Dlhoročná moderátorka totiž na svojom súkromnom facebookovom profile zverejnila odkazy na články, ktoré pravdepodobne nie sú v súlade s „politikou“ maistreamových médií a porušujú ich predstavu o politickej korektnosti – “Bývalý žoldnier prehovoril: Islamský štát založil v Európe svoje bunky” či “Mestské kúpele v Hradci Králové zažívajú šok: Arabky sa kúpu medzi školákmi v habitoch od hlavy až po päty“.
Moderátorka sa mala už v októbri v štúdiu Televíznych novín Markízy striedať s kolegyňami Zlaticou Puškárovou a Máriou Chrenekovou-Pietrovou. Zdá sa, že plán jej veľkého návratu sa po kauze s názormi, ktoré Šimkovičová zdieľala náhle zmenil.
„Hovorili sme o citlivosti a dôležitosti v prípade prezentovania osobných stanovísk našich moderátorov na sociálnych sieťach a už čoskoro sa stretneme, aby sme sa aj spolu s riaditeľom spravodajstva porozprávali o jej budúcej kariére,“ vyhlásil pre Čas.sk generálny riaditeľ Markízy Matthias Settele.
Následne však zároveň dodal, že v tejto chvíli sú všetky moderátorske pozície v rámci spravodajstva obsadené.
Portál Čas.sk tiež tvrdí, že hoci moderátorka svoj názor priamo nevyjadrila, vzhľadom na to, že zdieľala len „negatívne“ ladené príspevky, je zjavné, že k téme utečencov zaujala kritický postoj. Označiť Šimkovičovej príspevky za negatívne je kontroverzné, keďže článok o kúpeľoch v Hradci Králové pojednával o kúpaní sa islamských žien v bazéne bez plaviek. Ženy sa totiž podľa zverejnených informácií kúpali v oblečení, v ktorom prišli. Článok o výpovedí bývalého žoldniera bol paradoxne z dielne televízie Markíza a okrem iného informoval aj o tom, že „džihádisti získali neoceniteľnú príležitosť v nepoľavujúcom prúde utečencov do Európy. Na starý kontinent preniklo už viac ako 200-tisíc utečencov zo Sýrie. ‘Islamisti sa medzi nich premiešali. Boli by blázni, keby si nechali takú šancu pretiecť pomedzi prsty,'” prezrádza Micheletos.
Po tom, čo menovaný portál kontaktoval kompetentných Markízy došlo k zmiznutiu moderátorkinho facebookového profilu.
Ako sa zdá, na Slovensku vzniká nová „politika médií“. Nielenže mienkotvorné médiá strácajú objektívnosť v určitých kauzách a problémoch, ale zároveň odmietajú akceptovať súkromné názory svojich moderátorov, resp. nútia ich, aby sa vzdali ich vyjadrenia na verejnosti. Kto vyjadrí názor, ktorý nie je v súlade s politikou média, musí za to niesť dôsledky.
Verejnosť tak však dostáva jasný signál a mala by si klásť otázku, či médium, ktoré trestá svojich redaktorov za vyjadrenie ich kritického postoja k niektorým aktuálnym kauzám má šancu byť napríklad v svojom spravodajstve objektívne a priniesť nezaujaté spravodajstvo s informáciami z oboch strán konfliktu či názorového spektra, alebo je to iba nástroj propagandy a presadzovania niektorých názorov a verzií udalosti.