Požiadal generálneho tajomníka OSN Pan Ki-muna o pomoc krajine vyhnúť sa možnému teroristickému útoku. Podľa neho ozbrojenci odniesli takmer 40 kg zlúčenín uránu. Ku krádeži uránu došlo 8. júla, ale informácie z tejto agentúry sa stali známymi nasledujúceho dňa.
“Teroristická skupina sa zmocnila rádioaktívneho materiálu v miestach, ktoré sú mimo kontrolu štátu,” vyhlásil Ali Alhaki vo svojom liste pre OSN. Tiež dodal, že látka “môže byť použitá na výrobu zbraní hromadného ničenia.”
Zástupcovia irackého štátu sa obávajú, že tieto materiály hoci sú v obmedzenom množstve, môžu sa použiť na odvetný teroristický akt, alebo ich môžu použiť pri viacerých útokoch v kombinácii s inými materiálmi. Mohammed Ali Alhakim tiež varoval, že nebezpečná látka môže byť vyvezená z krajiny a prepašovaná do zahraničia.
Avšak i keď sú americkí odborníci oboznámení so situáciou, tvrdia, že ide o neupravený urán, a je ťažké ho v takomto stave použiť na výrobu zbraní.
Už predtým dávali na vedomie, že sa teroristi skupiny “Islamský štát v Iraku a Levante” zmocnili skladu s chemickými zbraňami v provincii Muthanna. Podľa agentúry Associated Press dňa 11. júna im padli do rúk objekty, v ktorých bolo uložených asi 2500 chemických raketových hlavíc, rovnako ako aj chemické bojové látky.
Článok ďalej uvádza, že veľvyslanec Iraku pri OSN Mohammed Ali Alhakim poslal generálnemu sekretárovi organizácie Pan Ki-munovi list, v ktorom ho informoval o tom, že teroristi sa zmocnili zbraní a vybavenia vojakov, ktorí strážili zariadenia. Vo svojom liste Alhakim zdôraznil skutočnosť, že rebeli obsadili 13 zo 41 bunkrov, kde bol uložený kyanid sodný. Ten sa používa v chemickom priemysle a je prudko jedovatý.
jf