Li podľa agentúry Reuters tiež zopakoval, že Čína nechce obchodnú vojnu s USA a má záujem nájsť s Washingtonom spoločnú reč: “Nechceme, aby vypukla nejaká obchodná vojna medzi oboma krajinami. To by nepridávalo nášmu obchodu na spravodlivosti. Naša nádej na čínskej strane je, že bez ohľadu na to, či sa tento vzťah naruší, dúfame, že sa bude aj naďalej pohybovať dopredu v pozitívnom smere.”
Prezidentovi USA Donaldovi Trumpovi sa však nepáčia kroky Číny v Juhočínskom mori, jej nezáujem o politiku Severnej Kórey, či jej uzavretosť a vyhranenosť od zahraničných investorov. Li aj napriek tomu uisťuje investorov a vraví: “Verím, že bez ohľadu na rozdiely môžeme si všetci sadnúť a pohovoriť si medzi sebou v spolupráci na hľadaní riešení.”
Čo sa týka obchodu s EÚ, Čína v ňom chce nadobudnúť rovnováhu a zbytočne nevytvárať nadprodukciu.
Li tiež uznal, že existujú vnútorné a vonkajšie riziká pre čínsku ekonomiku, ale dodal, že vyjadrenia o prudkom spomalení by mali skončiť: “Takmer každý rok som počul predpoveď čínskej ekonomiky, že bude mať tvrdé pristátie. Ale verím, že naša ekonomická výkonnosť v posledných niekoľkých rokoch … by mala dať bodku k týmto proroctvám o tvrdom pristátí.”
Čínska ekonomika nakoniec rástla o 6,7 % v minulom roku, ale vďaka štátnym stimulom. Analytici hovoria, že z toho vznikajúce zvyšovanie dlhu zvyšuje pravdepodobnosť finančnej krízy v budúcnosti.