Po Brexite nám nemecká cisárovná predložila novú cestu – “a teraz just”

Bratislava 27. júna 2016 (HSP/Foto:TASR/AP-Kirsty Wigglesworth)

 

Rozhodnutie Veľkej Británie v referende vystúpiť z EÚ prekvapilo všetkých zúčastnených aj nezúčastnených a vyvolalo rozruch po celom svete. U zástupcov EÚ a v Merkelovej Nemecku to vyvolalo vlnu pohoršenia a šokového stavu

Hore menovaní sa príliš spoliehali na ich propagandistické inštrumenty ako mainstreamové média, NGO a slniečkárske organizácie, ktoré doteraz účinne a spoľahlivo plnili ich úlohy a presadzovali názory a ciele ich chlebodarcov a to často aj nekalým spôsobom na základe presvedčenia: „Účel svätí prostriedky“.

 

Ilustračné foto
Ilustračné foto

Napriek „dobre odvedenej práci“ propagandistickej mašinérie to ale nedopadlo tak, ako bolo našou európskou „elitou“ plánované. Briti sa nenechali zastrašiť nezmyselnými hrozbami ekonomického, sociálneho a spoločenského krachu kráľovstva v prípade Brexitu, ale chladne si zhodnotili stav EÚ a jej kladné a záporné stránky prínosu pre ich krajinu. A výsledok tohto zhodnotenia sa prejavil vo výsledku referenda.

Hoci sa tento výsledok zakladá na demokratickom rozhodnutí britského národa a je krytý britskou ústavov a Lisabonskou zmluvou, ho naša európska vedúca socialisticko-diktátorska tzv. elita akceptovať nemieni. Po otrasení sa z prvého šoku bola okamžite znova aktivovaná propagandistická masáž obyvateľov EÚ, ktorej cieľom je zrejme zvrátenie legitímneho výsledku referenda do takej podoby, ktorá bola od počiatku cieľom Bruselu a Berlína.

Opätovne sa nám tu objavujú články, komentáre, interview a televízne príspevky ktoré nám sugerujú, že Briti už ich rozhodnutie ľutujú a žiadajú nové referendum. Údajne takúto petíciu podpísalo už 2 milióny ľudí. Výsledkom má byť vótum za zotrvanie v EÚ. V komentári nemeckej ntv bolo prezentované ako možné riešenie nežiadúceho stavu rozhodnutie britského parlamentu neuznať a ignorovať výsledok referenda.

Kto ale pozná „demokratickú“ EÚ, nemôže byť takýmto postupom prekvapený. Nebolo by to prvýkrát v histórii, čo sa referendum opakuje, až pokiaľ nie je dosiahnutý vopred stanovený výsledok, ako príkladne v Írsku. V lete 2008 odmietli Íri v referende Lisabonskú zmluvu. Fakt, ktorý by zamedzil platnosť tejto dohody v EÚ. Riešenie? Masívne masírovanie írskych duší a zopakovanie referenda na jeseň 2009 s výsledkom, ktorý už koreloval s očakávaním vodcov EÚ.

No existuje ešte aj jednoduchší spôsob ako sa zbaviť vôle „nezodpovedných“ občanov krajín EÚ. Jednoducho referendá zakázať. Touto cestou sa už uberá „monarchistické“ Nemecko.

Pred nedávnom v nemeckej televíznej diskusnej relácii „Sandra Maischberger“  európsky poslanec nemeckého pôvodu Elmar Brok preukázal jeho chápanie demokracie vyjadrením:„V Nemecku nemôžeme mať občianske referendum, nakoľko by to mohlo zle dopadnúť, ako napríklad v Holandsku“. Len na objasnenie: V Holandsku sa obyvatelia v referende rozhodli proti vôli politikov EÚ, uzavrieť s Ukrajinou asociačnú dohodu.

A aby nenastali vôbec pochybnosti o uvedenom včera vyhlásil  podľa médií nemecký minister spravodlivosti Heiko Mass, že referendum o EÚ sa v Nemecku konať nebude.

No vráťme sa ale k výsledku britského referenda a ku dôvodom, ktoré ho ovplyvnili. Za týmto účelom je potrebné si v krátkosti objasniť historický kontext od vstupu GB do EÚ až po minulo týždňové referendum.

Aj keď majú jednotlivci predstavu, že GB bola jedným zo zakladajúcich členov EÚ je historický fakt iný. Únia bola založená v roku 1957 na základe tzv. Rímskych zmlúv a signatármi boli Nemecko, Francúzsko, Taliansko a tri krajiny Beneluxu. Veľká Británia pristúpila ku zmluvám až v roku 1973.

Od samého počiatku sa ale odlišoval pohľad a názor GB na postavenie, úlohu a funkciu EÚ od názorov ostatných členov tohto zoskupenia štátov. Zatiaľ čo Brusel videl a stále ešte vidí budúcnosť a úlohu EÚ v permanentne sa rozširujúcej integrácii členských štátov, s odovzdaním kompetencií bruselským technokratom a vo vytvorení akéhosi európskeho super štátu, mala a má Veľká Británia na Úniu iný, oveľa pragmatickejší pohľad. Londýn vidí EÚ skôr ako priestor voľného obchodu a hospodárskych aktivít bez obmedzení ako napr. cla.

Odmietavé stanovisku k utopistickým centralistickým plánom bruselskej socialisticko-diktatorskej elity a vzdania sa vlastnej štátnej suverenity prezentovala už v roku 1988 vtedajšia premierka Margaret Thatcher vo svojom prejave v Brügge. „Železná Lady“, ako ju prezývali, sa priznala k Európe ale nie k jej autoritatívnej výlučnosti. Vo svojom prejave uviedla mimo iného: „Európa je tak málo stvorenie Rímskych zmlúv, ako je európska myšlienka vlastníctvom akejkoľvek skupiny alebo inštitúcie. Európske spoločenstvo je vyjadrenie európskej identity, ale nie je jediné“.

Takýto pohľad jednoznačne determinoval jednanie Veľkej Británie v jej členstve v EÚ a jej celkovej  činnosti. Podľa hesla „Britain first“ si Londýn vyjednal zvýhodnené podmienky v porovnaní s ostatnými členmi a odmietol byť súčasťou Schengenu a spoločnej meny EURO. Za takéto správanie bola krajina často a aj ostro kritizovaná, no v poslednom dôsledku boli jej požiadavky vždy splnené, z obavy z jej vystúpenia z EÚ. Na druhej strane je potrebne uznať, že nebyť práve takého odmietavého a blokačného prístupu k plánom EÚ, ktoré malo funkciu akoby katalyzátora, bola by dnešná realita v Únii podstatne horšia a diktatúra Bruselu oveľa ďalej a tvrdšia.

Otázka, prečo Briti ukončujú ich členstvo napriek tomu, že im EÚ doteraz vychádzala vo veľa prípadoch v ústrety, je len na prvý pohľad pochopiteľná. Na zodpovedanie tejto otázky sa pozrime na doterajšie „úspechy“ dusivej politiky EU a finančné hospodárenie Únie.

Finančný rozpočet EÚ na rok 2016 činí podľa jej zdrojov cca. 144 miliárd (presne 143 885 295 484) EUR. Z toho ide najväčšia časť na poľnohospodárske dotácie a síce  cca. 40%. Táto sekcia zamestnáva 1040 byrokratov.

Miliardy sa vydávajú na podporu zvýšenia poľnohospodárskej produkcie, ďalšie na skladovanie nadbytočnej produkcie a nasledovne ďalšie miliardy na zničenie skladových zásob, z dôvodu udržania vysokých cien. Takéto schizofrenické hospodárenie a poberanie dotácií sa týka ale len veľkofarmárov a agrárnych komplexov. Malý a stredný poľnohospodári sú tým vystavení likvidačným tlakom. Viď úroveň nášho poľnohospodárstva.

Na rozpočte EÚ sa podieľa jej správa výškou 6,4% to je vyjadrené v absolútnom čísle cca.  9,2 miliardy EUR za rok 2016.  V tejto závratnej sume sú už zahrnuté aj platy zamestnancov a funkcionárov EÚ, ktoré tiež dosahujú závratné výšky ako napr. cez 30000 EUR mesačne pre Junckera, ktorý spravil z jeho krajiny daňový raj.

Na náklady na podporu invázorov Európy vyčlenila Európa min. 9,3 miliardy a na podporu Turecka min. 500 miliónov EUR, ako píše nemecký Spiegel online.

Okrem uvedeného produkuje byrokratický, autonómny a neovládateľný kolos Brusel také „dôležité“ rozhodnutia a predpisy, ako napr:

– dĺžka a uhol ohybu banánov a šalátových uhoriek

– predpisuje výkon vysávačov

– zakazuje klasické žiarovky a prikazuje ortuťou kontaminované tzv. úsporne svetlá

No sú aj závažnejšie veci:

– plánuje nám zakázať peniaze v hotovosti

– obmedzenie držania zbraní v legálnom vlastníctve

– monitorovanie internetu a vymazávanie „nevhodných“ a kritických komentárov, vrátane sankcionovania

– totálna kontrola informačných médií

– nezmyselná hospodárska a daňová politika, zvýhodňujúca nadnárodné koncerny a lobistické skupiny

– uvalenie nezmyselných sankcií na Rusko

– import nelegálnych imigrantov loďami zo stredozemného mora, namiesto ochrany hraníc

– tajné rokovania a odsúhlasenie Európu poškodzujúcej dohody TTIP

– atď, atď.

Pred týmto kontextom nie je rozhodnutie britského obyvateľstva až tak nepochopiteľné a je len logickou konsekvenciou z vyčíňania EÚ a jej oberdiktátorov, z ktorých majú niektorý z nich očividne, okrem iného, aj problém s prílišnou konzumáciou alkoholu.

Briti sa teraz rozhodli ukázať červenú takejto ceste a takisto odmietnuť hegemóniu Merkelovou dominovaného Nemecka, ktorá spravila v podstate geniálny ťah na ovládnutie nášho kontinentu. Merkelovej bolo jasné, že nemecká politika a jej záujmy nie sú v Európe veľmi obľúbené a populárne. Z toho dôvodu predefinovala nemeckú politiku na európsku, dosadila do rozhodujúcich pozícií v EÚ jej prívržencov a tým odviedla pozornosť od skutočnej podstaty jej „tvorivej“ politiky.

Toto je momentálne Status Quo. No ako ďalej?

Európska trojka Merkelová, Juncker a Schulz majú aspoň v jednom jasne a síce kto je vinný za Brexit. Podľa ich vyjadrení je to britský premiér David Cameron, ktorý vypísal referendum a tým umožnil národu vyjadriť svoju vôľu. Z Camerona, ktorého doteraz nosili na rukách sa stal zrazu úhlavný nepriateľ EÚ a to len z toho dôvodu, že dodržal demokratické pravidla jeho krajiny, no tie žiaľ nezodpovedali predstavám európskych diktátorov a dokonca ani jeho. V inom prípade by ho nosili na vavrínoch.

Cameron ukázal aspoň základy charakteru a podal demisiu. To sa o predstaviteľoch EÚ a Merkelovej, ktorí sú v skutočnosti zodpovední za rozklad Európy, povedať nedá. O demisii ani nesnívajú a ako keby sa nič neudialo, predkladajú nám ich otrepané frázy a cestu „a teraz just“.

A čo my ako Slovensko? Ako onedlho predsedajúca krajina v rámci EÚ by sme mohli mať aspoň teoreticky možnosť ovplyvniť ďalší vývoj a smerovanie Únie. No musíme vidieť naše možnosti realisticky a nie cez ružové okuliare. Stále platí: pes hýbe chvostom a nie chvost psom.

Že to tak je nám bolo opätovne a jednoznačne dokázané, keď Nemci zvolali po Brexite krízové stretnutie EÚ a zvolali ho do Berlína a nie do Bruselu, aby bolo jasné, kto má čo hovoriť . V mene Únie pozvali len zakladajúce krajiny EÚ a ani jeden členský štát zo strednej a východnej Európy nebol oslovený. Ako keby sme ani neexistovali a nás sa to netýkalo. Takáto arogancia už prekračuje hranicu drzosti. Takéto správanie nám ukazuje naše možnosti a vplyv na rozhodovanie v Nemeckom dominovanej EÚ. Ľudovo povedané: „Drž hubu a krok“.

Keď mienime niečo na tomto fakte zmeniť, tak to určite nedokážeme ako malé Slovensko ale len v spojení V4.

Napriek všetkému by bolo teraz predčasné volať po vystúpení z EÚ. V prvom rade sa pokúsme spoločne s rovnako rozmýšlajúcimi krajinami o reformáciu spoločnej Európy. Ako prvý krok pošlime terajších pseudo vodcov Únie a nemeckú cisárovnú do (ne)zaslúženého dôchodku a začnime s obrodou nášho spoločného európskeho domova. Stojí to za to. Na vystúpenie je ešte vždy čas. Konfliktný rozpad EÚ by spôsobil hospodárske, sociálne a možno aj teritoriálne konflikty, ktoré by nemali byť v našom záujme. No dá sa tomu predísť rozumnou a uváženou politikou, ktorá ale momentálne v Bruseli žiaľ už dlhší čas absentuje.

Vilibald Kičin

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

Mainstreamoví novinári sa už tešia do väzenia

0 icon

Bratislava 6. decembra (HSP/Foto: HSP - Andrej Mišánek)   Inak si neviem vysvetliť ich nadšenie z Kolíkovej nacistického zákona. S nadšením rozoberajú, či by Blaha šiel za svoje tvrdenia do väzenia na 5, alebo rovno na 10 rokov. Verím, že aj človek bez právnického vzdelania, dokonca si dovolím tvrdiť, že…

Ruské ministerstvo zahraničia sa vyjadrilo k incidentu s lietadlom NATO nad Čiernym morom

0 icon

Moskva 5. decembra 2021 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik / Sergey Mamontov)   USA a ich spojenci v NATO nemôžu beztrestne riskovať životy ľudí, uviedla hovorkyňa Ministerstva zahraničných vecí RF Maria Zacharovová k incidentu s lietadlom nad Čiernym morom „Jednanie amerického letectva vytvorilo hrozbu pre civilné letectvo. A keď sa teraz podarilo zabrániť katastrofe…

Konzílium odborníkov navrhuje predĺžiť lockdown do 16. decembra. Liberáli zo SaS ho podporia, len ak prinesie výhody pre zaočkovaných

0 icon

Bratislava 5. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/DPA-Sebastian Gollnow, SITA-Ľudovít Vaniher)   Konzílium odborníkov navrhuje predĺžiť tzv. lockdown do 16. decembra. Odporúča zvýšiť intenzitu kontrol zákazu vychádzania a home officu. Odborníci navrhli aj nové opatrenie, ktorým je zavedenie režimu OTP vo vlakoch a na diaľkových autobusových linkách. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva…

Podľa Kollára by sa prísne opatrenia mali pred Vianocami uvoľniť. S Blanárom zo Smeru sa zhodli, že nikdy nezahlasujú za povinnú vakcináciu

0 icon

Bratislava 5. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:Screenshot TA3)   Lockdown mal byť už od začiatku tvrdší a školy sa mali zavrieť. Vyhlásil to predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) v diskusnej relácii TA3 V politike. K predĺženiu lockdownu sa vyjadrí, až keď si vypočuje návrhy konzília odborníkov. Zároveň súhlasí s dlhším lockdownom…

Už o tom hovorí aj führerka von der Leyenová: Treba očkovať nasilu. A aby členské štáty neprotestovali, o všetkom sa má rozhodovať v Bruseli!

0 icon

Bratislava 5. decembra 2021 (HSP/Foto:TASR/AP-Olivier Matthys)   Brusel sa tento týždeň pokúsil ukradnúť si potajomky moc nad členskými štátmi – tentoraz pod zámienkou „krízového stavu“. Nájde sa aj nabudúce niekto, kto bude podobné svinstvo vetovať? Jedna dávka vakcíny proti Covidu-19 stojí podľa ministra Lengvarského cca 20 eur. Keby na nej…

„Vážne znepokojenie“ až zdesenie vyvolal Kolíkovej absurdný a totalitný návrh. A tiež negatívnu reakciu Žilinku, ale aj Remišovej

0 icon

Bratislava 5. decembra 2021 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková v uplynulých dňoch predstavila hlavné body návrhu novely Trestného zákona, ktorú do medzirezortného pripomienkového konania predkladá jej rezort. Návrh novely prináša zmeny, ktoré sa týkajú drogovej trestnej činnosti, sexuálnej trestnej činnosti, ale aj šírenia tzv. dezinformácií Remišovej návrh pripomína…

Hlas vyzýva premiéra, aby odvolal Matoviča z funkcie ministra financií

0 icon

Bratislava 5. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA-AZZZ SR, Ľudovít Vaniher)   Mimoparlamentný Hlas-SD vyzýva premiéra Eduarda Hegera, nech bezodkladne odvolá z funkcie ministra financií Igora Matoviča (obaja OĽANO). Informovala o tom hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková. Reagovala tak na premiérov status o tom, že kľúčom k zmene nie je búchanie do stola,…

Horolezec, ktorý na Mont Blancu našiel drahokamy, dostal polovicu nálezu

0 icon

Bratislava 5. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP - Fernando Vergara)   Horolezec, ktorý našiel krabicu plnú smaragdov, rubínov a zafírov, dostal polovicu tohto nálezu. Ako uviedol spravodajský web BBC, poklad desaťročia ležal pod snehom na vrchu Mont Blanc na francúzsko-talianskej hranici Nemenovaný horolezec objavil vzácne drahokamy v roku 2013 a odovzdal krabicu…

Vo veku 98 rokov zomrel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

0 icon

Washington 5. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP - Carolyn Kaster)   Vo veku 98 rokov zomrel v nedeľu Bob Dole, bývalý senátor za americký štát Kansas a prezidentský kandidát za Republikánsku stranu v roku 1996. Informovala o tom na svojej webovej stránke stanica CNN "Senátor Robert Joseph Dole zomrel dnes skoro ráno…

Kontroverzný zabávač Gordulič pravidelne kritizujúci Smer či kotlebovcov dostal od rezortu ministerky Milanovej “kráľovské dotácie, o akých mohli iní len snívať”

0 icon

Bratislava 5. decembra 2021 (HSP/Foto:Facebook)   Zdá sa, že Ministerstvo kultúry, ktorému šéfuje Natália Milanová z OĽaNO si pomýlilo covidovú pomoc pre umelcov s dotáciou pre politicky spriaznených komikov. Nasvedčuje tomu prípad tučných dotácií, ktoré dostali firmy liberála Jána Gorduliča a o ktorých napísal denník Nový čas. Gordulič už dlhodobo…

NAJNOVŠIE

BLOG

Marek Brna

Referendum treba hlavne o vystúpení z EÚ

0icon

Už dávno presakujú kuloárne informácie, že pravdepodobne celý Brusel fičí na kokaíne. Po informáciách, že EÚ plánuje členským štátom nariadiť povinné očkovanie, sa v plnej nahote ukazuje, že to je ozaj diablov spolok. Tak v najzaočkovanejších krajinách už dlhšie zreteľne stúpajú počty infikovaných a úmrtí, čo jasne dokazuje, že

Jozef Slávik

Slovo k všetkým ľuďom dobrej vôle ...

0icon

Ľudstvo žije v súčasnosti vo veľmi hektickej dobe. Nie sú to len lokálne vojnové konfliky, násilné činy  radikálov, ale aj rôzne iné hrozby akou je preľudnateľnosť a obsencia dostatku potravín hlavne v krajinách tretieho sveta, nedostatok vody v niektorých tropických krajinách, radikálne zmeny klímy spôsobené ľudskou nenásitnosťou po pohodlnom živote,…

Marek Bičík

Zásterka pred vojnou, COVID – 19.

0icon

Už v predchádzajúcom blogu som predpokladal, že covid je vlastne tretia svetová vojna. Rád by som to možno poopravil. Covid sám nieje vojna, je to príprava na vojnu.   Zhromažďovanie vojsk na ruských hraniciach nemôže nevidieť len slepec alebo naivný človek. Nemôže to byť nič iné ako príprav

Marián Moravčík

Farebná revolúcia je pomaly minulosťou

0icon

Text kanadského politického analytika o tom, ako sa dá poraziť zvonku riadená a cez mimovládne organizácie režírovaná „farebná revolúcia“. Text, ktorý by počas „kuciakiády“ mohol pomôcť Robertovi Ficovi, ale verím, že e&sca

Boris Mesár

Admin Polície SR , prieskumník mužských ritných otvorov Púchovský ,klame až sa mu z huby práši ! 

0icon

A nie je to prvý krát !Toto nedávno uverejnil .     A toto je stanovisko M

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Advent z inej strany

Autor: Sophia Klissenbauerová

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Mainstreamoví novinári sa už tešia do väzenia

0 icon

Bratislava 6. decembra (HSP/Foto: HSP - Andrej Mišánek)   Inak si neviem vysvetliť ich nadšenie z Kolíkovej nacistického zákona. S nadšením rozoberajú, či by Blaha šiel za svoje tvrdenia do väzenia na 5, alebo rovno na 10 rokov. Verím, že aj človek bez právnického vzdelania, dokonca si dovolím tvrdiť, že…

Ruské ministerstvo zahraničia sa vyjadrilo k incidentu s lietadlom NATO nad Čiernym morom

0 icon

Moskva 5. decembra 2021 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik / Sergey Mamontov)   USA a ich spojenci v NATO nemôžu beztrestne riskovať životy ľudí, uviedla hovorkyňa Ministerstva zahraničných vecí RF Maria Zacharovová k incidentu s lietadlom nad Čiernym morom „Jednanie amerického letectva vytvorilo hrozbu pre civilné letectvo. A keď sa teraz podarilo zabrániť katastrofe…

Konzílium odborníkov navrhuje predĺžiť lockdown do 16. decembra. Liberáli zo SaS ho podporia, len ak prinesie výhody pre zaočkovaných

0 icon

Bratislava 5. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/DPA-Sebastian Gollnow, SITA-Ľudovít Vaniher)   Konzílium odborníkov navrhuje predĺžiť tzv. lockdown do 16. decembra. Odporúča zvýšiť intenzitu kontrol zákazu vychádzania a home officu. Odborníci navrhli aj nové opatrenie, ktorým je zavedenie režimu OTP vo vlakoch a na diaľkových autobusových linkách. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva…

Podľa Kollára by sa prísne opatrenia mali pred Vianocami uvoľniť. S Blanárom zo Smeru sa zhodli, že nikdy nezahlasujú za povinnú vakcináciu

0 icon

Bratislava 5. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:Screenshot TA3)   Lockdown mal byť už od začiatku tvrdší a školy sa mali zavrieť. Vyhlásil to predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) v diskusnej relácii TA3 V politike. K predĺženiu lockdownu sa vyjadrí, až keď si vypočuje návrhy konzília odborníkov. Zároveň súhlasí s dlhším lockdownom…

Už o tom hovorí aj führerka von der Leyenová: Treba očkovať nasilu. A aby členské štáty neprotestovali, o všetkom sa má rozhodovať v Bruseli!

0 icon

Bratislava 5. decembra 2021 (HSP/Foto:TASR/AP-Olivier Matthys)   Brusel sa tento týždeň pokúsil ukradnúť si potajomky moc nad členskými štátmi – tentoraz pod zámienkou „krízového stavu“. Nájde sa aj nabudúce niekto, kto bude podobné svinstvo vetovať? Jedna dávka vakcíny proti Covidu-19 stojí podľa ministra Lengvarského cca 20 eur. Keby na nej…

„Vážne znepokojenie“ až zdesenie vyvolal Kolíkovej absurdný a totalitný návrh. A tiež negatívnu reakciu Žilinku, ale aj Remišovej

0 icon

Bratislava 5. decembra 2021 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková v uplynulých dňoch predstavila hlavné body návrhu novely Trestného zákona, ktorú do medzirezortného pripomienkového konania predkladá jej rezort. Návrh novely prináša zmeny, ktoré sa týkajú drogovej trestnej činnosti, sexuálnej trestnej činnosti, ale aj šírenia tzv. dezinformácií Remišovej návrh pripomína…

Hlas vyzýva premiéra, aby odvolal Matoviča z funkcie ministra financií

0 icon

Bratislava 5. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA-AZZZ SR, Ľudovít Vaniher)   Mimoparlamentný Hlas-SD vyzýva premiéra Eduarda Hegera, nech bezodkladne odvolá z funkcie ministra financií Igora Matoviča (obaja OĽANO). Informovala o tom hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková. Reagovala tak na premiérov status o tom, že kľúčom k zmene nie je búchanie do stola,…

Horolezec, ktorý na Mont Blancu našiel drahokamy, dostal polovicu nálezu

0 icon

Bratislava 5. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP - Fernando Vergara)   Horolezec, ktorý našiel krabicu plnú smaragdov, rubínov a zafírov, dostal polovicu tohto nálezu. Ako uviedol spravodajský web BBC, poklad desaťročia ležal pod snehom na vrchu Mont Blanc na francúzsko-talianskej hranici Nemenovaný horolezec objavil vzácne drahokamy v roku 2013 a odovzdal krabicu…

Vo veku 98 rokov zomrel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

0 icon

Washington 5. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP - Carolyn Kaster)   Vo veku 98 rokov zomrel v nedeľu Bob Dole, bývalý senátor za americký štát Kansas a prezidentský kandidát za Republikánsku stranu v roku 1996. Informovala o tom na svojej webovej stránke stanica CNN "Senátor Robert Joseph Dole zomrel dnes skoro ráno…

Kontroverzný zabávač Gordulič pravidelne kritizujúci Smer či kotlebovcov dostal od rezortu ministerky Milanovej “kráľovské dotácie, o akých mohli iní len snívať”

0 icon

Bratislava 5. decembra 2021 (HSP/Foto:Facebook)   Zdá sa, že Ministerstvo kultúry, ktorému šéfuje Natália Milanová z OĽaNO si pomýlilo covidovú pomoc pre umelcov s dotáciou pre politicky spriaznených komikov. Nasvedčuje tomu prípad tučných dotácií, ktoré dostali firmy liberála Jána Gorduliča a o ktorých napísal denník Nový čas. Gordulič už dlhodobo…

Podkasty

„V tejto republike médiá vládnu, majú obrovské kompetencie a žiadnu zodpovednosť.“ Ktoré médiá má na mysli člen výboru NR SR pre kultúru Dušan Jarjabek?

icon

Bratislava 5. decembra 2021 (HSP/Foto:) Na žiadosť Európskej komisie vypracoval rezort Natálie Milanovej súbor zákonov týkajúcich sa mediálneho prostredia, všetkých druhov médií aj autorského zákona. Dva z balíka zákonov sú už v parlamente. Podľa šéfky ministerstva kultúry vyvolá tento balík zákonov v praxi doslova „kultúrnu revolúciu“. Zvuk: Milanová Bývalá ministerka kultúry Jana Laššáková, dnes pod krídlami Hlasu-SD, si...

Liečiť covid vakcínami alebo tradične? Stret záujmov medicíny a biznisu?

icon

Bratislava 4. decembra 2021 (HSP/Foto:) Šéf Pfizeru Albert Bourla otvorene priznal, že očkovanie proti Covidu sa treťou dávkou nekončí. Ľudia ho budú musieť podstúpiť každoročne „po mnoho nasledujúcich rokov.” Snaží sa nás tiež presvedčiť, že 35-miliardový zisk firmy s tým nemá nič spoločné, motiváciou je láska. Na výčitku svetových zdravotných charitatívnych organizácií, že farmaceutickým spoločnostiam...

Zákon o smrti slobody a demokracie najviac ublíži alternatívnym médiám

icon

Bratislava 2. decembra 2021 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar) Pred niekoľkými dňami, 27. novembra, sme povedali, že ministerky Milanová a Remišová chcú umlčať alternatívne médiá. Odozva bola veľmi veľká. Vybrali sme aspoň jeden z názorov „podčiarnikov“: „Sloboda, demokracia, ľudské práva, ľudská dôstojnosť a bezpečnosť vraj nemôžu byť rukojemníkmi nadnárodných korporácií. Asi v tom kláštore (poznámka: myslí sa na ubytovanie...

Výzva na generálny štrajk apeluje na všetkýh Rakúšanov, Nemcov, Čechov aj Slovákov

icon

Bratislava 1. decembra (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian) Už od leta sa najmä na sociálnych sieťach objavujú výzvy na generálny štrajk. A tak si povedzme, čo to ten generálny štrajk vlastne je. Je to štrajk zasahujúci všetky odvetvia alebo ich rozhodujúcu väčšinu. Jeho motívy sú politické, úsilie o odstúpenie vlády alebo o stiahnutie návrhu zákona, o ktorom sa...

Vydieranie v priamom prenose: veľká skúška charakteru našich seniorov

icon

Bratislava 30. novembra 2021 (HSP/Foto:SITA/Ľudovít Vaniher) Keď Remišová povedala, že očkovanie za každú cenu treba stimulovať, nečakali sme, že jej minister financií Igor Matovič vyhovie takmer v priamom prenose. Napriek vetu kolegov zo SaS-ky štát ústami Matoviča chce poskytnúť 500 miliónov eur prevádzkam, ktoré utrpeli škody počas pandémie, ale nie priamo. Peniaze sa k nim majú...

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Marek Brna

Referendum treba hlavne o vystúpení z EÚ

0icon

Už dávno presakujú kuloárne informácie, že pravdepodobne celý Brusel fičí na kokaíne. Po informáciách, že EÚ plánuje členským štátom nariadiť povinné očkovanie, sa v plnej nahote ukazuje, že to je ozaj diablov spolok. Tak v najzaočkovanejších krajinách už dlhšie zreteľne stúpajú počty infikovaných a úmrtí, čo jasne dokazuje, že

Jozef Slávik

Slovo k všetkým ľuďom dobrej vôle ...

0icon

Ľudstvo žije v súčasnosti vo veľmi hektickej dobe. Nie sú to len lokálne vojnové konfliky, násilné činy  radikálov, ale aj rôzne iné hrozby akou je preľudnateľnosť a obsencia dostatku potravín hlavne v krajinách tretieho sveta, nedostatok vody v niektorých tropických krajinách, radikálne zmeny klímy spôsobené ľudskou nenásitnosťou po pohodlnom živote,…

Marek Bičík

Zásterka pred vojnou, COVID – 19.

0icon

Už v predchádzajúcom blogu som predpokladal, že covid je vlastne tretia svetová vojna. Rád by som to možno poopravil. Covid sám nieje vojna, je to príprava na vojnu.   Zhromažďovanie vojsk na ruských hraniciach nemôže nevidieť len slepec alebo naivný človek. Nemôže to byť nič iné ako príprav

Marián Moravčík

Farebná revolúcia je pomaly minulosťou

0icon

Text kanadského politického analytika o tom, ako sa dá poraziť zvonku riadená a cez mimovládne organizácie režírovaná „farebná revolúcia“. Text, ktorý by počas „kuciakiády“ mohol pomôcť Robertovi Ficovi, ale verím, že e&sca

Boris Mesár

Admin Polície SR , prieskumník mužských ritných otvorov Púchovský ,klame až sa mu z huby práši ! 

0icon

A nie je to prvý krát !Toto nedávno uverejnil .     A toto je stanovisko M

TopDesať

Ruwenzori: Miesto, kde aj obyčajné rastliny majú gigantické rozmery. 2. časť

0 icon

Západné vetry vanú nad pariacimi sa dažďovými lesmi v povodí Konga a zbierajú vlahu. Pohorie Ruwenzori ich donúti stúpať vyššie a skondenzovať sa na dážď a kryštáliky ľadu. Výsledkom sú mraky, ktoré takmer ustavične zahaľujú vrcholky Ruwenzori. Ako správne tušíte, práve tento proces má za následok, že rastliny rastú do…

TOP15 dôvodov, prečo sa jednoducho nedá nemilovať Slovensko

0 icon

Veríš v lásku na prvý pohľad? Ak áno, tak potom by si mal čítať ďalej. Možno sa to bude zdať neuveriteľne, no tieto fotografie boli nafotené na Slovensku, v samotnom srdci Európy. Naša krajina má skutočne čo ponúknuť, príroda odhaľuje krásu všade, kam sa pozrieme. Či už si spravíš výlet medzi majestátne…

Pluckley je najstrašidelnejšia dedina v Anglicku, v ktorej sa oficiálne nachádzajú duchovia

0 icon

Malá a krásna dedinka s počtom obyvateľov približne 1000, ktorá sa nachádza v blízkosti Ashford v Kente. Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že je to typická anglická dedinka podobná všetkým iným, nedaj sa oklamať. Pluckley je najstrašidelnejšia dedina v celom Anglicku. Samotná obec je naozaj krásna a obklopená je…

Reálna podobizeň historických osobností: Tak vyzerali Bach či Nefertiti!

0 icon

V dobe, keď ešte neexistovali fotoaparáty, sa ľudia nechávali zvečniť maliarom na plátno. Nie každý maliar bol však natoľko talentovaný, aby dokázal človeka zobraziť do detailov presne. Alebo sa len ponáhľal alebo mal radšej abstraktné diela. Možno dostal príkazom obraz trocha vylepšiť. Doteraz sme podobizeň slávnych historických osobností mohli vidieť…

Čo ste nevedeli o jedle? Tepelná úprava jedál na 6 spôsobov

0 icon

Teplo vyvoláva v jedlách chemické a fyzikálne zmeny, vďaka ktorým sa stávajú mäkšími a stráviteľnejšími a zároveň sa z nich ľahšie uvoľňujú živiny. Pri tepelnej úprave potravín sa však niektoré živiny rozkladajú. Viete prečo a akým spôsobom sa jedlá tepelne upravujú? Pozrite sa na na prvý pohľad samozrejmé veci trošku…

Armádny Magazín

Americká rozviedka zistila termíny ruského „vpádu“ na Ukrajinu

0 icon

Rusko, 5.december 2021 (AM, Sputnik) – Americké výzvedné služby tvrdia, že Rusko plánuje vpád na územie Ukrajiny začiatkom roku 2022. Oznámila to agentúr

Recenzia na ruský bojový film Turista (2021)

0 icon

Rusko, 5.december 2021 (AM) – Tento rok som si v júli na dovolenke pozrel ruský bojový film Turista (2021). Film vo mne zanechal veľmi dobrý dojem a odporúčam ho všetkým, ktorí majú radi ruské bojové filmy.   Film natočila spoločnosť Paritet film, režisérom je Andrej Ščerbinin, scenár napísal Vladimir Izmailov. Premié

Francúzsko dodalo Saudom zbrane s vedomím, že sa použijú v Jemene. Vojna si vyžiadala takmer 377 000 obetí

0 icon

Francúzsko, 5. december 2021 (AM) – Podľa webovej stránky Disclose Francúzsko, ktorému v tom čase predsedal Francois Hollande, dodalo

Rusko podniklo rozsiahly útok na americké vojenské satelity

0 icon

USA, 5. december 2021 (AM) – Velenie americkej armády oznámilo, že ruská armáda podnikla bezprecedentný útok na americké vojenské vesmírne satelity. Útoky boli vykonané pomocou systémov rádio-elektronického boja neznámeho typu, trvali veľmi dlho a takéto útoky majú vážny dopad na prevádzku amerických kozmických objektov. Vo vyhlásení amerického vojenského veleni

Die Welt: „Kým sa nemecké tanky prebíjali k Moskve, Stalin organizoval luxusnú hostinu“

0 icon

Nemecko, 5.december 2021 (AM) – „Na jeseň 1941 bola situácia na východnom fronte čoraz kritickejšia: sovietske vojská trpeli porážky, nemecké hitlerovské vojská sebavedome postupovali k Moskve. V meste vládol chaos, zlodeji vykrádali opustené byty a obchody, no Stalin organizoval v Kremli skutočnú hostinu s ikrami, grilovanými prasiatkami a riek

Svetlo sveta

Biskup: Nezamorte si domovy diablovými symbolmi

0 icon

V mojom detstve sme poznali iba sviatok všetkých svätých a všetkých zosnulých. Halloween nepoznal nikto, ani dospelí nie. Kto nám ho nakoniec priniesol? Kto mal tú moc to urobiť? Nemám tušenia. Nech je to akokoľvek, spôsobilo to škody, duchovné znečistenie. Pred pár dňami som dostal od mladých veriacich z Tirol…

Na Všetkých svätých nadväzuje Spomienka na všetkých verných zosnulých

0 icon

Na Slávnosť Všetkých svätých nadväzuje Spomienka na všetkých verných zosnulých – ľudovo nazývaná Dušičky. Spomienku zaviedol svätý opát Odilo z Cluny roku 998. Vplyvom clunyjských mníchov sa táto spomienka počas 11. storočia veľmi rozšírila. V Ríme ju prijali v 14. storočí.Písmo zjavuje možnosť posmrtného očisťovania a osobného dozrievania, hoci termín…

Prečo pred čítaním Písma robíme trikrát znak kríža?

0 icon

Počas Svätej omše pred čítaním Svätého písma robíme znak kríža na čelo, ústa a srdce. Prvý kríž na čelo, pretože za čelom sa skrýva náš mozog, ktorý je centrom nášho rozhodovania, rozumu, pochopenia. Znak kríža robíme preto, že je to práve mozog, vďaka ktorému sme schopní porozumieť tomu, čo čítame.…

Štúdia dokázala, že ak nie je v rodine veriaci otec, deti strácajú vieru viac ako keď je neveriaca matka

0 icon

Každý muž je povolaný byť duchovným otcom a viaceré štúdie dokazujú, že spojitosť medzi vierou otca rodiny a prenesením viery na deti, je výrazná. Štúdie dokazujú, že v rodinách kde je hlboko veriaca matka a neveriaci otec, viera sa v značne menšom pomere prenáša na deti, ako keď je praktizujúcim veriacim aj otec. Tieto výsledky…

Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

0 icon

Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

FOTO DŇA

Advent z inej strany

Autor: Sophia Klissenbauerová

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali