KORONAVÍRUS NA SLOVENSKU

Prípadov

Úmrtí

Chorých

Vyliečených

Posledná aktualizácia:

Čo som zažil na mítingu s Kotlebom

Nitra, Zlaté Moravce, 28. februára 2016 (HSP/Foto: Eugen Rusnák)

 

Včera v rámci predvolebného turné predseda Ľudovej strany Naše Slovensko Marian Kotleba aj so svojím štábom navštívil Nitriansky kraj a stretol sa s voličmi v Nitre a Zlatých Moravciach. Míting bol plný prekvapení.

Na snímke predstavitelia ĽSNS na mítingu v Nitre
Na snímke predstavitelia ĽSNS na mítingu v Nitre

 

Niektoré prekvapenia vyplývali zo samotných očakávaní voličov, ktorí si prišli pozrieť a vypočuť kontroverzného politika, ktorý leží v žalúdkoch mnohým slovenským a európskym politikom a médiám. Pred obidvoma stretnutiami – o 15. hodine v Zlatých Moravciach a o 18. hodine v Nitre sme v radoch čakajúcich voličov viackrát počuli obavy, že na stretnutie s Kotlebom prídu sami holohlaví mladíci a potom sa to začne…

Opak bol však pravdou. Na obidve stretnutia prišiel hojný počet návštevníkov – v oboch prípadoch sály praskali vo švíkoch. Áno, holé lebky zopárkrát „zasvietili“ aj v Zlatých Moravciach, aj v Nitre. Ale bolo ich doslova zopár – určite nie viac, ako na straníckych mítingoch iných politických strán. Určitým prekvapením – aspoň pre nás – bol fakt, že na stretnutie s „extrémistom“ neprišla drvivá väčšina neskúsenej a „nezorientovanej“ mládeže, ale vo väčšine boli predsa starší, skúsení ľudia, ktorí si v tomto živote už niečo odskákali.

Mládež tvorila asi iba 20 percent prítomných na oboch stretnutiach s voličmi. Ľudia v strednom veku a tí najstarší – dôchodcovia alebo ľudia v preddôchodkovom veku tvorili rovnováhu – bolo ich asi po 40 percent. Obidve stretnutia sa zaobišli bež žiadnych excesov, v sálach panovala celkom priateľská atmosféra. Nezneli žiadne výzvy tipu „rež a rúbaj do krve“. Rečníci a diváci nadviazali celkom konštruktívny dialóg.

Samozrejme, všetci prítomní očakávali predovšetkým vystúpenie predsedu strany Mariana Kotlebu. Organizátori (v prezídiu sa vždy nachádzalo 7 ľudí – najvyšší predstavitelia strany a domáci funkcionári) najprv umožnili prezentovať postoje a vízie strany ľuďom blízkym k Marianovi Kotlebovi a stretnutia mali rovnaký scenár: hodinu hovorili stranícki kolegovia, potom hodinu hovoril Marian Kotleba a v závere všetci odpovedali na otázky divákov.

Kolegovia Mariana Kotlebu prezentovali svoje životné skúsenosti a vysvetlili, prečo vstúpili do Ľudovej strany Naše Slovensko. Porozprávali príklady krívd a nespravodlivosti, ktoré zažili na vlastnej koži, a preto mienia napraviť situáciu v tomto štáte a napomôcť tomu, aby Slovensko sa stalo skutočne demokratickou, nezávislou, slobodnou krajinou a prekvitalo. Najbližší spolupracovníci Mariana Kotlebu, ktorí spolu s nim pôsobia v Banskobystrickom kraji, vyvrátili mýty, ktoré o nich šíria médiá a uviedli niekoľko konkrétnych príkladov, ako zlepšujú situáciu v kraji a to aj napriek tomu, že prakticky celý krajský parlament je naladený proti predsedovi a blokuje takmer všetky jeho návrhy.

Spomenuli aj prípady, ktoré boli zmedializované a poriadne „prekrútené“. Marián Kotleba odmietol dotovať isté „novodobé“ divadlo v Banskej Bystrici, pretože činnosť tohto divadla podľa neho nemala nič spoločné s umením a predstavuje dokonca hrozbu pre morálnu výchovu mládeže. Organizátori aj ukázali videozáznam časti predstavenia tohto divadla, v ktorom absolútne nahí herci iba tak poskakovali na pódiu – asi toto je podľa nich „umenie“. Poslanci Banskobystrického kraja však prelomili veto predsedu Mariana Kotlebu a napokon odklepli „pokrokovému“ divadlu dotáciu vo výške 160 tisíc eur. Prítomní v sále hlasne vyjadrovali svoju nevôľu, keď vo videozázname vedenie divadla podčiarklo, že je to veľmi ťažká práca… Rečníci na pódiu pripomenuli, že väčšina slovenských robotníkov, poľnohospodárov a živnostníkov drie za oveľa nižšiu mzdu a spochybnili to, že herci „pokrokového“ divadla ozaj ťažko pracujú a že ich činnosť je skutočným umením.

Porozprávali o tom, že štátny dlh Slovenska narastá s každým dňom, ale v Banskobystrickom kraji vďaka správnemu hospodáreniu sa ako v jedinom kraji na Slovensku podarilo znížiť dlh. Prízvukovali, že v kraji napriek všetkým problémom so slovenskými ministerstvami a eurofondami dokázali vybudovať v ostatnom období 53 kilometrov ciest 2. a 3. triedy. Porozprávali rad konkrétnych prípadov o tom, ako slovenskí politici a médiá ohovárajú príslušníkov Ľudovej strany Naše Slovensko a podčiarkli, že sa ich boja, pretože vedia, že práve Marian Kotleba a jeho ľudia urobia na Slovensku poriadok.

Uviedli aj zaujímavý príklad. Prízvukovali, že nepochybujú, že o týždeň prekročia 5-percentnú hranicu a určite sa dostanú do parlamentu. Hovorca strany Milan Uhrík povedal: „Dostaneme sa do parlamentu a o 4 roky vyženieme všetkých týchto papalášov. Súčasný parlament je košiar s ovcami. A viete, čo sa stane s ovcami, keď sa do košiaru dostane 10 – 15 vlkov? Určite urobíme poriadok.“

Vo svojom príhovore Marian Kotleba spomenul 10 bodov volebného programu strany. Podčiarkol, že strana nemá 150-160-bodový zamotaný program ako iné strany, ale má 10 jasných priorít, ktoré chce riešiť. Pripomenul, že zo Slovenska odíde do Bruselu približne o tretinu viac peňazí, než sa k nám z nej vo forme eurofondov a obchodných investícií vráti. Investície získame, ak investorom ponúkneme najvýhodnejšie konkurenčné podmienky a prácu za najnižšiu mzdu. Podčiarkol, že eurofondy získame iba vtedy, ak budeme EÚ politicky poslúchať a dovolíme zahraničným investorom u nás nerušene podnikať, robiť čo len chcú a všetky zisky vyvážať do zahraničia a popritom likvidovať aj domáci priemysel a poľnohospodárstvo, podniky a podnikateľov.

Pripomenul, že za obdobie 2004 – 2013 prispela Slovenská republika do rozpočtu EÚ celkovou sumou vo výške 9,33 miliardy eur. Celkové príjmy z eurofondov za toto isté obdobie boli vyčíslené na 12,86 miliardy eur. To znamená, že z každého 1 eura prijatého z eurofondov si v skutočnosti platíme 73 centov z vlastných peňazí – ale za cenu straty suverenity a likvidácie vlastného hospodárstva. Podčiarkol, že keby tieto financie investovali do slovenských podnikov, Slovensko by bolo sebestačné a prosperovalo.

Zdôraznil, že prakticky všetky väčšie firmy na Slovensku sú vlastnené zahraničnými majiteľmi. Je to dôsledok vynútenej liberalizácie a privatizácie, ktoré idú ruka v ruke s naším členstvom v EÚ. Rafinérie ropy, plynárne, vodárne, elektrárne, telekomunikační operátori, železiarne, mliekarne, pivovary, atď. – nič z toho už nie je slovenské… Za obdobie rokov 2003 – 2012 zarobili slovenské firmy vlastnené zahraničnými majiteľmi 28,6 miliardy eur. Z toho 19,5 miliardy eur putovalo vo forme dividend majiteľom do zahraničia a len 9,1 miliardy eur zostalo na Slovensku, najmä vo forme investícií.

Hovoril o konkrétnych opatreniach, ako zvýšiť úroveň zamestnanosti v krajine a vyriešiť jeden z hlavných problémov – zamestnať rómskych obyvateľov a vlastne donútiť pracovať všetkých, aby štát nikoho nemal na krku. Uviedol, niekoľko konkrétnych opatrení, ktoré majú v programe strany, aby každý človek dostal možnosť pracovať. Nezamestnaných navrhol zapojiť do štátnej výstavby bytov a ciest, do opráv škôl, nemocníc a kultúrnych pamiatok. Ak túto prácu odmietnu, nedostanú zadarmo vôbec nič – žiadne domy, dávky, ani príspevky.

„V banskobystrickom kraji sme spustili projekt Lopaty a krompáče, zameraný na zamestnanie dlhodobo nezamestnaných ľudí. Zamestnali sme 90 ľudí, z toho 30 Rómov – a všetci pekne pracovali. Projekt bol tak úspešný, že sme ho chceli ešte rozšíriť. Lenže vláda, namiesto toho, aby našu snahu znižovať nezamestnanosť ocenila, zmenila Zákonník práce a tým nám znemožnila v projekte pokračovať. Napriek tomu tento projekt v banskobystrickom kraji dokázal, že naša myšlienka dať ľudom prácu namiesto dávok je správna a funkčná. Práce je v republike dosť, a peňazí na jej zaplatenie tiež,“ podčiarkol.

Zdôraznil, že Ľudovú stranu Naše Slovensko darmo obviňujú v tom, že je to „proticigánska“ strana. Podčiarkol, že proti slušným Rómom, ktorí pracujú ani on, ani jeho strana nemá nič. Zatočiť mienia iba s asociálmi, ktorí nikdy nerobili a robiť nechcú. Porozprával o možných riešeniach, ako ich donútiť pracovať v štátnych podnikoch.

Apeloval k vybudovaniu novej slovenskej armády, ktorá by sa postarala o ochranu hraníc v období migračnej krízy. Podčiarkol, že slovenská armáda v rámci „úsporných opatrení“ stratila takmer 90 percent techniky a rovnako poklesol aj počet vojakov. Prízvukoval, že keby migranti začali robiť šarapaty na Slovensku, štát by sa nemohol ani ubrániť – nemá na to dostatočný počet vojakov a techniky. Prízvukoval, že v súčasnej situácii práve armáda má strážiť hranice – dnes sú fakticky otvorené.

V tejto súvislosti hovoril aj o založení domobrany kvôli zlyhaniu polície v oblasti prevencie a ochrany slušných ľudí pred agresívnymi asociálmi. Podčiarkol, že podobne počínajú vo viacerých európskych krajinách.

Pripomenul, že Slovensko bolo ešte pred 25 rokmi úplne potravinovo sebestačné. „Ešte stále máme dostatok úrodnej pôdy, čistej vody a historických skúseností na to, aby sme túto sebestačnosť opäť obnovili. Ak to išlo vtedy, musí to ísť aj teraz.  Sme presvedčení, že dokážeme obnoviť aj hospodársku a energetickú sebestačnosť republiky,“ dodal. Prízvukoval, že treba navrátiť do rúk národa vodu, elektrinu, pôdu a tiež všetky strategické podniky, ktoré dnes vlastnia cudzie nadnárodné korporácie. Treba podporovať domácich výrobcov a nie zahraničných investorov. Vyjadril presvedčenie, že naše firmy dokážu za rovnaké peniaze vytvoriť oveľa väčší a stabilnejší počet pracovných miest, ako cudzinci, ale zisky, ktoré vytvoria, nebudú odchádzať do cudziny, ale zostanú doma.

Prízvukoval, že všetky súčasné vlády podporovali iba zahraničné firmy, aby tu pokojne podnikali a zarábali, ale veľmi málo pomáhali domácim výrobcom. Poctivo poslúchali a plnili všetky rozkazy Bruselu, Parížu, Berlínu a pod., úplne sa podriadili diktátu vedenia EÚ a poškodzovali záujmy obyvateľov Slovenska. „Štát, ktorý uprednostňuje cudzincov pred domácimi, je kolóniou,“ zdôraznil Marián Kotleba.

Uviedol, že domácich podnikateľov chcú podporiť znížením DPH na 15%, odstránením byrokracie v podnikaní a znovuzavedením ciel na dovoz výrobkov, ktoré vyrábame sami na Slovensku. „Keďže vieme, že Európska únia ochranu našich domácich výrobcov neumožňuje, je to jeden z dôvodov, prečo budeme iniciovať referendum o vystúpení Slovenskej republiky z Európskej únie,“

V podobnom duchu sa Marián Kotleba vyjadril aj o NATO, ktoré označil za zločineckú organizáciu a vyzval, aby Slovensko vystúpilo z NATO presne tak, ako aj z EÚ. Poukázal na to, že múdri susedia v snahe zachovať suverenitu a slobodu si ponechali svoju menu a iba Slovensko urobilo chybu a prijalo euro za zlých podmienok: v čase, keď euro reálne stalo 15 – 20 korún, vtedajšia vláda súhlasila s výmenným kurzom 1 ku 30, čím urobila obrovské škody pre slovenskú ekonomiku a zasa pracovala pred cudzincov, nie pre obyvateľov tohto štátu. Prízvukoval, že obyvatelia Slovenska sú vo vlastnom štáte občanmi 4. kategórie.

Definoval to: na prvom mieste sú zlodeji, zahraniční „investori“ a privatizéri, na druhom sú migranti, lebo všetko dostávajú zadarmo v tom čase, keď štát vôbec nepomáha svojim ľuďom, na treťom mieste sú asociáli, hlavné odmietajúci pracovať Rómovia a až niekde na 4. mieste sú bežní obyvatelia Slovenska. Zasa podčiarkol, že štát, ktorý uprednostňuje cudzincov pred domácimi, je kolóniou, ale Ľudová strana Naše Slovensko to chce zmeniť a dosiahnuť, aby Slovensko sa stalo skutočne nezávislou, slobodnou a prosperujúcou krajinou.

V závere predstavitelia Ľudovej strany Naše Slovensko odpovedali na otázky prítomných v sále a všetci sa pokojne rozišli.

 

Eugen Rusnák

POTREBUJEME VAŠU POMOC
Všetci sme dnes kvôli koronavírusu v zlej situácii.
Hlavným správam
zásadným spôsobom klesli príjmy z reklamy.
O to viac preto dnes potrebujeme Vašu podporu.
Bez vašej pomoci nedokážeme prekonať toto obdobie.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Pošlite nám tip

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme

Maďarsko rezervovalo 5 miliónov vakcín proti novému druhu koronavírusu

Budapešť 6. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Kirsty Wigglesworth)   Maďarská vláda rezervovala takmer päť miliónov vakcín proti koronavírusu SARS-CoV-2. Oznámil to vo štvrtok v Budapešti šéf úradu vlády Gergely Gulyás, ktorý podľa internetovej stránky komerčnej televízie ATV dodal, že zatiaľ sú vakcíny iba vo vývojovej fáze, avšak je už možné rezervovať kapacity…

Windsorský hrad otvoril terasovú záhradu po prvý raz za 40 rokov

Windsor 6. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/PA-Jonathan Brady)   Windsorský hrad, jedno z oficiálnych sídiel britskej kráľovnej Alžbety II., otvoril svoju východnú terasovú záhradu pre verejnosť po prvý raz za vyše 40 rokov. Informovala o tom vo štvrtok tlačová agentúra Reuters Návštevníci hradu, v ktorom panovníčka strávila uplynulé mesiace počas obmedzenia pohybu…

Nórsko zaviedlo karanténu pre cestujúcich zo štyroch krajín vrátane Česka

Oslo 6. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Petros Karadjias)   Nórsko sa rozhodlo opätovne zaviesť karanténnu povinnosť pre cestujúcich prichádzajúcich z Českej republiky, Francúzska, Monaka, Švajčiarska a dvoch regiónov susedného Švédska Dôvodom je skutočnosť, že v uvedených oblastiach momentálne narastá počet osôb nakazených novým druhom koronavírusu. Informovala o tom vo štvrtok agentúra DPA…

Holandský premiér Rutte vyzval mladých ľudí, aby dodržiavali opatrenia

Amsterdam 6. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Bernd von Jutrczenka)   Holandský premiér Mark Rutte vo štvrtok vyzval na dodržiavanie hygienických pravidiel zavedených v snahe zabrániť šíreniu nákazy koronavírusom SARS-CoV-2. Informovala o tom agentúra DPA "Musíme zabrániť druhému lockdownu a môžeme to urobiť jedine spoločne," povedal Rutte, ktorý svoje slová adresoval mladším ľuďom.…

Prezident Trump tvrdí, že vakcína proti koronavírusu môže byť dostupná ešte pred voľbami

Washington 6. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Andrew Harnik)   Americký prezident Donald Trump vo štvrtok naznačil, že Spojené štáty by mohli mať vakcínu proti koronavírusu ešte pred prezidentskými voľbami, ktoré sa budú konať v novembri. Informovala o tom agentúra DPA Krajina by sa mohla dočkať vakcíny "ešte pred koncom roka", povedal Trump…

Mimoriadny summit EÚ sa má venovať najmä vzťahom s Čínou a Tureckom

Brusel 6. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Stephanie Lecocq)   Mimoriadny summit EÚ, ktorý by sa mal konať 24. a 25. septembra v Bruseli, má umožniť najvyšším predstaviteľom členských krajín Únie posúdiť stav zložitých vzťahov s Čínou a Tureckom. Uviedla to vo štvrtok tlačová agentúra AFP Podľa nemenovaných diplomatických zdrojov by sa vrcholové…

Krajniaka k zavádzajúcim informáciám TA3 o nakazených zamestnancoch rezortu

Bratislava 6. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Staráme sa o ochranu všetkých zamestnancov a v rámci prevencie proti šíreniu koronavírusu sme zabezpečili bezplatné preventívne testovanie nielen pre zamestnancov a klientov zariadení sociálnych služieb, ale aj pre zamestnancov ministerstva, ústredia práce, úradov práce a ostatných organizácií v pôsobnosti rezortu Preventívne testovanie…

Svetoví lídri chcú pomôcť Libanonu

Bejrút 6. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Bilal Hussein)   Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyzval vo štvrtok na začatie medzinárodného vyšetrenia utorkového masívneho výbuchu v prístave v libanonskom hlavnom meste Bejrút, informuje agentúra AFP "Je potrebné medzinárodné, otvorené a transparentné vyšetrovanie, aby sa predišlo utajeniu informácií a prípadným pochybnostiam", povedal Macron v závere…

Ropa zdražela, zlato stúplo na ďalšiu rekordnú úroveň

New York 6. augusta 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Sakchai Lalit)   Ceny ropy sa v stredu zvýšili. Septembrové dodávky ľahkej americkej ropy zdraželi o 49 centov na 42,19 USD za barel. Októbrové dodávky severomorskej ropy Brent posilnili o 74 centov na 45,17 USD za barel a veľkoobchodná cena benzínu na americkom trhu stúpla…

VideoOzbrojený muž vo Francúzsku prepadol banku, zadržiava rukojemníkov

Paríž 6. augusta 2020 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:Screenshot video)   Vo francúzskom meste Le Havre došlo vo štvrtok k prepadu banky, ozbrojený muž zobral piatich ľudí ako rukojemníkov. Informovala o tom agentúra AFP Muž vstúpil do pobočky banky o 16.15 h, uviedol pre AFP nemenovaný príslušník polície s tým, že na mieste…

Izrael plánuje pomôcť Libanonu prostredníctvom tretích strán

Jeruzalem/Atény 6. augusta 2020 (TASR/SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Thibault Camus)   Izrael plánuje pomôcť obetiam po tragických výbuchoch v bejrútskom prístave prostredníctvom tretích strán, keďže libanonskí predstavitelia odmietli od židovského štátu prijať pomoc priamo. Informovala o tom vo štvrtok agentúra DPA Libanon a Izrael neudržiavajú diplomatické vzťahy a sú v podstate vo vojnovom stave.…

Mike Pompeo navštívi Prahu, Plzeň, Ľubľanu, Viedeň a Varšavu

Washington 6. augusta 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Pablo Martinez Monsivais)   Americký minister zahraničia Mike Pompeo navštívi od 11. do 15. augusta Prahu, Plzeň, Ľubľanu, Viedeň a Varšavu V Plzni si spolu s českým rezortným kolegom Tomášom Petříčkom pripomenú koniec druhej svetovej vojny. V Prahe sa stretne s premiérom Andrejom Babišom, s ktorým…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

NIEČO NA POBAVENIE: DIVOKÁ SVIŇA UKRADLA MILANOVI LAURINCOVI PLAVKY

Táto veselá situácia sa udiala koncom júla. Na Palčmanskej Maši pri Slovenskom raji bol prenádherný deň, ktorý nepokazila ani návšteva rekreujúceho sa občianskeho tribunálu. Bolo tak krásne, že k vodnej nádrži prišlo aj divoké prasiatko z lesa. KEĎ TU NÁHLE! .... Rozvedený Luarinec vybehol z jazera, stiahol plavky a pokúsil sa mať s divokou sviňou sex! Rekreanti na…

Vietor! Stojí za ním neznáma inteligencia, zabezpečujúca fungovanie sveta!

Žijeme vo svete, ktorý je oveľa fascinujúcejší, než sa nazdávame. Za jeho normálnym, prostým a nenápadným chodom sa pre nás doposiaľ skrývajú neuveriteľné a nepoznané záhady. Skrývajú sa za tým, čo nazývame prírodou a prirodzenosťou. Ale pretože ľudia čoraz viacej strácajú spojenie s prírodou a prirodzenosťou, a orientujú sa iba…

Uhorková sezóna ...

Je čas dovoleniek, čas oddychu, ale aj čas pre rozmýšľanie o bytí či nebytí, či aj bití ?! Oddychuje spoločnosť, oddychujú aj politici, no je čas na to, aby oddychovali aj doteraz neriešené či nevyriešené problémy obyčajných, slušných a dobrých ľudí ? Určite nie je čas na odsúvanie nazhromaždených a…

Prečo sa bojíme pravdy o Štefánikovej smrti?

4. augusta neskoro večer vysielali na ČT 2 spoločný slovensko-český dokument o Štefánikovi. Pokiaľ ide o jeho smrť, „nič nové pod slnkom“. Nezasamovraždil sa, nezostrelili ho (strieľali iba akousi puškou, ktorá nemohla lietadlu poškodiť...!), možno fúkal vietor, možno zlyhal pilot. Amen. Len dve otázky: Prečo sa v ňom ani len…

Systém kurzov na formovanie dôstojníkov a vysokých štátnych úradníkov 5. časť

V novom systéme bolo navrhnuté zriadenie Centra kariérneho rozvoja (CKR) so zameraním na výcvikové programy. Aj jeho dopĺňanie vhodným personálom s potrebnou čerstvou praxou tak, aby sa programy kurzov kariérneho rozvoja dôstojníkov mohli spracovať úplne nanovo. Filozofia bude obsahom nasledujúceho článku, popisujúceho koncepciu vykonanej reformy vojenského vzdelávania, ktorú som mal česť ako…

Ekonomický vlastizradca Sulík

Nová vládna elita, ktorá počas prvej vlny pandémie svojimi absolútne neodbornými škodlivými (ne)ekonomickými rozhodnutiami položila hospodárstvo Slovenska na kolená, a tým výrazne ohrozila našu republiku, napr. pôžičkou 12 miliárd pre vykrytie strát a servilným prijatím podmienok nadiktovaných z Bruselu pre získanie „bruselskej pomoci“, sa aj naďalej tvári, že nič sa…

TopDesat

Pravidlá, ktoré treba dodržiavať, keď vyberáš opaľovací krém

0

Zakaždým, keď je tvoja pokožka vystavená slnku, poškodzujú sa kožné bunky, čo často vedie k rakovine kože. A pred tým ťa ochráni jedine opaľovací krém. Veľa ľudí si vôbec neuvedomuje, akú dôležitú úlohu by mal opaľovací krém v našom živote zohrávať. Mal by si si ho nanášať každý deň predtým, ako vstúpiš pod…

Ako sa vyhnúť priberaniu na váhe pri dlhodobom sedení v práci?

0

Počas sedavého zamestnania má väčšina ľudí tendenciu priberať na váhe. Dá sa tomu však vyhnúť. Stačí sa rozhodnúť pre zdravú výživu a pitie dostatočného množstva vody. Na pracoviskách sedí veľa ľudí na jednom mieste dlhé hodiny bez nejakého pohybu, takže je logické, že začnú časom priberať na váhe. Prinášame ti niekoľko…

Týmto si ničíš nevedomky svoj domov! 1. časť

0

Takmer každý vie, že nechať šaty v práčke nie je dobrý nápad a že je lepšie okamžite umyť špinavé riady. Avšak niekedy aj tí najskúsenejší môžu robiť chyby pri čistení bytov a odstraňovaní neporiadku. A takto si nevedomky ničíme svoj domov.   Zametanie podlahy ničí tvoj domov

Čo má spoločné vŕbová kôra a aspirín? (2. časť)

0

Pokračujeme druhou časťou zaujímavého článku o na prvý pohľad dvoch veciach, ktoré spolu absolútne – pre laika – nesúvisia. V rámci prvej časti sme predstavili 56 ročného Edwarda Stonea, ktorý napriek reume neprestal chodiť na obľúbené prechádzky. Všetko sa to začalo odlúpnutím vŕbovej kôry, ktorú si vložil do úst. Po tom, ako…

Máš doma staré pečivo? Nevyhadzuj, ale znova použi!

0

Ak bývaš blízko večierky, problém s chýbajúcim čerstvým pečivom sa ťa asi netýka. Čo však v prípade, že pečivo, ktoré doma skladuješ už niekoľko dní, stvrdlo? Chlebník je plný pečiva, no už je tvrdé a chceš ho vyhodiť? Alebo sa ti zunovalo jesť tvrdý chlieb, no nie je nablízku žiadny otvorený obchod, kde…

Potraviny, ktoré do chladničky nikdy nedávaj – 1.časť

0

Chladnička je jedným z najlepších vynálezov všetkých čias. Udržiava potraviny v čerstvom stave, no vieš čo do nej nepatrí? Ušetril si pri poslednom nákupe v hypermakete desiatky eur a teraz sa tešíš z preplnenej chladničky? Neteš sa predčasne! Ak sa do chladničky dostane niečo, čo tam nepatrí, ani najmodernejšie technológie neuchránia tieto potraviny pred skazením…

Vo svete IT

Xiaomi spúšťa exkluzívny predaj najvýkonnejšieho tyčového vysávaču JIMMY JV85 Pro

0

Spoločnosť Xiaomi opäť rozširuje svoje portfólio tyčových vysávačov, tentokrát o doposiaľ najvýkonnejší tyčový vysávač – Xiaomi JIMMY JV85 Pro. Novinka nie len že doslova valcuje konkurenciu svojim výkonom a možnosťami, ale zároveň prichádza s neodolateľnou cenou. Predpredaj novinky JIMMY JV85 Pro len pred niekoľkými hodinami spustil aj známy e-shop Geekbuying.com,…

Prototyp rakety Starship, ktorá nás má dopraviť na Mars, má za sebou úspešný testovací let

0

Len pár dní po úspešnom návrate astronautov v moduli Crew Dragon, môže spoločnosť SpaceX sláviť ďalší úspech. Prototyp ich vesmírnej rakety Starship sa dostal 152 metrov do vzduchu a následne úspešne pristál na zemi. Momentálne ide o najväčšiu testovaciu verziu rakety, ktorá sa dostala do vzduchu. Raketa Starship má v budúcnosti prepravovať ľudí…

Huawei prezrádza, kedy a pre koľko smartfónov bude dostupná nová nadstavba EMUI 11

0

O pripravovanej nadstavbe EMUI 11 od spoločnosti Huawei sme v posledných mesiacoch už počuli zopár naozaj zaujímavých informácií, či už hovoríme o jej dostupnosti na vybraných zariadeniach, dátume predstavenia, či nových funkciách, ktoré má priniesť. Najnovšie informácie, o ktorých informoval zahraničný portál Gizchina.com, však pochádzajú priamo z oficiálnych zdrojov spoločnosti…

USA sľubuje „čistú“ internetovú sieť bez čínskych aplikácií a bez sieťových prepojení s Čínou

0

Obojstranná nenávisť Spojených štátov amerických a Číny opäť naberá na obrátkach. Po stále neutíchajúcej obchodnej vojne, odstráneniu čínskych telekomunikačných spoločností z amerického trhu a po nedávnom zablokovaní aplikácie TikTok, zverejnilo americké Ministerstvo zahraničných vecí ďalší odvážny plán, ktorý zrejme pochová akékoľvek vzťahy týchto dvoch celosvetových veľmocí. Odvážne slová ministra zahraničných…

„Za neobyčajne vysokou jasnosťou lávových planét nemôže samotná láva,“ tvrdia vedci

0

Medzi najzvláštnejšie, najextrémnejšie planéty, ktoré vedci doposiaľ objavili, patria takzvané horúce super-Zeme, ktoré obiehajú svoju domovskú hviezdu v takej blízkosti, že ich povrch môže byť oceán žeravej lávy. Vedcom sa podarilo objaviť niekoľko takýchto svetov a zistili, že tieto planéty sú nezvyčajne jasné, jasnejšie než naša Zem. Momentálne však nepoznajú presný dôvod…

Používanie Android aplikácií vo Windowse 10 je realitou. Funkciu môžete vyskúšať už dnes

0

Aplikácia Váš telefón, ktorá je súčasťou operačného systému Windows 10 už niekoľko mesiacov, je zase raz o čosi múdrejšia a použiteľnejšia v praxi. Spoločnosť Microsoft totižto do tejto populárnej aplikácie, ktorá skvele prepája vaše Android zariadenie priamo s operačným systémom Windows 10, prináša funkciu spúšťania Android aplikácií na obrazovke vášho…

Svetlo sveta

Laický misionár brat Blažej pešo putuje Európou, obetuje sa za pokoj

0

Laický misionár zo Sicílie známy ako brat Biagio (Blažej) už niekoľko rokov peši putuje po Európe. Púť, ktorú obetuje za pokoj, musel pred pár mesiacmi prerušiť vo Veľkej Británii kvôli pandémii. V piatok 24. júla sa však z Londýna opäť vydal na cestu. „Cítim túžbu stretnúť každého občana každého národa,…

Slávnostná spomienka na 1151. výročie kňazského svätenia svätého Gorazda

0

Obec Močenok, občianske združenie Krediv a Rímskokatolícky farský úrad sv. Klimenta Močenok Vás pozývajú v nedeľu 2. augusta 2020 do Močenku-Gorazdova na slávenie spomienky 1151. výročia kňazského svätenia svätého Gorazda. Slávnostnú svätú omšu bude o 9:30 hod. celebrovať J. E. Mons. František Rábek, vojenský ordinár. GORAZDOV v dnešnom Močenku je rodiskom…

Dnes je ekumenický deň smútku a modlitby za Hagia Sophia

0

Americkí katolíci a pravoslávni spoločne vyhlásili na dnešný deň smútok nad opätovnou premenou baziliky Hagia Sophia na mešitu. Turecký prezident Recep Erdogan rozhodol, že materský chrám východných kresťanov bude od dnes slúžiť na islamské modlitby. Biskupi USA sa pripojili k iniciatíve gréckej pravoslávnej cirkvi, ktorá vyzvala sa dnes modliť, aby…

Dnes si Katolícka cirkev pripomína sviatok Panny Márie Karmelskej

0

Dnes 16. júla si Katolícka cirkev pripomína sviatok Panny Márie Karmelskej. Pomenovanie sviatku sa vzťahuje na pohorie Karmel v Izraeli a na rehoľu karmelitánov. Hebrejské slovo “karmel” znamená záhrada alebo sad. Vrchy Karmelu ho pripomínajú, keď sa na krátky čas v roku pokryjú zeleňou. V Biblii je pohorie symbolom krásy…

Lurdy privítajú dnes 16. júla prvú medzinárodnú „e-púť“

0

Dnes 16. júla sa koná v Mariánskej svätyni v Lurdoch medzinárodná „e-púť“ s názvom „Lourdes United“. Pre tohtoročné sťažené podmienky z dôvodu zdravotnej prevencie bude mať osobitný charakter bez priamej masovej účasti pútnikov, ale v spojení prostredníctvom médií a internetu. Dátum e-púte 16. júl je dňom výročia posledného zo zjavení…

Turecko rozhodlo, že Hagia Sofia bude mešitou

0

Konštantínopolská Bazilika Božej Múdrosti – Hagia Sofia – sa stane mešitou. Rozhodol o tom v piatok 10. júla dekrétom prezident Turecka po tom, ako Štátna rada zrušila rozhodnutie z roku 1934 o premene miesta kultu na múzeum. Prezident Erdogan oznámil, že 24. júla sa v Hagii Sofii uskutoční prvá moslimská…

Armádny Magazín

Spoločný výcvik policajných a vojenských zložiek na Liptovskej Mare

0

Slovensko, 6.august 2020 ( AM, MO SR ) - V prvý augustový týždeň sa v priestore Liptovskej Mary uskutočnilo inštrukčno- metodické zamestnanie pre inštruktorov výcviku policajných zložiek, ktorí zodpovedajú za lanovú a výsadkovú prípravu. Riadiaci zamestnania podplukovník Marián Pogány z odboru výcviku Prezídia Policajného zboru vysvetľuje, že na zames

Ruský systém varovania pred raketovým útokom Kupol rozšíril satelit Tundra

0

Rusko, 6.august 2020 ( AM ) - Zjednotený kozmický systém varovania pred raketovým útokom s názvom Kupol, ktorý bol vytvorený pre ruské ministerstvo obrany, je v operačnom nasadení, informoval v stredu riaditeľ raketovej kozmickej korporácie Energia Igor Ozar. "Vďak

Objavila sa fotografia utajovaného amerického stealth vrtuľníka typu Black Hawk

0

USA, 6.august 2020 ( AM ) - Fotografia nízkoprofilovej verzie vrtuľníka Sikorsky UH-60 Black Hawk bola zverejnená na internete. Nízkoprofilová verzia Sikorsky UH-60 Black Hawk je jedným z najtajnejších vrtuľníkov. Činnosť Pentagonu s takými strojmi bola odhalená po tom, čo sa jeden z nich stra

Su-57 bude chrániť svojho pilota pred účinkami jadrového výbuchu

0

Rusko, 6.august 2020 ( AM ) - Okná stíhacieho lietadla Su-57 budú podľa svojich dizajnérov chrániť pilota pred elektromagnetickým, ultrafialovým a infračerveným žiarením, ako aj pred svetlom vyžarovaným jadrovou explóziou. Nové materiály tiež zabezpečujú radarovú neviditeľnosť tohto stroja, povedal Andrei Silkine, generálny riaditeľ závodu Tech

Vojenské cvičenie Ample Strike v Česku je drahá zábava, ktorá provokuje Rusko

0

Česko, 6.august 2020 ( AM ) - "Na cvičenie Ample Strike priletí B-52 i bezpilotny MQ-9 Reaper," hlási server Novinky.cz. Verejnosť si pomaly začína zvykať na každoročné letecké cvičenia NATO ako na strhujúcu show, na ktorú stojí za to ísť sa pozrieť s celou rodinou. Vojenské cvičenia však nie sú cirkusové predstavenia. &

Explózia v Bejrúte bol zrejme atentát, uviedol Trump. Video

0

USA, 5.august 2020 ( AM ) - Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že podľa amerických vojenských expertov bol príčinou utorkovej explózie v libanonskej metropole Bejrúte zrejme bombový útok. Libanonské úrady však nič podobné neuviedli. Výbuch si podľa najnovšej bilancie libanonského ministerstva zdravotníctva vyžiadal vyše 100 mŕtvyc