Európsky bankový systém by skolaboval, lebo tieto banky sú podkapitalizované. Niektoré z nich dali pôžičky Rusku, ktoré by takmer absorbovali celý kapitálový základ. Takže Rusi nemusia vyhlásiť bankrot. Stačí, že povedia: „My tento rok nezaplatíme, urobíme tak neskôr, potom, keď sa rubeľ stabilizuje.“ (smiech). Viete si predstaviť dopad takého rozhodnutia Rusov na Západ? Vzhľadom na všetky prepojenia – keď Lehman Brothers skrachovali malo to práve taký efekt na Európu ako aj na USA.
Čo by z toho vzišlo? Ktovie. Existuje všade toľko druhov derivátov a kredit default swapov. Vieme, že tieto deriváty sú teraz niekoľkonásobkom svetového HDP. A nikto skutočne nevie, kto sú náprotivky. Ak európske banky začnú kolabovať, aký to bude mať efekt na horu týchto derivátov? Lebo celý západný systém je ako domček z kariet, nestojí na niečom inom ako na manipulácii trhu. Takže netreba veľa potlačiť, aby sa zosypal.
Najväčšia čierna labuť zo všetkých bude, ak sa Rusi dobre nazlostia a zvolajú európske vlády, aby im oznámili, že prestávajú predávať plyn a ďalšie formy energie členom NATO. Dôsledkom by bol úplný kolaps NATO. Ani štát ako Nemecko nenechá ľudí zomrieť od zimy a prepadnúť mieru nezamestnanosti na 40% či zatvoriť fabriky. To sa nestane. To bude koniec NATO.
Takže kedykoľvek sa Rusi rozhodnú zničiť NATO, je to všetko, čo musia urobiť. Len zavolať bábky Merkelovú, Hollanda, Camerona a povedať „Vy všetci si užívate, že ste v NATO. Dovoľte mi povedať, že už nepredávame energiu členom NATO.“ To bude koniec NATO a koniec krytia záujmov USA.
To by vyslalo tak veľa čiernych labutí. Každý bankový systém by pravdepodobne skolaboval, ak by nemecké banky museli čeliť zatvoreniu nemeckého priemyslu. Čo by to urobilo bankám? Takže všetky karty má v rukách Putin. Žiadne nie sú v rukách Západu. Putin ide preorientovať Rusko na východ. Potom uvidíme Rusko, Indiu a Činu prevziať vodcovstvo vo svete. Toto začne v roku 2015.
Dr. Paul Craig Roberts je jedným z najvplyvnejších autorov v alternatívnych médiách. Okrem titulov z prominentných univerzít v USA a ďalších pozícií stačí pre jeho kredibilitu azda spomenúť len to, že bol „head of policy“ v „U.S. Department of Treasury“ (vedúci na ministerstve financií USA) za Reaganovej administratívy a redaktorom denníka Wall Street Journal.