Španielky pritom vypadli na MS už v osemfinále s neskoršími šampiónkami Američankami. Talianky sa dostali do štvrťfinále a aj na Apeninskom polostrove sa otvorenejšie hovorí o tom, že hráčky futbalu sú hlboko podhodnotené. V krajine totiž majú iba amatérsky status a ročne nemôžu teda dostávať viac ako 30-tisíc eur pred zdanením.
V porovnaní s mužmi je to smiešna suma, Talianky však netúžia po extrémne vysokých platoch ako ich kolegovia. “Je to rozdiel a všetci o ňom vedia. Ešte predtým, ako sa budeme baviť o cifrách, chcem hovoriť o našich právach. Nehrám futbal pre tak vysoké peniaze, aké sa točia v mužskom futbale. Nedáva totiž zmysel dostávať také financie. Chceme len to, čo nám patrí, za to bojujeme,” prezradila jedna z hlavných bojovníčok za práva futbalistiek v Taliansku Barbara Bonanseaová, útočníčka Juventusu Turín.
Talianska futbalová federácia aj nový taliansky minister športu Vincenzo Spadafora podporujú zmenu legislatívy platnej už od roku 1981, pred nimi je však ešte dlhá cesta. “Zákony v tomto smere prinášajú výrazný nepomer. Je to poriadna hanba. Ak chceme byť modernou, demokratickou a otvorenou spoločnosťou, musíme sa ku každému správať dôstojne,” myslí si reprezentačná trénerka výberu Talianska Milena Bertoliniová.