NAŽIVO

V Konžskej demokratickej republike potvrdili už 782 prípadov eboly, pričom za posledný deň pribudlo 72. Epidémia, ktorá si vyžiadala 181 obetí, je sústredená najmä v provinciách Ituri, Južné a Severné Kivu. Šírenie komplikuje konflikt, presuny obyvateľov aj útoky na zdravotníkov, uvádzajú AP a Reuters.

08:20

Strana Občianska zmluva premiéra Nikola Pašinjana získala v parlamentných voľbách 61 zo 105 mandátov. Podľa ústrednej volebnej komisie k nim pribudnú aj tri kreslá vyhradené pre národnostné menšiny. Informovali o tom agentúra Armenpress a Rádio Sloboda.

Pašinjan
Na snímke arménsky premiér Nikol Pašinjan / Foto: TASR/AP-Anthony Pizzoferrato
06:46

Krajiny E4 – Británia, Francúzsko, Nemecko a Taliansko – oznámili, že sú pripravené zrušiť sankcie voči Iránu, ak podnikne jasné a overiteľné kroky v rámci svojho jadrového programu. Uviedli to po správe o dohode USA a Iránu o ukončení vojny, informuje Sky News.

06:08

V štáte Missouri zahynulo najmenej 12 ľudí po tom, čo sa parašutistické lietadlo zrútilo krátko po štarte z letiska Butler Memorial Airport, asi 96 kilometrov južne od Kansas City. Na palube bolo 11 parašutistov a pilot. Stroj sa z neznámych príčin otočil a havaroval pri diaľnici, ktorú po nehode uzavreli, uviedli miestne úrady podľa AFP a NBC News.

Havária lietadla
Na snímke záchranári vyšetrujú miesto havárie lietadla na letisku Butler Memorial Airport v meste Butler v štáte Missouri / Foto: TASR/AP-Reed Hoffmann
06:08

Trump vyhlásil, že ihneď po podpísaní dohody s Teheránom vydá príkaz na zrušenie blokády iránskych prístavov.

Včera 19:08

„Hovoril som s Netanjahuom. Povedal som mu: ‚Čo to, do čerta, robíš?‘ („What the fuck are you doing?“).

Trump vyhlásil, že podpísanie dohody medzi USA a Iránom o ukončení konfliktu sa stále môže uskutočniť v nedeľu, napriek izraelskému útoku na Bejrút a hrozbám Iránu, že na útok odpovie.

Informoval o tom novinár Axios Barak Ravid po krátkom rozhovore s americkým prezidentom.

Včera 19:07

Putin potvrdil Trumpovi, že je pripravený na stretnutie so Zelenským, ak ukrajinský prezident pricestuje do Ruska. „Ak Zelenskyj chce stretnutie, nech príde do Moskvy,“ citoval slová ruského lídra jeho poradca Ušakov.

Podľa jeho slov Putin obvinil ukrajinské ozbrojené sily z útokov na „ruskú civilnú infraštruktúru“ a vyhlásil, že tieto útoky „nezmenia situáciu na bojisku“.

Včera 19:03

Od druhej polovice júna sa rozšíri železničné spojenie medzi severným Slovenskom a Moravskosliezskym krajom. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) informovala, že od 20. júna pribudnú štyri nové víkendové zrýchlené vlaky medzi Čadcou a Ostravou-Svinovom. Ako uviedol hovorca ZSSK Ján Baček, spoje vznikajú v spolupráci s Českými dráhami a Moravskosliezskym krajom. Dva vlaky budú premávať ráno z Ostravy do Čadce a dva popoludní v opačnom smere. Cestujúcim tak pribudnú nové možnosti cezhraničného cestovania počas víkendov a sviatkov.

Včera 18:30

Británia a Japonsko oznámili nové technologické partnerstvo zamerané na posilnenie bezpečnosti a tvorbu pracovných miest. Podľa agentúry Reuters obe krajiny zároveň prisľúbili urýchliť vývoj stíhačky novej generácie v rámci programu GCAP.

Včera 18:14

Najmenej šesť ľudí zahynulo pri zrážke dvoch helikoptér v západnom Riu de Janeiro. Podľa hasičov sa stroje zrazili vo vzduchu a spadli na parkovisko predajne elektromobilov, kde následne vzbĺkol požiar a poškodil približne 20 áut. Všetkými obeťami boli členovia posádok, informovala agentúra AFP.

Včera 18:12

Stovky podporovateľov Roberta Sáncheza v sobotu protestovali v centre Limy po tom, čo predbežné výsledky ukázali mierny náskok Keiko Fujimoriovej. Demonštranti žiadali prepočítanie hlasov a tvrdili, že voľby sprevádzali nezrovnalosti.

Včera 18:11

Švajčiarski voliči v referende odmietli návrh obmedziť počet obyvateľov na desať miliónov. Podľa odhadov hlasovalo proti približne 55 % voličov, za bolo okolo 45 %, informovala DPA. Iniciatívu predložila Švajčiarska ľudová strana, ktorá dlhodobo presadzuje prísnejšiu migračnú politiku.

Včera 18:07

Malé firmy majú už len posledné dva týždne na predloženie evidenčných listov dôchodkového poistenia (ELDP) Sociálnej poisťovni. Týka sa to zamestnávateľov s najviac 50 zamestnancami. Čas na splnenie tejto povinnosti majú firmy ešte do 30. júna 2026. Evidenčné listy musia predložiť za všetkých zamestnancov, ktorí u nich pracovali k 31. decembru 2025. Informovala o tom Sociálna poisťovňa.

Včera 17:15
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Česi nesúhlasia s protiruskými sankciami

Michail Kuvyrko na portáli vzgljad nadviazal na slová českého prezidenta Miloša Zemana, ktoré český prezident predniesol včera v ruštine (“Хочу, чтобы завершились санкции. Хочу, чтобы развивались взаимовыгодные связи”. Chcem, aby sa sankcie skončili. Chcem, aby sa rozvíjali vzájomné výhodné vzťahy).

❚❚
.

V EÚ sa tak podľa Kuvyrka objavilo slabé miesto, ktorým sú Čechy. Včera sa Miloš Zeman otvorene vyjadril za zrušenie sankcií proti Rusku a zo žartu sa označil ako Agent Putina a ešte predtým sa Česi vyjadrili negatívne k možnosti prejsť na euro, napriek doporučeniu EÚ. Brusel je podľa Kuvyrka znepokojený aj tým, že v Česku silnie euroskepticizmus.

Otázka zlepšovania vzťahov s Ruskom sa môže ukázať ako principiálny faktor pri formovaní novej českej vlády už na konci tohto roku. Mnohé bude závisieť od výsledkov parlamentných volieb,  Rusko si všíma, že v krajine silnie nielen rusofília, ale aj eurofóbia.

Vstup Česka do eurozóny sa rieši už odvtedy, ako a Česko stalo plnoprávnym členom EÚ v roku 2004. Za posledných 13 rokov sa Česi stali v Európe dobre známi svojim pragmatizmom a láskou k tradíciám. Možno aj tieto faktory zohrali dôležitú úlohu pri tom, že Česko doteraz neprijalo euro.

.

Posledný pokus o prejdenia od koruny na euro sa uskutočnil v roku 2015. České ministerstvo financií ale vyhlásilo, že vstup do eurozóny nie je aktuálnou politickou a ekonomickou témou, pričom Česi upozornili na neschopnosť EÚ vyriešiť situáciu s gréckymi dlhmi. O ďalšom pokuse prechodu na euro sa uvažovalo v časovom horizonte do roku 2020.

Dnes sa ukazuje, že Česi pravdepodobne ani v roku 2020 nezmenia svoje koruny za eurá. Česi ani nemajú príčinu prejsť na euro, česká koruna je jednou z najstabilnejších európskych valút a za 10 rokov sa kurz koruny k euru výraznejšie nemenil (27:1), čo takisto svedčí o reálnej sile českej ekonomiky.

Stabilita koruny umožňuje Čechom udržiavať aj infláciu pod kontrolou. Za posledných približne 10 rokov sa inflácia z 6,35% v roku 2008 výrazne znížila, Česká národná banka predpovedá infláciu na rok 2017 2,3% – 2,7% percenta. Vďaka dobrej ekonomickej situácii a existujúcej konjunktúre samozrejme Česi necítia potrebu meniť svoju menu. Druhou otázkou však je, čo priamo požaduje Brusel.

V roku 1992 si na základe Maastrichtskej zmluvy Veľká Británia a Dánsko vydobili právo ponechať si vlastnú menu, takže nemuseli prejsť na euro. Ostatné krajiny EÚ takéto právo nemajú a na euro prejsť musia. Proti euru rozhodne vystupovali aj Švédi.

Ekonomické úspechy Česka mohli byť ešte väčšie, keby nevypukla obchodná a sankčná vojna medzi EÚ a Ruskom, ktorej osnovateľom bola Obamova administratíva v USA. Kvôli sankciám Česi stratili  rekordné sumy – v roku 2012 pred sankciami dosiahol vzájomný obrat medzi Českom a Ruskom rekordnú sumu 14 miliard dolárov, minulý rok 6,1 miliárd dolárov. Znížil sa aj počet ruských turistov do Čiech, na čo sa sťažovali najmä českí hoteliéri.

.

Českí vrcholní politickí predstavitelia takmer od začiatku uvedenia sankcií sa vyjadrovali proti sankčnej politike. Miloš Zeman často  vystupoval za ich zrušenie a poukazoval na skutočnosť, že sankcie výrazne poškodzujú českú ekonomiku. Okrem uvedených slov o tom, že si želá zrušenie sankcií, Miloš Zeman zareagoval aj na vlnu antiruskej hystérie, ktorá zúri nad európskym kontinentom. Miloš Zeman doslovne a s humorom uviedol “Som agent Ruska, konkrétne Vladimíra Vladimiroviča Putina. Takisto som agent Číny a v poslednej dobe som sa stal aj agentom nového amerického prezidenta. V prvom rade som však agentom Českej republiky”.

Miloš Zeman potvrdil aj svoje rozhodnutie znova kandidovať v prezidentských voľbách. Čo sa týka zrušenia protiruských sankcií, právomoci českého prezidenta sú obmedzené, pretože Česko je parlamentnou demokraciou. Téma zrušenia sankcií sa však stáva čoraz očividnejšou v českom politickom i ekonomickom priestore.

Podľa vyhlásení českého premiéra Bohuslava Sobotku po parlamentných voľbách v októbri 2017 je jeho sociálnodemokratická strana ochotná sformovať vládnu koalíciu s Komunistickou stranou, pre českých komunistov je zrušenie protiruských sankcií prioritou. Českí komunisti sa snažia o možnosť bezvízového styku s Ruskom a ich cieľom je zbližovanie s Ruskom.

Vznik aliancie sociálnych demokratov a komunistov v Čechách môže byť najvýznamnejšou politickou udalosťou v Čechách za posledných približne 20 rokov. Šance aliancie na úspech sa zvyšujú rovnomerne s tým, ako sa prehlbujú rozpory medzi Babišovou ANO 2011 (Akcia nespokojných občanov) a kresťanskými demokratmi.

Tri faktory – činnosť českého prezidenta, aktivity Sobotku a rastúci euroskepticizmus Čechov naznačujú, že Brusel očakáva možno väčšie hlavybolenie vo vzťahu k Čechom, ako k Maďarom.

.

Michail Kuvyrko

 

 

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Putin: „Nikdy nebojujte s Ruskom, ani sa o to nepokúšajte. Žime v mieri“ , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Hanba Úradu špeciálnej prokuratúry a NAKA pokračuje alebo ďalšie uznesenie o zastavení trestného stíhania v kauze Búrka

Nie je to tak dávno, čo sme na tomto webe informovali o zastavení trestného stíhania sudcov JUDr. Andrei Haitovej a…

15. 06. 2026 | Z domova | 65 min. čítania |
15. 06. 2026 | Z domova | 65 min. čítania |

Diaľnica D1 v smere z Bratislavy na Trnavu je aktuálne neprejazdná

Diaľnica D1 je na 40. kilometri v smere z Bratislavy na Trnavu aktuálne neprejazdná. Dôvodom je dokumentovanie aktuálnej udalosti v…

15. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |
15. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |

Trump pohrozil zavedením 100-percentného cla na celý dovoz francúzskeho vína a šampanského

Americký prezident Donald Trump pohrozil zavedením 100 % cla na celý dovoz francúzskeho vína a šampanského, ak Francúzsko nezruší svoju…

15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Poslanci pokračujú v schôdzi, Raši predstavil novelu Ústavy SR

Poslanci Národnej rady SR začali pondelkové rokovanie predstavením novely Ústavy SR, ktorou chce Hlas-SD predĺžiť volebné obdobie samosprávam na päť…

15. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |
15. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |

Ben-Gvir: Dohoda USA s Iránom nemá pre Izrael žiadny význam

Dohoda USA s Iránom nemá pre Izrael žiadny význam. Vyhlásil to izraelský minister národnej bezpečnosti Itamar Ben-Gvir. Informuje o tom…

15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

Dušan Hirjak

.
.

Trump a Irán sa dohodli. Unikli detaily

V noci Trump a Irán oznámili, že uzavreli dohodu o predĺžení prímeria a o rokovaniach

15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

.

Dr. Diabol: Aj v Írsku žiadajú od USA vysvetlenie ohľadom biologických laboratórií na Ukrajine

USA musia vysvetliť, načo potrebovali biologické laboratóriá na Ukrajine. Vyhlásil to na sociálnej sieti X írsky ekonóm a analytik Philip…

15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

„Chlapec bez zásad… Na***l ma!“ Matovič pokračuje v útokoch na poslanca PS

Expremiér Igor Matovič už niekoľkýkrát zaútočil na bývalého predsedu poslaneckého klubu PS Martina Dubéciho za jeho nevýrazné vystúpenia v diskusných…

15. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
15. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Mapa

Na Facebooku som narazil na mapu, ktorá ma hneď na prvý pohľad zaujala a ktorá podľa môjho názoru je pre…

15. 06. 2026 | Z domova | 4 min. čítania |
15. 06. 2026 | Z domova | 4 min. čítania |

Taliansku, kvôli otázke dodávok zbraní na Ukrajinu, hrozí vládna kríza

V najvyšších kruhoch talianskej vlády vypukol vážny politický konflikt súvisiaci s financovaním obranného sektora. Informuje o tom denník La Repubblica

15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
.

Koniec drahej liečby v zahraničí! Licencované pracovisko bude rovnako liečiť aj na Slovensku (časť 3)

Po uverejnení mojich prvých dvoch článkov som zistil, že téma liečebného hladovania je naozaj mimoriadne atraktívna. Objav regenerácie ocenený Nobelovou…

15. 06. 2026 | Z domova | PR článok | 3 min. čítania |
15. 06. 2026 | Z domova | PR článok | 3 min. čítania |

Z-blogeri zhodnotili Putinov krok smerujúci k posilneniu armády bez “rozsiahlej mobilizácie”

Z-blogeri z telegramového kanála „Dvaja majori“ upriamili pozornosť na postupné zvyšovanie počtu príslušníkov ruskej armády bez toho, aby sa štát…

15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |

Nový pohľad na to, ako vznikol život

Pôvod života na Zemi zostáva pre vedu do veľkej miery záhadou. Jedna z kľúčových otázok sa týka toho, ako sa…

15. 06. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania |
15. 06. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania |

Holandsko sa pripravuje na vojnu s Ruskom a už vybudovalo tábor pre vojnových zajatcov

Holandsko sa pripravuje na vojnu s Ruskom a už vybudovalo tábor pre vojnových zajatcov. Informuje o tom denník NL Times

15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
.

Kompletní historie druhé světové války

Francúzsky historik Olivier Wieviorka prináša úplne nový, skutočne globálny pohľad na druhú svetovú vojnu. Knihu nájdete tu

15. 06. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania |
15. 06. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania |

Hanba Úradu špeciálnej prokuratúry a NAKA pokračuje alebo ďalšie uznesenie o zastavení trestného stíhania v kauze Búrka

Nie je to tak dávno, čo sme na tomto webe informovali o zastavení trestného stíhania sudcov JUDr. Andrei Haitovej a…

15. 06. 2026 | Z domova | 65 min. čítania |
15. 06. 2026 | Z domova | 65 min. čítania |

Koniec priateľstva?

Židovský štát na Blízkom východe by nemohol vzniknúť bez historicky významnej podpory anglosaských krajín a nemohol by prežiť bez svojho…

15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |
15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |

Čo dal týždeň: Ficova “sestra” McMullen ako mediálna hviezda, Ukrajina, Čurilla, syn Fica

Návšteva trans-influencera Gwen McMullena/ovej, ktorý sa podobá na Fica sa stal absurdnou mediálnou udalosťou. O tom, že média v čase…

15. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
15. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
.

Čo znamená to “plus”?

V známej skratke LGBTI sa nám rozmnožujú pomaly písmenká a v poslednom čase k nim pribudla matematická značka plus v podobe LGBTI+. Položil som si…

15. 06. 2026 | Z domova | 6 min. čítania |
15. 06. 2026 | Z domova | 6 min. čítania |

To najdôležitejšie z Ukrajiny – V noci došlo k rozsiahlemu útoku na Kyjev

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

15. 06. 2026 | Aktualizované 15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
15. 06. 2026 | Aktualizované 15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Sci-fi za rohom. Vedci sa obávajú, že najnovšie úpravy génov ľudských embryí by mohli “otvoriť Pandorinu skrinku”

Ľudia s geneticky modifikovaným genómom sa môžu objaviť už v najbližších 5 rokoch

15. 06. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania |
15. 06. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania |

Francúzske médiá sa uchýlili k otvorenej cenzúre pravice

Francúzsky nezávislý regulačný orgán pre médiá skritizoval dve hlavné verejnoprávne rozhlasové stanice. Odhalil totiž, že štátny rozhlas síce vo svojom…

15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |
15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |

.


“Západ chce, aby ľudia v Kazachstane nemohli získavať informácie nezávislé od neho”

Západ chce, aby ľudia v Kazachstane nemohli získavať informácie nezávislé od neho. Takéto vyhlásenie urobil predseda Euroázijského analytického klubu Nikita…

15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Globálna potravinová kríza sa blíži: Vedci objavili varovné signály ukryté hlboko pod našimi nohami

Globálna potravinová kríza môže byť jednou z najväčších výziev nasledujúcich desaťročí a vedci varujú, že prvé príznaky sa skrývajú priamo…

15. 06. 2026 |

Ohavný čin. Zelenskyj to totálne prehnal. Nawrocki si nechal pár dní na premyslenie

Nawrocki môže už v najbližších dňoch rozhodnúť o odobratí Rádu bieleho orla Zelenskému

14. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
14. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Nord Stream: prečo je pre poisťovne výhodný ako páchateľ Zelenský a „ukrajinská stopa“?

Rusko, 15. jún 2026 - Poisťovatelia z renomovaných spoločností Lloyd\'s Insurance Company a Arch Insurance napádajú na londýnskom Najvyššom súde…

15. 06. 2026 |

Starmer ohlásil „ďalší úder proti Rusku“

Britská armáda zadržala v Lamanšskom prielive tanker Smyrtos, ktorý britské úrady považujú za súčasť ruskej „tieňovej flotily“. Plavidlo bolo zadržané…

14. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
14. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

DeepSeek AI: Kto stojí za čínskym fenoménom, ktorý konkuruje ChatGPT?

DeepSeek AI sa za krátky čas zaradil medzi najdiskutovanejšie platformy umelej inteligencie na svete. Čínsky projekt zaujal milióny používateľov svojimi…

15. 06. 2026 |

Dodik: Západné krajiny si uvedomujú, že čas sa kráti

Západ si uvedomuje, že mu zostáva málo času na vyvíjanie tlaku na Rusko, ktoré sa mu nepodarilo zlomiť sankciami, uviedol…

14. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
14. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Súhrn 4. dňa: Nemecko prevalcovalo outsidera. Holanďania remizovali s Japonskom. Švédsko s cennou výhrou

Nemecko si v nedeľu v Houstone užilo úspešný štart na Majstrovstvách sveta, pričom si hráči aj fanúšikovia spoločne vydýchli, keď…

15. 06. 2026 |

Do ulíc dostal davy ľudí. Známeho britského aktivistu zadržali

Britský pravicový aktivista Tommy Robinson bol zadržaný v Británii hneď po príchode z Ruska

14. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
14. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Dezinformačný denník N opäť preráža dno

Hlasná trúba Progresívneho Slovenska – Denník N prerazil dno svojej vraj „kvalitnej žurnalistiky“, keď bol v sekunde ochotný uverejniť klamstvo…

14. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
14. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

Somálski piráti to zvládajú s jedným motorovým člnom, tí britskí sú na smiech

Londýn, 15. jún 2026 - Keir Starmer práve slávnostne oznámil, že britské ozbrojené sily zadržali tanker „tajnej ruskej flotily“. Britský…

15. 06. 2026 |

Vymenuje prezident Radačovského? Prezident vysvetľuje, prečo sa tak nestalo minulý týždeň

Ak Miroslav Radačovský nebude vedieť plnohodnotne vykonávať funkciu veľvyslanca, môže byť krátko po vymenovaní odvolaný. Uviedol to prezident Peter Pellegrini…

14. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
14. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

.

NAŽIVO

V Konžskej demokratickej republike potvrdili už 782 prípadov eboly, pričom za posledný deň pribudlo 72. Epidémia, ktorá si vyžiadala 181 obetí, je sústredená najmä v provinciách Ituri, Južné a Severné Kivu. Šírenie komplikuje konflikt, presuny obyvateľov aj útoky na zdravotníkov, uvádzajú AP a Reuters.

08:20

.

Carolina Hurricanes oslavuje zisk Stanley Cupu

Rod Brind\'Amour bol kapitánom Caroliny Hurricanes, keď v roku 2006 získali svoj prvý Stanley Cup. Teraz, o 20 rokov nato,…

15. 06. 2026 |

To si počkajme, ako to celé bude: Naď sa vyhráža známemu moderátorovi

Bývalá novinárka, dnes politička Ľubica Laššáková upozorňuje, že Jaroslav Naď (Demokrati), sa opät vyhráža  novinárom. Tí sa medzitým idú „chrániť”,…

14. 06. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania |
14. 06. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania |

Autá v plameňoch a ťažkoodenci. Demonštranti proti G7 sa zamerali aj na budovy OSN

Švajčiarska polícia použila slzný plyn, aby potlačila demonštrantov, ktorí protestovali proti samitu G7 konajúcemu sa za hranicami vo Francúzsku a…

14. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
14. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Zacharová pre HS: Zákon nenapadla Starokatolícka cirkev, ale mladšie OZ, napojené na liberálnu Utrechtskú úniu

Splnomocnenkyňa vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti, Simona Zacharová, sa v rozhovore pre Hlavné správy vyjadrila k trom témam: napadnutiu kvóra…

14. 06. 2026 | Rozhovory | 8 min. čítania |
14. 06. 2026 | Rozhovory | 8 min. čítania |

.

NAJČÍTANEJŠIE










Rázna zmena. Trump skritizoval izraelský útok na Bejrút

Trump skritizoval izraelský útok na Bejrút a vyhlásil, že k nemu nemalo dôjsť v čase, keď sú USA a Irán…

14. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
14. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

Dušan Hirjak

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov