Danko uviedol, že opozícia nakoniec uznala, že iniciatíva SNS bola legitímna. “Skončilo sa to tak, že nám dali za pravdu a že Krištúfková nemá byť vo výbore bez akejkoľvek reakcie. Vážim si postoj opozície, že akceptovala iniciatívu SNS, že Krištúfková nemá byť vo výbore,“ povedal líder SNS.
Andrej Danko ďalej uviedol, že jeho strana nemá záujem sa zaoberať súkromím poslankyne Krištúfkovej. “Menovali sme ľudí, ktorí sú bezpečnostné riziko a súčasne tým je bezpečnostným rizikom ona. Ja sa jej súkromím zaoberať nebudem. Je tu dostatočný dôvod, že nemôže byť členkou výboru na kontrolu Vojenského spravodajstva.“
Zástupcovia opozície nedávno oznámili, že našli zhodu v tom, že nestiahnu svojich predsedov parlamentných výborov z týchto postov. Takúto reakciu na odvolanie Krištúfkovej z Osobitného kontrolného výboru Národnej rady na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva predstavil poslanec za SaS Ľubomír Galko, ktorý však po čase zmenil názor. „S hnutím OĽaNO a Sme rodina sme sa dohodli, že možnosť odstúpenia predsedov a podpredsedov teraz nevyužijeme,” cituje Ta3 poslanca Galka.
Slovenská národná strana docielila odvolanie Petry Krištúfkovej začiatkom mája. Za hlasovalo 73 zo 137 prítomných poslancov (viac v článku).