V hesenskom Limburgu an der Lahn došlo v piatok k vražde. Muž (34) brutálne zavraždil svoju manželku. Polícia informovala, že k vražde ženy (31) došlo okolo 8:25, keď muž ženu najskôr zrazil svojím vozidlom. Následne ju ubil sekerou.
Svedkovia povedali, že páchateľ sa nechal bez odporu zadržať. Muž je údajne nemecký občan pôvodom z Tuniska. Jeho obeť bola taktiež Tunisanka.
In #Limburg wurde heute eine 31-jährige Frau getötet.
Informationen findet ihr in unserer #Pressemeldung:
➡ https://t.co/zxdY7U7kc9Bei weiteren Erkenntnissen zu den Hintergründen der Tat wird die Staatsanwaltschaft Limburg nachberichten. pic.twitter.com/Sv90UFKe26
— Polizei Westhessen (@Polizei_WH) 25. októbra 2019
Sudca rozhodol o jeho zadržaní. Obe deti tohto páru sa nachádzajú v rukách nemeckých úradov. Pri vyšetrovaní polícia pracuje s motívom vychádzajúcim z problémov vo vzťahu.
Muž konal s vysokou mierou brutality. Najskôr ženu, ktorá sa pohybovala po chodníku, zrazil. Potom ju asi 30 metrov viezol na aute a následne na rýchlosti narazil do steny domu. Potom vytiahol z kufra sekeru a ženu opakovane mlátil do hlavy. Obeť na mieste podľahla zraneniam.
Policajti a záchranári boli po príchode na miesto činu údajne šokovaní. Svedkovia čin vyfotografovali a natočili. Zábery čiastočne unikli do médií. Nemecká polícia žiadala, aby sa zábery nedostali na internet a vyhrážala sa pokutami.
Wir haben Erkenntnisse, dass Videos der Tatausführung im Netz kursieren.
Unterlasst die Weiterverbreitung – wir werden konsequent gegen JEDE/N, die/der ein Video postet / teilt / veröffentlicht ein Strafverfahren wegen Gewaltdarstellung (§ 131 StGB) einleiten!.— Polizei Westhessen (@Polizei_WH) 25. októbra 2019
Podľa informácií nemeckých Frankfurter Neuen Presse žil manželský pár už dlhšiu dobu oddelene. Manželka žila s deťmi v Limburskom domove pre ženy. Muž žil asi 70 kilometrov od mesta.
Rast násilných trestných činov v Európe
Po celej západnej Európe dochádza k nárastu počtu násilných trestných činov. Medzi hlavných vinníkov tohto stavu odborníci zahŕňajú migračnú krízu, ktorá vrcholila roku 2015, kedy len do Nemecka prišlo cez jeden milión migrantov.
Výskumy vykonávané v západnej Európe poukazujú aj na skutočnosť, že druhá generácia migrantov niektorých národností sa dopúšťa viac násilných trestných činov v porovnaní s ich rodičmi.
V súvislosti s vysokou migráciou do Nemecka vyhlásil vplyvný ruský ekonóm Michail Chazin, že pri svojich analýzach berie ohľad na situáciu, kedy v Nemecku vypukne občianska vojna medzi Nemcami a “novo prichádzajúcimi”, ak nemecká vláda nebude schopná migrantom naďalej vyplácať sociálnu podporu.