O strane SMER -SD je známe, že v nej pôsobia dve rozdielne ideologické “krídla.” Povedzme jedno je ľavicovo – konzervatívne a druhé pravicovo – liberálne. Možno to vedeniu strany vyhovovalo. Mysleli si, že tak pritiahnu k sebe ako liberálnych, tak aj konzervatívnych voličov. Prakticky to však nefunguje.
Po tom, čo mainstreamové médiá, mimovládky a niektoré opozičné politické strany zneužili vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, musel predseda strany SMER-SD (aj keď nemal s vraždou nič nič spoločné) Robert Fico odísť z postu premiéra (aj po tlaku liberálnej koaličnej strany Most-Híd).
SMER následne dosadil na post predsedu vlády Petra Pellegriniho, čím sa v strane posilnilo “liberálne krídlo.” A aký je výsledok ? Strana nijako neposilňuje, ale stagnuje a podľa najnovšieho prieskumu verejnej mienky dokonca SMER padol pod 20 %.
Šefčovič ako kandidát na prezidenta? Chyba
Bolo to zapríčinené aj ďalším zlým rozhodnutím a to postaviť ako kandidáta na prezidenta liberála a k tomu ešte európskeho úradníka Maroša Šefčoviča, ktorý síce v kampani hovoril o tradičných hodnotách a kresťanstve, no jeho autentickosť mu málokto uveril. V bruseli totiž nijako nepresadzoval konzervatívne hodnoty, naopak paktoval s liberálmi.
Fico by si mal uvedomiť, že liberálni voliči nebudú voliť SMER aj keby dali do významných funkcií Dalajlámu, pretože liberálne pravicové strany a mainstreamové médiá ich už natoľko sfanatizovali, že pri slove SMER chytajú alergiu. Loviť voličov musí preto primárne v konzervatívnych vodách.
Peter Pellegrini – veľký omyl SMERu
Peter Pellegrini ako predstaviteľ liberálneho krídla nebol dobrou voľbou na post premiéra. Hodil by sa skôr do strany Progesívne Slovensko. Obklopil sa proamerickými poradcami a tak jeho politika aj vyzerá.
Neustále hovorí o našej prozápadnej a transatlantickej orientácii, pritom vôbec neberie do úvahy nálady ľudí, ktorí v drvivej väčšine chcú spolupracovať s krajinami na všetky svetové strany, vrátane Ruska.
Miroslav Lajčák – americký mopslík na ministerstve zahraničia?
Ďalšou “čiernou ovcou” je minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák. Ten pôsobí, ako by bol ministrom opozičných strán (ktoré ho neustále chvália) a akoby nezastupoval Slovensko, ale Spojené štáty Americké. Práve Lajčák zrejme najviac kazí meno SMERu (aj keď nie je členom – iba nominantom).
Ukázalo sa to hlavne pri Globálnom pakte OSN o migrácii, ktorý Lajčák presadzoval ako svoje dielo, keďže bol jeho spoluautorom, v čase keď pôsobil v OSN.
Po tom, čo parlament tento nebezpečný migračný pakt odmietol a Lajčák podal demisiu bolo až smiešne ako ho liberál Pellegrini prosil na kolenách, aby na poste ministra zostal. Čo sa mu nakoniec docieliť aj podarilo.
Najnovší škandál Lajčáka sa týka bilaterálnej vojenskej zmluvy medzi Slovenskom a USA. Proamerický minister sa ju snaží za každú cenu presadiť s tým, že jej obsah dokonca zatajuje a nechce ju nikomu ukázať.
Na verejnosť sa však dostal aspoň údajný počiatočný návrh zmluvy, ktorý ako prvý zverejnili Hlavné správy. Zmluvu si môžete prečítať TU.
Podľa mnohých názorov je to škandalózna zmluva hraničiaca s vlastizradou.
Fico by mal Lajčáka okamžite zastaviť a bilaterálnu zmluvu medzi Slovenskom a USA odmietnuť ak nechce prísť o ďalších voličov.
Kandidátka SMERu do eurovolieb? Chyba
Dať na prve miesto kandidátky do europarlamentu ultra liberálnu Moniku Flašikovú Beňovú v dnešných časoch, keď sa prebúdza povedomie o Európskej únii, o jej fungovaní a narastá medzi občanmi obrovská nespokojnosť a väčšina, hlavne potencionálnych voličov SMERu, cíti potrebu zastaviť príval Slovensko morálne i inak ničiacich nariadení a príkazov, je obrovská chyba, ktorá spôsobí už tretiu prehru SMERu vo voľbách v rade.
Takáto nominácia bude vodou na mlyn Kotlebovcom a ďalším stranám, ktoré sa v tejto veci profilujú jasnejšie a nominujú aj adekvátnych ľudí.
Či sú tieto voľby dôležité? Prvýkrát sa bude účasť vyššia, lebo problémy, ktoré Európska únia vytvára, vyženú ľudí k urnám.
Čo by mal Fico urobiť ?
Aby to nebolo jednostranné je potrebné uviesť, že predseda strany SMER, Robert Fico už začal robiť aj keď pomalé, no predsa len nejaké kroky na stopku pre liberalizmus a na posilnenie ľavicovo konzervatívneho krídla v strane.
Konkrétne udelil dve facky liberalizmu. Spolu s ďalšími stranami ústavnou väčšinou zastropoval vek odchodu do dôchodku na 64 rokov a odmietol Istanbulský dohovor.
Najnovšie chce v ústave zakotviť nemožnosť adopcie detí pre homosexuálne páry, čo je skvelý krok, no mohol by k tomu pridať aj stopku pre prípadné registrované partnerstvá. Pretože to bude to, o čo sa v prvom rade bude v budúcnosti pokúšať potencionálna liberálna vláda presadiť.
Ďalším a zásadným krokom v stavaní hrádze proti liberalizmu by malo byť sprísnenie potratovej politiky. Je na čase, aby sa na Slovensku prestali bezdôvodne zabíjať nenarodené deti.
Najdôležitejšou je však očista SMERu od ľudí skorumpovaných a zlodejstva. Dnes nemožno vyčítať SMERu, že nikto nesedí a podobne, ako to ešte donedávna vyvreskoval liberálny mainstream.
V base je Baštrnák i ľudia z kauzy nástenkový tender. Pričom dostali veľmi vysoké tresty. Vo väzbe je Kočner podozrivý z podvodov a objednania vraždy. Spravodlivosť je na Slovenskú pomalá, ale jej posledné kroky dávajú nádej, že sa situácia zlepší.
Pre SMER je však dôležité, aby zahučali i ľudia priamo napojení na stranícke štruktúry a oligarchovia za ním. Potom by bol Fico v boji s korupciou uveriteľný.
Ľuboš Blaha – záchranca SMERu
Ďalším opatrením by mala byť personálna politika. Liberálov typu Pellegrini a Lajčák je potrebné zatlačiť do úzadia, alebo ich jednoducho vyhodiť.
Do popredia je potrebné posúvať ľudí akým je Ľuboš Blaha. Stáva sa z neho už v tak mladom veku najpopulárnejší politik na sociálnych sieťach a útoky agresívnych liberálov voči jeho osobe to potvrdzujú. Majú obrovský strach z jeho politického potenciálu v budúcnosti.
Blaha je autentický a uveriteľný ľavičiar so silným sociálnym cítením a s dôrazom na vlastenectvo a suverenitu Slovenskej republiky. Ak chce SMER návrat svojich odídených voličov a prípadne prilákať nových, musí dať Blahovi väčší priestor a silnejšie slovo.
Hrádza proti liberalizmu
V najbližších parlamentných voľbách bude potrebné vytvoriť silnú hrádzu proti nebezpečnému liberalizmu, ktorý sa snaží ovládnuť Slovensko.
Ak chce byť SMER autentický a pre voličov uveriteľný, musí sa v prvom rade zbaviť liberálov vo vlastných radoch a dať prednosť skutočným ľavičiarom a vlastencom.
Samuel Gdovin