Paríži – sa dalo očakávať na 100 percent. Načo to potom nešťastní „Charlie“ robili?

Čo teraz robia niektorí naši kresťania? A bohužiaľ, sú ich milióny! Vyzývajú, aby sa v médiách objavovali karikatúry Mohameda! To je riešenie!! Vlastnými rukami pestujú nové Al Kaidy, ISILy a iné „mierumilovné spolky“. Väčší idiotizmus je ťažko vymyslieť. Málo máme islamistov, militantov a teroristov? Bude ich oveľa viac! Opakujem, moslimovia sú trochu iní ako my. Ideme nadávať na moslimov a zverejňovať karikatúry Mohameda?  Fajn! O pár mesiacov a rokov tých islamských teroristov bude desaťkrát viac! Naštveme bežných – NORMÁLNYCH moslimov, ich vieru a dušu. A oni sa potom zmenia – asi vieme ako. A budeme mať drvivú väčšinu moslimov – teroristov. Keďže si vezmeme do úvahy, že je moslimov v európskych štátoch požehnané, tak sa máme na čo tešiť…

Marazmatici politici a novinári asi nikdy nepochopia, že bojovať treba proti teroristom, nie proti celému ľudu, nie proti všetkým moslimom. Tak vlastnými rukami vyprodukujeme milióny ďalších teroristov. Urobíme presne to, čo desaťročia robia Spojené štáty: sami vytvárajú a podporujú teroristov a potom veselo s nimi bojujú a nútia, aby sa celý svet zapojil do tejto krvavej svadby… 
Preto tiež vyhlasujem: Ja nie som Charlie! Ja som z tej druhej strany. Ja som Srb v Belehrade počas leteckých náletov. Ja som žiak základnej školy v čečenskom Beslanu počas útoku teroristov. Ja som novinár v Dome tlače v Groznom. Ja som obyvateľ Odesy v horiacej budove Domu odborov. Ja som obyvateľ Donecku pod paľbou ukrajinských trestaneckých bataliónov. Ale nie som Charlie!

Jednoducho a stručne. V tomto špinavom, krvavom a skorumpovanom svete predsa zostali ešte nejaké veci, ktoré sú pre normálneho človeka sväté. Vlasť. Rodina. História, kultúra a tradície rodnej zeme. A náboženstvo. A to je jedno, či je človek veriaci alebo nie. Musí si vážiť city a ideály iných ľudí. Nemôže ich urážať, vysmievať a vyrezávať „iným“ hviezdy na prsiach. Nechceme, aby nám to robili moslimovia. A nerobme to im. Jednoducho – nebuďme Charlie!.. 

eu

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Kotleba informoval, že hlasoval proti záverečnej správe o úmrtí generála Lučanského

0 icon

Bratislava 10. apríla 2021 (HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   Poslanec Národnej rady (NR) SR Marian Kotleba (ĽSNS) dnes na sociálnej sieti informoval, že hlasoval proti záverečnej správe, ktorá úmrtie generála Milana Lučanského za samovraždu označila s úplnou istotou. Naznačil aj prečo sa tak rozhodol V piatok 9. apríla hlasovaním o…

Princovia Andrew a Edward navštívili matku Alžbetu II. Pohreb britského princa Philipa bude 17. apríla na Windsorskom hrade

0 icon

Londýn 10. apríla 2021 (SITA/TASR/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Sakchai Lalit, Marko Erd)   Princovia Andrew a Edward v sobotu navštívili svoju matku kráľovnú Alžbetu II., ktorá sa nachádza na hrade Windsor po smrti manžela princa Filipa Edward a jeho manželka Sophie strávili na hrade približne hodinu. Grófka z Wessexu pri odchode novinárom povedala, že…

Pohreb britského princa Philipa bude 17. apríla na Windsorskom hrade

0 icon

Londýn 10. apríla (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Chad Hipolito)   Pohreb britského princa Philipa sa uskutoční 17. apríla na Windsorskom hrade bez prítomnosti verejnosti, oznámil v sobotu Buckinghamský palác Podľa agentúry AP palác taktiež uviedol, že princ Harry, ktorý sa vzdal plnenia svojich povinností členov kráľovskej rodiny a teraz žije v Kalifornii, sa zúčastní…

V Rakúsku zatkli možného spolupáchateľa teroristického útoku vo Viedni

0 icon

Viedeň 10. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   V Rakúsku zatkli možného spolupáchateľa novembrového teroristického útoku v centre Viedne, ktorý si vyžiadal štyri životy, vyše 20 zranených a prihlásila sa k nemu extrémistická organizácii Islamský štát, informovala v sobotu tamojšia prokuratúra Hovorkyňa oddelenia viedenskej prokuratúry pre agentúru AFP uviedla, že zatknutý muž…

Štátny ústav pre kontrolu liečiv eviduje viac ako tritisíc hlásení podozrení na nežiaduce účinky vakcín, z toho 134 závažných

0 icon

Bratislava 10. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   V súvislosti s očkovaním proti novému koronavírusu Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) k 9. aprílu eviduje 3050 hlásených podozrení na nežiaduce účinky vakcín. Z celkového počtu hlásení je 134 závažných, čo predstavuje 4,4 percenta hlásení. Na svojej stránke to uviedol ŠÚKL Medzi najčastejšie…

Volodymyr Zelenskyj sa stretne s Recepom Tayyipom Erdoganom

0 icon

Istanbul 10. apríla  (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Turkish Presidency)   Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pricestoval do Turecka, kde sa má stretnúť s tamojším prezidentom. Kancelária Recepa Tayyipa Erdogana uviedla, že lídri prediskutujú bilaterálne vzťahy, ktoré sú podľa neho "na úrovni strategického partnerstva" Stretnutie sa koná v čase zvyšovania napätia na východnej hranici Ukrajiny, kde…

Matovič svojimi výrokmi nahneval mnohých: Zástupcovia občianskej spoločnosti vyzývajú Hegera k odsúdeniu nenávistných prejavov voči ŠÚKL. Riaditeľ Virologického ústavu BMC SAV žiada ministra financií o ospravedlnenie

0 icon

Bratislava 10. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:Facebook)   Zástupcovia občianskej spoločnosti vyzývajú predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽaNO) a vládu SR k odsúdeniu nenávistných prejavov a iniciovaniu prešetrenia vyhrážok voči pracovníkom a pracovníčkam Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) a Biomedicínskeho centra Slovenskej akadémie vied (SAV) Zástupcovia občianskej spoločnosti upozornili, že ide o…

Branislav Gröhling: Stále uvažujeme o tom, že prijímacie pohovory na SŠ budú prezenčné. V týchto dňoch príde na školy prvá časť financií na nákup učebníc

0 icon

Bratislava 10. apríla 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel, Pixabay)   Stále uvažujeme o tom, že prijímacie pohovory na stredné školy budú prezenčnou formou. Počas týždňa to uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) Podľa šéfa rezortu školstva je to dôležité napríklad pri osemročných gymnáziách a bilingválnych odboroch. "Takže…

Kresťanskí aktivisti vyzývajú k občianskemu odporu: Príďte v nedeľu na individuálnu modlitbu pred kostol o 15 h.

0 icon

Bratislava 10. apríla 2021 (HSP/Foto:screenshot)   So zákazom slávenia bohoslužieb Veľkej noci sa kresťanskí aktivisti odhodlali k verejnej výzve veriacim, aby sa pokojným ale demonštratívnym spôsobom modlili za ukončenie obmedzovania náboženskej slobody už túto nedeľu aj každý deň pred kostolom so sviečkou v ruke Spolu s petíciou , ktorá žiada…

Minister financií Matovič poslúžil Budapešti ako „užitočný hlupák“, tvrdí poslanec Kmec

0 icon

Bratislava 10. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Podľa poslanca Petra Kmeca (Hlas-SD) minister financií Igor Matovič (OĽaNO) poslúžil Maďarsku v kauze Sputnik V ako „užitočný hlupák“. Kmec zároveň uviedol, že konanie ministra financií počas jeho ciest do Moskvy a Budapešti považuje za demontáž dobrého mena Slovenskej republiky v zahraničí. V…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Boris Mesár

USA a NATO sa označili za novú „svätú inkvizíciu“ !

0icon

Historické zhody medzi pseudorealitou vytvorenou v USA a NATO a hrôzami stredoveku sú čoraz zreteľnejšie. Niet pochýb o tom, že všetko, čo je ,,vyhlásené" na brehoch Potomacu a Temže je ,,nespochybniteľná pravda" . Každý, kto si dovolí o tom čo i len zapochybovať , podlieha represiám a sankciám. Paralely sú…

René Pavlík

Jubileum

0icon

Také naše.  Pred deväťdesiat piatimi (95!) rokmi sa v maličkej obci Červený Hrádok narodil SLOVÁK František Vnuk. Nemusím namáhavo pátrať, aby som mohol prehlásiť, že napriek jeho zásluhám a úctivému veku je pre väčšinu národa neznámy. Asi preto, lebo je po celých  život skromný, pracovitý, poctivý a slušný. Nepreslávili ho…

Ivan Štubňa

List z Gambáčikova č. 15

0icon

Vážený pán bývalý a nový zakonšpirovaný  premiér, píšeme ti trochu neskôr, lebo ste mali vo vláde oný taký bordel, že sa v tom ani divá sviňa a ani tá filmová Sviňa nevyzná. A ľudia už vôbec nie. Bolo nám ale záhadné, že všetci v osade sa usmievali lebo oni už asi vedeli ako sa ten…

Marek Bičík

Referenčná krajina.

0icon

Určite väčšina z nás už počula výrok, že vrámci EÚ sme referenčnou krajinou pre "boj" s korona vírusom. Čo to ale znamená, vie málokto. Alebo to má len ďalší, v skutočnosti celkom iný význam, ktorý sa nesmie vysloviť presne a preto je zabalený do pozlátka. Rozhodne to nieje žiadna pochvala!…

Ivan Holek

Tajomstvo čísel odhaľuje vážnosť doby!

0icon

V číslach býva zakódované posolstvo. Skrýva sa v nich osud a predurčenie. Treba len určitú vnímavosť na to, aby sme ich tajomstvo odhalili. Na dôkaz toho si teraz odhalme číselné predurčenie, hovoriace o nesmiernej vážnosti súčasnej doby. A to hlavne z toho dôvodu, že ľudstvo túto vážnosť nevníma a nepoznáva.…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

TOP10: Veci, ktoré sú v ostatných krajinách úplne inak

0 icon

Pri príchode do novej krajiny sa zriedka zaujímaš o špecifické miestne tradície, ktoré by si mal zrejme dodržiavať. V iných krajinách by zasa ale nás považovali za čudá, ktoré to majú naruby. Je jasné, že zvyklosti sú v rôznych krajinách iné. Ak sa ale na konci roka (pretože COVID-19 nás…

Práca kuriéra vie byť náročná, no Jason sa pri nej zábava takto

0 icon

Aj ty si sa určite niekoľkokrát za život zastavil a sklonil ku psíkovi, ktorého si stretol na ulici. Práca kuriéra niekedy tiež zahŕňa stretnutie zo zvieratkami. Jason Hardesty z New Orleans patrí medzi veľkých milovníkov psov. Robí kuriéra pre UPS, a tak sa rozhodol, že si urobí fotografiu s každým…

Bol človek skutočne na Mesiaci? (1. časť)

0 icon

Jeden z najúžasnejších ľudských činov sa spochybňuje aj v súčasnosti. Prečo vesmírny modul nezanechal stopy na povrchu Mesiaca? Prečo vlajka veje, aj keď na Mesiaci nefúka vietor? Podobné otázky sú stále predmetom diskusií. V rámci dvojdielneho článku si zhrnieme základné fakty, ako aj motiváciu USA niečo také hypoteticky predstierať. Astronaut lode Apollo XI…

10+ Smoliari, ktorí mali naozaj veľmi zlý deň

0 icon

Keď ráno vstaneš, nikdy nevieš, čo sa bude celý deň diať. Možno bude plynúť okamih za okamihom hladko ako po masle. Možno však aj na teba čaká zlý deň plný blbých náhod. Ľudia z dnešného príspevku to zrejme mali podobne. Ak máš naozaj zlý deň a chceš sa cítiť lepšie,…

Dizajnérka vytvára skvelo vyzerajúce bezvýznamné produkty

0 icon

"Nepohodlné" je vlastne taká zbierka najnepohodlnejších každodenných produktov. Na svedomí to ma dizajnérka Katerina Kamprani. Zatiaľ čo väčšina dizajnérov sa snaží vytvoriť čo najužitočnejší produkt, u Kateriny je to práve naopak. Tá sa snaží so svojimi produktami sťažovať život snáď každému. Viac info: theuncomfortable.com Dizajnérka Katerina a jej výt

Vo svete IT

Séria iPhone 13 konečne príde s technológiou, ktorú používajú Android výrobcovia zopár rokov

0 icon

Vyššia obnovovacia frekvencia obrazovky bola ešte pred niekoľkými rokmi výlučne využívaná medzi hráčmi počítačových hier, či medzi ľuďmi spracovávajúcim obraz a iné audio vizuálne médiá. Pred pár rokmi sa však technológia dostala aj do omnoho menšej kategórie zariadení, ako klasické počítačové monitory, či notebooky. Technológia vyššej obnovovacej frekvencie sa totižto…

Nadstavba MIUI 12.5 prinesie konečne to, po čom všetci tak dlho voláme!

0 icon

Aktualizácie smartfónov sú najmä posledným rokom skôr trestom ako odmenou. Mnohé pády aplikácií, nefunkčnosť základných funkcií, malé bugy či dokonca problémy s bootloop sprevádzajú smartfóny už dlhšiu dobu, a preto si skôr dobre rozmyslíme, či nám tá aktualizácia stojí za to. Problémy sprevádzajú mnohých výrobcov, avšak Xiaomi v tomto smere…

Apple podľa očakávania ovládol rebríček najpredávanejších smartfónov za január 2021. Ako dopadla konkurencia?

0 icon

Rok, čo rok, Apple dominuje v rebríčku 10 najlepšie predávaných smartfónov. Zatiaľ, čo v prvej polovici minulého roka dominoval iPhone 11, tak v druhej to už bol iPhone 12. Úvod tohto roka naznačuje, že nebude tomu inak ani v roku 2021.  Apple dominuje. Medzi TOP 10 modelmi má celkovo 6…

WhatsApp uvoľnil nové nálepky pre všetkých. Do aplikácie ich dostanete v priebehu pár sekúnd. Tu ich stiahnete!

0 icon

WhatsApp služba patrí v súčasnosti medzi najrozšírenejšie komunikačné platformy na svete. Rovnako jej vývojári neustále pracujú na nových funkciách, či rôznych vylepšeniach. Najnovšie služba v spolupráci so Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO), pripravila pre používateľov nový balík nálepiek. Informuje o tom samotná služba prostredníctvom svojho blogu. WhatsApp: Nové nálepky sú dostupné…

Pozrite sa na novú Škodu Octaviu vo verzii Sportline. Páči sa vám? Vyzerá super!

0 icon

Škodovka vo všeobecnosti patrí medzi populárných výrobcov automobilov a to nielen v našom regióne, ale aj v ďalších častiach sveta. Jedným vôbec z najpopulárnejších modelov je Škoda Octavia, ktorá oslovuje z roka na rok čoraz viac záujemcov o nový automobil. Octavia Sportline 2021 Najnovšie Škoda prostredníctvom svojich stránok zverejnila bližšie…

Armádny Magazín

Čína požaduje, aby USA zverejnili činnosť vojenských biologických laboratórií

0 icon

Čína, 10. apríl 2021 (AM) – Vláda ČĽR sa začala zaujímať o prácu amerických laboratórií na Ukrajine, čím reagovala na protičínske útoky USA. Na Ukrajine funguje sieť laboratórií financovaných Pentagonom. Dohoda medzi Ukrajinou a USA zaväzuje Kyjev odmietnuť zverejnenie informácií označených americkým ministerstvom obrany za citlivé. Ti

Logika USA: Útok na Donbas rozviaže Putinovi ruky

0 icon

USA, 10. apríl 2021 (AM) – Pokus ukrajinskej armády zaútočiť na Donbas bude pravdepodobne v tomto konflikte posledným. Washington s takýmto scenárom spokojný nie je.   Luhanská a Donecká ľudová republika čelí narastajúcej ukrajinskej agresii. Režim prímeria, na ktorý bol ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij taký hrdý, existoval presne do uk

Americká vojenská veľvyslankyňa mala na Donbase nášivku s nacistickým symbolom

0 icon

Ukrajina, 10.apríl 2021 (AM) – Podľa agentúry „EADaily“ prišla vojenská zástupkyňa veľvyslanectva USA v Kyjeve, plukovníčka americkej armády Brittany Stewartová, na inšpekciu do bojovej zóny oblečená v uniforme 72. samostatnej mechanizovanej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny, pričom na rukáve mala nášivku s dvojitým šípom, lebkou a nápisom „Ukrajina alebo smrť“.   [c

Za posledné dva týždne dezertovalo z frontovej línie viac ako 240 ukrajinských vojakov

0 icon

Ukrajina, 10.apríl 2021 (AM) – Podľa správy šéfa Vojenskej polície na Donbase za posledné dva týždne opustilo jednotky 244 ukrajinských vojakov, z ktorých šiesti utiekli aj so zbraňami. Oznámil to oficiálny zástupca Ľudovej milície DĽR.   „Najväčší počet dezertérov je z Operačného velenia „Vostok» — 183, z toho z

Čím sa líšili vojská SS od vojsk NKVD?

0 icon

Nemecko, 9. apríl 2021 (AM) – Sovietska NKVD (Narodnij komissariat vnútrennich del) mala dve kompetencie – štátnu bezpečnosť a ministerstvo vnútra. Avšak nemecká SS (Schutzstaffeln) bola rýdzo straníckou štruktúrou, k štátnym orgánom nemala žiadny priamy vzťah. Hoci prenikala do všetkých súčastí štátneho aparátu a prioritne

Svetlo sveta

Arcibiskup Sheen: Pilát a najväčší justičný omyl

0 icon

Súdny proces, o ktorom budem dnes rozprávať je proces, na ktorom bolo prítomné celé ľudstvo. Jednotlivci, ktorí sa na tomto procese nachádzajú, v skutočnosti zastupujú jednotlivé kategórie ľudí. Súdny proces sa odohrával pred miestne najvyšším predstaviteľom Rímskej ríše, ktorý sa nazýval Poncius Pilát. Na to, aby sme boli schopní porozumieť…

Najdôležitejší žalm Veľkej noci

0 icon

Autorstvo žalmov sa pripisuje kráľovi Dávidovi, ktorý približne 1000 rokov pred príchodom Krista zostavil ich podstatnú časť. Starý zákon nám hovorí, že kráľ Dávid miloval hrať na harfe a žalmy boli oslavnými piesňami radosti, ale aj žiaľu v utrpení. Skutočný význam žalmov sa vie pochopiť, ak sa ich modlíme z…

Arcibiskup Sokol v knihe podrobne odhalil zákulisie intríg a klamstiev, ktorým čelil po nástupe Bezáka

0 icon

Žiadna kresťanská láska a milosrdenstvo, ale špinavosti, intrigy a klamstvá. Takto by sa dali dali zhodnotiť pomery po nástupe Roberta Bezáka voči arcibiskupovi Sokolovi od samotného jeho nástupu, tak ako ich arcibiskup Sokol podrobne rozpísal vo svojej knihe pamätí pod názvom „Je čas mlčať a čas hovoriť.“ Arcibiskup Sokol uviedol, že vymenovanie Bezáka…

Kardinál Mauro Piacenza: Pokánie v čase núdzového stavu

0 icon

Prinášame v plnom znení duchovný podnet k prežívaniu Veľkého pôstu od hlavného pápežského penitenciára kardinála Maura Piacenzu. Úvaha z pera kardinála Maura Piacenzu bola publikovaná na internetovej stránke Apoštolskej penitenciárie pod titulom „La penitenza al tempo dell’emergenza. Riflessioni per la Quaresima 2021“ a vyšla 18. februára aj v denníku L´Osservatore…

Predseda KBS : Ignorovanie požiadaviek Cirkvi sa stalo neudržateľné

0 icon

Výkonná moc v krajine obmedzila náboženskú slobodu neprimeraným spôsobom. Predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský to dnes napísal ministrovi financií a poverenému ministrovi zdravotníctva Eduardovi Hegerovi. „Ignorovanie zásadných požiadaviek Cirkvi sa stalo neudržateľné. Je zbytočné rozoberať, pod akým tlakom sme celé mesiace – od ľudí, ktorí si žiadajú aspoň najzákladnejšiu duchovnú…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali