Odborným garantom a realizátorom projektu bol Tibor Kováč, člen Komory reštaurátorov na Slovensku, ktorý sa špecializuje na reštaurovanie historických hodín. V priebehu roka zreštauroval a sfunkčnil jozefínske komodové hodiny z rokov 1770 až 1800, ktoré vyrobil hodinársky majster Vunibaldus Rein (Wunibald Rhein) v meste Eger (Jáger) na území dnešného Maďarska ako hodinár jágerského biskupa grófa Karola Eszterházyho. Tieto hodiny sú z umelecko-historického hľadiska najvzácnejšie, pričom podobné sa nachádzajú na hrade v maďarskom Egri.
Druhými hodinami boli barokové komodové hodiny z roku 1800, ktoré do múzea darovala Emília Káposztásová – Tóthová v roku 1903, matka významného rimavskosobotského architekta Bélu Tótha. Nástenné rámové hodiny z rokov 1830 až 1850 z obdobia biedermeieru vyrobil Johan Hauptman z Budapešti a poslednými zreštaurovanými hodinami sú jozefínske komodové hodiny z rokov 1770 až 1800 so štylizovanou rezbou.
Zreštaurovaním súboru historických hodín sa predĺžila ich životnosť a obnovila sa ich autentická podoba. Sú dokladom našej histórie, technickej vyspelosti hodinárskych majstrov, dokumentujú kultúru bývania našich predkov a sú dokladom pre nové generácie. Všetky hodiny sú výsledkom práce hodinárskych majstrov, produktom dobovej technológie a dobových techník. „Múzeum má vo svojom historickom a etnografickom zbierkovom fonde bohatú zbierku historických hodín z rôznych historických období z mestského i ľudového prostredia, ktoré doposiaľ neboli reštaurované. V dlhšom časovom horizonte múzeum plánuje ich komplexné reštaurovanie prostredníctvom projektov, vo viacerých etapách a následne ich vystavenie v stálej expozícii múzea,“ doplnila Oštrom Mareková.
Gemersko-malohontské múzeum je múzeum s regionálnou pôsobnosť dokumentujúce prírodné a kultúrne dedičstvo regiónov Gemer a Malohont. Svoju históriu začalo písať v roku 1882 a je piatym najstarším múzeom na Slovensku. Okrem stálych expozícií ponúka viacero krátkodobých výstav, podujatia, prednášky, vyučovacie hodiny a animačné programy.