143. časť Neznáme slovenské dejiny: Dve globálne operácie: „Výmena“ a „Pandémia“

Bratislava 16. mája 2021 (HSP/Kresba:Marián Tkáč)

 

Operácia „Výmena“ sa podľa uniknutého dokumentu začala v plnom rozsahu v roku 2015. Jej cieľom je premiestniť milióny migrantov z Ázie a Afriky na európsky kontinent do roku 2030. Logisticky a finančne ju zabezpečuje Európska komisia, vlády a nadnárodné štruktúry. Na summite EÚ v júni 2015 navrhla Európska komisia dočasný mechanizmus prerozdelenia 40 000 utečencov z Talianska a Grécka, ktoré sú pod najväčším migračným tlakom. Toto množstvo ľudí sa malo na princípe kvót rozdeliť medzi všetky členské štáty. Slovensko spolu s ostatnými krajinami Vyšehradskej štvorky (V4) povinné kvóty odmietalo. Prisľúbilo prijať 200 utečencov spomedzi sýrskych kresťanov

Kresba: Marián Tkáč
Kresba: Marián Tkáč

Až do slovenských volieb v roku 2020 bola V4 v tejto otázke jednotná. Pôvodné stanovisko neprijímať nelegálnych imigrantov, a brániť sa tomu napr. výstavbou plota na južných hraniciach Maďarska, nová slovenská vláda (po marci 2020) pomaly opúšťa.

Programové vyhlásenie z roku 2020 predpokladalo prijatie novej migračnej politiky pre obdobie 2021 až 2025. V uniknutom dokumente je aj zato „Bratislava“ pochválená. Náznak v zásadnej zmene slovenského postoja je personálna zmena: Ján Orlovský, ktorý v rokoch 1992-2002 pôsobil v slovenskej zahraničnej službe, z toho sedem rokov ako tretí tajomník a radca na zastupiteľskom úrade v USA. Tento exriaditeľ Sorošovej Nadácie otvorenej spoločnosti (2015-2020), ktorý sa stal 26. januára 2021 novým riaditeľom Migračného úradu Ministerstva vnútra, vyhlásil:

„Téma migrácie bude bezpochyby predstavovať veľkú výzvu pre celú Európu aj v najbližších rokoch… Je dôležité, aby sa spolužitie občanov SR s cudzincami nieslo v duchu vzájomného porozumenia, tolerancie a aby prinášalo spokojnosť všetkým, ktorí žijú na našom území.

Operácia „Pandémia“ (Covid-19) z uniknutého dokumentu má reálne celosvetový dosah, spôsobila/spôsobuje politický a ekonomický chaos a naozaj sa zdá, že všetky vymenované „predchádzajúce operácie“ (zrútenie newyorských dvojičiek, arabská jar) sú len „nevinné hry“ v porovnaní so začínajúcim sa veľkým „celoplanetárnym zemetrasením.“

Tu je názor Catherine Austin Fittsovej, vydavateľky Solari Report a generálnej riaditeľky Solari Investment Advisory Services: „Covid-19 je zavedenie nevyhnutných riadiacich systémov, na zmenu planéty z demokracie na technokraciu. Vidíme zmenu v riadení a tvorení nových riadiacich systémov. Predstavte si to ako prevrat. Ide skôr o prevrat ako o vírus… Technokracia, do ktorej nás tlačia, sa nazýva transhumanizmus. Pichnete do tela materiál, ktorý v podstate tvorí obdobu operačného systému a prijímača, a môžete tak všetkých doslova zapojiť na internet. To zahŕňa zapojenie do transakčného systému… Je to teda svet nulového súkromia. Ale je dôležité pochopiť, že ak zavediete jednu alebo viac kryptomien centrálnych bánk, pôjde o systém, keď každá centrálna banka na svete vás individuálne môže odrezať od transakcií, pokiaľ sa im nebude páčiť vaše správanie… Bill Gates sa do nášho tela snaží „nahrať“ operačný systém.“

Zdá sa, že pre GP je na Zemi veľa ľudí, hovorí sa o „zlatej miliarde“, a s týmto cieľom má informačné pole dôležitú úlohu: strašiť ľudstvo na celej planéte, aby prijalo všetko, čo pre neho pripravili. Známy je výrok raz pripisovaný Goebbelsovi, inokedy Göringovi: „Stačí nahnať ľuďom strach a všetko bude možné.“ Covid-19 ukázal, ako jednoducho možno zmanipulovať celú planétu, miliardy ľudí. Stačí mať v rukách média všetkého druhu: riadenie je narábanie s informáciami, ktorými sa ľahko dá naháňať strach a hrôza. Planéta sa ocitla v panike, v médiách „hlavného prúdu“ neexistuje nič iné ako vírus, testovanie, mŕtvi, rakvy, vakcíny: podľa viacerých jedna veľká lož v histórii ľudstva.

Psychológ Albert Biderman vyvinul v r. 1956 návod, ako vymámiť lživé priznanie od vojnových zajatcov, ide o „Bidermanovu tabuľku donucovania.“ Je to metóda, ktorá dokáže človeka zlomiť, vziať mu všetko sebavedomie a odstrániť akýkoľvek odpor. Ide o (1) izoláciu, (2) zámerné zameranie pozornosti iba na vybrané námety (médiá nehovoria o ničom inom, iba o covide), (3) zámerne spôspobené vyčerpanie a debilizácia (strach, čo príde), (4) vyhrážky – všetci musia mať náhubky, udržiavať odstup… (5) občasné zmiernenie požiadaviek, presne ako keď je cvičený pes, (6) ukazovanie všemocnosti (my vás ovládame…), (7) ponižovanie (zákazy, (8) vyžadovanie niečoho nezmyselného a nedôležitého. Cez tieto manipulácie sa ľudia stanú postupne úplne poslušnými a mnohí stratia svoj vlastný názor a chápanie seba samého. Je to psychologické programovanie, zmena ľudskej povahy na poslušného červíka, ktorý čaká na pokyny pána…

Oficiálne médiá hovoria jednoznačne o „pandémii“, pričom tento pojem je zahmlený. Názory na Covid-19 sa od začiatku (marec 2020) rôznia: od názoru, že vedieme vojnu s neviditeľným nepriateľom až po názor, že koronavírus treba privítať bozkom, lebo zabránil vojne a umožní návrat do starých, dobrých časov. Sú aj také informácie, že vakcináciou, ktorá by mala ukončiť „vyčíňanie“ Covidu-19, hrozí zmena genómu každého očkovaného, do tela dostane malé čiastočky, ktoré zmenia DNA, a ktoré budú informovať o tom, že je očkovaný (túto súčasť vakcíny nám dodá onen kód 666, o ktorom hovorí aj Evanjelista Ján, koniec-koncov ho výrobcovia vakcíny aj pomenovali „luciferase“), a napokon dostane aj „hydrogél“, ktorý transformuje súčasného človeka na človeka totálne ovládaného (https://1url.cz/@carrie-madej-transhu…)

Kde je pravda? Na českom „antikonšpiračnom“ vlákne … sa uvádza, že „typickým příkladem konspiraci je vyjádření v tomto stylu: Koronavirus je pandemie uměle vytvořená světovou vládou k nastolení Nového světového řádu. Vývoj Covid-19 byl financován Nadací Billa Gatese, hlavního propagátora očkování na světě. Součástí této teorie bývá i tvrzení, že vakcinace proti koronaviru je ve skutečnosti cestou k tomu, aby byl lidstvu implementován číp pro kontrolu mysli.“ Ešte raz: čo je pravda?

Na svojom fejsbúkovom profile napísal advokát Peter Ivor toto: „Vakcinačná kampaň je propaganda, pripomínajúca tú, ktorú v nacistickom Nemecku viedol ríšsky minister Joseph Goebbels. <Vakcína je sloboda> sa nápadne ponáša na smutne známe <Práca oslobodzuje> (Arbeit macht frei). Uvedené šialené propagandistické vakcinačné heslá až mrazivo pripomínajú propagandu nacistického ríšskeho ministra propagandy, Josepha Goebbelsa, pričom takúto propagandu nemal na podporu svojich zvrátených experimentov na ľuďoch ani známy nacistický lekár a vojnový zločinec Josef Mengele, ktorý robil neľudské medicínske pokusy na väzňoch v koncentračnom tábore,“ píše advokát Ivor. „Avšak takúto sofistikovanú propagandu, aká nastúpila v týchto dňoch pre klinicky neoverenú a experimentálnu vakcínu proti ochoreniu Covid, nemal ani uvedený nacistický propagandista Goebbels, ani sovietsky komunistický, či náš socialistický režim; v porovnaní so súčasnou propagandou to boli doslova propagandisti amatéri!“

 

 

Konšpirácia či nekonšpirácia? Takzvané protivírusové opatrenia – ako je lockdown (zamknutie), povinné rúška (náhubky), testovanie, vakcinovanie, rozostupy, prázdne štadióny a chrámy, zatvorené reštaurácie, fitnescentrá, kiná a divadlá, a tak ďalej, ktoré všetky majú chrániť populáciu sveta – majú predovšetkým svoje významné negatívne dopady na ekonomiku, v priebehu roka sa zničila existencia množstva spoločnosti a jednotlivcov na celom svete (jeden z cieľov NWO).

V októbri 2020 časopis Time uverejnil zhrnutie udalostí, „ktoré ešte prídu“. Autori striktne dodržujú prezentáciu Svetového ekonomického fóra (Davos), ktoré pracuje na prispôsobení globálnej ekonomiky ich prianiam, aby bola „udržateľnejšia“. „Pandémia“ bude pokračovať až do roku 2023, pokiaľ ani posledné „nad vodou sa držiace“ malé podniky nezbankrotujú a stredná trieda nebude zničená. Autori „vedia“, že globálna ekonomika bude v roku 2023 na ceste k zotaveniu – no myslia iba na veľké spoločnosti, ktoré na „pandémii“ zarábajú.

Negatívny je aj dopad „pandémie“ na spoločenský život – na vzdelávanie, na šport i kultúru, ale aj na osobný život, na psychiku ľudí, ktorí sú strašení od rána do večera, 24 hodín sedem dní v týždni. Pritom celkový počet úmrtí v roku 2020 nijako významne neprevýšil počet úmrtí z predchádzajúcich rokov, a naďalej oveľa viac ľudí umiera na srdcovo-cievne choroby či na rakovinu, ale aj na iné neliečené liečiteľné choroby, ako na koronavírus.

Ruskí lekári porušili nariadenie Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), ktoré nedovoľuje robiť pitvy na telách ľudí, ktorí zomreli na Covid-19 a takú pitvu vykonali. Zistili, že Covid-19 neexistuje ako vírus. Je to globálny podvod, ľudia zomierajú pre „zosilnené elektromagnetické žiarenie 5G.“ Zrejme teda nejde o vírus, ale baktériu, ktorá spôsobuje smrť, tvorbou krvných zrazenín v žilách a nervoch, pre ktoré pacient zomiera (správa zo zdrojov Ministerstva zdravotníctva Ruska z polovice februára 2021).

Pri Covide-19 ide o naozaj zásadný zásah do života planéty. Ak raz bude po „všetkom“ (a bude? – veď s vyplašenými ľuďmi sa náramne dobre manipuluje), zrejme na Zemi bude žiť menej ľudí, mnoho podnikov a zariadení skrachuje a z našich veľkých futbalových a hokejových štadiónov a možno i chrámov ostanú iba veľké mŕtve koloseá. Napokon nebudú potrebné rovnako, ako sa v istom čase stalo zbytočným chýrne Koloseum v slávnom Ríme. Vždy je však šanca, aby to bolo inak. Ľudia len musia vedieť, čo sa chystá, a ak nebudú spokojní, hrozby sa nenaplnia.

Marián Tkáč

 

(Viac v knihe „V slovenskom zrkadle“, ktorá práve vyšla vo vydavateľstve Torden, www.torden.sk, tel. 0948 959 919)

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Predprimárne vzdelávanie bude možné dočasne poskytovať aj v „nesieťových“ zariadeniach

0 icon

Bratislava 22. júna 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR - František Iván)   Povinné predprimárne vzdelávanie bude možné poskytovať dočasne do roku 2024 aj v „nesieťových“ zariadeniach. Vyplýva to z novely školského zákona od koaličných poslancov Márie Šofranko, Richarda Vašečku (obaja OĽaNO) a Radovana Slobodu (SaS), ktorú dnes poslanci Národnej rady SR (NR SR)…

Účastníci národného boja za oslobodenie dostanú príplatok 630 eur

0 icon

Bratislava 22. júna 2021 (TASR/HSP/Foto:Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti)   Účastníci národného boja za oslobodenie v septembri dostanú 630 eur ako jednorazový príplatok k finančnému príspevku. Vyplýva to zo zákona o poskytovaní príspevku účastníkom národného boja za oslobodenie a vdovám a vdovcom po týchto osobách, ktorý v utorok schválili poslanci…

Španielsko omilostilo väznených lídrov katalánskych separatistov, opozícia žiada zdôvodnenie

0 icon

Madrid 22. júna 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP - Borja Puig de la Bellacasa/Spanish Government via AP)   Španielska vláda udelila v utorok milosť deviatim katalánskym separatistom, ktorí si odpykávajú väzenské tresty za prípravu nezákonného referenda o nezávislosti v roku 2017. Oznámil to španielsky premiér Pedro Sánchez, ktorého citovala agentúra AFP Úrad španielskeho…

Únia miest Slovenska apeluje na efektívnu komunikáciu a zrozumiteľnú očkovaciu kampaň

0 icon

Bratislava 22. júna 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR - Milan Kapusta)   Únia miest Slovenska (ÚMS) apeluje na efektívnejšiu a progresívnejšiu komunikáciu a zrozumiteľnú očkovaciu kampaň proti ochoreniu COVID-19 zo strany vlády SR. Mestá zároveň deklarujú pripravenosť zapojiť sa do aktivít, ktoré majú predísť tretej vlne pandémie. Zhodli sa na tom v utorok…

Vzali do väzby bývalú zamestnankyňu Daňového úradu v Košiciach, jej konaním vznikla škoda vyše 130-tisíc eur

0 icon

Košice 22. júna 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR - František Iván)   V súčasnosti už bývalú zamestnankyňu daňového úradu v Košiciach obvinili zo spáchania zločinu zneužitia právomocí verejného činiteľa a zločinu podvodu. Spolu s ďalšou osobou ju na príkaz sudcu umiestnili do vyšetrovacej väzby. Ako TASR informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská, konaním…

Smer chce na mimoriadnej schôdzi riešiť zmluvu pošty so strážnou službou

0 icon

Bratislava 22. júna 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR - Jaroslav Novák)   Opozičný Smer-SD avizuje iniciovanie mimoriadnej schôdze, na ktorej chce od Slovenskej pošty žiadať odstúpenie od zákazky pre spoločnosť Lama SK. Na utorkovej tlačovej konferencii to vyhlásil šéf Smeru-SD Robert Fico. Hovorí, že na spoločnosť je prepojený tzv. kajúcnik a bývalý…

Ani v Čechách sa opozícia nedokáže spojiť. Prečo je to tak? A čo sa dá proti tomu urobiť?

0 icon

Bratislava 22. júna 2021 (HSP/Foto:Facebook, Pixabay)   Prečo sa nezjednotia všetci, ktorí sa usilujú o opozíciu voči globalistickým silám? A prečo je to tak všade, nielen u nás? Môžu aj napriek nejednotnosti nájsť opozičné sily riešenie a dosiahnuť svoj cieľ: nedovoliť globalistom ukradnúť štát? V Českej republike vyšla zaujímavá úvaha…

Bielorusko: Nové sankcie EÚ hraničia s vyhlásením ekonomickej vojny

0 icon

Moskva 22. júna 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP - Ramil Nasibulin/BelTA pool photo via AP)   Bielorusko tvrdí, že najnovšie ekonomické sankcie, ktoré naňho uvalila EÚ v reakcii na májový incident s odklonom lietadla a zatknutím bieloruského novinára Ramana Prataseviča, hraničia s vyhlásením ekonomickej vojny. Uviedlo to v utorok tamojšie ministerstvo zahraničných vecí,…

Začiatok nových pomerov sa v ZSS zatiaľ nekoná, tvrdia Ján Mazák a Miloš Kolek

0 icon

Bratislava 22. júna 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR - Jaroslav Novák)   Začiatok nových pomerov sa v Združení sudcov Slovenska (ZSS) zatiaľ nekoná. Predseda Súdnej rady SR Ján Mazák a podpredseda Miloš Kolek to uviedli v reakcii na kritiku ZSS k výberu sudcov správneho kolégia Najvyššieho súdu (NS) SR na Najvyšší správny súd…

Behom jedného týždňa náhle zomreli štyria piloti British Airways v najlepších rokoch. Má to súvis s očkovaním?

0 icon

Bratislava 22. júna 2021 (HSP/Foto:TASR/AP - Miroslav Lelas, British Airways)   Na sociálnych sieťach sa šíri správa o úmrtí najprv troch, teraz už štyroch pilotov leteckej spoločnosti British Airways. Ani overovateľ faktov agentúry Reuters tieto úmrtia v krátkom čase nepopiera. Zverejnil túto správu s odkazmi na zdroje, no bez uvedenia…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

René Pavlík

Susedia a vzťahy

0icon

Susedia a vzťahy. Dobré vzťahy robia dobrých susedov. Každý vlastník nehnuteľnosti vie, ako mu zlý sused dokáže znepríjemniť život. Nárokuje si na kus pozemku, kradne ovocie, požičia si vec a odmieta ju vrátiť, na cudzej lúke usporiada svoju zábavu, po cudzích poliach rozhadzuje svoje pripomienky, ohovára. Ak v záujme dobrých…

Štefan Harabin

Dnešná dislokácia vojsk NATO na hraniciach Ruska iba opakuje situáciu pred 22. júnom roku 1941.  

0icon

Celý personálny, zbrojársky, ekonomicko-energeticko-zdrojový potenciál kontinentálnej Európy bol 22. júna 1941 nasadený na likvidáciu Slovanov. Nepripomína Vám to aj momentálny stav v Európe, keď vojská štátov NATO boli dislokované na hraniciach Ruska pod vymyslenými zámienkami. S cieľom genocídy Slovanov bez vyhlásenia vojny pred 80 rokmi, 22. júna 1941 zaútočilo Nemecko na Sovietsky…

Andrej Sablič

Ľudstvo sa nepoučilo.

0icon

Dnes so slzami v očiach celosvetová spoločnosť si pripomíname začiatok II. Svetovej vojny. V tejto súvislosti chcem len upozorniť, že II. Svetová vojna to nie je o Nemecku a Hitlerovi, ale o ekonomických vzťahoch vo svete po I. Svetovej vojne! Bolo to obdobie charakterizované menovým chaosom v podobe inflácii, ciel,…

Tony Belohorec

Pôvodne Igor Matovič chcel, aby sa vysťahoval z domu Fico. Dnes sa chce vysťahovať on sám. Dokonca zo Slovenskej republiky

0icon

Igor Matovič, v prípade že prejde referendum reálne uvažuje nad tým, že sa vystahuje zo Slovenska kvôli Róbertovi Ficovi a jeho ďalšiemu pôsobeniu v politike. Povedal to aktuálne v interview pre korporátne médium “Dostal som tip na doplnenie programu vlády: “Obchody otvárať, smerákov zatvárať.” Dokelu, škoda, že už je programko…

Ivan Lehotský st.

Niečo tu nesedí

0icon

Z oficiálnych celoeurópskych štatistík sa možno dozvedieť, že ku dňu 8. 6. 2021 došlo v Európskej únii po očkovaní proti Covidu-19 k 13 867 úmrtiam a ťažkým poškodeniam zdravia. Menované sú tam všetky štyri západné druhy očkovania. Z celkového počtu 448 miliónov obyvateľov EÚ je to 0,0031 %. Štatistika Slovenskej…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

TOP10+: Ani zvieratá niekedy nemajú svoj deň - zachytené na fotografiách

0 icon

Niektoré dni sú horšie ako tie ostatné. Akokoľvek sa snažíš si dvihnúť náladu, niekedy jednoducho nemáš svoj deň. Svoje o tom vedia aj títo domáci miláčikovia, ktorí boli našťastie pre teba zachytený fotoaparátom. Nestrácaj nádej - ak meškáš do práce, ak je pondelok, ak hneď ráno vyleješ na seba kávu…

Prečo by si radšej nemal jesť pleseň na jedle?

0 icon

Predstavte si to: konečne si môžeš dať prvé sústo svojho obľúbeného sendviča a uvedomíš si, že na chliebe sa rozrastá pleseň! Pravdepodobne sa ti to už niekedy a pravdepodobne si sa obával možných dôsledkov. A existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako na to môže telo reagovať. Aké sú teda negatívne účinky plesne na…

Záhada nacistických pokladov: Kto si privlastnil nacistické zlato? 6. časť

0 icon

Pokračujeme v poradí šiestou časťou článku s podtitulom Záhada nacistických pokladov. Celý náš cyklus minisérie článkov sa pomaly ale isto blíži k svojmu záveru. Pre všetkých fanúšikov máme však skvelú správu - v tematike druhej svetovej vojny aj jej záhad rozhodne nekončíme! Po nacistickom zlate pátrali nielen Spojenci, ale aj bežní ľudia. Pozrite sa…

5 dôvodov, prečo nosiť ponožky aj v noci

0 icon

Ponožky sú považované za prvé veci, čo Egypťania, Gréci a Rimania používali v dobe antických civilizácií. Zatiaľ čo ich hlavným účelom je udržiavať nohy v teple a zaistiť, aby si sa v topánkach cítil príjemnejšie, spánok s ponožkami môže skutočne zlepšiť tvoju  fyzickú a duševnú pohodu. 1. Ponožky ti pomôžu rýchlejši

Zrod atómovej bomby: Keď výnalezcov desí ich vlastný výtvor

0 icon

Keď prvýkrát vyskúšali tvorcovia atómovej bomby jej silu v praxi – v púšti, zostali zhrození. Výbuch bol oveľa mocnejší, ako predpokladali. Ale poďme pekne po poriadku. Vedci, ktorí za druhej svetovej vojny v supertajnom americkom výskumnom centre, sedeli na pušnom prachu. Pušnom prachu... teda to je iba zlomok pravdy, na čom skutočne sedeli. A to…

Vo svete IT

Redmi Note 11 údajne prekvapí výkonom technológie rýchleho nabíjania, hovorí známy leaker informácií

0 icon

Rýchle nabíjanie je technológia, ktoré je zo strany používateľov stále viac žiadanou. Reagujú na to aj výrobcovia smartfónov, najmä spoločnosť Xiaomi. Tá rok čo rok je lídrom v tejto oblasti. Dôkazom toho je aj nedávno predstavená technológie HyperCharge, ktorá ponúka nabíjanie pri výkone 200W. Rovnako sa objavili informácie aj o…

Táto aplikácia dokáže vdýchnuť svieži vietor do vzhľadu upozornení vo vašom Androide. Určite ju neprehliadnite!

0 icon

Operačný systém Android vo všeobecnosti patrí medzi operačné systémy, ktoré si môžu používatelia vo veľkej miere upraviť podľa svojho gusta. Umožňuje zmeniť nielen vzhľad, ale aj pridávať rôzne extra funkcie. Napríklad nedávno sme vám ukázali, ako si môžete pridať do rozhrania notifikačnej lišty skratky na rôzne aplikácie. Prípadne, ako si…

„Dobrý deň, je tento inzerát stále platný?…“ Polícia upozorňuje na nový modus operandi online podvodníkov!

0 icon

Podvody v online priestore sú čoraz častejšími. Zatiaľ čo v minulosti prebiehali prevažne cez e-mailové správy, tak v súčasnosti sú čoraz interaktívnejšie. Podvodníci sa už totiž neštítia aktívne komunikovať prostredníctvom rôznych komunikačných platforiem, či dokonca zavolať a predstierať, že volajú napríklad v mene banky. V minulosti sme napríklad upozorňovali na…

Redmi prvýkrát spomína pripravovaný Redmi K50: Čo má získať vlajkový model spoločnosti?

0 icon

Od predstavenia modelov Redmi K40 ubehlo len pár mesiacov, dcérska spoločnosť Xiaomi však určite nelení. Po nedávnom predstavení modelov z vlajkovej línie už zrejme plánuje vývoj vlajkových smartfónov pre budúci rok, ktoré majú prísť pod názvom Redmi K50. Potvrdil to priamo generálny riaditeľ spoločnosti Redmi, Lu Weibing, keď sa prostredníctvom…

Google Správy dostali novú funkciu. Oceníte ju v prípade, ak máte problém vidieť drobné písmo. Pozrite sa, ako funguje!

0 icon

Posledné dni môžeme v súvislosti s aplikáciou Správy od spoločnosti Google čítať viacero správ. Jednou z noviniek, ktorú spoločnosť zakomponovala niekoľko dní dozadu do aplikácie, je End-to-end šifrovanie, ktorá je aktuálne distribuovanou naprieč globálnym trhom. Rovnako sa spomínala aj funkcia  Špendlíka, ktorá umožňuje pripnúť jednotlivé konverzácie do vrchnej časti rozhrania…

Armádny Magazín

"Krok k posilneniu námorníctva“. Ukrajina nakupuje britské mínolovky

0 icon

Ukrajina, 22. júna 2021 (AM) - Tento rok má Ukrajina v úmysle kúpiť dve britské minové vyhľadávače triedy Sandown. Prezident Vladimir Zelenský dnes pricestuje do Odesy, aby podpísal zmluvu o kúpe vojnových lodí.   Na začiatku 90. rokov vstúpilo do služby kráľovského námorníctva 15 mínoloviek Sandown. Tri z týchto lodí boli…

Minister obrany: Účasť Slovenska v bojovej skupine V4 Európskej únie ostáva jednou z našich priorít

0 icon

Slovensko, 22. júna 2021 (AM, MOSR) - Vyšehradská skupina má potenciál a tiež záujem rozširovať spoluprácu v oblasti obrany a bezpečnosti. Okrem prípravy spoločnej bojovej skupiny, perspektív spoločného obstarávania, či koordinácie postojov v transatlantických štruktúrach chce prehĺbiť spoluprácu aj v oblasti strategickej komunikácie. Po rokovaní ministrov obran

Aj Gruzínsko postupne sťahuje svoje jednotky z Afganistanu

0 icon

Gruzínsko, 22. júna 2021 (AM) - Posledná gruzínska jednotka umiestnená v Afganistane sa postupne vráti do svojej vlasti. Informovala o tom tlačová služba gruzínskeho ministerstva obrany.   „Prvá časť 32. práporu 3. pešej brigády dorazila do Gruzínska. Na medzinárodnom letisku Tbilisi sa s gruzínskymi mierovými jednotkami stretli ve

(Ne)známa Veľká vlastenecká vojna. K 80. výročiu prepadnutia Sovietskeho zväzu hitlerovským Nemeckom

0 icon

Slovensko, 22. júna 2021 (AM) - Vojenský historik Igor Baka v práci „Slovenská armáda vo vojne proti Sovietskemu zväzu a slovensko-nemecké vzťahy 1941-1945“ uvádza, že čo sa týka samotného útoku proti ZSSR, nacistické Nemecko naň spočiatku nerátalo s účasťou iných štátov okrem Rumunska a Fínska, ktoré mali voči ZSSR územné požiadavky. Avšak aj i

Republika Srbská nedovolí Bosne a Hercegovine vstúpiť do NATO

0 icon

  Bosna, 22. júna 2021 (AM) - Banja Luka nemení svoj postoj k vojenskej neutralite Bosny a Hercegoviny (BiH) a naďalej vystupuje proti vstupu krajiny do NATO. Takéto vyhlásenie urobil predseda prezídia Bosny a Hercegoviny Milorad Dodik.   Minister obrany Bosn

Svetlo sveta

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

Je dovolené, aby katolík, ktorý je súčasťou inej sekty pristupoval k sviatostiam?

0 icon

Otázka: Je to v poriadku keď človek, ktorý je v sekte napr. scientológii prehlasuje, že každý kresťan katolík môže byt v sekte a pristupovať k sviatostiam? Odpoveď o. Gajdoš, predseda liturgickej komisie: V Kristovej cirkvi sa vždy považovalo zapretie viery za jedno z najvážnejších previnení – spolu s vraždou a…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali