Petr Fiala

NAŽIVO

Na diaľnici D1 v Trenčianskom a Žilinskom samosprávnom kraji je pre husté sneženie znížená maximálna povolená rýchlosť. Informovala o tom trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

V úseku Trenčín – Horná Streda znížili maximálnu rýchlosť na 80 kilometrov za hodinu, medzi Trenčínom a Žilinou je rýchlosť znížená na 100 kilometrov za hodinu.

18:51

Peking sa ostro ohradil voči kritike Japonska a Austrálie týkajúcej sa čínskych vojenských cvičení vo vodách okolo Taiwanu. Informuje agentúra AFP.

18:49

Poľsko od začiatku uplynulého roka zaznamenalo takmer 30.000 nelegálnych vstupov do krajiny z Bieloruska, uviedla pre agentúru PAP pohraničná stráž.

18:48

Čínska ekonomika by mala za tento rok dosiahnuť stanovený rastový cieľ na úrovni približne 5 %, povedal čínsky prezident Si Ťin-pching. Tiež dodal, že stanovené tempo rastu by ekonomika mala zaznamenať napriek „tlakom počas roka,“ ktoré označil za „veľmi nezvyčajné“. Informovala agentúra AFP.

18:43

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa vo svojom novoročnom posolstve zverejnenom na sociálnych sieťach poďakoval obrancom, vďaka ktorým krajina už takmer štyri roky odoláva ruskej invázii. Zdôraznil tiež, že Ukrajina verí v mier, bojuje zaň a pracuje na jeho dosiahnutí.

18:34

Európa musí dôraznejšie presadzovať svoje záujmy, aby si v roku 2026 zabezpečila mier a prosperitu napriek výzvam, ktoré pre ňu predstavuje ruská agresia, globálny protekcionizmus a meniace sa väzby so Spojenými štátmi. Uviedol to nemecký spolkový kancelár Friedrich Merz vo svojom novoročnom prejave. Informuje agentúra Reuters.

Friedrich Merz
Na snímke nemecký kancelár Friedrich Merz / Foto: TASR/AP-Kay Nietfeld/DPA via AP, Pool
18:02

Americký prezident Donald Trump tento týždeň po prvý raz počas svojho druhého funkčného obdobia využil právo veta.

Zamietol návrhy zákonov o výstavbe vodovodu a rozšírení rezervácie pre domorodých obyvateľov. Informuje agentúra AFP.

18:00

Iránsky minister zahraničných vecí Abbás Arákčí v liste adresovanom zahraničným partnerom z viacerých štátov vyzval na medzinárodné odsúdenie hrozieb zo strany amerického prezidenta Donalda Trumpa voči islamskej republike. Informuje agentúra DPA.

17:59

Rumunsko a Chorvátsko sa pripojili k mechanizmu PURL, v rámci ktorého spojenci nakupujú od USA zbrane a muníciu pre Ukrajinu. Uviedol ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

17:57

Pápež Lev XIV. privítal počas svojej poslednej týždennej generálnej audiencie v tomto roku približne 35 mladých palestínskych katolíkov zo Západného brehu Jordánu. Informuje agentúra ANSA.

17:47

Iránsky prezident Masúd Pezeškiján vyzval obyvateľov krajiny, aby v čase prehlbujúcej sa krízy zachovali pokoj a prejavili solidaritu namiesto organizovania protestov. Informuje agentúra DPA.

17:46

Čínsky prezident Si Ťin-pching vyzdvihol technologický pokrok svojej krajiny v oblastiach. Ide o oblasti ako sú umelá inteligencia či polovodiče. Zároveň opäť zdôraznil, že Čína pripojí k svojmu územiu samosprávny Taiwan. Informuje agentúra AP.

17:45

Rok 2026 o 14.00 h SEČ privítali aj obyvatelia juhovýchodnej Austrálie. V Sydney si prišlo viac ako milión ľudí pozrieť veľkolepý ohňostroj.

Austrália Nový Rok Oslavy
Na snímke ohňostroj exploduje nad mostom Harbour Bridge (Prístavný most) počas osláv Nového roka v Sydney vo štvrtok 1. januára 2026 / Foto: TASR/AP-Rick Rycroft
17:27

Francúzsko pripravuje nový zákon na ochranu mladistvých pred nadmerným trávením času pred obrazovkou. Od septembra tiež plánuje zakázať prístup k sociálnym médiám deťom mladším ako 15 rokov. Informuje agentúra AFP.

17:26
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Voľby v Česku: Víťazom je koalícia SPOLU, tesne predstihla nakoniec Babišovo hnutie ANO. “Zmena je tu, my ju uskutočníme,” vyhlásil Fiala

Parlamentné voľby v Českej republike sa skončili. Volebné miestnosti pre voľby do Poslaneckej snemovne zatvorili v sobotu o 14:00

Petr Fiala
Líder koalície SPOLU Petr Fiala ukazuje znak víťazstva po parlamentných voľbách 9. októbra 2021 v Prahe
❚❚
.

19:50- Českí sociálni demokrati ani komunisti sa po prvý raz vo svojej histórii nedostali do Poslaneckej snemovne. Predbežné výsledky volieb im pripisujú menej ako päť percent hlasov potrebných na vstup do dolnej komory Parlamentu ČR. Šéfovia oboch strán už avizovali rezignáciu. Informovali o tom české médiá.

Predseda Českej strany sociálnodemokratickej (ČSSD) Jan Hamáček, ktorý bol v doterajšej vláde premiéra Andreja Babiša (ANO) vicepremiérom a ministrom vnútra, na tlačovej konferencii povedal, že z postu rezignuje 25. októbra. Uviedli to spravodajské servery Seznam Zprávy a Novinky.cz.

Strana podľa Hamáčkových slov pod jeho vedením nesplnila cieľ prejsť do Poslaneckej snemovne. “Naši občania si na najbližšie štyri roky vybrali pravicovú vládu,” povedal Hamáček. Dodal, že ČSSD zaplatila volebné výsledky časť ceny za účasť v doterajšej vláde. Strana podľa neho túto “skúšku” prežije a praje jej, aby pod novým vedením chytila druhý dych. Svojho nástupcu nebude odporúčať.

.

Odstúpenie zo straníckych postov oznámili v sobotu večer aj členovia vedenia Komunistickej strany Čiech a Moravy (KSČM) vrátane predsedu Vojtěcha Filipa, ktorý výsledok volieb označil za zdrvujúcu porážku. Riadením strany poverili Petra Šimůnka a Václava Orta, informuje spravodajská stanica Českej televízie (ČT24).

ČSSD a KSČM boli spolu s Občianskou demokratickou stranou (ODS), ktorá je súčasťou víťaznej koalície SPOLU, doposiaľ jedinými stranami zastúpenými v Poslaneckej snemovni Parlamentu ČR nepretržite od jej vzniku v roku 1993.

 

19:30- Český prezident Miloš Zeman prijme v nedeľu pred poludním predsedu hnutia ANO a premiéra Andreja Babiša, uviedol v sobotu pre portál iDnes.cz prezidentov hovorca Jiří Ovčáček. Pražský hrad podľa neho tiež pripravuje Zemanovo vyhlásenie, ktoré zverejnia v nedeľu na webe a sociálnych sieťach.

 

.

 

Schôdzka s Babišom podľa hovorcu prebehne o 11.00 h na zámku v Lánoch. Hoci bola vopred plánovaná, nebolo jasné, či bude možná vzhľadom na prezidentov zdravotný stav, pre ktorý Zeman zrušil účasť v nedeľňajšej povolebnej televíznej diskusii.

Miloš Zeman
Na snímke český prezident Miloš Zeman

Výsledky piatkových a sobotňajších parlamentných volieb v Česku ukázali, že pred hnutím ANO tesne zvíťazila koalícia SPOLU. Stretnutie prezidenta s jej zástupcami zatiaľ Pražský hrad neavizoval.

“Je to silný mandát, aj prezident bude na to musieť prihliadať,” povedal volebný líder SPOLU Petr Fiala v reakcii na otázku, ako bude koalícia presviedčať Zemena, aby rešpektoval výsledok volieb. Dosiaľ opozičné koalície – SPOLU, ako aj Piráti a Starostovia – budú mať totiž v Poslaneckej snemovni väčšinu.

Petr Fiala
Na snímke líder koalície SPOLU Petr Fiala

Zeman už skôr povedal, že zostavením vlády poverí šéfa najsilnejšej parlamentnej strany, pričom koalície označil za podvod na voličoch. Jeho ďalšie kroky nie sú jasné aj s ohľadom na jeho zdravotný stav, ktorý mu neumožnil hlasovať vo volebnej miestnosti.

.

 

19:00- Koalícia SPOLU, ktorú tvoria strany ODS, KDU-ČSL a TOP 09, sa do vedenia dostala krátko pred záverom sčítania hlasov. Podľa takmer úplných výsledkov jej hlasy odovzdalo 27,71 percenta zúčastnených voličov, pričom ANO dostalo 27,21 percenta.

Tretia skončila liberálna koalícia Piráti a Starostovia so ziskom 15,53 percenta hlasov, spolu s ňou by SPOLU malo v 200-člennej Poslaneckej snemovni väčšinu 108 kresiel. Do dolnej komory parlamentu sa dostala ešte populistická strana Sloboda a priama demokracia (SPD) Tomia Okamuru, ktorá má 9,59 percenta hlasov.

Hranicu piatich percent potrebnú na vstup do Poslaneckej snemovne neprekročila žiadna ďalšia z celkovo 22 kandidujúcich strán. Platí to aj o dosiaľ koaličných sociálnych demokratoch z ČSSD a komunistoch z KSČM, ktorí podporovali Babišovu vládu “zvonka”. Obe strany pritom “vypadli” z Poslaneckej snemovne po prvý raz od vzniku samostatnej ČR.

Volebná účasť dosiahla takmer 65,5 percenta, čo je najviac od roku 1998, uviedla ČT24.

Predseda ODS a volebný líder koalície SPOLU Petr Fiala avizoval rokovania o vytvorení vlády s koalíciou Piráti s Starostovia, a to do 24 hodín.

 “Zmena je tu, my ju uskutočníme,” vyhlásil Fiala s tým, že výsledky volieb sú jednoznačné a parlamentnú väčšinu nemôže ignorovať ani prezident Miloš Zeman. Ten povedal, že zostavením vlády poverí víťaza volieb, za ktorého však nebude považovať žiadnu koalíciu, pretože tie sú podľa jeho tvrdenia podvodom na voličoch.

 

 

Na základe sčítania hlasov z 99,6 percenta volebných obvodov obsadí v Poslaneckej snemovni koalícia SPOLU 71 kresiel. Hnutie ANO bude mať 72 mandátov, Piráti a Starostovia 37 poslancov a SPD 20 kresiel, ukazujú údaje servera iDnes.cz.

.

 

18:40- Víťazom volieb do českej Poslaneckej snemovne sa stala pravicová koalícia SPOLU, ktorá tesne predstihla hnutie ANO doterajšieho premiéra Andreja Babiša. Informovali o tom v sobotu stanice ČT24 a CNN Prima News.

Tabuľka

 

18:30– Českí občania, ktorí hlasovali vo voľbách do Poslaneckej snemovne Českej republiky v piatok (8.10.) a v sobotu v Bratislave, odovzdali najviac hlasov (165) koalícii SPOLU. Na druhom mieste skončila koalícia Piráti a Starostovia so 132 hlasmi a na treťom politické hnutie ANO s 57 hlasmi. Pre TASR to uviedla Hana Jelínková z českého veľvyslanectva v Bratislave.

Na Slovensku bolo odovzdaných dokopy 408 platných hlasov. Celkovo v priestoroch Veľvyslanectva ČR v Bratislave hlasovalo 412 voličov, pričom štyri hlasy neboli platné. “V piatok prišlo približne 300 voličov, zvyšok v sobotu,” priblížila Jelínková.

.

Ako štvrté sa umiestnilo občianske hnutie Prísaha, ktoré získalo 12 hlasov, nasleduje Česká strana sociálnodemokratická (ČSSD) s 11 hlasmi, rovnako po osem hlasov získalo hnutie Sloboda a priama demokracia (SPD) a Komunistická strana Čiech a Moravy (KSČM). Po šesť hlasov získalo hnutie Trikolóra Slobodní Súkromníci a strana Voľný blok. Strana zelených získala tri hlasy a po jednom hlase získalo Hnutie Pramene, Aliancia národných síl, Koruna Česká a Otvorme Česko normálnemu životu.

Ivan Bartoš
Na snímke predseda Českej pirátskej strany (Piráti) Ivan Bartoš

18:20- “Dominancia Andreja Babiša končí. S koalíciou SPOLU budeme ešte dnes rokovať,” povedal na tlačovej konferencii predseda Pirátov Ivan Bartoš. “S oligarchom a extrémistami sa nevyjednáva,” uviedol predseda STAN Vít Rakušan.” Po 32 rokoch sme poslali KSČM do dejín,” doplnil.

 

18:05- Krátko pred sčítaním všetkých hlasov voličov vo voľbách do českej Poslaneckej snemovne sa do vedenia dostala so ziskom 27, 58 percenta koalícia SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), ktorá tak tesne predbehla vládne hnutie ANO premiéra Andreja Babiša. To má aktuálne 27,32 percenta hlasov. Informovala o tom v sobotu spravodajská televízia ČT 24.

Po sčítaní vyše 98 percent volebných obvodov tak koalícia SPOLU smeruje k tomu, že spoločne s koalíciou Piráti a Starostovia bude mať v Poslaneckej snemovni väčšinu kresiel.     

.

Zvyšné strany vrátane sociálnych demokratov z ČSSD a komunistov z KSČM sú pod hranicou piatich percent, potrebnou na zvolenie do dolnej komory Parlamentu ČR.

 

17:50- Radim Fiala vo volebnom štábe na pražskom Střižíkově uviedol, že za hlavnú podmienku pre prípadný vstup do vlády s ANO považuje hnutie SPD zákon o referende, ktorý by umožnil hlasovanie o vystúpení alebo zotrvaní Českej republiky v Európskej únii. Okrem toho oznámil, že SPD z programových dôvodov vopred vylučuje spoluprácu s Pirátmi. Informuje Sputnik.

 

17:30-  ANO stále vedie, no väčšinu by mohli získať opozičné koalície.

Po sčítaní hlasov z viac ako 90 percent volebných obvodov vedie vo voľbách do českej Poslaneckej snemovne naďalej hnutie ANO premiéra Andreja Babiša, dve opozičné koalície by však mali v dolnej parlamentnej komore tesnú väčšinu. Vyplýva to z oficiálnych výsledkov zverejňovaných Českým štatistickým úradom.

Do Poslaneckej snemovne by sa podľa týchto výsledkov dostali štyri strany. Hnutie ANO pritom vedie s náskokom už len 1,16 percenta – získalo by 27,95 percenta, pokým koalícia SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) má aktuálne 26,79 percenta hlasov.

.

Tretia je koalícia Piráti a Starostovia so ziskom 15,04 percenta. Populistická strana Sloboda a priama demokracia (SPD) Tomia Okamuru má 9,92 percenta.

Na základe takýchto výsledkov by v 200-člennej snemovni obsadili ANO a SPD 94 kresiel, pokým koalície SPOLU a Piráti a Starostovia by mali dovedna 106 mandátov, vyplýva z údajov servera iDnes.cz.

Zvyšné strany vrátane sociálnych demokratov z ČSSD a komunistov z KSČM sú pod hranicou piatich percent, potrebnou na zvolenie do dolnej komory Parlamentu ČR.

 

17:15– Líder koalície Piráti a Starostovia Ivan Bartoš po príchode do jej volebného štábu vyjadril presvedčenie, že demokratická opozícia uspeje a jeho subjekt bude zostavovať vládu s koalíciou SPOLU. “Budeme spolu rokovať ešte dnes,” povedal novinárom.

Ivan Bartoš
Predseda Českej pirátskej strany (Piráti) Ivan Bartoš hlasuje v českých parlamentných voľbách v piatok 8. októbra 2021 v Ústí nad Labem

17:10- Po sčítaní 80 percent hlasov stále vedie hnutie ANO premiéra Babiša, SPOLU znižuje rozdiel.

Na základe sčítania hlasov z viac ako 80 percent volebných obvodov by sa do českej Poslaneckej snemovne dostali štyri strany. Hnutie ANO a strana SPD by mali 100 mandátov, rovnako 100 kresiel by spoločne obsadila aj dvojica koalícií – SPOLU a Piráti a Starostovia. Informovali o tom spravodajské servery iDnes.cz, Novinky.cz a ČT24.cz.

.

Vedie hnutie ANO premiéra Andreja Babiša s 28,49 percenta hlasov pred koalíciou SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) so ziskom 26,14 percenta. Tretia je koalícia Piráti a Starostovia, ktorá si síce počas sčítania polepšuje, no stále výrazne stráca, keď má 14,69 percenta. Populistická strana Sloboda a priama demokracia (SPD) Tomia Okamuru má 10,15 percenta.

Zvyšné strany vrátane sociálnych demokratov z ČSSD a komunistov z KSČM sú už pod hranicou piatich percent, potrebnou na zvolenie do dolnej komory Parlamentu ČR, ukazujú priebežné údaje Českého štatistického úradu na webovej stránke volby.cz.

 

16:40- SPD za hlavnú podmienku pre prípadný vstup do vlády s ANO považuje zákon o referende, ktorý by umožnil hlasovať o vystúpení alebo zotrvaní Českej republiky v Európskej únii, uviedol podpredseda strany Radim Fiala. Zopakoval tiež, že SPD vopred vylučuje spoluprácu s koalíciou Pirátov a Starostov.

 

16:30 Podľa prognózy CNN Prima News zvíťazí hnutie ANO s vyše 27 percentami.

Podľa prognózy finálnych volebných výsledkov televízie CNN Prima News a agentúry STEM/Mark by vo voľbách do Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR zvíťazilo hnutie ANO s viac ako 27 percentami.

.

Druhá skončí koalícia SPOLU s 26 percentami a tretí Piráti a STAN s 15 percentami. Česká strana sociálnodemokratická (ČSSD) by sa podľa tohto modelu do Snemovne s 4,99 percentami nedostala.

Podľa riaditeľa agentúry STEM Martina Buchtíka sú výskumníci schopní veľmi presne prepočítať výsledky volieb po tom, ako sa podarilo sčítať viac ako 20 percent hlasov. Odchýlka od reálnych výsledkov by sa mala pohybovať v rozmedzí desatín percentuálnych bodov.

Podľa tejto predikcie by volebná účasť mala dosiahnuť takmer 65 percent.

 

16:00- Hamáček nevylúčil, že rezignuje.

Parlamentní listy priniesli informácie z volebného štábu ČSSD, kam dorazil predseda strany Ján Hamáček. Ten údajne rezignuje na svoj predsednícky post, ak sa jeho strana na základe výsledkov volieb nedostane do Poslaneckej snemovne.

15:55- Po sčítaní takmer polovice hlasov vedie hnutie ANO premiéra Babiša

.

Po sčítaní hlasov z takmer polovice volebných obvodov vedie vo voľbách do Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR hnutie ANO premiéra Andreja Babiša so ziskom 29,83 percenta hlasov pred koalíciou SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09 – 24,51 percenta) a koalíciou Piráti a Starostovia (13,83 percenta). Informoval o tom v sobotu spravodajský portál iDNES.cz.

Andrej Babiš
Český premiér a líder kandidátky hnutia ANO Andrej Babiš počas hlasovania v českých parlamentných voľbách v piatok 8. októbra 2021 v českom meste Lovosice

Po sčítaní viac ako 48 percent hlasov voličov by v prepočte na mandáty hnutie ANO spolu so stranou Sloboda a priama demokracia (SPD) obsadili v snemovni 99 kresiel, ďalších osem by mala Česká strana sociálnodemokratická (ČSSD). Koalícia SPOLU, Pirátov a starostov by získala 93 mandátov.

Volebná účasť dosiahla 63,91 percenta.

 

Voľby v ČR

Už v piatok odvolili všetci šéfovia parlamentných strán i prezident republiky Miloš Zeman. Ten pre svoj zdravotný stav hlasoval na zámku v Lánoch z invalidného vozíka. Ministerský predseda Andrej Babiš zopakoval, že kandiduje naposledy, a zdôraznil, že tohtoročné voľby považuje za najdôležitejšie v dejinách Českej republiky.

Volebná účasť dosiahla podľa odhadov do piatkových skorých večerných hodín zhruba 20 percent, čo je podobná úroveň, aká bola pred štyrmi rokmi. České ministerstvo zahraničných vecí zaregistrovalo v piatok rekordný záujem o hlasovanie v zahraničí. O voličské preukazy na zastupiteľských úradoch požiadalo vyše 2400 ľudí, čo je o polovicu viac než pri prezidentských voľbách v januári 2018.

V českých parlamentných voľbách môže hlasovať viac než osem miliónov oprávnených voličov. O 200 poslaneckých mandátov sa aktuálne uchádza 22 subjektov – 20 politických strán a dve volebné koalície.

.

Po uzavretí volebných miestností v sobotu popoludní sa začne sčítavanie hlasov. Priebežné výsledky bude zverejňovať Český štatistický úrad (ČSÚ) podľa toho, ako ich budú doručovať jednotlivé volebné komisie. Relevantné výsledky budú známe až v sobotu neskoro popoludní alebo večer.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

Marek Horňanský psychológ

.
.
.

V EÚ bol vypracovaný plán na vyslanie 10-15 tisíc vojakov EÚ a NATO na Ukrajinu

V EÚ bol za vedúcej účasti expertov z Francúzska a Veľkej Británie vypracovaný plán na vyslanie 10-15 tisíc vojakov EÚ…

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Putin v silvestrovskom príhovore vyjadril presvedčenie, že jeho krajina vo vojne na Ukrajine zvíťazí

Ruský prezident Vladimir Putin vo svojom tradičnom silvestrovskom prejave v stredu povedal, že jeho krajina verí vo víťazstvo na Ukrajine,…

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Francúzsko a Veľká Británia pripravené monitorovať prímerie na Ukrajine bez mandátu OSN či EÚ

Francúzsko a Veľká Británia sú pripravené „podieľať sa na monitorovaní dodržiavania prímeria aj bez mandátu OSN alebo EÚ“, stačí im…

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump nazval Kellogga “idiotom”

Americký prezident Donald Trump nazval svojho vtedajšieho poradcu pre národnú bezpečnosť Keitha Kellogga „idiotom“ kvôli podpore ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského,…

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Šmilňák prehovoril o nehode: Za svoj skutok sa ospravedlňujem a prosím o odpustenie

Poslanec Národnej rady SR za KDH Martin Šmilňák prijme v najbližších dňoch osobnú politickú zodpovednosť za nedeľnú dopravnú nehodu, po…

31. 12. 2025 | Aktualizované 31. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Aktualizované 31. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Nemecko vypracovalo obranný plán pre prípad vojny. Nevylučuje ani priamy útok

Nemecko vypracovalo tajný plán vojny v Európe, ktorý zahŕňa päť fáz eskalácie, informuje web Politico po preskúmaní dôverného 24-stranového vládneho…

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

“Zelenskyj v pasci”

The New York Times píše, že zmrazením vojenskej pomoci v marci Trumpov tím po prvýkrát dosiahol od Ukrajiny súhlas s…

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

31. 12. 2025 | Aktualizované 31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Aktualizované 31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Herečka Táňa Pauhofová sa na sociálnej sieti vyjadrila k svojej situácii v činohre SND

Herečka Táňa Pauhofová sa na sociálnej sieti vyjadrila k svojej situácii v Činohre Slovenského národného divadla . Pauhofová je jednou…

31. 12. 2025 | Kultúra | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Kultúra | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Ukrajina sa tento rok nepriblížila k vstupu do EÚ, zmeniť to môže mierový plán

Ukrajina sa tento rok nepriblížila k vstupu do EÚ, zmeniť to môže stanovenie takejto podmienky v mierovom pláne, píše Politico

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lídri EÚ viedli urgentnú diskusiu

Lídri EÚ viedli urgentnú diskusiu na pozadí sprísnenia postoja Ruskej federácie v dôsledku útoku na Putinovu rezidenciu, informuje agentúra Bloomberg

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prispeje maďarská opozícia k vypuknutiu tretej svetovej vojny?

Analytická rubrika britskej spravodajskej agentúry tvrdí, že Európa by sa po incidente na Ukrajine mohla ocitnúť na prahu tretej svetovej…

31. 12. 2025 | 0 komentárov

Demokrati odmietajú uznať, že v roku 2024 zlyhali

Zakladateľ a prominentný prieskumník verejnej mienky strany FiveThirtyEight Nate Silver prezradil, že ho prekvapilo ako sa veľká časť demokratov správa,…

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Tatar a Fehérváry majú dôvod na radosť. Jednému sa narodila dcérka, druhý čaká s priateľkou prvého potomka

Slovenský hokejista Tomáš Tatar sa na sociálnej sieti pochválil fotografiou svojej novonarodenej dcéry Thie. Útočník sa stal prvýkrát otcom \"Niektoré…

31. 12. 2025 | 0 komentárov

Historický okamih: OSN zasadilo úder LGBTi aktivistom

Ľudstvo v jeho nekonečnej márnotratnosti nakoniec zastavuje nečakaný štát…

31. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ruský expert navrhol lízing severokórejských „havranov"

Rusko, 31. decembra 2025 - Reč pochopiteľne ide o sovietskych podzvukových opancierovaných bitevných lietadlách Su-25, ktoré majú v ruských vojskách…

31. 12. 2025 | 0 komentárov

Lukašenko predpokladá, že Zelenskyj nekonal samostatne, keď Rusko oznámilo útok na Putinovu rezidenciu

Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko predpokladá, že jeho ukrajinský náprotivok Volodymyr Zelenskyj nekonal samostatne, keď Rusko oznámilo útok na Putinovu rezidenciu

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Rodák a Duda čelili Ronaldovi. Portugalčan skóroval chrbtom, ale jeho tím prišiel o unikátnu sériu

Slovenskí futbalisti Marek Rodák a Ondrej Duda majú za sebou pomerne vydarený zápas proti portugalskej megahviezde Cristianovi Ronaldovi v saudskoarabskej…

31. 12. 2025 | 0 komentárov

Prípad “Haub”: Nezvestný dedič Tengelmannovcov mal väzby na Epsteina

Dedič Tengelmannovcov Karl-Erivan Haub, ktorý za podivných okolností zmizol v roku 2018 vo Švajčiarsku, mal blízke väzby na odsúdeného sexuálneho…

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vedenie Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov prehovorilo o nezákonnostiach aj o (ne)konaní Polície SR

Bratislava, 31. decembra 2025 - Predsedníctvo Ústrednej rady Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov nám poslalo vyjadrenie k nezákonnostiam vo Zväze i…

31. 12. 2025 | 0 komentárov

Novým generálnym riaditeľom Štátnej opery Banská Bystrica bude Ondrej Bernát

Novým generálnym riaditeľom Štátnej opery Banská Bystrica bude od 1. januára Ondrej Bernát, ktorý doposiaľ pôsobil v Národnom divadle Košice.…

31. 12. 2025 | Aktualizované 31. 12. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Aktualizované 31. 12. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Najhoršie vianočné darčeky: 15 príkladov, ktoré vás prinútia sa zasmiať

Najhoršie vianočné darčeky môžu pokaziť sviatočnú náladu aj tým najtrpezlivejším obdarovaným. Niekedy sú tak absurdné alebo nevhodné, že sa nad…

31. 12. 2025 | 0 komentárov

Šaško: Zrušenie tendra sme pripravení obhájiť aj na súde

Rezort je pripravený obhájiť zrušenie záchrankového tendra aj na súde. Uviedol to minister zdravotníctva Kamil Šaško v rozhovore pre TASR.…

31. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zamyslenie nad rôznymi otázkami: Fotografie, ktoré dávajú odpovede

Zamyslenie nad bežnými situáciami je pre ľudí úplne prirodzené a často nás vedie k otázkam typu „čo keby“. Niektoré odpovede…

31. 12. 2025 | 0 komentárov

Bulharsko sa lúči s levom. Euro vstupuje do krajiny s nádejami aj obavami

Bulharsko sa na prelome rokov pripravuje na historický moment. O polnoci sa krajina rozlúči s národnou menou lev a stane…

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Trumpove sankcie voči rope testujú právne limity blokádou venezuelských tankerov

Nasadením námorných síl na zachytávanie sankcionovaných dodávok venezuelskej ropy posúva Trumpova administratíva vynucovanie sankcií na ropu do nezmapovaného právneho teritória,…

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Neusněme na vavřínech…

Rok 2025 pro mě začal inaugurací Donalda Trumpa. Protože v ten den skončil svět, jak jsme ho znali. Velký oranžový…

31. 12. 2025 | Česky | 8 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Česky | 8 min. čítania | 0 komentárov

Pracovné príležitosti pre nezamestnaných sú na historicky nízkej úrovni

Okrem ťažkej ekonomiky sa uchádzači o zamestnanie musia potýkať aj s umelou inteligenciou. Hoci mantrou zostáva, že Nemecko potrebuje dovážať…

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Polícia v Piešťanoch vyšetruje incident, pri ktorom zákazník zranil pracovníka SBS

Polícia vyšetruje incident, ktorý sa stal v utorok v jednej z obchodných prevádzok v Piešťanoch medzi zákazníkom a pracovníkom súkromnej…

31. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Na diaľnici D1 v Trenčianskom a Žilinskom samosprávnom kraji je pre husté sneženie znížená maximálna povolená rýchlosť. Informovala o tom trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

V úseku Trenčín – Horná Streda znížili maximálnu rýchlosť na 80 kilometrov za hodinu, medzi Trenčínom a Žilinou je rýchlosť znížená na 100 kilometrov za hodinu.

18:51

Peking sa ostro ohradil voči kritike Japonska a Austrálie týkajúcej sa čínskych vojenských cvičení vo vodách okolo Taiwanu. Informuje agentúra AFP.

18:49

Poľsko od začiatku uplynulého roka zaznamenalo takmer 30.000 nelegálnych vstupov do krajiny z Bieloruska, uviedla pre agentúru PAP pohraničná stráž.

18:48

Čínska ekonomika by mala za tento rok dosiahnuť stanovený rastový cieľ na úrovni približne 5 %, povedal čínsky prezident Si Ťin-pching. Tiež dodal, že stanovené tempo rastu by ekonomika mala zaznamenať napriek „tlakom počas roka,“ ktoré označil za „veľmi nezvyčajné“. Informovala agentúra AFP.

18:43

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa vo svojom novoročnom posolstve zverejnenom na sociálnych sieťach poďakoval obrancom, vďaka ktorým krajina už takmer štyri roky odoláva ruskej invázii. Zdôraznil tiež, že Ukrajina verí v mier, bojuje zaň a pracuje na jeho dosiahnutí.

18:34

.

Psa je vhodné počas Silvestra zobrať na prechádzku v predstihu

Psa je vhodné počas Silvestra zobrať na prechádzku ešte pred hlavnou „paľbou“ pyrotechniky. Dôležité je mať ho na vôdzke a…

31. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Samostatná SR vznikla pred 33 rokmi, jej vznik sa pripomína štátnym sviatkom

Polnočným úderom hodín na prelome starého roku 1992 a nového roku 1993 vznikla Slovenská republika ako samostatný a zvrchovaný štát.…

31. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pri výbuchu propán-butánovej fľaše v obci Staškov sa zranila jedna osoba

Pri výbuchu propán-butánovej fľaše s následným požiarom v chate v obci Staškov v okrese Čadca došlo k zraneniu jednej osoby.…

31. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

O novoročních předsevzetích

Jsme zvyklí k nim přistupovat tak, že přijímáme předsevzetí zaměřená na to, co nám nejde. Konečně přestanu ztrácet čas na…

31. 12. 2025 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Svätec dňa: Svätá Katarína Labouré

Maličká so zázračnou medailou

31. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

Marek Horňanský psychológ

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov