Mike Oganesjan

NAŽIVO

Rusko je pripravené obnoviť medzivládnu komisiu pre obchodnú a hospodársku spoluprácu so Slovenskom. Uviedla to vo štvrtok na svojom pravidelnom brífingu hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová. Informáciu poskytla agentúra Interfax.

19:06

Brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva vo štvrtok uviedol, že bude vetovať návrh zákona, ktorý by mohol skrátiť väzenie pre bývalého prezidenta Jaira Bolsonara. Informovala o tom správy agentúry AFP.

„Keď sa dostane na môj stôl, budem ho vetovať. To nie je pre nikoho tajomstvom,“ vyhlásil Lula na tlačovej konferencii. „Mám právo veta a oni (brazílsky Kongres) majú právo moje veto prelomiť alebo nie. Taká je hra,“ dodal.

Lula chce v roku 2026 po štvrtýkrát kandidovať za brazílskeho prezidenta
Na snímke brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva / Foto: TASR/AP-Achmad Ibrahim
19:05

Na regionálnom letisku v americkom štáte Severná Karolína vo štvrtok havarovalo menšie lietadlo, ktoré následne zachvátil požiar. O život prišlo viacero ľudí, uviedla miestna televízia WBTV s odvolaním sa na políciu. Informujú o tom správy DPA a AP.

19:04

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová, predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsolová a predsedníčka dánskej vlády Mette Frederiksenová zastupujúca Radu EÚ vo štvrtok podpísali spoločné vyhlásenie o legislatívnych prioritách Európskej únie na rok 2026.

18:59

Poľský premiér Donald Tusk vo štvrtok na samite v Bruseli varoval, že poľská nezávislosť by bola ohrozená, ak by v dôsledku chýb alebo nerozhodnosti Európy musela Ukrajina kapitulovať. Zdôraznil to v kontexte diskusií o využití zmrazených ruských aktív, čo je podľa neho najlepším riešením na posilnenie ukrajinskej obrany. Informovala o tom agentúra PAP.

Donald Tusk
Na snímke poľský premiér Donald Tusk / Foto: SITA/AP-Ebrahim Noroozi
15:30

Švédsky hlavný prokurátor Lennart Gunné tvrdí, že dôkazy proti mužovi, ktorý bol označený za hlavného podozrivého z vraždy premiéra Olofa Palmeho z roku 1986, sú nedostatočné.

Vyšetrovanie trvalo 34 rokov a polícia vypočula viac ako 10.000 ľudí.

15:29

Obvinený z minuloročného útoku autom na vianočné trhy v nemeckom Magdeburgu nie je spôsobilý postaviť sa pred súd, oznámil vo štvrtok sudca Dirk Sternberg. Pri tomto útoku zahynulo šesť ľudí a viac než 330 ďalších utrpelo zranenia. Informovala o tom správa agentúry DPA.

15:28

Ukrajina bude musieť obmedziť výrobu dronov, ak nedostane pôžičku alebo inú finančnú podporu od Európskej únie, vyhlásil vo štvrtok na tlačovej konferencii v Bruseli ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Po rokovaní s belgickým premiérom Bartom de Weverom tiež povedal, že rozumie jeho obávam týkajúcim sa použitia zmrazených ruských aktív, no Ukrajina podľa neho podstupuje väčšie riziko. Informovala o tom stanica Sky News.

15:28

Európsky parlament vo štvrtok odsúdil Bielorusko za vedenie eskalujúcej kampane koordinovaných hybridných útokov proti Litve a Európskej únii. Kritizovali okrem iného aj rozhodnutie Spojených štátov zmierniť sankcie voči Bielorusku. Informovala o tom tlačová správa EP.

15:25

Sociálna poisťovňa (SP) upozorňuje zamestnávateľov na najčastejšie chyby pri vypĺňaní bankových údajov zamestnancov v Registračnom liste fyzických osôb (RLFO), ktoré môžu spôsobiť oneskorenie alebo nesprávnu výplatu nemocenských dávok.

15:12

Vízia umelej inteligencie (AI) pre Slovensko napomôže implementácii umelej inteligencie nielen do procesov verejnej správy, ale aj do podnikov a širšej spoločnosti s cieľom dosiahnuť vlastnú digitálnu suverenitu. Predstavil ju na tlačovej konferencii splnomocnenec vlády SR pre AI a štátny tajomník Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Radoslav Štefánek spolu s odborníkmi z akademickej a odbornej obce. MIRRI podľa neho prichádza s jasným plánom, ktorý vychádza z modelu zdieľanej zodpovednosti a efektívnej medzirezortnej spolupráce.

15:11

Ruská centrálna banka by mohla pristúpiť k výraznejšiemu zníženiu kľúčovej úrokovej sadzby, než signalizuje predbežný odhad. Uviedol to šéf ruského priemyselného zväzu Alexander Šochin, ktorého citovala agentúra TASS.

15:11

Konfederácia odborových zväzov (KOZ) SR nepodpíše kolektívne zmluvy vyššieho stupňa pre verejnú a štátnu službu na rok 2026, pokiaľ vláda SR a predstavitelia samospráv presadzujú nulovú valorizáciu tarifných platov zamestnancov štátu a samospráv. Informovala o tom hovorkyňa KOZ Martina Nemethová.

15:10

Európska centrálna banka na svojom štvrtkovom zasadaní rozhodla o ponechaní úrokov na doterajšej úrovni. Sadzby tak nezmenila už štvrtýkrát v rade.

15:07

Rakúsko vyzýva, aby sa “brali vážne” obavy Belgicka v otázke použitia zmrazených ruských aktív.

Vyhlásil to kancelár Christian Stocker po príchode na samit EÚ.

Pripomíname, že pod hrozbou odvetných sankcií je aj rakúska banka Raiffeisen, ktorá pôsobí v Ruskej federácii.

13:22

Pápež Lev XIV. vymenoval nového arcibiskupa New Yorku. Stal sa ním 58-ročný biskup Ronald Hicks, známy svojimi postojmi podporujúcimi migrantov.

13:19

Sammit EÚ v Bruseli, na ktorom sa rieši otázka financovania Ukrajiny, sprevádzajú rozsiahle protesty poľnohospodárov.

Európska štvrť je zablokovaná traktormi.

Poľnohospodári protestujú proti obchodnej dohode Mercosur s Brazíliou, Argentínou a ďalšími juhoamerickými krajinami, pretože sa obávajú lacného dovozu, sú proti zníženiu rozpočtu na poľnohospodárstvo, požadujú zníženie byrokracie a rovnaké obchodné podmienky.

12:52

Turecké ministerstvo obrany upozornilo Rusko a Ukrajinu, aby venovali väčšiu pozornosť bezpečnosti v Čiernom mori po tom, ako jeho vzdušné sily zostrelili bezpilotné lietadlo, ktoré sa priblížilo k vzdušnému priestoru Turecka

12:46

Český prezident Petr Pavel prijme na Pražskom hrade poslanca Filipa Turka, ktorý je stále kandidátom strany Motoristi sebe na ministra životného prostredia. Termín schôdzky oznámila Kancelária prezidenta republiky. Rezort dočasne vedie predseda Motoristov Petr Macinka, podľa ktorého strana náhradu za Turka nehľadá. Pavel však opakovane zdôraznil, že Turek by členom vlády byť nemal, no chce mu dať priestor na vysvetlenie svojich káuz.

12:45

Rokovanie lídrov Európskej únie v Bruseli sa začalo s viac ako 1,5-hodinovým oneskorením. 

12:43
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Začíná to Oganesjany…

Tak jsem s Oganesjanem včera udělal osobní zkušenost. Byla to klasická evropsky hodnotná sviňárna podle těch nejlepších manuálů pravdy a lásky. Veškeré ideály liberalismu odhalené až na dřeň. Ale musím začít od začáku

Mike Oganesjan
Na snímke youtuber Mike Oganesjan / Foto: Screenshot Youtube/ AROGANTNÍ
❚❚
.

Před časem nám napsal jistý Václav, že vede ve Valašském Meziříčí neformální vlastenecký spolek, který by chtěl finančně podpořit hnutí Stačilo! Prý pro nás mají šest set tisíc korun, které sbírali už od doby covidové a teď se dohodli, že by nám to dali na kampaň. I začali jsme s nimi jednat. Všechno samozřejmě oficiálně, na takovou částku musí být darovací smlouva nebo více darovacích smluv, po schválení musí být částka vložena na náš transparentní účet, ne, nejde to udělat v hotovosti, ne, nejde použít jinou než naši darovací smlouvu.

A když jde o takovou částku, chceme se potkat s celým vašim uskupením. Na místě můžeme vyplnit papíry, ať si můžeme dohlídnout na to, že je všechno správně, my pěkně poděkujeme za podporu, ale až budou smlouvy schváleny, pak se může platit. Dvojnásobně jsme se chtěli s těmi lidmi potkat, protože tak velká částka zavání provokací. Mimochodem… není to jediný případ, kdy nám někdo slibuje velkou částku a když pošleme smlouvy a čekáme na jejich vyplnění, nic z toho není.

Ale tentokrát se to dotáhlo skoro až do konce a včera jsme s Petrou Rédovou jeli na setkání s tímto spolkem. Ještě jsme to avizovali na našich fejsbůcích a svolávali si veřejnost, protože když se má jednat o penězích, není od věci, ať jsou u toho nějací svědci. I když mělo jít o soukromou akci, trvali jsme na tom, že tam musejí přijít i lidé zvenčí.

Jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že to celé zorganizoval Oganesjan a snažil se nás tím nachytat podobně jako to kdysi pravda a láska udělala s Jiřím Dolejšem. Zkusit nabídnout peníze, to v této zemi přece vždycky funguje, natočit si to a pak to vítězoslavně zveřejnit. Jo, když mohou volby něco změnit, zkoušejí je zakázat. A když si na to netroufnou, alespoň budou dehonestovat kandidáty. Slonková už se snaží, Brodníčková také, celý ten Bakalotiskový institut rovněž a bojůvky Fialajugend jsou puštěny z řetězu. Když to nešlo přes Írán, třeba to půjde přes jednoho Arména s několika podmínkami…

Milí provokatéři, zkoušíte to na nás zbytečně. My se opíráme o obyčejné lidi a žijeme z malých darů. A vždycky, když nám někdo nabídne vyšší částku, vždycky si ji prověřujeme osobně na místě. Nespokojíme se jen s vyplněnou smlouvou. Vždycky trváme na jednání, kam si pozveme širokou veřejnost, ať všichni vědí, od koho máme peníze dostat a komu za ně děkujeme. A když se na náš transparentní účet podíváte, zjistíte, že zatím jakákoliv vyšší nabídka byla jen provokace. Žádnou tam totiž nemáme…

.

Možná proto se v této zemi teď žije tak blbě… jak vidíte, i v demokracii můžete být obklopení udavači a mrchami, kteří se vás prostě snaží zničit jakýmkoliv způsobem. Možná všichni ti udavači kdysi nebyli ani tak produktem režimu, jako produktem té stejné odporné lidské povahy jako dneska. Řeporyjci a Oganesjanové existují v každé době, akorát u nás jich máme množství větší než malé. Je to daň za naši mírumilovnost…

Ještě jsem si vyslechl, že mě teď bude Oganesjanova Fialajugend šikanovat stejně jako Ivana Smetanu…

Mimochodem, víte co udělali, když zjistili, že si na nás (kromě zbytečného výjezdu) nic nevezmou? Co udělali, když zjistili, že se nenecháme vyprovokovat? Přilepili mi na přední SPZ malý kousek černé izolepy, kterým změnili číslici. A když jsme pak odjeli, poštvali na nás policii a užívali si ten přestupek, že jsem si před jízdou nezkontroloval vozidlo. Ano, fakt jsem si toho nevšiml.

Stejný modus operandi se používal na Ukrajině. Dlouho Rusko provokovali. Měnili si ústavu, okázale s Moskvou zhoršovali vztahy, zaváděli zákony proti ruskojazyčné menšině, upálili lidi v Domě odborů, stříleli do pokojných demonstrantů, zakazovali jim snahy o referendum, zbrojili a zbrojili… až se to jednou podařilo. A pak unisono tři roky řvali, že na ně Rusko zaútočilo nevyprovokovaně, dokud jim do toho Donald Trump nehodil vidle. Jak to teď napsal (tuším) Big Serge? Nejprve dráždíte psa a když pak kousne, křičíte, že má vzteklinu a požadujete ho zastřelit.

Co se na Ukrajině naučíš, v České republice jako když najdeš. Jako měli na Majdanu Pravý sektor, tak mají u nás Oganesjana. Postupuje úplně stejně… tu drobné, tu větší provokace, obstoupí vám auto a když se nedíváte poškodí vám SPZku nebo něco jiného a pošlou na vás systém, který nechrání spořádané občany, ale chrání tyhle Pravoseky… a ještě se diví, když řekneme, že je nejvyšší čas pracovat na změně režimu. Ano, je!

.

A až se milí majnstrýmoví intervjuci budete zase pohoršovat, proč to říkám, tak kvůli Oganesjanům to říkám. Až se bude Zdechovský zase vyvracet, proč mluvím o tom, že Fiala zavlekl tuto zemi na práh fašismu, tak kvůli Oganesjanovi a jeho konfliktnímu týmu! Jeho úkol je přesně stejný, jaký měl na Majdanu Dmytro Jaroš. Vyprovokovat násilí a pak křičet jak to bylo nevyprovokované.

Policie se při kontrole chovala velmi korektně. Ale jsem teď zvědavý, jak se zachová henten demokratický systém, co se zodpovídá občanům – přestupková komise. Ale vlastně to vím předem… Jen se pak podívám, kdo je ve Valmezu starostou a půjdu se ho zeptat, co si o tom myslí.

Nemusím zdůrazňovat, že Oganesjanova parta se cítila naprosto beztrestně a v pohodě. To jen, abyste věděli, jak vypadají budoucí Majdanisté a jak se to dělá, že odlifrujete celý národ do války, která nemusela vůbec být. Začíná to totiž beztrestnými Oganesjany a končí to tím, že naše děti půjdou na frontu… Proč? Protože to režim dopustil. Protože nebránil bezúhonné občany, ale bránil budoucí prapor Azov… Takový dobrý skutek bude spolehlivě po zásluze potrestán. Stačí nedělat nic a dívat se jinam. Stačí dělat, že se to vlastně nikoho netýká.

Hnutí Stačilo! udělá někdy v květnu tiskovku, kde ukážeme celé naše financování volební kampaně. Děkujeme vám za jakoukoliv, i tu nejmenší podporu. V této zemi je spoleh jen na obyčejné lidi. Ti, co nás podpořili pětistovkou či tisícovkou, byli bez výjimky skvělí lidé. Díky za vás, jste sůl této země.

Omlouváme se všem, se kterými jsme se díky Fialajugend nepotkali ve Valmezu. Ale slibujeme, že vám to do voleb vynahradíme.

.

Za pět měsíců si vezmeme tuto zemi zpátky. Jestli to nedokážeme, tak si ji vezmou tihle Oganesjanové. Jako na Majdanu…

Daniel Vidlák

Článok pôvodne vyšiel na portáli Vidlakovykydy.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

Marek Brna

Gustáv Murín

Erik Majercak

René Pavlík

Martin Kovac

.
.
.

Sudkyňu Pamelu Záleskú uznal Najvyšší správny súd čiastočne za vinnú z disciplinárnych návrhov

Najvyšší správny súd SR čiastočne uznal vo štvrtok sudkyňu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Pamelu Záleskú za vinnú z disciplinárnych návrhov,…

18. 12. 2025 | Aktualizované 18. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Fico: Rozpočet EÚ vstupuje do rozhodujúcej fázy, Slovensko si stráži svoje priority

Rokovania lídrov členských štátov Európskej únie v Bruseli vstúpili do rozhodujúcej fázy a na stole sú témy, ktoré budú formovať…

18. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Sme svedkami rastúcej tendencie politikov využívať médiá ako prostriedok na útoky proti rozhodnutiam súdov

Sme svedkami rastúcej tendencie aj zo strany politikov využívať médiá ako prostriedok na útoky proti rozhodnutiam súdov. Uviedla to predsedníčka…

18. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rezort vnútra nepredpokladá, že by poškodenie vládneho špeciálu ohrozilo fungovanie letky

Ministerstvo vnútra SR nepredpokladá, že by poškodenie vládneho špeciálu na bruselskom letisku ovplyvnilo fungovanie vládnej letky. Pre TASR to uviedol…

18. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dosť bolo Fica…. a čo ďalej?

Utorkové demonštrácie 16. decembra 2025 odhalili krízu opozície: namiesto vízie pre Slovensko sa celé jej úsilie zredukovalo na jediný cieľ…

18. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Na samite EÚ odložili prerokovanie otázky využitia ruských aktív na pomoc Ukrajine

Na samite EÚ odložili prerokovanie otázky využitia ruských aktív na pomoc Ukrajine, informuje Politico

18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ako Korčok blúznil

Progresívci opäť v boji s premiérom. Tentokrát ide o samit európskych lídrov

18. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Lukašenko i Trump si myslia, že Ukrajina zmizne z mapy

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

18. 12. 2025 | Aktualizované 18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Aktualizované 18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov

Kremeľ varuje Washington pred fatálnou chybou pri venezuelskej kríze

Rusko vo štvrtok varovalo administratívu prezidenta Donalda Trumpa, aby neurobila osudovú chybu v súvislosti s krízou vo Venezuele. Zároveň apelovalo…

18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Minister vnútra: „Hrozba pre Slovensko sa s koncom vojny na Ukrajine neskončí“

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok v televíznej relácii rozprával o tom, že aj po skončení vojny na Ukrajine musíme v…

18. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Generál ostal v úžase z toho, čo EÚ považuje za priority

Európska únia zmenila agendu a predstavila niekoľko plánov: „vojenský Schengen“ potrebný pre mobilitu vojenských jednotiek; oprava ciest a mostov prioritne pre…

18. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Európski farmári sa mobilizujú, Takáč sa stavia na ich stranu. Brusel je opäť dejiskom protestov

Tisíce európskych poľnohospodárov sa dnes presunulo do hlavného mesta Európskej únie, Bruselu. Farmári tam zorganizovali masívny protest. Od EÚ žiadajú…

18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Michelko: Legislatívu o neziskovkách chceme upraviť, aby sme vyhoveli výhradám ÚS

Koaličná SNS si naštuduje zdôvodnenie rozhodnutia Ústavného súdu SR o protiústavnosti novely zákona o neziskových organizáciách poskytujúcich všeobecne prospešné služby.…

18. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Šaling pre HS: Úrad, ktorý ma mal chrániť, mi viac uškodil než pomohol. Z ÚOO sa stal selektívny nástroj a systém chráni páchateľov, nie oznamovateľov. Boj proti korupcii sa často mení na kupčenie s korupciou

MUDr. Rastislav Šaling sa pred desiatimi rokmi stal prvým slovenským – ako rád hovorí mladý pán Šimečka – „whistleblowerom“, keď…

18. 12. 2025 | Rozhovory | 16 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Rozhovory | 16 min. čítania | 0 komentárov

Sorosov vplyv v Bruseli. Jeho mimovládky a ako to funguje

Vplyv mimovládnych organizácií na politiky Európskej únie nie je tajný ani nelegálny, ale verejne zdokumentovaný a inštitucionalizovaný. Analýza dát o…

18. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

FT: Ak Rusku EÚ siahne na aktíva, Kremeľ by mohol “zahájiť odvetu”

Rusko môže skonfiškovať západné aktíva v hodnote 127 miliárd dolárov ako odvetu za použitie jeho zmrazených aktív na pomoc Ukrajine,…

18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Žilinka považuje rozhodnutie Ústavného súdu k zákonu o ÚOO za mimoriadne významné

Generálny prokurátor Maroš Žilinka považuje rozhodnutie Ústavného súdu SR týkajúce sa zákona o Úrade na ochranu obetí trestných činov a…

18. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Ústavný súd: Novelizovaná legislatíva o neziskových organizáciách je vnútorne rozporuplná

Zákon, ktorým sa novelizuje legislatíva o neziskových organizáciách poskytujúcich všeobecne prospešné služby, je vnútorne rozporuplný, a preto nevhodný. Ústavný súd…

18. 12. 2025 | Aktualizované 18. 12. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Aktualizované 18. 12. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Albanese oznamuje nové zákony proti nenávistným prejavom a priznáva, že pred útokom na Bondi Beach sa dalo urobiť viac

Austrálsky premiér Anthony Albanese predstavuje nové opatrenia na boj proti antisemitizmu, zatiaľ čo koalícia predstavuje svoj vlastný plán, uvádza denník…

18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

V Top 10 ankety Športovec roka 2025 nechýbajú Hancko, Slafkovský, Hagara, Zapletalová či Chladoňová

Spolu až 65 mien sa objavilo v ankete o Športovca roka 2025 na Slovensku. Do elitnej desiatky sa dostalo šesť…

18. 12. 2025 | 0 komentárov

Z čoho je vystrašená šéfka britskej spravodajskej služby?

Veľká Británia, 18. decembra 2025 - Nová šéfka britskej spravodajskej služby MI6 Blaise Metreveli začala svoju prácu v tejto funkcii…

18. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Maďarská opozícia by zakázala slobodu slova

Ďalší škandál vyvolal Péter Magyar, keď oznámil, že sa obrátil na súd so žiadosťou, aby okamžite zakázal distribúciu mimoriadneho vydania…

18. 12. 2025 | 0 komentárov

Reparačná pôžička Ukrajine: Kto je za a kto je proti?

Lídri krajín Európskej únie sa dnes stretávajú na kľúčovom samite, na ktorom sa rozhodne o reparačnej pôžičke pre Ukrajinu. Kto…

18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Absurdné servírovanie jedla, ktoré šokovalo hostí v reštauráciách

Servírovanie jedla sa v moderných reštauráciách často mení na divadlo, ktoré má ohromiť hostí ešte skôr, než ochutnajú prvé sústo.…

18. 12. 2025 | 0 komentárov

Biely dom oznámil ďalšie kolo rusko-amerických rokovaní o vojne na Ukrajine. Sú známe prvé detaily

Americkí a ruskí predstavitelia sa cez víkend stretnú v Miami na novom kole rokovaní o pláne prezidenta Donalda Trumpa na…

18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Vojenská odpoveď Trumpovi: Po vzore Ruska už aj venezuelské bojové lode sprevádzajú svoje tankery s ropou

Venezuela, 18. decembra 2025 - \"Zobrali nám našu zem, práva na ropu, všetko, čo sme mali. Zobrali nám to, pretože…

18. 12. 2025 | 0 komentárov

V disciplinárnom procese so sudkyňou Záleskou ukončil súd dokazovanie

Najvyšší správny súd SR ukončil dokazovanie v disciplinárnom procese so sudkyňou Špecializovaného trestného súdu Pamelou Záleskou. Zároveň dal procesným stranám…

18. 12. 2025 | Aktualizované 18. 12. 2025 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Aktualizované 18. 12. 2025 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Čierna séria Nitry sa skončila u lídra v Bratislave. Kapitán Popradu Cracknell strelil 4 góly

Jeden ťahal sériu piatich víťazstiev, druhý zasa sériu piatich prehier. A predsa zvíťazil ten, čo predtým prehrával. Hokejisti Nitry vyhrali…

18. 12. 2025 | 0 komentárov

Europoslanec Kaliňák sa pýta: „Zbláznila sa Ursula von der Leyenová pri Ukrajine?“

Europoslanec Erik Kaliňák priamo v pléne Európskeho parlamentu vyčítal predsedníčke Európskej komisie Ursule von der Leyenovej, že jej stratégia pri…

18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Rusko je pripravené obnoviť medzivládnu komisiu pre obchodnú a hospodársku spoluprácu so Slovenskom. Uviedla to vo štvrtok na svojom pravidelnom brífingu hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová. Informáciu poskytla agentúra Interfax.

19:06

Brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva vo štvrtok uviedol, že bude vetovať návrh zákona, ktorý by mohol skrátiť väzenie pre bývalého prezidenta Jaira Bolsonara. Informovala o tom správy agentúry AFP.

„Keď sa dostane na môj stôl, budem ho vetovať. To nie je pre nikoho tajomstvom,“ vyhlásil Lula na tlačovej konferencii. „Mám právo veta a oni (brazílsky Kongres) majú právo moje veto prelomiť alebo nie. Taká je hra,“ dodal.

Lula chce v roku 2026 po štvrtýkrát kandidovať za brazílskeho prezidenta
Na snímke brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva / Foto: TASR/AP-Achmad Ibrahim
19:05

Na regionálnom letisku v americkom štáte Severná Karolína vo štvrtok havarovalo menšie lietadlo, ktoré následne zachvátil požiar. O život prišlo viacero ľudí, uviedla miestna televízia WBTV s odvolaním sa na políciu. Informujú o tom správy DPA a AP.

19:04

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová, predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsolová a predsedníčka dánskej vlády Mette Frederiksenová zastupujúca Radu EÚ vo štvrtok podpísali spoločné vyhlásenie o legislatívnych prioritách Európskej únie na rok 2026.

18:59

.

15 ľudí, ktorí dokázali, že zmena života je možná vlastnými rukami

Zmena života často nezačína veľkým plánom, ale jedným malým rozhodnutím urobiť veci inak. Mnohí ľudia si uvedomia hodnotu tejto pravdy…

18. 12. 2025 | 0 komentárov

Vládny špeciál, ktorý priviezol premiéra, po nehode v Bruseli uzemnili

Vládny špeciál Leteckého útvaru Ministerstva vnútra SR, ktorý v stredu priviezol do Bruselu premiéra SR Roberta Fica , bol po…

18. 12. 2025 | Aktualizované 18. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Aktualizované 18. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina je na pokraji bankrotu

Ukrajina je na pokraji bankrotu, píše agentúra AP

18. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Úpadok automobilového priemyslu? Poďakujme sa opozícii a progresívcom

Európska únia tento týždeň ustúpila od svojho pôvodného plánu zákazu spaľovacích motorov po roku 2035. „Zdravý rozum sa vracia, ale…

18. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zelenskyj vyhlásil, že USA hľadajú kompromis v otázke Donbasu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že USA hľadajú kompromis v otázke stiahnutia ukrajinských ozbrojených síl z Donbasu

18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

Marek Brna

Gustáv Murín

Erik Majercak

René Pavlík

Martin Kovac

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov