NAŽIVO

Palestínske ministerstvo zahraničných vecí odsúdilo streľbu v Sydney. Rezort vyhlásil, že odmieta „všetky formy násilia a terorizmu“.

Včera 20:09

Pápež kritizoval preplnenosť väzníc a nedostatočné programy resocializácie väzňov, celebrujúc špeciálnu omšu pre väzňov, strážcov a ich rodiny.

Včera 20:08

Predseda nemeckej Slobodnej demokratickej strany Christian Dürr vyzval Európsku komisiu  na úplné zrušenie plánovaného zákazu spaľovacích motorov v EÚ.

Včera 18:23

Barel ropy WTI s dodávkou v januári uzavrel v piatok obchodovanie pri cene 57,44 USD. To bolo o 16 centov menej ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania. Cena februárového kontraktu na ropnú zmes Brent klesla o 16 centov na 61,12 USD za barel. Za celý týždeň sa cena oboch kontraktov znížila o viac ako 4 %.

Včera 18:22

Rusko označilo stanicu Deutsche Welle za „nežiaducu organizáciu“, čím v podstate zakázalo jej činnosť v krajine. Podľa DW tento krok prišiel po odporúčaní ruskej Štátnej dumy.

Včera 18:21

Merz opustil rokovania Zelenského a Witkoffa v Berlíne, píše Die Welt.

Včera 18:20

Polícia zadržala muža podozrivého z unesenia a zadržiavania 12-ročného chlapca zo Zlínskeho kraja, ktorý bol od štvrtka nezvestný. Server Novinky.cz s odvolaním sa na svoj zdroj informoval, že chlapec bol zadržiavaný na chate v katastri obce Žlutava.

Včera 18:13

Pellegrini spolu s viacerými svetovými lídrami odsúdil nedeľnú streľbu na pláži Bondi v Sydney, ktorá si vyžiadala 12 obetí vrátane jedného zo strelcov. Pellegrini incident označil za „akt násilia, ktorý musí byť jednoznačne odsúdený“.

Včera 17:06

Netanjahu obvinil austrálsku vládu z podnecovania antisemitizmu v období pred nedeľňajšou streľbou v Sydney, ktorá bola zameraná na židovskú komunitu a pri ktorej zahynulo 11 ľudí.

Včera 17:05

Polícia v Rhode Islande v súvislosti so streľbou na Brownovej univerzite v meste Providence zadržala jednu podozrivú osobu.

Včera 15:58

Francúzsko naďalej odmieta dohodu o voľnom obchode medzi EÚ a združením Mercosur.

Včera 15:38

Orbán vyhlásil, že konfiškácia ruských aktív zmrazených na Západe by viedla k nepredvídateľným následkom pre EÚ.

Včera 15:37

Bardella podporil návrh na obnovenie verejných domov a v súvislosti so sexuálnou prácou odsúdil „pokrytectvo“ spoločnosti.

Včera 15:34

V izraelských médiách sa s odvolaním na zdroje v tajných službách aktívne šíri verzia, že za teroristickým útokom v Sydney stojí Irán.

Na to už reagovali v USA.

„Ak bol útok v Austrálii spáchaný na pokyn Iránu, Izrael má plnú legitimitu zo strany USA na úder proti Iránu,“ vyhlásil vysokopostavený americký zdroj pre televíznu stanicu Fox News.

Včera 14:29
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Začali voliť odsúdení a obvinení v 18 slovenských väzeniach

Ako prví začali dnes voliť väzni vo väzenských ústavoch v Bratislave, Ilave, Nitre, Prešove a v Žiline

❚❚
.

Spôsob, podmienky a začiatok hlasovania závisí od individuálnej vzájomnej dohody daného ústavu s príslušnou okrskovou volebnou komisiou. Ako prví začali dnes voliť väzni vo väzenských ústavoch v Bratislave, Ilave, Nitre, Prešove a v Žiline. Členovia volebných komisií prinesú volebné urny popoludní aj do čisto ženskej väznice v Nitre-Chrenovej a posledným ústavom, kde budú väzni voliť, a to konkrétne po 15.00 h, je Dubnica nad Váhom.

Aktuálne sa vo výkone väzby nachádza 1474 obvinených, z toho 75 žien, a vo výkone trestu odňatia slobody 8639 odsúdených, z toho 588 žien. Takmer 1700 slovenských väzňov však v dnešných parlamentných voľbách voliť nemôže. Prekážkou ich práva voliť je, že buď boli odsúdení za obzvlášť závažný zločin, alebo sú cudzinci, alebo osoby pozbavené spôsobilosti na právne úkony, či sú neplnoletí.
Ku dňu konania predchádzajúcich parlamentných volieb v roku 2012 sa v ústavoch Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) nachádzalo spolu 10.099 obvinených a odsúdených, z ktorých právo voliť malo 1465 obvinených a 7577 odsúdených, spolu teda 9042 osôb. Svoje volebné právo vtedy využilo 158 obvinených a 592 odsúdených, čo súhrnne predstavuje 8,29-percentnú volebnú účasť. Na porovnanie v marcových prezidentských voľbách v roku 2014 bola v slovenských väzniciach až 32,42-percentná účasť.
“Právo voliť vo voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky, ktoré sa budú konať dňa 5. marca tohto roku, má obvinený a odsúdený, ktorý je občanom SR, v deň konania volieb sa nachádza vo výkone väzby alebo vo výkone trestu odňatia slobody na území SR, najneskôr v deň konania volieb dovŕši 18 rokov veku a nemá prekážku práva voliť,” povedal prednedávnom pre TASR riaditeľ Kancelárie generálneho riaditeľa ZVJS Adrián Baláž.

.

“Prekážkou práva voliť je zákonom ustanovené obmedzenie osobnej slobody z dôvodov ochrany verejného zdravia, výkon trestu odňatia slobody uložený za spáchanie obzvlášť závažného zločinu, pozbavenie spôsobilosti na právne úkony. Príslušný ústav zabezpečil, aby obvinení a odsúdení boli v dostatočnom časovom predstihu písomne informovaní o konaní volieb a poučení o spôsobe a práve voliť vo voľbách. Poučenie obsahuje aj informáciu, že obvinený alebo odsúdený, ktorý nemá prekážku práva voliť, mohol písomne požiadať obec, v ktorej má trvalý pobyt, o vydanie a zaslanie hlasovacieho preukazu. Tlačivo žiadosti na tento účel zabezpečil ústav. Takúto žiadosť následne mohol zaslať obvinený alebo odsúdený písomne obci tak, aby žiadosť bola doručená obci najneskôr 15 pracovných dní pred konaním volieb, to znamená do 15. februára 2016. V prípade, že obvinený alebo odsúdený nemá vlastné peňažné prostriedky, odoslanie žiadosti o vydanie a zaslanie hlasovacieho preukazu pre obvinených alebo odsúdených zabezpečil na vlastné náklady ústav. Vo všetkých ústavoch budú obvinení a odsúdení voliť do prenosnej volebnej urny. Pri výkone volebného práva obvineným a odsúdeným je ústav povinný zabezpečiť účel väzby a účel výkonu trestu odňatia slobody a bezpečnosť zúčastnených osôb,” objasnil Baláž.

 

V Bratislave začali voliť odsúdení a obvinení väzni

V bratislavskom väzení – Ústave na výkon trestu odňatia slobody a Ústave na výkon väzby – dnes krátko po 08.00 h začali voliť odsúdení a obvinení väzni.

V ústave v Bratislave sa vo výkone väzby nachádza 196 obvinených, z toho 11 žien, a vo výkone trestu odňatia slobody 258 odsúdených, z toho osem žien. Do väzenia členovia volebnej komisie priniesli prenosnú volebnú urnu. Okrem bratislavského väzenia sa o 08.00 h začalo voliť aj v ústavoch v Ilave, Nitre, Prešove a Žiline.

.

 

V nitrianskej väznici veľký záujem o voľby nie je, volia najmä ženy

Svoj hlas v parlamentných voľbách môžu počas dnešného dňa odovzdať aj obvinení a odsúdení, ktorí sa nachádzajú v nitrianskej väznici. Podľa zástupcu riaditeľa pre služobné veci Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Nitre Michala Čičku boli všetci obvinení a odsúdení poučení o práve voliť a o tom, že môžu požiadať o vydanie hlasovacích preukazov. “Ak niekto prejaví záujem o účasť na voľbách hocikedy do 22. hodiny, bude predvedený pred okrskovú volebnú komisiu,” povedal Čička. Podľa skúseností z predchádzajúcich rokov má záujem voliť zhruba päť percent obvinených a odsúdených z nitrianskej väznice, tohtoročná účasť sa javí vyššia o jedno, maximálne dve percentá.

V nitrianskej väznici sa momentálne nachádza 404 obvinených a odsúdených, z nich je 15 cudzincov. Zákonná prekážka z dôvodu odsúdenia za spáchanie obzvlášť závažného zločinu sa vzťahuje na 42 odsúdených. Všetci odsúdení a obvinení mali pred voľbami zákonom ustanovený prístup k informáciám prostredníctvom televízie, rozhlasu a ďalších masovokomunikačných prostriedkov.

Záujem voliť v nitrianskej väznici majú najmä ženy. Patrí k nim aj Jana, ktorá strávi vo väzení ešte deväť rokov. “Podala som si žiadosť o voličský preukaz, poslali mi ho a teraz som sa dozvedela, že nebudem môcť voliť. Želám si, aby na Slovensku bolo lepšie ako doteraz.” Odsúdená Helena od novej vlády očakáva lepšie zákony. “Všade okolo seba vidím korupciu, to by som chcela, aby sa zmenilo.” Nízku účasť obvinených a odsúdených vo voľbách vidia väzni, ktorí využili svoje právo voliť, v celkovej atmosfére vo väznici i v tom, že si treba vybaviť voličský preukaz. “Niektorí nemajú ani len na tú známku, aby si poslali žiadosť o hlasovací lístok, to sú väčšinou z tých osád.” Väčšina z účastníkov dnešných volieb tvrdí, že pravidelne chodila k volebnej urne aj na slobode a voľby považuje za svoju občiansku povinnosť. K volebnej urne prišiel aj Štefan Mazák, ktorý pracuje ako vodič v zariadení. “Vo väznici volím prvýkrát, zvyčajne volím vonku. No vyšla na mňa služba, tak som to riešil takto,” povedal.

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Dušan Hirjak

Marek Brna

Erik Majercak

Ivan Štubňa

Milan Šupa

.
.
.

Čo očakáva Rusko do zajtrajšieho stretnutia USA – Ukrajina

Rusko a USA na stretnutiach v Moskve nediskutovali o „kórejskom variante“ riešenia územnej otázky na Ukrajine. Táto otázka sa vôbec…

14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Zoroslav Kollár: “Matovičova mafia sa vracia. Sulík a Cigániková v Sme rodina.” Obaja reagujú

Do hnutia Sme rodina má tento týždeň prestúpiť Jana Cigániková a následne aj Richard Sulík, tvrdí to vo svojom statuse…

14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Poľský a ukrajinský prezident sa pochytili okolo návštevy. Zelenskyj ustúpil

Ukrajinský prezident v piatok navštívi Poľsko. Prezident to oznámil novinárom. Bude to jeho prvá návšteva od víťazstva nového poľského prezidenta…

14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čím je pozoruhodný dnešný útok na Odesu

Dnešný útok na Odeskú oblasť je pozoruhodný tým, že Rusi po prvýkrát za dlhú dobu opäť použili na tento región…

14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kaliňák sa zastal svojho štátneho tajomníka

Minister obrany Robert Kaliňák sa zastal svojho štátneho tajomníka Igora Melichra, ktorý vyhlásil, že Ukrajina by mala byť celá po…

14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Keď sa brucho nadúva: Sprievodca pre brucho bez bublín a myseľ bez starostí

Čo majú spoločné lekárska ambulancia, kňazi v starom Egypte a črevný mikrobióm? Všetkých spája jeden nenápadný, no všadeprítomný jav –…

14. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Desať mŕtvych po streľbe počas osláv židovského sviatku na pláži v Sydney

Desať ľudí zomrelo po streľbe, ktorá sa v nedeľu odohrala na slávnej pláži Bondi v Sydney, informovala polícia agentúru AFP,…

14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Unikli detaily. Zelenského odpoveď na Trumpov mierový plán sa zhrňuje do formulky: „áno, ale…“

Ukrajina vo svojej verzii mierového plánu požaduje kontrolu nad Záporožskou jadrovou elektrárňou a zachovanie súčasného počtu vojakov Ukrajinskej národnej armády,…

14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Šéf národniarov poprel, že by bol v parlamente opitý

Tvrdenia opozície, že predseda koaličnej Slovenskej národnej strany a podpredseda Národnej rady SR Andrej Danko bol v parlamente pod vplyvom…

14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Merz opustil rokovania Zelenského a Witkoffa

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Lavrov varuje pred tým, čo sa deje v Bosne a správaním Západu

V článku pre srbský denník Politika ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov obvinil Západ z rozpútania „viacúrovňovej kampane proti Srbom“,…

14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Matovič pritvrdzuje a koaličné poslankyne primitívne uráža: Arogantné, skorumpované, falošné, klamárske fuchtle!

Namiesto ospravedlnenia ďalší primitívny útok. Igor Matovič si opäť kopol do koaličných poslankýň

14. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hampl pre HS: Časť súčasných elít EÚ stratila schopnosť dohody aj diplomacie, správajú sa ako spoločenský odpad a viac už nemajú kam klesnúť

Vraj ak má človek v bežnom prejave slovník plný vulgarizmov rôzneho druhu, svedčí to o tom, že má skvelé rečnícke schopnosti.…

14. 12. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
.

„Kreatívni“ európski úradníci našli dieru v zákone v snahe obísť veto

Krajiny EÚ schválili právny mechanizmus na neobmedzené zmrazenie zlatých a devízových rezerv Ruskej centrálnej banky v hodnote 210 miliárd eur.…

14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 13 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 13 min. čítania | 0 komentárov

Zomrel Jozef Gruska, zakladateľ slovenskej informatiky

Vo veku 92 rokov dnes zomrel zakladateľ slovenskej informatiky, profesor Jozef Gruska. Ako informovala jeho príbuzná Anna Grusková, do deväťdesiatky…

14. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Premiér: V roku 2026 by sa mohli niektorým zamestnancom znížiť odvody

Budúci rok by sa mohli pri určitých kategóriách zamestnancov znížiť odvody. Muselo by to však byť spojené s nejakými opatreniami.…

14. 12. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Saková: Slovensko zvažuje podanie žaloby pre zákaz ruského plynu

Slovensko zvažuje podanie žaloby pre zámer Európskej únie úplne sa odstrihnúť od dodávok ruského plynu. Uviedla to v diskusnej relácii…

14. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Pes pustil býka a koňa do obývačky austrálskeho politika

Austrálsky zákonodarca zostal v úžase, keď prišiel domov a zistil, že jeho pes mu do obývačky vpustil býka a koňa.…

14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Na Slovensku chce aktuálne vzniknúť 10 nových politických strán

Na Slovensku chce aktuálne vzniknúť desať nových politických strán. Oznámenia o zbere potrebných podpisov sú zverejnené na webstránke Ministerstva vnútra…

14. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Triky malého podvodníka.” Zelenského „volebný“ ťah. O čo v skutočnosti ide

„Je zrejmé, že sa snaží vyhnúť Trumpovým požiadavkám, aby do 25. decembra podpísal dohodu o odstúpení určitých území a súhlasil…

14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dva vlastné góly zachránili Arsenal pred hanbou proti Wolves, Arteta priznal veľa práce

Futbalisti Arsenalu Londýn sa v sobotňajšom zápase Premier League 2025/2026 proti poslednému tímu tabuľky Wolverhamptonu Wanderers vyhli veľkej hanbe. Domácim…

14. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Komisár pre deti kritizuje poslancov za roztržku v parlamente: Normalizujete násilie, legitimizujete nenávisť a vysielate deťom a mladým ľuďom mimoriadne nebezpečný signál

Komisár pre deti Jozef Mikloško vyjadril hlboké znepokojenie nad správaním, ktoré sprevádzalo poslednú schôdzu parlamentu. Ako uviedol vo výzve poslancom,…

14. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina potvrdila kladenie protitankových mín PTM-3 z dronov Geraň

Ukrajina, 14. decembra 2025 - Záhada je prečo práve teraz. Najpravdepodobnejšie sú tri možnosti.  Jedna banálna, že na záznamový prostriedok…

14. 12. 2025 | 0 komentárov

Najnovší vývoj hovorí jasne: Novinárske akreditácie treba sprísniť

V rámci udržiavania zdravého ovzdušia vo verejnom priestore, ako aj dodržiavania dobrého tónu na tlačovkách štátnych zamestnancov je nevyhnutné, aby…

14. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Poľský generál chce „spáliť Kaliningrad“ z osobných dôvodov

Poľsko, 14. decembra 2025 - Poľsko a ďalšie krajiny NATO zvažujú možnosť útoku na Kaliningradskú oblasť, vyhlásil bývalý veliteľ Európskeho…

14. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Zmatení jazyků…

Biblický příběh o Babylonské věži znáte, ne? Lid byl jednoho ducha a jedné mysli a pustili se do díla, které…

14. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Za čo vlastne bojujú progresívni aktivisti?

Liberálni aktivisti sa síce často stavajú do úlohy moderných mesiášov, no pravidelne v súvislosti s nimi prepukajú škandály, ktoré tento…

14. 12. 2025 | 0 komentárov

Polícia pátra po páchateľovi, ktorý zabil dvoch ľudí na univerzite v USA

Stovky policajtov v nedeľu pátrali po páchateľovi, ktorý na Brownovej univerzite v americkom Providence v štáte Rhode Island zastrelil dvoch…

14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fotografie, ktoré vám spôsobia neuveriteľnú bolesť

Bolesť nemusí vždy znamenať úraz alebo nehodu, niekedy ide o tie malé každodenné momenty, ktoré vám dokážu pokaziť náladu rýchlejšie…

14. 12. 2025 | 0 komentárov

.


.

Daniel Lipšic sa má v stredu opäť postaviť pred disciplinárny súd

Bývalý a posledný šéf Úradu špeciálnej prokuratúry Daniel Lipšic sa má v stredu (17. 12.) opäť postaviť pred disciplinárny súd.…

14. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prečo je lev známy ako kráľ džungle?

Lev je už po stáročia považovaný za Kráľa džungle, hoci v skutočnosti žije najmä v afrických savanách. Tento majestátny predátor…

14. 12. 2025 | 0 komentárov

Fico vyzýva Žilinku: “Čo ešte preboha Lipšic robí na generálnej prokuratúre?”

Premiér Robert Fico vyhlásil, že vlastní voliči súčasnej vládnej koalície politikom pri moci najviac vyčítajú to, že “neurobili poriadok” s…

13. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Obyvatelia Skalice v miestnom referende odmietli výstavbu spaľovne komunálnych odpadov

Obyvatelia Skalice v miestnom referende odmietli výstavbu spaľovne komunálneho odpadu v katastrálnom území mesta. Referendum je platné, z 12 735…

14. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Alergická astma sa nedá vyliečiť. Pozor! Deťom do dvoch rokov by sa takéto lieky ani nemali dávať

Alergická astma sa vyliečiť nedá, cieľom pri liečbe je dosiahnuť, aby pacient bol bez príznakov, respektíve len s minimom prejavov.…

14. 12. 2025 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Dušan Hirjak

Marek Brna

Erik Majercak

Ivan Štubňa

Milan Šupa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov