Hlavnou motiváciou pre vynájdenie Palcoholu boli outdoorové aktivity. “Po túre, lezení alebo splave na vode si rád dám pohárik niečoho ostrejšieho, ale chodiť po horách s fľašami alkoholu nie je príliš praktické,” hovorí Mark. Preto sa dal do výskumu, ktorého cieľom bol ľahký a skladný prášok, do ktorého stačí len pridať vodu a nápoj je hotový.
Do výroby by malo ísť šesť verzií . Prvé dve sú “tvrdé” – R vyrábané z prémiového portorického rumu a V zo štvornásobne destilovanej vodky. “Keď prášok zalejete asi 150 ml coly alebo džúsu, máte pravý miešaný nápoj,” popisuje prípravu vynálezca. “Druhou možnosťou je pridať len vodu a ochucovadlo v prášku. “Koktejlové varianty zahŕňajú Cosmopolitan, Mojito, Powderitu (ktorá chutí presne ako Margarita) a Lemon Drop. Do nich stačí pridať len vodu a pár lístkov mäty, čo práve rastie niekde okolo.
A iné použitie? “Skúšali sme Palcoholom ochucovať jedlo, ale nefunguje to, jednoducho iba nim pridáte do jedla alkohol,” dodáva tvorca . A šnupať tento prášok neodporúča vôbec. “Špeciálne kvôli tomu sme pridali prášku na objeme, takže na ekvivalent jedného drinku musíte do nosa dostať pol hrnčeka prášku a to asi nebude príjemné.”
jf