Indka Rajgauri, žijúca v tradičnom anglickom grófstve Chester (Cheshire), absolvovala Mensa IQ test minulý mesiac v Manchestri. Po dosiahnutí úžasných 162 bodov ju britská Mensa IQ Society vyhlásila za svojho riadneho člena.
Mensa je najväčšia a najstaršia spoločnosť na svete združujúca ľudí s vysokým IQ. Podľa nej patrí Rajgauri k jednému percentu ľudí na svete s vysokým intelektom. Prevýšila aj samotného Einsteina či Hawkinga, a samozrejme drží prvenstvo aj vo svojej vekovej kategórii mladších ako 18 rokov.
“Toto by nebolo možné bez snahy jej učiteľov a podpory, ktorú má moja dcéra každý deň v škole,” vyjadril sa podľa denníka The Independent jej otec Dr. Surajkumar Pawar. Dcéra Rajgauri navštevuje Gymnázium Altrincham pre dievčatá a jej učiteľ matematiky Andrew Barry vraví: “Všetci sú potešení, je to veľmi obľúbená študentka a všetci od nej očakávame skvelé veci.”






















