Ako by mohol hospodáriť štát, ak by na jeho čele boli manažéri ako Soták a nie politicko-ekonomickí analfabeti: “Matovičovi v parlamente stačilo 12 rokov hrať sa na šaša, ale toto teraz nestačí”

Bratislava 23. júla 2020 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)

 

Na Slovensku máme 34% prepad exportu. Sme medzi krajinami, u ktorých mala koronakríza najväčší dopad na ekonomiku. Priemyselná produkcia má najväčší prepad zo všetkých krajín EÚ. Ak Slovensko chce zachrániť priemysel, nakoľko ten sa najviac podieľa na tvorbe HDP, tak musíme prijať opatrenia, aby priemysel mal šancu prežiť

Na snímke Vladimír Soták

1,9 milióna ľudí sú zamestnanci v priemysle, poľnohospodárstve, stavebníctve a v službách, ktorí tvoria hodnoty a svojimi daňami a odvodmi napĺňajú štátny rozpočet. Okrem uživenia samých seba, musia ešte uživiť ďalších 3,5 milióna ľudí, –  študentov, dôchodcov, nezamestnaných a celú štátnu a verejnú správu.

Ak sa počet zamestnancov, ktorí napĺňajú tento štátny rozpočet, bude zmenšovať, tak si Klub 500 kladie otázku, z čoho tento štát bude financovaný. Peniaze vytvára len tento súkromný sektor, nevytvárajú ich ani mestá a obce, ani sem nechodia z Bruselu, lebo tam ich musíme najprv odviesť. Preto sa musíme starať, aby ekonomika fungovala. Situácia u zamestnávateľov združených v Klube 500 je taká, že ohrozených je 15% zamestnancov. Na celom Slovensku pri optimistickom predpoklade, že ohrozené budú iba 3% pracovných miest, to činí 60 tisíc nezamestnaných.

Klub 500 preto vyzval premiéra, aby neblokoval opatrenia na udržanie pracovných miest, nakoľko sú to príspevky ktoré nám dala EÚ k dispozícii a ktoré ak nevyčerpáme, budeme musieť vrátiť.

Vláda v prvej etape prijala podmienky na podporu malých, stredných a veľkých podnikateľov, pretože chápala, že nie firmy a zamestnávatelia spôsobili, že ľudia sú doma. Tá pomoc, ktorá prišla pokrýva 10 až 30% osobných nákladov na zamestnanca. Firmy sa dostávajú do pozície, že musia bojovať o udržanie zamestnanosti. „Ja chápem že premiér nevie, čo to je vzdelaná pracovná sila, že technologickú linku môže obsluhovať iba vzdelaný človek“, hovorí majiteľ Železiarní Podbrezová Vladimír Soták, keďže Matovičova firma zamestnávala akurát kolportértov, ktorí roznášali letáky do schránky.

 

Soták ďalej popisuje situáciu:

“My tu máme problémy s predsedom vlády, ktorý si myslí, že on je ten, ktorý má právo rozhodnúť, či sa nejaká pomoc pustí, alebo nie. Firmy sa dostávajú do situácie, že buď si vezmú úvery, aby udržali zamestnancov, aby keď kríza pominie, mohli platiť odvody, aby boli peniaze pre všetkých v štáte. Ja neviem, či si toto predseda vlády uvedomuje. Ak si to neuvedomuje, tak ho žiadame nech sa s nami stretne a my mu to vysvetlíme. Za dva mesiace sa firmy budú rozhodovať, či si zoberú úvery, aby udržali zamestnancov, alebo nie a padnú. Napriek tomu, že z Bruselu tu máme 5 miliárd, ktoré sú na naštartovanie ekonomiky.

Bol tu Šefčovič a povedal, že vláda dostala dosť peňazí na naštartovanie ekonomiky. Ja neviem, na čo premiér čaká. Pretože premiér je ten, čo to celé zastavil, hoci ministri návrhy už dvakrát dali. My máme teraz čakať na to, kým sa pánkovia politici vrátia z dovoleniek? Načo sú dovolenky pre ľudí v parlamente? Veď tam aj tak nič nerobia. Keď si odmyslíme tie sprosté, tupé témy ktoré tam nanášajú, okrem pozdravu dobré ráno, ani nemajú o čom rozprávať, lebo majú len podružné témy, ktoré nie sú podstatné.

Na Slovensku sú peniaze, ktoré budeme raz musieť vracať. Kto ich bude vracať, štátni úradníci? Im strata zamestnania nehrozí, lebo mrcha zelina kape posledná. Načo nám je 430 tisíc štátnych úradníkov? Aby sme mali na koho robiť? Prví, ktorí na to doplatia, sú zamestnanci vo firmách.

Mne je úplne jedno, čo si predseda vlády myslí. Som ochotný mu vysvetliť veci, ale nie som ochotný robiť zo seba blbečka, ktorý ho bude poslúchať, lebo na rozdiel od neho ja som starý manažér, ktorý sa cely život vzdeláva a mnohí z politikov, ktorí si mysleli, že môžu so mnou, alebo s členmi Klubu 500 rozprávať inak ako seriózne, tak narazili.

Slovensko bude mať z Bruselu v rokoch 2021 až 2027 tridsať miliárd, ktoré má rozumne využiť. Je Slovensko pripravené postaviť projekt na rozumne využitie týchto peňazí? Aby sme boli konkurencieschopní, aby sme podporili vedu a výskum, inovácie, aby sme udržali zamestnanosť, posilnili poľnohospodárstvo, aby sme potravinovo boli sebestačnejší a aby služby fungovali lepšie.

Prečo nevyužívame rozum, prečo nevyužívame vzdelaných ľudí. A tí, čo nemajú žiadnu zodpovednosť, idú rozhodovať a radiť, čo je treba na Slovensku robiť. No, tí ľudkovia nevedia, čo majú robiť, pred rokom ešte netušili, že budú zastávať vysoké hospodárske funkcie. Obraciam sa aj na parlament, aby neriešil podružné veci. Nech sa začne venovať naštartovaniu ekonomiky. A ak to neurobia, načo sú nám takí poslanci? Nech idú do prdele. Treba nastaviť Slovensko tak, aby sme mali vzdelanú pracovnú silu, kvalitné služby, dostatok domácich potravín, fungujúci priemysel a vládu, ktorá sa venuje vládnutiu a pozerá ďalej dopredu.

O tom, akí neschopní sú politici, ktorí nám vládnu, ukazuje analýza, ktorú za Klubu 500 uviedol Eduard Hric. Týkala sa možností čerpania pomoci z EÚ a porovnania, aká pomoc bola zrealizovaná na Slovensku napriek možnostiam, ktoré nám poskytuje EÚ.

Dánsko pripravilo 17 schém návrhov pomoci, Česi 7 návrhov, Slovensko jeden. V našom návrhu sa predpokladá pomoc vo výške 1,3 miliardy eur z toho 85 % pôjde zo sociálneho fondu EÚ a Slovensko doloží 15%. Za prvé tri mesiace sme boli schopní poslať len 237 miliónov eur, čo je 8% z tých možných 3,1 miliardy eur k dispozícii. Slovenska vláda a všetky ministerstvá dokopy pomohli zo svojich zdrojov, teda z daní podnikateľov, sumou 36 miliónov eur. Pri počte 823 tisíc pracovných miest a SZČO, za tri mesiace je priemerná suma pomoci 48 centov denne na jedného. Prečo je to tak? Lebo bez toho, aby nám to niekto nariaďoval, sme poznižovali hranice tržieb, obmedzili sme  zamestnávateľov, zaviedli sme limity na 80% z možných 1100 eur. Obmedzili sme možnosti iného príjmu. Zakázali sme pomoc pri súbehu iných príjmov.

Teraz jeden príklad. Pri hrubej mzde pracovníka 1000 eur, je cena práce 1351 eur. Podľa EÚ môže byť pomoc až do výšky 1081 eur. Firme by tak štát hradil celú čistú mzdu, odvod daní z príjmu do štátu, zdravotné a sociálne odvody v plnej výške a ešte by ostalo 81 eur na odvody firmy. Firma by doplatila 270eur a zaplatila by tak mesiac práce človeka s 1000 eurovou mzdou. To nám umožňujú pravidlá a forma pomoci, ktoré sú nastavené v EÚ. Štát na to dá priamo len 15%, čo je v tomto prepočte 162 eur a všetko ostatné ide z Únie. Naspäť dostane odvody vo výške 482 eur a daň vo výške 106 eur. Ak ešte zamestnanec minie svoj plat, tak štátu nechá ďalších 127 eur na DPH. Štát teda dá 162 eur a dostane 715 eur. Všetko ostatné ponúkla Únia a my sme to nevyužili.

Železiarne Podbrezová dostali za štyri mesiace štátnu pomoc vo výške 2 milióny eur. Za ten čas železiarne vyplatili osobné náklady na zamestnancov vo výške 29,6 milióna eur. Na daň z príjmov odviedli 2 milióny eur a do zdravotnej a sociálnej poisťovne odviedli 10 miliónov eur. Táto štátna pomoc sa pohybuje od 8 do 15 % osobných nákladov firmy. Za desať rokov odviedli železiarne štátu 250 miliónov eur. Akcionárom za tu dobu vyplatili 71 miliónov eur.”

 

V druhej časti tlačovej konferencie Soták povedal:

“Teraz vláda zdvihla nájom za 400 tisíc hektárov pôdy. Ja sa čudujem, že poľnohospodári ešte nejdú demonštrovať. Robíme jeden chybný krok za druhým. Vyzývame s plnou vážnosťou premiéra Matoviča, aby sa začal správať ako predseda vlády. V parlamente mu stačilo 12 rokov hrať sa na šaša, ale toto teraz nestačí. Nechodil do školy, zobral titul. Nie je pripravený vládnuť. Nemusí mať titul, ale nech sa poradí s tými, ktorí vedia, ale nie s mimovládkami, či s tretím sektorom. Každý tu chce radiť za peniaze štátu a nebrať zodpovednosť.

Rád by som vedel, čo chce Slovensko vyskúmať za 86 miliónov eur, ktoré boli vyčlenené na výskum Covidu, keď priemysel dostáva takéto smiešne peniaze. My keď budeme chcieť ďalej udržať zamestnanosť, tak budeme musieť platiť ľudí z úveru. Spýtajte sa nejakého ekonóma, či je rozumné, aby si firma brala pôžičky, aby štátu zaplatila poplatky a dala ľuďom výplaty. Kto dovolil tejto vláde, že bankám odpustila 150 miliónov, keď banky zdvihli poplatky celému národu? Poisťovne sa nám smejú, lebo zdvihli zmluvy o 10%.

My už hospodárime so stratou a pokiaľ neprídu zákazky, tak bude narastať. Tu sú peniaze na vagóne, ktoré prišli z Bruselu a niekto má o tom rozhodnúť a ten niekto povie „tá nevím“. Takto to fungovať nemôže.”

Klub 500 pripomenul aktuálne čísla podpory. Ak má firma 60% výpadok tržieb, dostane príspevok od štátu 300 eur na jedného zamestnanca, čo je len 19% z osobných nákladov. Tých 300 eur ale nejde zo štátneho rozpočtu, odtiaľ ide len 15% z toho. Čiže štát prispeje na každé pracovné miesto len 45 eurami, zvyšok ide z eurofondov a štát zinkasuje za jedného zamestnanca viac ako 500 eur na daniach a odvodoch. Z 1,4 miliardy na to vyčlenenej, štát použil len 400 miliónov.

Na záver Soták povedal: “Štát sa správa ako hnusný výpalník a ako špatný gazda, pretože sa nestará o tých, ktorí mu nosia zlate tehly. Päť a pol miliónová krajina sa dá ovládať férovo, spravodlivo a transparentne ľavou zadnou. Len sa to musí vedieť.”

 

 

Ivan Blaho

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

17:50

Erdogan stále vedie. Spočítaných už bolo 71,45 % hlasov.

pomer hlasov voľby Turecko
Na snímke priebežné výsledky tureckých prezidentských volieb

17:44

Polícia v talianskych Benátkach vyšetruje, čo spôsobilo v nedeľu fosforeskujúco zelené zafarbenie vody v kanáli Canal Grande, hlavnej dopravnej tepne mesta.

V súvislosti s nedeľným sfarbením vody sa objavili špekulácie, že môže ísť o čin klimatických aktivistov. Bezprostredne sa však k akcii žiadne environmentálne hnutie neprihlásilo.

Zelená voda v kanáli v Benátkach
Na snímke gondoly sa plavia historickým kanálom Grand Canal v Benátkach, keď sa v ňom v nedeľu 28. mája 2023 rozprestiera škvrna fosforeskujúcej zelenej tekutiny

17:40

Vo veku 89 rokov zomrel sovietsky a americký umelec Iľja Kabakov.

Kabakov je označovaný za najznámejšieho súčasného ruského umelca a najvýznamnejšieho ruského umelca poslednej tretiny 20. storočia. Bol jedným zo zakladateľov moskovského konceptualizmu. Medzinárodne známym sa stal vďaka svojim inštaláciám, ktoré vystavoval v mnohých múzeách.

17:25

V Turecku sa o 17.00 h miestneho času (16.00 h SELČ) zatvorili volebné miestnosti, v ktorých mohlo približne 64 miliónov voličov odovzdať svoje hlasy v druhom kole prezidentských volieb.

Podľa agentúry AFP sa predbežné výsledky volieb očakávajú neskôr vo večerných hodinách.

17:15

Ruské štátom podporované médiá a podnikateľské skupiny vyzvali Kremeľ, aby pre Rusov povolil šesťdňový pracovný týždeň. Dôvodom sú zvýšené ekonomické výdavky na vedenie “špeciálnej vojenskej operácie”, ako Moskva nazýva vojnu na Ukrajine. Podľa informácií britskéhoo ministerstva obrany by odpracované hodiny podľa všetkého nemali byť zaplatené.

16:30

V Číne sa v nedeľu uskutočnil prvý komerčný let osobného lietadla domácej výroby. Pekingu sa tak po rokoch snahy podarilo dosiahnuť míľnik, ktorý krajine umožní konkurovať západným výrobcom lietadiel. TASR o tom informuje na základe správ AP a AFP.

16:00

Indický premiér Naréndra Módí slávnostne otvoril nové sídlo indického parlamentu.

Šesťuholníková budova – podľa jednej opozičnej strany v tvare rakvy – je ústredným bodom Módího prestavby centra Naí Dillí, ktorej cieľom je zbaviť hlavné mesto pozostatkov britskej koloniálnej nadvlády.

15:24

V druhom kole tureckých prezidentských volieb odovzdali svoje hlasy už aj obaja kandidáti – súčasný prezident Recep Tayyip Erdogan a kandidát spojenej opozície Kemal Kiličdaroglu.

Kiličdaroglu po odchode z volebnej miestnosti v Ankare vyzval všetkých občanov, aby prišli vo voľbách odovzdať svoj hlas, aby sa Turecko “mohlo zbaviť autoritárskeho režimu” a priniesť tak do krajiny “skutočnú slobodu a demokraciu”.

Kemal Kiličdaroglu voľby prezidentské Turecko
Na snímke turecký prezidentský kandidát Kemal Kiličdaroglu vkladá hlasovací lístok do volebnej schránky v 2. kole prezidentských volieb v tureckom Istanbule

15:10

Útoky na volebných pozorovateľov hlásili v nedeľu v Turecku v druhom kole prezidentských volieb. K incidentom došlo v Istanbule a tiež na juhovýchode krajiny, uviedli tamojší politici, ktorých citovali miestne médiá.

14:58

Ruský prezident Vladimir Putin nariadil v nedeľu posilniť bezpečnosť na hraniciach Ruskej federácie s cieľom zaistiť “rýchly” pohyb ruskej armády a civilistov do ukrajinských oblastí, ktoré sú momentálne pod kontrolou Moskvy.

Reuters pripomína, že v posledných týždňoch dochádza k zvýšeniu počtu útokov v Rusku, a to najmä s použitím dronov v pohraničných oblastiach. Pribúdajú ale i útoky cielené smerom hlbšie na územie Ruskej federácie, akým bol napríklad i sobotňajší útok na ropovod severozápadne od Moskvy.

 

14:00

Počet obetí raketového útoku na zdravotnícke zariadenie v ukrajinskom meste Dnipro sa zvýšil na štyri. Ukrajinské úrady pôvodne hlásili dvoch mŕtvych, no neskôr v troskách našli časti tiel ďalších dvoch osôb.

13:43

Traja zranení z nehody maďarského autobusu na Slovensku, ktorá sa stala 15. mája, sú ešte hospitalizovaní na jednotke intenzívnej starostlivosti (JIS) Ústrednej nemocnice Boršodsko-abovskovsko-zemplínskej stolice v Miškovci.

Pripomíname, že nehoda kamióna a autobusu, ktorá sa stal 15. mája predpoludním na diaľnici D2 v smere na Kúty, si vyžiadala jednu obeť. Trinásť osôb sa zranilo ťažko, osem utrpelo stredne ťažké zranenia a 38 osôb sa zranilo ľahko alebo neutrpelo žiadne zranenia.

13:40

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedeľu ocenil sily protivzdušnej obrany a záchranárske služby po tom, čo Kyjev počas noci odolal najväčšiemu dronovému útoku od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu.

13:33

Od vyhorenia Bratislavského hradu uplynulo v nedeľu 212 rokov. Výročie si pripomína Slovenské národné múzeum (SNM) – Historické múzeum, ktoré pripravilo mimoriadne odborné komentované prehliadky reprezentačných priestorov Národnej rady (NR) SR na hrade.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Nové sankcie proti Rusku uviazli na mŕtvom bode kvôli grécko-maďarskému protestu

0 icon

Budapešť 28. mája 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Thanassis Stavrakis, TASR-František Iván)   Maďarsko získalo nepravdepodobného spojenca. Po tom, čo sa Budapešť do veľkej miery sama postavila proti ruským sankciám, ju teraz Atény podporujú v jej skepticizme voči najčerstvejším opatreniam proti Rusku, uviedlo pre POLITICO päť diplomatov EÚ EÚ v súčasnosti rokuje o svojom…

Biely dom dosiahol dohodu s republikánmi, aby zabránil platobnej neschopnosti USA

0 icon

Washington 28. mája 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Evan Vucci, Jose Luis Magana)   Biden a McCarthy sa dohodli na podmienkach zvýšenia úverového limitu, ale stále musia presvedčiť skeptických členov svojich strán, informuje o tom Financial Times Americký prezident Joe Biden uzavrel dohodu s republikánskym predsedom Snemovne reprezentantov Kevinom McCarthym, ktorá by odvrátila hroziacu…

Naď: Občan bol v Rusku prebrať finančné zdroje v prospech politickej strany Smer-SD na manipuláciu volieb

0 icon

Bratislava 28. mája 2023 (TASR/HSP/Foto:Screenshot)   Najvyšší ústavní činitelia dostali zo zahraničia spravodajskú informáciu o snahe zmanipulovať voľby zo strany Ruska. V relácii Na telo TV Markíza to vyhlásil poslanec Národnej rady SR za mimoparlamentnú stranu Demokrati Jaroslav Naď, podľa ktorého mal konkrétny občan dostať finančnú odmenu na manipuláciu volieb…

Polícia upozornila na medvedicu s mláďatami pri ceste za obcou Kľačno

0 icon

Kľačno 28. mája 2023 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj)   Na medvedicu s dvomi mláďatami pri ceste za obcou Kľačno v okrese Prievidza upozornila na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia Pohyb medvedice zhruba jeden kilometer pri ceste za obcou nahlásili podľa polície občania. "Zásahový tím ide na miesto výskytu medvedice.…

Fico reaguje na slová prezidentky: Toto je tá otázka, ktorá súvisí s fungovaním demokracie

0 icon

Bratislava 28. mája 2023 (HSP/Facebook/Foto: Screenshot)   Ak by Smer vyhral voľby, prezidentka povedie s Robertom Ficom ako prvým dialóg o zostavení vlády. Naznačila však, že to automaticky neznamená, že ho zostavením vlády poverí. Zuzana Čaputová sa k téme vyjadrila v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12. Na reakciu Roberta Fica…

Na prahu čtvrté vlny radikálního progresivismu?

0 icon

Bratislava 28. mája 2023 (HSP/Petrhampl/Foto:TASR/AP - Rahmat Gul)   Válka na Ukrajině dříve či později skončí, ale první zjištění o západních společnostech už máme. Mimo jiné už máme potvrzeno, jak jsou západní elity nesmírně myšlenkově flexibilní. Ti stejní lidé, kteří ještě předloni téměř omdlévali hrůzou při vyslovení výraz „národ“ jakožto…

Lotyši zdolali USA 4:3 pp a získali historický bronz, Rubins hrdinom zápasu

0 icon

Lotyšskí hokejisti dosiahli na 86. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji vo fínskom Tampere víťazstvom nad favorizovanými Američanmi historické bronzové medaily. Hrdinom zápasu sa stal Kristians Rubins, ktorý v 55. minúte vyrovnal na 3:3, aby následne v 2. minúte predĺženia rozhodol o víťazstve jednej z usporiadateľských krajín. [caption id="attachment_3153618" align="aligncenter" width="1024"]…

Rusko varuje Západ

0 icon

Moskva 28. mája 2023 (HSP/Foto:Twitter@Posledniskaut)   Rusko varuje, že dodávky zbraní zo Západu na Ukrajinu môžu vystupňovať vojnu na doteraz nevídanú úroveň. Ruský veľvyslanec v Spojenom kráľovstve Andrej Kelin to uviedol v rozhovore pre BBC Podľa diplomata má jeho krajina "obrovské zdroje" a zatiaľ nepristúpila k "veľmi vážnym opatreniam". Dodal,…

“Učebnicová ukážka toho, ako sa to robiť nemá.” Pozrite sa, na čo najnovšie upozorňuje Belousovová

0 icon

Bratislava 28. mája 2023 (HSP/Facebook/Foto: TASR - Daniel Stehlík)   Prezidentka Zuzana Čaputová hosťovala v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12. Na tento rozhovor prostredníctvom sociálnej siete reagovala bývalá poslankyňa Anna Belousovová, podľa ktorej to zo strany moderátora možno nazvať učebnicovou ukážkou toho, ako sa to robiť nemá "Práve…

To najdôležitejšie z Ukrajiny

0 icon

Kyjev 28. mája 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-State Emergency Service of Ukraine via AP, Telegram) Aktualizované 28. mája 18:30 V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií 17:00 - Včera večer obyvatelia v Kyjevskej oblasti zaznamenali…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Peter Lipták

Globsekoví Hitlerovia a Napoleoni

0icon

Je všeobecne akceptované, že Hitler bol nacista, ktorý spáchal na ľudstve doteraz najhoršie zločiny. Vykonávať dnes Hitlerovo dielo, byť jeho pohrobkom, to by nemalo byť vôbec možné, pre nesmierne odstrašujúcu hrôzu a des, ktoré vznikajú u každého človeka, čo i len pri pomyslení na takéto konanie.Ale nie je to tak.…

Marek Brna

Červené tričko CCCP

0icon

Zazrel som dnes chlapíka s krásne červeným tričkom, kosák a kladivo, veľké písmená CCCP. Je to in. Zablahoželajme mimovládkam, médiám. Situácia sa vyvinula do takej miery, že ľudia s láskou spomínajú na minulý režim. Zrejme, keď to neváhajú demonštrovať verejne.  Aj mňa to chytilo. Žiarivočervené tričko so znakom ČSSR, lev…

Gustáv Murín

NA MOMENT so známym pedagógom o sexuálnej výchove, šikane a ohrozenej slovenčine

0icon

Tentoraz vo svojej internetovej TV relácii "Na moment, blogeri!" predstavujem pedagóga, blogera, aktivistu, odborníka na školstvo, exriaditeľa štátnej základnej školy, lingvistu, zakladateľa neformálneho Spoločenstva slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania slovenčiny a zakladateľa teórie Školovedy PhDr. Jána Papugu, PhD. T&aac

Slavěna Vorobelová

Žilinku chcú potichu odstrániť

0icon

Lex Žilinka, zákon, ktorý je momentálne v Národnej rade a ktorým chcú odstaviť stoj čo stoj s blížiacimi sa predčasnými voľbami generálneho prokurátora, pretože nekoná podľa predstáv niektorých liberálno-progresívnych politikov. Liberáli z SaS síce tvrdia, že maj&ua

Viktória Hellenbart

Homo homini lupus alebo na vine je ten, kto sa nechal oklamať ?

0icon

Blog bývalej poslankyne národnej rady za stranu SaS  zo dňa 9.9.2016 s názvom Rekviem pre znásilnené dievčatá, publikovaný v Denníku N, bol podľa slov jeho autorky napísaný na základe reálneho príbehu. Mojím cieľom nie je „oživovať“  star&e

Vášeň v Tebe

Už žiadne kondicionéry na nechty z drogérie. Táto domáca kúra dokáže zázraky. Potrebujete len 2 zložky

0 icon

28.5.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: pixabay.com/Alehandra13). Kondicionéry na nechty z drogérie sú minulosťou, pretože tento domáci prostriedok dokáže zázraky s lámavými a poškodenými nechtami. Podľa Kobieta Gazeta potrebujete len dve ingrediencie, ktoré nájdete na kuchynských policiach. Ak to budete robiť pravidelne, výsledky budú úžas

Zvyčajne ho vyhodíte, tentoraz ho rozsypete v záhrade. Váš problém so slimákmi bude v okamihu preč!

0 icon

28.5.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: pixabay.com/suju-foto). Slimáky a ulitníky môžu v záhrade napáchať veľa škody a najmä na jar sa veľmi radi objavujú v okolí rôznych rastlín. Namiesto kupovania drahých chemikálií, odporúča Kobieta Gazeta týchto slizkých škodcov prekabátiť pomocou šikovnej metódy.

Nemusíte sa vzdať kvetov: tipy pre záhradu odolnú voči alergiám

0 icon

28.5.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: pixabay.com/Mylene2401). Kvetov a okrasných rastlín v domácnosti sa nemusíte vzdať ani vtedy, ak máte sennú nádchu. Videli ste už tieto? S trochou starostlivosti sa môžete prechádzať po záhrade bez kýchania napriek sennej nádche. Ako? Hovorí nám

Ona meria 205 cm, on 167 cm. Ľudia sa čudujú, prečo si ho vzala. "Nepoznali pravdu"

0 icon

28.5. 2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: instagram.com/elisane_oficial). "Najvyššia modelka Brazílie" sa rozhodla vydať za muža, s ktorým ju delí takmer 40 cm. Zábery z ich príbehu, na ktoré Plotek narazil na TikToku, sa šíria vo veľkom.

Celý zážitok s Kylie Minogue je nádherne umelý: falošné nástroje, falošný hlas, falošné emócie

0 icon

27.5.2023 Redakcia Vášeň v tebe ( Foto: instagram.com/kylieminogue). Nemôžeme sa izolovať od našej smrteľnosti, píše publicistka UnHerd, Kathleen Stock George Orwell raz povedal, že v päťdesiatke má každý takú tvár, akú si zaslúži. V súčasnosti sa zdá, že väčšina päťdesiatničiek má presne takú istú tvár, za ktorú zaplatili.

Armádny Magazín

"Trčia tam "britské uši": analytik prezradil, kto mohol vyprovokovať konflikt na iránsko-afganskej hranici

0 icon

Irán, 28máj 2023 (AM) – Po včerajších zrážkach na hraniciach medzi Iránom a Afganistanom sa situácia celkovo stabilizovala. Skutočnosť bojov potvrdili predstavitelia oboch strán pri dedinách Makaki a Sasuli. V dôsledku toho iránska tlačová služba informovala o

Turecký gambit: čo sľubuje Erdoganovo víťazstvo v druhom kole volieb?

0 icon

  Turecko, 28.máj 2023 (AM) – Dňa 28. mája sa uskutoční druhé kolo tureckých prezidentských volieb. Podľa denníka The Washington Post ide o najdôležitejšiu prelomovú udalosť vo svete v tomto roku, ktorej výsledky budú mať silný geopolitický

Turecko si dnes zvolí prezidenta na nasledujúcich päť rokov

0 icon

Slovensko, 28.máj 2023 (AM) – Turecko si dnes zvolí prezidenta na nasledujúcich päť rokov. Pozrieme sa na to, ako obaja kandidáti strávili dva týždne po prvom kole volieb: Erdogan obvinil Kılıçdaroğlua z krátkozrakých tvrdení o ruskom za

Československo, začiatok 50. rokov: Kto "odsúdil" Klementa Gottwalda?

0 icon

Slovensko, 28.máj 2023 (AM) – Klement Gottwald, vodca Komunistickej strany Československa v rokoch 1929 - 1953 a československý prezident v rokoch 1948 - 1953, zomrel náhle štyri dni po Stalinovom po

K udalostiam v regióne Belgorod. Provokácia v informačnej oblasti

0 icon

Rusko, 28.máj 2023 (AM) – Podľa ruského ministerstva obrany bola ukrajinská DRG, ktorá prenikla do Belgorodskej oblasti, porazená a jej zvyšky boli vytlačené z územia oblasti. V dôsledku provokácie zahynul jeden civilista a 13 ďalších bolo zranených. Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že zlikvidovalo 70 teroristov a vybavenie, ktoré používali bojovníci DRG.…

TopDesať

Spôsob podávania rúk môže o tebe prezradiť oveľa viac, ako si myslíš

0 icon

Spôsob podávania rúk o tebe môže prezradiť oveľa viac, ako si myslíš. Ak neveríš, tak pokračuj v čítaní tohto príspevku. Spôsob podávania rúk môže veľa povedať o dôvere, úmysle, kontrole, strachu, zastrašovaní a dokonca aj o nedostatku rešpektu. Stačí sa iba naučiť čítať túto jednoduchú, ale informatívnu reč tela. V redakcii…

20 Vecí, ktoré boli pred 20 rokmi "normálne", ale dnes sa považujú za luxusné

0 icon

Keď sa pozrieme do minulosti, objavujeme rozmanité aspekty nášho života, ktoré vtedy považovali za absolútnu normu. S každým uplynulým rokom a pokrokom spoločnosti sa však menia aj naše hodnoty a očakávania. V dnešnej dobe, kedy sme svedkami rýchlych technologických inovácií a kultúrnych zmien, je fascinujúce skúmať, ako sa naše pohľady…

15 spôsobov, ako ušetriť peniaze a stále si užívať život

0 icon

V dnešnej uponáhľanej a materiálne náročnej dobe sa čoraz viac ľudí začína zaujímať o efektívne riadenie svojich financií. Šetrenie peňazí sa stalo dôležitým cieľom pre mnohých jednotlivcov a rodiny, ktorí sa snažia dosiahnuť finančnú stabilitu a nezávislosť. V dnešnom článku ti ukážeme, ako môžeš ušetriť peniaze a stále si užívať…

Títo ľudia mali iba jedinú úlohu - ani tú nezvládli

0 icon

Niektorí ľudia majú občas iba jednu jedinú úlohu, ktorú aj napriek tomu nezvládnu. Stretol si sa s takýmito situáciami? Niektorí ľudia majú iba jednu prácu resp. úlohu a stále nachádzajú spôsob, ako ju dokážu pokaziť. Výsledok je taký smiešne zlý, že je nemožné uveriť, že si to nevšimli. Aj skúsení…

Epické fotografie, ktoré v nás prebudia empatiu

0 icon

Vravieva sa, že smútok a hnev treba liečiť humorom. Ale ako v tej chvíli dokážeme myslieť na niečo vtipné? V tom by nám mohli pomôcť tieto epické fotografie. Keď totižto máme nejaký problém, prípadne sme v nejakej nepríjemnej situácii, mali by sme sa ihneď snažiť zmeniť naše myslenie. Ak sa…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali