Čaputová a Slovensko v hľadáčiku ruských novín VZGLJAD

Bratislava 28. marca 2023 (HSP/Vz/Foto:TASR-Pavol Zachar,Twitter)

 

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, zanietená rusofóbna politička, vyhlásila, že jej krajina je stále viac unavená z pomoci Kyjevu. Minulý týždeň boli na návrh Čaputovej Ukrajine odovzdané slovenské stíhačky MiG-29, o ktoré Bratislavu osobne požiadal Zelenskyj. Namiesto radosti z tohto kroku však Čaputová zrejme pocítila rozčarovanie. Prečo? A prečo je prezidentka v predvečer parlamentných volieb znepokojená osudom svojej strany?

Prezidentka preferuje vo¾by v prvej polovici roka, akceptuje aj september
Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová

Podpora Ukrajiny na Slovensku “vysychá finančne aj morálne”, povedala v pondelok prezidentka Zuzana Čaputová na konferencii o zahraničnej politike krajiny v Bratislave. Podľa jej slov je väčšina Slovákov stále ochotná prijať utečencov z Ukrajiny, ale mnohí majú pocit, že ich život sa príchodom utečencov zhoršil.

Dezinformácie a nesprávna interpretácia udalostí na Ukrajine, sťažuje sa Čaputová, “sa používajú na zníženie podpory verejnosti pre kroky, ktoré ako krajina robíme. Zvyšuje sa tým aj rozdiel medzi rozhodnutiami, ktoré ako štát prijímame, a postojmi našich občanov. Ako poznamenala prezidentka, na Slovensku uprostred príprav na predčasné parlamentné voľby rastie riziko, že sa znižuje podpora verejnosti pre zahraničnú politiku úradov.

Podľa Čaputovej vojenská pomoc Kyjevu “nie je nevyčerpateľná”. “Ak nebudeme investovať do obrany, nemôžeme sa pohnúť dopredu ani v oblasti vlastnej obrany. Podpora Ukrajiny zo strany štátu tiež vysychá, na Slovensku asi najviac (v porovnaní s inými európskymi krajinami. – pozn. Kommersantu),” povedala. Podľa prezidentky je potrebné Slovákom neustále vysvetľovať význam pomoci Ukrajine “nielen v súvislosti s ochranou hodnôt, ale aj pre bezpečnosť a ekonomické záujmy Slovenska”.

V polovici marca Čaputová uviedla, že blížiace sa parlamentné voľby 30. septembra (do Národnej rady SR) budú pre Slovensko významnou skúškou. Podľa Čaputovej niektoré strany otvorene naznačujú “obrat v zahraničnej politike” – a to je niečo, čo by mohlo “posunúť Slovensko od demokracie k autokracii”. Podľa prieskumov medzi voličmi podpora liberálnych strán a hnutí klesá.

“Čaputová sa vážne zamýšľa nad svojou prezidentskou kampaňou, ktorá ju čaká o rok, ako aj nad osudom svojej strany Progresívne Slovensko, ktorá má ísť už o pol roka do parlamentných volieb,” hovorí Vadim Trubačov, docent na RGGU.

“Slovensko prijalo 300 000 ukrajinských utečencov, čo je na päťmiliónovú krajinu veľa. Životná úroveň klesá, keď Slovensko zostáva bez viac-menej lacného ruského plynu, a Slovensko je veľmi závislé od nášho plynu, až na 90 %. Na takomto pozadí sa kurz bezbrehej podpory Kyjeva zo strany Slovenska prirodzene nepozdáva. Okrem toho na východnom Slovensku žije početné rusínske obyvateľstvo, podobné obyvateľstvu Zakarpatska, so zlými spomienkami na banderovcov. Aj preto sú v krajine všeobecne neobľúbení,” vysvetlil Trubačov.

“Takže Čaputová je jednoducho nútená konštatovať fakt. Pritom rusofilstvo Slovákov netreba preháňať. V priemere sú našej krajine o niečo viac naklonení ako ich susedia Česi. Zároveň len tretina respondentov vyjadruje bezvýhradnú solidaritu s Ukrajinou. V Českej republike to bolo ešte viac ako 40 percent,” dodal ruský expert.

 

Sovietske stíhačky prinútili Čaputovú, aby sa odkopala

Podľa bývalého slovenského premiéra Jána Čarnogurského medzi proamerickými politikmi rastie nervozita. “Slovensku vládne vláda, ktorá nemá podporu v parlamente, ešte v decembri je bola vyslovená nedôvera, preto sú na september naplánované predčasné voľby. Zahraničnú politiku určujú politici lojálni Američanom – predseda vlády Eduard Heger, minister obrany Jaroslav Naď, šéf rezortu zahraničných vecí Rastislav Káčer a dopĺňa ich Zuzana Čaputová. Práve oni chcú Kyjevu urýchlene poslať výzbroj slovenskej armády, o ktorú má taký záujem. Systém S-300 bol na Ukrajinu poslaný už vlani a 13 stíhačiek MiG-29 má byť dodaných v najbližších týždňoch. Štyri lietadlá už boli odovzdané, zvyšné ešte čakajú na opravu a ďalšiu expedíciu,” spresnil hovorca.

“Dodávky vojenskej techniky na Ukrajinu však len zvyšujú nepopularitu politikov, ktorí za nimi stoja,” zdôraznil bývalý premiér v rozhovore pre VZGLJAD. – Dôvodov je hneď niekoľko.

Po prvé, Slovensko sa tradične považuje za rusofilskú krajinu.

Po druhé, v publikáciách na internete vidíme obrázky nacistických tetovaní, ktoré si nechávajú robiť niektorí ukrajinskí vojaci. To len znižuje podporu Ukrajiny. Po tretie, rastú obavy, že Slovensko bude zatiahnuté do vojny, ktorú nepovažuje za svoju. V dôsledku toho prieskumy verejnej mienky v minulom roku ukázali, že dokonca viac respondentov sympatizuje s Moskvou ako s Kyjevom.”

Za posledný rok Slovensko prijalo mnoho utečencov z Ukrajiny, povedal bývalý premiér. “Väčšinou s nimi majú Slováci doteraz dobré vzťahy, ale už boli zverejnené správy o tom, že niektorí Ukrajinci prejavujú agresivitu a naša polícia v tejto súvislosti nekoná. Nepáči sa nám ani to, že niektorí utečenci jazdia na drahých autách. Všetky tieto dôvody spôsobujú, že Slováci sú menej ochotní prijímať Ukrajincov. Niektorí členovia vlády a prezidentka Čaputová z toho začínajú byť nervózni,” povedal bývalý premiér.

Keď hovorila o “vojenskej pomoci”, Čaputová nešpecifikovala, čo má na mysli, ale nie je ťažké si to domyslieť. Ako napísali noviny VZGLJAD, minulý týždeň Slovensko poslalo Ukrajine partiu lietadiel MiG-29. Ide o časť letky sovietskych stíhačiek, ktoré boli z letectva stiahnuté ešte v auguste. Stíhačky sa Kyjevu odovzdávajú bezplatne, spresnila agentúra TASS. Rusko pri tejto príležitosti obvinilo Slovensko z porušenia pravidiel reexportu.

Pripomeňme, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj osobne požiadal Hegera o stíhačky, keď sa obaja lídri stretli 9. februára v Bruseli na okraj summitu Európskej únie. Heger odpovedal predbežným súhlasom. “Stíhačky MiG-29 boli vyradené z prevádzky a Slovensko ich nemôže použiť, ale práve tieto MiGy by mohli zachrániť mnoho nevinných životov na Ukrajine,” povedal premiér po stretnutí. On sám, minister obrany Naď aj samotná prezidentka Čaputová však celú prvú polovicu marca trvali na tom, že žiadna zo stíhačiek neopustí krajinu bez súhlasu Národnej rady. Čaputová a Heger dokonca pripustili, že bude potrebná zmena ústavy alebo prijatie osobitného zákona.

Heger, Zelenskyj
Na snímke Volodymyr Zelenskyj a Eduard Heger

To sa skončilo 17. marca, keď kabinet sám schválil presun stíhačiek, uviedol portál Lenta.ru. Heger sa vyjadril, akoby na to vláda “mala potrebné kompetencie”. O deň neskôr Bratislava a Kyjev uzavreli dohodu o prevode MiG-29, ako aj dvoch systémov protivzdušnej obrany Kub. Washington o dohode – či skôr “darčeku” – zrejme vedel, pretože výmenou za stíhačky USA okamžite prisľúbili Slovensku tucet nových vrtuľníkov Bell AH-1Z Viper.

“Vláda skutočne porušila ústavu. Zrejme si v kuloároch urobila prieskum medzi frakciami a poslancami, preverila situáciu a uvedomila si, že v parlamente nezíska väčšinu. Na druhej strane Zelenskyj o to naliehavo žiadal, musel sa ponáhľať. Keď ide o politickú účelovosť, zákon je nepodstatný. Mimochodom, v dôsledku toho zostala celá krajina prakticky bez letectva a v prevádzke neboli takmer žiadne bojové lietadlá. Je to jedinečný prípad. Na slovenskom nebi teraz hliadkujú poľské a české lietadlá,” vysvetlil Trubačov v rozhovore pre VZGLJAD.

Odborník je presvedčený, že Bratislava k takémuto kroku pristúpila “na žiadosť”, ktorá nezaznela ani z Bruselu, ale zo susednej Prahy. “Politika Čaputovej a Hegera viedla k faktickej strate suverenity Slovenska. Skutočnou hlavou Slovenska by sa teraz mal nazývať Petr Fiala, predseda vlády susednej Českej republiky. V skutočnosti sa Praha opäť stala hlavným mestom Slovenska, tak ako to bolo pred rozpadom Československa začiatkom 90. rokov. Mám na mysli predovšetkým vojensko-politický kurz Slovenska – dve armády už tvoria vlastne jednu armádu. Ale aj v ekonomickom a dokonca aj vo vnútropolitickom zmysle sa suverenita stráca. V Česku pracuje veľa Slovákov, ekonomiky oboch krajín sa prelínajú. Ak je malý podnik ešte slovenský, tak stredný podnik je už český a veľký podnik je, samozrejme, nemecký,” vymenoval Trubačov.

 

Ako sa z liberálnej vlády vykľuli “sabotéri”

V pondelok popoludní jeden z hlavných oponentov Čaputovej a Hegera, bývalý premiér Robert Fico, pohrozil,Лента.Руhttp://Lenta.rulenta.ru
že nechá prešetriť, ako úrady rozhodli o dodávkach. “Ani 100 amerických vrtuľníkov nezmení nič na tom, že naše stíhačky boli darované Ukrajine v hrubom rozpore s Ústavou SR. Nie je to pre nás uzavretá záležitosť, budeme trvať na kvalifikovanom vyšetrovaní,” citoval ho denník EADaily. Fico, ktorý stojí na čele stredoľavej strany Smer-SD, ubezpečuje, že neexistuje ani jeden súdny právnik, ktorý by potvrdil zákonnosť prevodu stíhačiek Kyjevu.

Ešte v ten istý večer Smer-SD podal trestné oznámenia na členov vlády, ktorí rozhodli o odovzdaní MiG-29. Sú podozriví zo zneužitia právomocí, porušenia povinností pri správe cudzieho majetku a sabotáže, informovala agentúra RIA Novosti

Žaloba bude pre orgány facka, domnieva sa Ján Čarnogurský.

Slovensko bolo povinné požiadať Rusko o súhlas s dodávkou zbraní.

Hegerova vláda vedela, že súhlas na dodávky zbraní nedostane nielen od Moskvy, ale ani od vlastného parlamentu a dokonca ani od svojich strán. Preto sa všetko formalizovalo rozhodnutím kabinetu. Robert Fico podal trestné oznámenie v prvom rade kvôli tomuto porušeniu,” vysvetlil Čarnogurský.

Podľa generálneho riaditeľa Ruskej rady pre medzinárodné záležitosti Ivana Timofejeva je prirodzené, že stredná Európa je unavená z ukrajinského konfliktu, ktorý vysáva zdroje, peniaze a techniku ako čierna diera. “Únavu pociťujú aj médiá, pretože už rok táto téma dominuje v médiách EÚ. Ľudia sú, samozrejme, unavení z negativizmu. Myslím si, že trendy, o ktorých hovorí slovenská prezidentka, sa časom zintenzívnia v rôznych západných krajinách,” myslí si expert.

“Aj keď ide o dlhodobý trend, v žiadnom prípade to neznamená, že elity v krátkom čase pristúpia ku korekcii kurzu. Euroatlantická solidarita zostáva v platnosti a pre politikov v EÚ nebude ľahké odkloniť sa od tejto línie, a to ani napriek únave voličov,” predpovedá Timofejev.

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

Včera 20:17

Bývalý americký prezident Donald Trump je obvinený z 37 trestných činov týkajúcich sa zaobchádzania s utajovanými informáciami, marenia spravodlivosti a nepravdivých vyhlásení. Vyplýva to z dokumentov podaných na federálny súd, ktoré v piatok zverejnili.

 

Trump opäť tvrdil, že nepozná novinárku, ktorú podľa súdu sexuálne napadol
Na snímke americký exprezident Donald Trump

Včera 19:03

Ruské ministerstvo zahraničných vecí v piatok uviedlo, že si predvolalo japonského veľvyslanca v Moskve na protest proti rozhodnutiu Tokia poskytnúť Kyjevu vojenské vybavenie.

Včera 18:54

Estónsko vydalo zákaz vstupu pre najvyššieho predstaviteľa ruskej pravoslávnej cirkvi, patriarchu Kirilla.

Včera 18:20

Spojené štáty v piatok oznámili novú dlhodobú vojenskú pomoc pre Ukrajinu v hodnote 2,1 miliardy dolárov. Zahŕňa ďalšie strely pre protivzdušný systém Patriot, systémy protivzdušnej obrany Hawk s raketami a menšie drony Puma.

Včera 18:10

Život ťažko zraneného holandského dievčatka je “mimo ohrozenia”, oznámil v piatok holandský minister zahraničných vecí Wopke Hoekstra. Vo štvrtok sa vo francúzskom meste Annecy stalo obeťou útočníka s nožom.

Včera 17:34

V meste Litvínov v Úsťanskom kraji havaroval v piatok popoludní autobus. Pri nehode sa vážne zranilo dieťa, ďalších sedem ľudí je zranených ľahko. O nehode informovala polícia na sociálnej sieti Twitter.

Včera 17:33

Americké špionážne satelity zaznamenali výbuch na priehrade Kachovka tesne pred jej zrútením, ale analytici stále nevedia, čo spôsobilo zrútenie vodnej stavby, uviedol denník The New York Times.

Včera 17:32

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok uviedol, že očakávaná ukrajinská protiofenzíva proti ruským silám sa už začala, zatiaľ je však bez úspechu.

Včera 17:32

Ruský prezident Vladimir Putin a arménsky premiér Nikol Pašinjan spolu práve rokujú.

Včera 17:09

Rusko dostáva od Iránu materiál na výstavbu továrne na drony. Do plnej prevádzky by sa mohla dostať v prvej časti budúceho roka, uviedol v piatok hovorca americkej Rady pre národnú bezpečnosť John Kirby.

Včera 16:46

Bývalého talianskeho premiéra Silvia Berlusconiho v piatok znovu hospitalizovali v milánskej nemocnici San Raffaele.

Včera 16:35

Nórsky seizmologický ústav NORSAR v piatok oznámil, že zaznamenal “explóziu” na mieste Kachovskej priehrady na Ukrajine v čase, keď došlo k jej pretrhnutiu.

Včera 16:32

Belgicko dodá Ukrajine delostreleckú muníciu za 32,4 milióna eur, uviedlo v piatok belgické ministerstvo obrany.

Včera 16:28

Ruské sily ostreľovali v piatok nemocnicu v malom meste Huljajpole v Záporožskej oblasti na juhu Ukrajiny a zabili dvoch ľudí, oznámil vedúci kancelárie ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Andrij Jermak.

Včera 16:06

Väčšina lokalít s vodou na kúpanie v Európe spĺňala v roku 2022 najprísnejšie normy Európskej únie o kvalite vody. Označenie “vynikajúce” dostalo aj 19 z 32 kúpacích lokalít na Slovensku.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Kadyrov obvinil Prigožinových spolupracovníkov z porušovania dohôd

0 icon

Bratislava 9. júna 2023 (HSP/Foto:Telegram)   Čečenský vodca Ramzan Kadyrov po jeho slovách o Achmate hovoril o svojom rozhovore so zakladateľom spoločnosti Wagner Jevgenijom Prigožinom a obvinil jeho spolupracovníkov z porušovania dohôd, ktoré medzi sebou uzavreli Prigožin 31. mája v odpovedi na otázku, "do akej miery sú špeciálne jednotky Achmatu…

WHO: SR nedostatočne využíva možnosti, ktoré ponúkajú zdravotnícke dáta

0 icon

Bratislava 9. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Zber zdravotníckych dát a informácií na Slovenskú je dostatočný, ich využitie je však nedostatočné a často chaotické. Skonštatovali to odborníci zo Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), ktorí tento týždeň navštívili Slovensko a zamerali sa na hodnotenie informačných systémov vo vzťahu k zdravotníckym dátam a…

SHMÚ: Výstraha pred búrkami platí aj pre sobotu

0 icon

Bratislava 9. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Výstraha pred búrkami na celom území Slovenska naďalej trvá, do sobotňajšieho (10. 6.) večera je vyhlásený jej najnižší stupeň. Na juhu stredného Slovenska pretrváva výstraha pred povodňami. Vyplýva to z aktualizovaných údajov, ktoré zverejnil na webe Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) "Búrky môžu sprevádzať lejaky,…

Migračná politika opäť na stole: Pozrite si, ako dopadlo hlasovanie a aký postoj zaujalo Slovensko

0 icon

Bratislava/Luxemburg 9. júna 2023  (TASR/HSP/Foto:TASR - Jaroslav Novák) Aktualizované 9. júna 2023 o 13:08 Slovenský minister vnútra Ivan Šimko sa na štvrtkovom zasadnutí Rady EÚ pre spravodlivosť a vnútorné záležitosti v Luxemburgu zdržal hlasovania pri návrhu smerovania azylovej reformy Únie. Ministri návrhy napokon schválili. Šimko sa podľa vlastného vyjadrenia zdržal…

Djokovič zdolal Alcaraza, postúpil do finále

0 icon

Paríž 9. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jean-Francois Badias)   Srbský tenista Novak Djokovič sa siedmykrát v kariére prebojoval do finále mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V piatkovom semifinále zdolal v pozícii turnajovej trojky najvyššie nasadeného Španiela Carlosa Alcaraza za tri hodiny a 15 minút 6:3, 5:7, 6:1 a 6:1. V…

Čaká nás regulácia cien potravín? Minister prezradil, že uvažujú nad týmto opatrením

0 icon

Bratislava 9. júna 2023 (HSP/Teraz/Foto:TASR-Martin Baumann)   Súčasná vláda odborníkov nemá dostatok času na reguláciu cien potravín. Musela by vstúpiť do zákona o cenách a nemá na to podmienky. Riešením by bola pomoc konkrétnej, sociálne slabšej skupine. V piatok to na tlačovej konferencii po rokovaniach so stavovskými a štátnymi organizáciami…

Obvinený Adam Puškár z kauzy vraždy Tupého zostáva stíhaný vo väzbe

0 icon

Bratislava 9. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Obvinený Adam P., ktorý je podozrivý z vraždy študenta Daniela Tupého, zostáva vo vyšetrovacej väzbe. Mestský súd Bratislava I v piatok zamietol žiadosť obvineného o prepustenie z väzby. Rozhodnutie nie je právoplatné. TASR to potvrdil obhajca Adama P. Michal Ellinger Súd pri rozhodovaní…

Putin sa oficiálne vyjadril k ukrajinskej protiofenzíve

0 icon

Bratislava 9. júna 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Vladimir Astapkovich, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)   Vladimir Putin oznámil začiatok ukrajinskej ofenzívy. "S určitosťou môžeme povedať, že ukrajinská ofenzíva sa začala, o čom svedčí aj použitie strategických rezerv," povedal ruský prezident Tvrdí, že ukrajinské ozbrojené sily "nedosiahli svoje ciele v žiadnej časti" frontu…

Ministerka kultúry rokovala s predstaviteľkou OBSE pre slobodu médií Teresou Ribeiro

0 icon

Bratislava 9. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Ministerka kultúry SR Silvia Hroncová sa stretla vo štvrtok 8. júna na pôde rezortu kultúry s Teresou Ribeiro, predstaviteľkou OBSE pre slobodu médií. Témou rokovania boli aktuálne otázky súvisiace s oblasťou nezávislosti médií a slobody a bezpečnosti novinárov a novinárok OBSE ocenilo a…

Fica kritizujú za účasť na akcii ambasády USA. Jasná reakcia šéfa Smeru

0 icon

Bratislava 9. júna 2023 (HSP/Foto:Facebook R.F.)   Viacero komentárov kritizovalo lídra Smeru-SSD Roberta Fica za jeho nedávnu účasť na podujatí Veľvyslanectva USA na Slovensku pri príležitosti amerického Dňa nezávislosti. Samotný expremiér zverejnil reakciu na svojej stránke na Facebooku "Žiadna izolácia, ale rešpekt a suverenita," odkázal svojim kritikom Robert Fico s…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Slavěna Vorobelová

Čaputovej zvodky pre vojenské rozviedky

0icon

Sami sa usvedčili z podvodu na občanoch Slovenska a z ohrozenia bezpečnosti štátu!! Hlavná veliteľka ozbrojen&

Viktória Hellenbart

Ako uvažuje Orbánove Maďarsko o vojne - II. časť

0icon

Prezidentka varuje pred hrozbou maďarskej cesty na Slovensku, k hystérii sa poslušne pridávajú západné médiá. Poľsko s pobaltskými štátmi už iniciatívne vyhlasuje, že je ochotné namiesto NATO vstúpiť po boku Ukrajiny do vojny s Ruskom. Či to myslia naozaj tak, to sa uvidí. Iný názor na vec majú Maďari. V…

Ladislav Hvižďák

Otvorený list predstaviteľom strany Smer

0icon

Tento článok vyšiel na stránke belobog.   Ja niktoš, dezolát a konšpirátor som si dovolil osloviť čelných predstaviteľov strany smer aby mi odpovedali

Pavel Jacz

Voľte prosím prvú, jednu a jedinečnú Remišovú – zakladateľku politikárskej humoriády!

0icon

Pri našej turbulentnej politickej scéne dobre padnú argumentácie „najúžasnejšieho mozgového trustu Slovenska a asi aj Európy“ našej Verči Remosky, prepáčte Remisky, či Remišky? Už presne neviem, ako ju zo zmätenosti volať. Jej politikárske gagy však dokážu zabaviť všetkých, čo pozerajú politick

Vášeň v Tebe

Brazílska influencerka je mŕtva. Zabil ju vlastný zadok. Bol jej vstreknutý podomácky vyrobený silikón

0 icon

9.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Instagram @lygiafazio). Médiami obletela mimoriadne smutná informácia o smrti brazílskej influencerky. Predtým podstúpila zdvihnutie zadku, ktoré mohlo viesť k mozgovej príhode.

Máte ich v chladničke. Pridajte ich do vody a zalejte kvety, orchidea rozkvitne ako nikdy predtým!

0 icon

9.06.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Instagram.com/orchids.heaven). Táto krásna črepníková kvetina sa líši nielen svojím orientálnym vzhľadom, ale aj potrebami starostlivosti. Kobieta Gazeta tvrdí, že aby bujne kvitla, stačí jej trochu pomôcť hnojivom s prísadou bežne používanou v kuchyni. Máloktorá črepn

Biologické rytmy ovplyvnené svetlom vypovedajú veľa o zdraví

0 icon

9.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto:pixabay.com/sasint). Niekoľko dní po každom novembrovom splne sa na Veľkom bariérovom útese v Austrálii odohráva úžasné divadlo: koraly vypúšťajú do vody miliardy vajíčok a spermií, ktoré sa spájajú a vytvárajú voľne plávajúce larvy. Tie sa nakoniec usadia a založia nové kolónie koralov. Podľa časopisu EÚ…

Najbohatšia speváčka má na účte miliardu. Vedľa nej je Madonna "chudobnou príbuznou"

0 icon

9.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: youtube.com/OSSA). Magazín Forbes zverejnil rebríček najbohatších Američaniek, ktoré si svoj majetok zarobili samy. V zozname nechýbali hviezdy šoubiznisu. Najbohatšia z nich sa ukázala byť Oprah Winfrey - s majetkom odhadovaným na 2,5 miliardy dolárov obsadila 13. miesto. Najbohatšia speváčka s miliardovým kontom sa umiestnila na 20. mieste…

Uchopte niekoľko listov a vložte ich do ryže. Potravinové mole v okamihu zmiznú

0 icon

9.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Instagram.com/wzdrowymdomu). Mnohí z nás majú v kuchyni radi zásoby suchých produktov, ako je múka, ryža alebo cestoviny. Ich skladovanie v skrini však predstavuje riziko zahniezdenia potravinových molí. Zbaviť sa ich nie je jednoduchá úloha. Ako zabrániť tomu, aby sa potravinové mole usadili vo vašich…

Armádny Magazín

Rusko končí so zmluvou o konvenčných silách v Európe

0 icon

Rusko, 9.jún 2023 (AM) – To, že Rusko zo zmluvy s konečnou platnosťou vystupuje 7. novembra, čo je zhodou okolností na výročie VOSR, oznámilo MZV RF. Zároveň uviedlo, že o tom už informovalo účastnícke štáty.   „Udeje sa to o 00.00 hod. 7. novembra, ... 150 dní po odoslaní upovedomenia,“ hovorí sa…

"Prenikne pancierovaním akéhokoľvek západného tanku": zahraničná tlač ocenila rakety Vichr

0 icon

Rusko, 9.jún 2023 (AM) – Armádne letectvo ozbrojených síl Ruskej federácie sa aktívne podieľa na odstrašovaní útočných operácií Ozbrojených síl Ukrajiny, ničení útočných bojových formácií, zastavovaní prielomov a dokončovaní ustupujúcich síl. Početné videá zachytávajú efektívnu prevádzku ruských bojových vrtuľníkov v posledných dňoch. Jednou z hlavnýc

"Arktická výzva": konfrontácia Ruska a NATO v ľadových zemepisných šírkach narastá

0 icon

USA, 9.jún 2023 (AM) – USS Gerald R. Ford 24. mája priplávala do prístavu v Osle, kde sa zdržala niekoľko dní pred odchodom na cvičenie Arctic Challenge. Očakáva sa, že bude vykonávať cvičenia s nórskymi ozbrojenými silami pozdĺž arktického pobrežia krajiny. "Táto návšteva je dôležitým signálom úzkych bilaterálnych vzťahov medzi USA a…

Londýn a Kyjev pracujú na pláne "ukončenia ruskej agresie"

0 icon

Ukrajina, 9.jún 2023 (AM) – Nie, nie je náhoda, že britské a ukrajinské médiá 4. júna zhodne informovali o úspechu OS Ukrajiny. Začnime senzačnou správou námestníčky ukrajinského ministra obrany Anny Malyarovej, ktorá to oznámila svetu: "V niektorých oblastiach vedieme útočné operácie. Najmä Bachmut zostáva epicentrom bojov. Postupujeme pozdĺž veľmi rozsiahlej frontovej…

Cudzinci, nie bratia. O Galícii ako nositeľke "ukrajinskej identity"

0 icon

Ukrajina, 9.jún 2023 (AM) – Ako je možné, že ľudia, ktorí žijú na rôznych brehoch Zbruču (rieky, ktorá rozdeľuje Halič a zvyšok Ukrajiny), majú spoločné etnonymum "Ukrajinci" a žijú (zatiaľ) v jednom štáte?   Podľa historických prameňov v prvom tisícročí nášho letopočtu tieto krajiny obýval slovanský kmeň tzv. bielych Chorvátov. Po…

TopDesať

Deti, ktoré poriadne prekvapili ich rodičov

0 icon

Deti sa v priemere opýtajú okolo 73 otázok denne. Bohužiaľ neexistuje presný záznam o tom, koľko "faciek na čelo" musia rodičia kvôli vyvádzaniu ich detí zniesť, no môžeme s istotou predpokladať že to bude veľa. Nie sú to len dôkazy, ktoré vedú k týmto reakciám. Každú chvíľu vyvedú niečo, pri čom ste…

Čo sa stane s tvojim telom, ak budeš piť len čistú vodu?

0 icon

Všetci dobre vieme, aké zdravotné ťažkosti nám môžu spôsobiť rôzne sladené nápoje - od obezity až po cukrovku a srdcovo-cievne problémy. Avšak ako bude naše telo reagovať, ak tieto nápoje kompletne vyradíme z nášho "jedálnička" a začneme piť výhradne čistú vodu? V dnešnej dobe, keď sme obklopení rôznymi druhmi nápojov…

Tieto fotografie vám jednoznačne vyrazia dych

0 icon

Pohľad na niektoré veci je natoľko fascinujúci, že stojí za to ho zaznamenať. Týmto heslom sa asi riadili autori fotografií, ktoré vám ukážeme v tomto článku. Aj keď sa vám možno nasledujúce obrázky zdajú spočiatku obyčajné, každý z nich je zaujímavý a fascinujúci. Ukážu vám veci, o ktorých ste netušili, že sú vôbec možné.…

Kvôli požiaru v Kanade je New York oranžový

0 icon

Vidieť oranžovú oblohu je nádherný zážitok, za predpokladu ak je výsledkom úžasného východu alebo západu slnka. Pre obyvateľov mesta New York ale aj rôznych iných miest na východnom pobreží Spojených štátov sa však oranžová obloha, žiaľ, zmenila na absolútnu nočnú moru. V posledných 6 týždňoch Kanada bojuje s ničivými lesnými…

Máte dobrý zrak? Tieto fotografie vám dokážu opak

0 icon

Myslíte si, že máte dobrá zrak? Máme fotografie, ktoré vám zrejme dokážu opak. Nasledujúce fotografie ovplyvňujú skutočnú realitu. Tú si všimnete, až keď sa poriadne a dôkladne zadívate z tej správnej strany. Vravieva sa, že každý robí chyby, pretože je to súčasť ľudského žitia. Vyzerá to tak, že je to…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali