To najdôležitejšie z Ukrajiny – Spojené štáty budú reagovať “rázne” na akékoľvek použitie jadrových zbraní na Ukrajine zo strany Ruska

Kyjev 25. septembra 2022 AKTUALIZUJEME (HSP/Foto:TASR/AP, screenshot)

 

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

samohybná húfnica RCH 155
Na snímke samohybná húfnica RCH 155 vyrobená spoločnosťou Krauss-Maffei Wegmann stojí počas ukážky vo vojenskom výcvikovom priestore pri Stendale v Nemecku

20:00- Spojené štáty budú reagovať “rázne” na akékoľvek použitie jadrových zbraní na Ukrajine zo strany Ruska. Vyhlásil to v nedeľu poradca amerického prezidenta Joea Bidena pre otázky národnej bezpečnosti Jake Sullivan, ktorý varoval Moskvu pred “katastrofálnymi následkami” v prípade takéhoto konania.

“Ak Rusko prekročí medze, bude to pre neho mať katastrofálne následky. Spojené štáty odpovedia rázne,” uviedol Sullivan pre televíziu NBC.

Sullivan pre NBC presne nešpecifikoval, ako plánujú Spojené štáty reagovať, no uviedol, že Washington Moskve súkromne “ozrejmil“, čo by takáto reakcia znamenala.

 

19:53 – Situácia na Ukrajine a v Donbase do tejto hodiny, ruský pohľad:

– Ukrajinská armáda ostreľovala 10 osád v Doneckej ľudovej republike, pričom zranila jednu osobu

– Obyvatelia obliehaného Limanu sa zúčastňujú na referende

– Asistent prezidenta USA: Washington uľahčí dodávky sovietskych tankov na Ukrajinu

– Arestovič sa priznal k povolávaniu ukrajinských študentov do armády

– Kyjev hrozí trestným stíhaním zahraničných pozorovateľov na referendách o sebaurčení

 

19:42 -Gruzínsko môže zajtra uzavrieť svoje hranice pre ruských mužov vo veku od 18 do 55 rokov, uviedla opozičná gruzínska poslankyňa Nona Mamulašviliová.

Podľa nej o tom poslancov informovala vláda.

 

19:12 – Ruské úrady prisľúbili v nedeľu, že odstránia chyby, ku ktorým prišlo pri mobilizácii po tom, čo boli do armády omylom povolaní aj študenti či postarší a chorí ľudia.

 

18:59 – Volodymyr Zelenskyj uviedol, že USA každý mesiac vyčleňujú 1,5 miliardy dolárov na podporu ukrajinského rozpočtu, informovala CBS.

Zároveň podľa Zelenského vojenská pomoc stále nie je dostatočná.

“Dostali sme NASAMS (protilietadlové raketové systémy). Ide o systémy protilietadlovej obrany. Ale verte mi, že to ani zďaleka nestačí,” povedal.

Na otázku o postoji Kyjeva k referendám v Doneckej a Luhanskej ľudovej republike, Chersonskej a Záporožskej oblasti Zelenskyj odpovedal, že po ich uskutočnení budú rokovania s Moskvou nemožné.

 

17:45 – Najdôležitejšie informácie z večerného zhrnutia ukrajinského generálneho štábu:

1. Počas dňa boli nepriateľské útoky odrazené v oblastiach Soledar, Vymka, Kurdyumovka, Zaitseve, Novomikhailovka, Pervomaiskoye a Pavlovka.

(2) Téma bezpilotných lietadiel je vyčlenená osobitne. Uvádza sa, že nepriateľ uskutočnil až 60 výpadov bezpilotných lietadiel s cieľom vykonať prieskum, korekciu paľby a údery.

3. Dotýka sa témy mobilizácie. V Sevastopole vraj už bolo doručených asi tisíc predvolaní mužom v brannom veku. Mobilizovaný personál je ubezpečený, že bude slúžiť v Chersonskej oblasti až do skončenia takzvanej “špeciálnej operácie”.

 

17:37 –  V dôsledku mobilizácie v Rusku prijíma Izrael mimoriadne opatrenia na zabezpečenie repatriácie Židov z tejto krajiny. Dopyt po ňom v posledných dňoch prudko vzrástol, informoval denník Kommersant.

V súčasnosti podľa tlače približne 13 tisíc Rusov spadá pod zákon o návrate do Izraela (majú židovské korene) a už dostali víza na repatriáciu, ale ešte neprišli. Očakáva sa, že v blízkej budúcnosti požiada o repatriáciu ďalších 20 000 osôb.

 

17:28 – Západ doteraz používal ostrú rétoriku na tému možného použitia jadrových zbraní Ruskom na Ukrajine.

Britská premiérka Liz Trussová vyzvala, aby sme nepočúvali Putinove hrozby, ale pokračovali v uvalení nových sankcií proti Rusku a podporili Ukrajinu.

“Nemali by sme počúvať jeho chrastenie zbraňami a ďalekosiahle hrozby. Mali by sme pokračovať v uvalení sankcií na Rusko a podporovať Ukrajinu,” povedal Truss pre CNN.

Poradca amerického prezidenta Bidena pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan uviedol, že Rusko už dostalo od jeho krajiny “prísne varovanie” “na veľmi vysokej úrovni”.

Americké úrady oznámili Moskve, že použitie jadrových zbraní Ruskom “by malo katastrofálne následky” a Washington na to “dôrazne zareaguje”.

 

17:26 – Biely dom uviedol, že USA budú naďalej uľahčovať dodávky tankov sovietskej výroby z krajín NATO na Ukrajinu. Oznámil to Biely dom.

Inými slovami, presun hlavných bojových tankov západnej výroby zatiaľ neprichádza do úvahy.

Kancelár Olaf Scholz opäť oznámil, že odmieta dodať takéto tanky. Nemecko podľa neho nechce poslať tanky na Ukrajinu, pretože by to mohol byť “nebezpečný krok vo vývoji konfliktu”.

“Toto je veľmi nebezpečná vojna. Podporujeme Ukrajinu. Robíme to tak, aby to neviedlo k eskalácii, k vojne medzi NATO a Ruskom, pretože to by bola katastrofa,” vysvetlil v rozhovore pre The New York Times.

 

15:59 – Informácia ruského ministerstva obrany:

– Ruskí delostrelci zmarili pokus o ofenzívu ukrajinských ozbrojených síl v smere na Marinku v Doneckej ľudovej republike, pričom o život prišlo viac ako 50 bojovníkov

– Delostrelectvo AFU ostreľovalo obytné oblasti mesta Energodar, denne vypálilo 59 striel

– Ruské ozbrojené sily zničili asi 100 žoldnierov raketovým úderom pri Záporoží

– Ruské ozbrojené sily zabránili pokusu ukrajinských ozbrojených síl zasiahnuť Záporožskú jadrovú elektráreň ôsmimi dronmi kamikadze

– Ruské letectvo zničilo až 50 militantov pri útoku na miesto opravy a obnovy zariadení AFU pri Annovke

– Stíhačky ruského letectva v Mykolajivskej oblasti zostrelili dve ukrajinské lietadlá MiG-29 upravené na používanie amerických rakiet HARM

– Straty AFU v smere Nikolajev-Kryvyj Rih dosiahli za 24 hodín viac ako 110 zabitých a zranených mužov

 

14:34 – Ôsmy balík sankcií Európskej únie voči Rusku neobmedzí ceny ropy. Na Twitteri to uviedol spravodajca Rádia Sloboda Rickard Jozwiak.

Podľa neho je to spôsobené tým, že G7 stále pracuje na podrobnostiach obmedzenia cien ropy.

Z toho, čo bude v ôsmom balíku, Jozwiak vymenoval sankcie na chemikálie, strojárstvo, oceliarske výrobky, plus pridanie tucta osôb zapojených do “referenda”.

 

12:49 – Srbský minister zahraničných vecí Nikola Selakovič vyhlásil, že Belehrad neuzná výsledky referend o pripojení Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky, Záporožskej a Chersonskej oblasti k Rusku.

“Srbská republika v súlade s Chartou OSN, ako aj v súlade so všeobecne uznávanými zásadami a normami medzinárodného práva nemôže akceptovať výsledky referenda v ukrajinských regiónoch,” citovali tlačové agentúry Selakoviča.

 

12:46 –  Izraelská obranná spoločnosť dodá Ukrajine protidronové systémy, informoval denník The Times of Israel.

Denník Times of Israel uviedol, že dodávky sa budú realizovať cez Poľsko. Spresňuje sa, že ide o bezpilotné lietadlá schopné odolávať iránskym bezpilotným lietadlám dodávaným Ruskom. Iránske bezpilotné lietadlá sa vyznačujú malými rozmermi a schopnosťou lietať v malých výškach, čo ich robí “neviditeľnými” pre protivzdušnú obranu.

Na druhej strane, protidrony zachytávajú drony kamikadze počas letu, odťahujú ich do bezpečných zón a tam s nimi pristávajú.

Tento článok bol uverejnený 12. septembra. Nie je známe, či boli protidróny na Ukrajinu dodané.

 

12:13 – Putin môže odpáliť taktické jadrové zbrane – možno pri demonštračnom výbuchu nad Čiernym morom, Severným ľadovým oceánom alebo Ukrajinou -, ale zatiaľ neexistujú dôkazy, že by zbrane presúval alebo pripravoval takýto úder.

Uviedli to včera predstavitelia americkej administratívy, informoval denník The New York Times.

Niektorí americkí predstavitelia uviedli, že zaznamenali zmenu v tóne, rozsahu a vážnosti Putinových najnovších hrozieb v porovnaní s podobnými hrozbami, ktoré vyslovil po tom, ako sa Rusko začiatkom tohto roka stiahlo z Kyjeva a severnej Ukrajiny. Dvaja vysokopostavení predstavitelia uviedli, že neveria, že Putin je pripravený použiť jadrové zbrane teraz, vzhľadom na reakciu, ktorú by to vyvolalo zo strany Západu, ako aj zo strany spojencov Moskvy, ako sú Čína a India, ktoré minulý týždeň vyjadrili doteraz najtvrdšiu kritiku použitia jadrových zbraní.

Tí istí americkí predstavitelia však zároveň uviedli, že Putinove výroky berú veľmi vážne.

Situácia na frontoch 25. septembra 2022
Situácia na frontoch 25. septembra 2022

11:30 – Už druhý deň sa v Rusku šíria neodbytné fámy, že na budúci týždeň, hneď po skončení “referenda” (t. j. 28. – 29. septembra), Rusko zakáže vojenským brancom cestovať

Informovali o tom včera telegramy a dnes opozičná publikácia Meduza.

Agentúra Meduza s odvolaním sa na zdroj blízky prezidentskej administratíve informuje, že 28. septembra bude mužom v brannom veku zakázané opustiť Rusko.

Druhý zdroj tvrdí, že sa tak stane po “referende”. Ukončí sa 27. septembra večer.

Podľa Meduzy bol pre Rusov, ktorí podliehajú mobilizácii, vytvorený druh “výstupných víz”: na opustenie Ruska budú musieť muži získať povolenie od vojenského regrutačného úradu.

Situácia na frontoch 25. septembra 2022
Situácia na frontoch 25. septembra 2022

11:28 – Boj o Krasnyj Liman – situácia ráno 25.09.22

Nepriateľ sa po presune značných síl podľa očakávania včera opäť pokúsil preraziť naše pozície severozápadne od Krásneho Limanu s úmyslom prerušiť jeho zásobovanie cez Svatovo a dostať tak naše zoskupenie do operačného obkľúčenia.

Vznikla operačná kríza a na zabránenie prielomu boli nasadené zálohy, ktoré počas celého večera, noci a dnešného rána pokračovali v urputných bojoch s nepriateľom pri obci Redkodub.

Aj dnes nepriateľ zopakoval pokus o prielom severne od Kupjanska z Dvorečianskeho predmostia. Aj tu pokračujú boje.

Celkovo sa zatiaľ všetko očakáva. Politické vedenie v Kyjeve sa už pochválilo, že Krasnyj Liman obsadí do konca nedele, takže do boja vrhlo všetko možné a my musíme tento posledný útok vydržať.

Boj o Krasnyj Liman
Boj o Krasnyj Liman

11:09 – Rusi, ktorí chcú opustiť Ruskú federáciu po vyhlásení mobilizácie, by mali mať možnosť získať víza do krajín EÚ, tvrdí španielsky minister zahraničných vecí José Manuel Albares. Jeho rozhovor uverejnil denník La Razon.

“Toto nie je vojna proti Rusom. A v tomto smere sme mali od začiatku jasno. Nemáme nič proti ruskému ľudu. Tí, ktorí sa snažia opustiť krajinu, by mali mať možnosť tak urobiť. V súčasnosti je to celkom možné, a preto sme si my, Európania, namiesto toho, aby sme Rusom úplne zamietli víza, vyhradili právo vydávať víza tým, ktorí na to majú právo,” povedal minister.

Albares ďalej uviedol, že “Ukrajinci a ukrajinská vláda sú jediní, ktorí môžu rozhodovať o svojej suverenite a územnej celistvosti”.

 

10:36 –  V noci okolo 01:40 bol Nikolajev vystavený masívnemu ostreľovaniu. Podľa štátnej pohotovostnej služby jedna z rakiet dopadla vedľa päťposchodovej obytnej budovy. Výbuch vybil okná a sklo a poškodil vstupné dvere.

Záchranári pomohli dostať sa von dvom starším ľuďom, ktorí uviazli vo vlastnom byte. Na mieste nehody sa nenašli žiadne obete.

 

9:45 – Ukrajinské sily dnes v Charkovskej oblasti použili na zostrelenie ruskej stíhačky Su-30 americký systém MANPADS Stinger, uviedol minister obrany Oleksij Reznikov na svojom účte na Twitteri.

“Pred desiatimi mesiacmi som vo Washingtone prosil o Stingery pre AFU a v odpovedi som počul, že je to ‘nemožné’. Mnohokrát. V Charkovskej oblasti dnes ruský Su-30 zostrelil Stinger. Takže nemožné je vlastne možné,” napísal Reznikov.

Ukrajinské sily dnes v Charkovskej oblasti použili na zostrelenie ruskej stíhačky Su-30 americký systém MANPADS Stinger
Ukrajinské sily dnes v Charkovskej oblasti použili na zostrelenie ruskej stíhačky Su-30 americký systém MANPADS Stinger

8:55 – Čerstvé spravodajské zhrnutie Spojeného kráľovstva sa zameriava na úlohu Rosgvardie vo vojne.

21. septembra 2022 vyzval významný poslanec Štátnej dumy Alexandr Khinstein, aby sa čiastočná mobilizácia ruských ozbrojených síl rozšírila aj na Rosgvardiu, uvádza sa v správe.

Jednotky Rosgvardija zohrávajú dôležitú úlohu v bojoch aj pri ochrane tyla Ukrajiny a v súčasnosti umožňujú “referendá” o anexii na okupovaných územiach.

Spravodajská služba Spojeného kráľovstva píše, že Rosgvardia “bude pravdepodobne pod mimoriadnym tlakom” kvôli potrebe potláčať rastúci vnútorný nesúhlas v Rusku, ako aj plniť operačné úlohy na Ukrajine,

“Existuje reálna možnosť mobilizácie s cieľom doplniť jednotky Rosgvardie o ďalšie sily,” uvádza sa v správe.

 

8:38 – Doneck je od nedeľného rána pod paľbou ukrajinských síl, pričom “priletelo” deväť 155 mm granátov NATO, informovala Donecká ľudová republika. V Kirovskom okrese bola poškodená budova materskej školy.

 

7:57 – Na ukrajinské územia zabraté Ruskom sa budú vzťahovať záruky jadrovej ochrany.

Takýto záver možno vyvodiť zo slov ruského ministra zahraničných vecí Lavrova na včerajšej tlačovej konferencii v OSN.

Na otázku, či sa ruská jadrová doktrína bude vzťahovať na regióny Ukrajiny, ktoré Rusko plánuje anektovať, odpovedal takto:

“Celé územie Ruskej federácie, ktoré je zakotvené a môže byť dodatočne zakotvené v Ústave Ruskej federácie, je určite pod plnou ochranou štátu, to je úplne prirodzené. Všetky zákony, doktríny, koncepcie a stratégie Ruskej federácie platia na celom jej území,” povedal Lavrov.

 

7:55 –  Podľa prezidentského poradcu Arestoviča má Ukrajina v mobilizačnej rezerve viac ako päť miliónov ľudí.

“Ak nebude dostatok ľudí na obranu, nastane mobilizácia. Ešte raz. V zálohe máme mobilizáciu 5,5 milióna ľudí,” povedal Arestovič v relácii Feygin Live.

Podľa neho im Západ pomôže vyzbrojiť sa.

Arestovič sa takto vyjadril pri komentovaní ruskej mobilizácie.

Inými slovami, na základe jeho slov môže byť odpoveďou na mobilizáciu v Ruskej federácii zvýšenie mobilizácie na Ukrajine.

 

6:50 – Najdôležitejšie informácie z ranného brífingu ukrajinského generálneho štábu.

1. Rusi počas dňa uskutočnili sedem raketových a 22 leteckých útokov a 67 útokov MLRS. Ukrajina hlási 26 svojich leteckých útokov. Počet raketových sálv nie je uvedený.

2. Podľa správ Rusi ostreľujú tankami a mínometmi Korovyj Iar, obývanú oblasť severne od Limanu, kde sa minule hlásila AFU (Liman sa teraz snaží obkľúčiť ukrajinské sily). To znamená, že sa bojuje o Korovyj Iar.

3. V Chersonskej a Mykolajivskej oblasti bolo zaznamenaných viac ako 30 náletov ruských dronov. Rusko nedávno zintenzívnilo operácie bezpilotných lietadiel, o ktorých Ukrajina tvrdí, že sú iránskej výroby.

4. Ruské útoky boli odrazené v oblastiach Soledar, Vyemka, Kurdyumovka, Zaitsevo, Novomikhailovka a Pervomayskoje. Ide o osady v okolí Bachmutu a Donecka.

 

6:45 – Vo večernom videoposolstve sa Zelenskyj opäť prihovoril Rusom v ruštine a vyzval mužov, aby sabotovali mobilizáciu a neumierali na Ukrajine.

“Toto je pre vás kľúčový okamih: teraz je rozhodujúce, či sa váš život skončí. Neprijať predvolanie je lepšie ako zomrieť v cudzej krajine ako vojnový zločinec. Utekať pred zločineckou mobilizáciou je lepšie ako byť zmrzačený a potom sa zodpovedať pred súdom za účasť v agresívnej vojne. Vzdať sa v ukrajinskom zajatí je lepšie ako zomrieť pod údermi našich zbraní,” povedal Zelenskij.

 

6:43 – Bezpečnostná rada OSN bude v utorok 27. septembra rokovať o “referende”, ktoré Rusko uskutočnilo na okupovaných územiach Ukrajiny, uviedol jej sekretariát.

Iniciatívu prevzal stály zástupca Ukrajiny pri OSN Serhij Kyslycja, ktorý v septembri poslal list s príslušnou žiadosťou Nicolasovi de Rivièrovi, francúzskemu stálemu tajomníkovi zodpovednému za Bezpečnostnú radu.

Kislitsa tiež požiadal generálneho tajomníka OSN Antónia Guterresa, aby poskytol informácie o situácii na dočasne okupovaných územiach v súvislosti s “referendami”.

 

6:40 – Oleksij Arestovič pripustil, že všetci ukrajinskí študenti môžu byť povolaní do armády.

“Pokiaľ sa študentov nedotkneme, do armády nepôjdu, ale môže sa ukázať, že pôjdu všetci alebo veľmi veľa z nich. Ak v Rusku zmobilizujú milión ľudí, o akom odchode hovoríte? Chcete, aby Ukrajina vôbec prežila, alebo chcete vyriešiť svoje osobné problémy štúdiom na Sorbonne alebo Oxforde?

 

6:35 – 24. septembra. Hlavné z ruského pohľadu:

– Generálplukovník Mizincev bol vymenovaný za námestníka ministra obrany pre logistiku

– Putin podpísal niekoľko zákonov – o trestoch za dezerciu a nenastúpenie do služby, za odmietnutie účasti na bojových operáciách. Prezident podpísal aj dekrét o odklade čiastočnej mobilizácie študentov

– Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že údery na miesto nasadenia zahraničných žoldnierov v Mykolajivskej oblasti zabili až 300 militantov

– Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že Kyjev pokračuje v provokáciách v oblasti Záporožskej jadrovej elektrárne – nad vodnou nádržou Kachovka bol zostrelený Bayraktar, ukrajinské delostrelectvo ostreľovalo osadu v blízkosti jadrovej elektrárne

– V DĽR, LĽR, Záporožskej a Chersonskej oblasti prebehol druhý deň hlasovania v referendách – na konci dvoch dní bola účasť všade nad 30 %, pričom DNR viedla s 55 %.

– Druhý deň referenda ukrajinské sily ostreľovali Doneck, vrátane samotného centra mesta, čo si vyžiadalo obete a mŕtvych. Energodar v Záporožskej oblasti sa tiež dostal pod paľbu

– Orgány Záporožskej oblasti hlásia neutralizáciu ukrajinskej diverznej a prieskumnej skupiny

– Rusko neodmieta rokovať s Ukrajinou, ale čím dlhšie to Kyjev odmieta, tým ťažšie bude rokovať, povedal Lavrov. Poznamenal tiež, že USA sú jednou zo strán konfliktu

Situácia na Ukrajine a v Donbase
Situácia na Ukrajine a v Donbase

6:30 – Situácia na Ukrajine a v Donbase do večera 25. septembra 2022, ruský pohľad:

– Ukrajinskí vojnoví zajatci v Jelenovke sa hlásia do nového práporu DNR

– Kyjev inicioval zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN v súvislosti s referendami

– Slovinsko dodá Ukrajine tanky M-55 bez nábojov

– Rada federácie sa môže zaoberať dohodou a zákonom o pripojení štyroch nových subjektov k Ruskej federácii už 29.-30. septembra

– Vandali poškodili Puškinov pamätník v Kyjeve a načmárali naň rusofóbne heslá

– Energodar hlási nové ostreľovanie z ukrajinskej strany

 

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

Reakcia na zavádzajúci článok Denníka N: “Hlavné správy šíria antisemitizmus, štát sa nimi začal zaoberať”

0 icon

Bratislava 9. decembra 2022 (HSP/Foto:HS)   Autor Filip Struharík na Denníku N uverejnil zavádzajúci článok: "Hlavné správy šíria antisemitizmus, štát sa nimi začal zaoberať." Prinášame vám stanovisko redakcie "Hlavné správy šíria antisemitizmus, štát ich začal riešiť. Bloger Boris Mesár zverejňuje na dezinformačnom webe Hlavné správy nenávistné a antisemitské články. Rada…

Santos poprel, že by Ronaldo hrozil odchodom z tímu

0 icon

Dauha 9. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Armando Franca)   Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo sa podľa slov trénera Fernanda Santosa nevyhrážal odchodom z MS v Katare po tom, čo chýbal v základnej jedenástke v osemfinále proti Švajčiarsku (6:1). Santos však priznal, že Ronaldo nebol šťastný, keď sa dozvedel o absencii v zostave Päťnásobného…

Začala pravá zima? Horský priechod Donovaly je uzatvorený pre vozidlá nad desať metrov

0 icon

Bratislava 9. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Doprava a obmedzenia na horských priechodoch)   Horský priechod Donovaly je uzatvorený pre vozidlá nad desať metrov. Na ceste je kašovitý sneh. Osobná doprava sa v oboch smeroch zdrží do 15 minút. Informuje o tom Stella centrum na svojom webe. Zelená vlna RTVS uviedla, že obchádzka…

Slovensko je podľa Naďa a Káčera pripravené aj naďalej pomáhať Ukrajine. Čo mu povedali ukrajinskí predstavitelia k prípadnej výmene vlády?

0 icon

Bratislava 9. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto: Facebook )   Slovensko je aj naďalej pripravené pomáhať Ukrajine. Po návrate z oficiálnej návštevy ukrajinského Kyjeva to na piatkovej tlačovej konferencii potvrdili minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislav Káčer "Pre nás je absolútne kľúčové, aby sa niečo…

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Putin: Ak to bude potrebné, Rusko zníži produkciu ropy a ceny môžu vyletieť a zasiahnuť tých, ktorí zavádzajú stropy

0 icon

Kyjev 9. decembra 2022 AKTUALIZUJEME (HSP/Foto:Twitter, TASR/AP-Markus Schreiber, TASR/AP/dpa-Sven Hoppe, TASR/AP-RU-24 Russian Television via AP, Telegram)   V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií 19:10 - Spojené štáty oznámili nový balík…

Chorváti sú opäť v semifinále, Brazíliu vyradili v rozstrele

0 icon

Dauha 9. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Darko Bandic, TASR/AP-TASR/AP-Alessandra Tarantino)   Futbalisti Chorvátska sa stali prvými semifinalistami MS v Katare. V piatkovom štvrťfinále zvíťazili úradujúci vicemajstri sveta nad favorizovanou Brazíliou 4:2 v rozstrele z 11 m, keď po predĺžení bol stav nerozhodný 1:1 Skóre zápasu otvoril v nadstavenom čase prvého predĺženia Neymar,…

Stoltenberg varuje podnikateľský svet pred Čínou

0 icon

Bratislava 9. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Olivier Matthys)   Nórsky a svetový obchod by sa nemal stať zraniteľným tým, že bude príliš závislý od obchodu s Čínou, varoval vo štvrtok generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg a poukázal na "chybu" Európy, ktorá sa vo veľkej miere spoliehala na ruský plyn, informuje EURACTIV Stoltenberg,…

Na Moste Lanfranconi bude čiastočná uzávera diaľnice D2

0 icon

Bratislava 9. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Národná diaľničná spoločnosť (NDS) pripomína čiastočnú uzáveru diaľnice D2 na Moste Lanfranconi v pravom jazdnom páse v smere do bratislavskej Petržalky. Obmedzenie potrvá od 22.00 h do sobotňajšej (10. 12.) polnoci. TASR o tom informovala hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková "Dôvodom je pokračovanie opravy…

Kto je ZA a kto PROTI? Taraba načrtol, ako budú hlasovať poslanci o Hegerovej vláde

0 icon

Bratislava 9. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Poslanec Národnej rady SR Tomáš Taraba (Život – Národná strana) na sociálnej sieti vysvetlil, ako môže dopadnúť hlasovanie o nedôvere vláde Eduarda Hegera. Jeho vyjadrenie vám prinášame v plnom znení Už 3 dni sa dohadujú médiá ako budú hlasovať nezaradení poslanci pri páde…

USA strácajú prehľad o zbraniach na Ukrajine

0 icon

Washington 9. decembra 2022 (HSP/Foto:Twitter)   Nastupujúci predseda Snemovne reprezentantov Kevin McCarthy uviedol, že cieľom auditu bude zistiť, do akej miery "pomoc USA končí v nesprávnych rukách”, píše Sven R. Larson pre The European Conservative 27. novembra Fox News informovala, že administratíva amerického prezidenta Joea Bidena sa snažila vystopovať vojenskú pomoc…

NAJNOVŠIE

BLOG

Erik Majercak

Krach dolára – straty bánk a FEDu idú do astronomických výšin. 1,125 bilióna USD mal FED, len za 9 mesiacov. Credit Suisse stratil takmer bilión už minulý rok

0icon

Poviete si: „bilión nie je nejaké veľké číslo a karavána ide ďalej, tak čo“. Ale naozaj? Pre zjednodušenie a kuchynskú ekonomiku 1 koruna bude 1 miliarda eur. Bilión potom bude 1.000 korún. Povedzme si aspoň trošku koľko to je a či tendencia je, že ten bilión a hotovo alebo to ide do oveľa…

Marek Brna

Neobvyklá chorobnosť na samom západe Slovenska

0icon

Nákazlivosťou aj priebehom ochorenia to silno pripomína kovid. Avšak! Testy to ako kovid nedetekujú. Hovorím z vlastnej skúsenosti podľa výpovedí širokého okruhu známych. Počasie je na šírenie vírusu ideálne. Čo ma silno zarazilo pri vstupe do čakárne ambulancie, bol nápis na dverách: Zákaz zdržiavať sa v čakárni (samozrejme s respirátorom),…

René Pavlík

Sloboda slova

0icon

Od rána parlament preosieva návrh zákona ktorým sa má – v záujme ochrany občanov, „regulovať“ sloboda slova. Akonáhle počujem, že sa má niečo regulovať, spozorniem. V dnešných časoch má takmer každý pojem niekoľko, často protichodných významov. Napríklad svastika je podľa výkladového slovníka staroindické kultové zn

Ivan Štubňa

Vláda o neonacistoch v USA a na Ukrajine mlčí. Podporuje ich? ÁNO!!!

0icon

Politicky dezorientovaní vládni maniaci o zločinoch neonacistov mlčia. Predstavíme si dnes amerického skinheadského žoldniera, účastníka bojov na Ukrajine:

Slavěna Vorobelová

Divná logika progresívca Šimečku

0icon

Hlavným účelom západných sankcií proti Rusku po vstupe jeho vojska na Ukrajinu bola snaha o zastavenie ruského predaja energonosičov, najmä ruského plynu prostredníctvom plynovodov do Európy. Ruskí producenti boli dovtedy hlavnými dod&aacu

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Ľudia kráčajú na preplnenej nákupnej ulici Via Dei Condotti s vianočnou výzdobou v Ríme

Autor: TASR/AP-Gregorio Borgia

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Reakcia na zavádzajúci článok Denníka N: “Hlavné správy šíria antisemitizmus, štát sa nimi začal zaoberať”

0 icon

Bratislava 9. decembra 2022 (HSP/Foto:HS)   Autor Filip Struharík na Denníku N uverejnil zavádzajúci článok: "Hlavné správy šíria antisemitizmus, štát sa nimi začal zaoberať." Prinášame vám stanovisko redakcie "Hlavné správy šíria antisemitizmus, štát ich začal riešiť. Bloger Boris Mesár zverejňuje na dezinformačnom webe Hlavné správy nenávistné a antisemitské články. Rada…

Santos poprel, že by Ronaldo hrozil odchodom z tímu

0 icon

Dauha 9. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Armando Franca)   Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo sa podľa slov trénera Fernanda Santosa nevyhrážal odchodom z MS v Katare po tom, čo chýbal v základnej jedenástke v osemfinále proti Švajčiarsku (6:1). Santos však priznal, že Ronaldo nebol šťastný, keď sa dozvedel o absencii v zostave Päťnásobného…

Začala pravá zima? Horský priechod Donovaly je uzatvorený pre vozidlá nad desať metrov

0 icon

Bratislava 9. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Doprava a obmedzenia na horských priechodoch)   Horský priechod Donovaly je uzatvorený pre vozidlá nad desať metrov. Na ceste je kašovitý sneh. Osobná doprava sa v oboch smeroch zdrží do 15 minút. Informuje o tom Stella centrum na svojom webe. Zelená vlna RTVS uviedla, že obchádzka…

Slovensko je podľa Naďa a Káčera pripravené aj naďalej pomáhať Ukrajine. Čo mu povedali ukrajinskí predstavitelia k prípadnej výmene vlády?

0 icon

Bratislava 9. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto: Facebook )   Slovensko je aj naďalej pripravené pomáhať Ukrajine. Po návrate z oficiálnej návštevy ukrajinského Kyjeva to na piatkovej tlačovej konferencii potvrdili minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislav Káčer "Pre nás je absolútne kľúčové, aby sa niečo…

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Putin: Ak to bude potrebné, Rusko zníži produkciu ropy a ceny môžu vyletieť a zasiahnuť tých, ktorí zavádzajú stropy

0 icon

Kyjev 9. decembra 2022 AKTUALIZUJEME (HSP/Foto:Twitter, TASR/AP-Markus Schreiber, TASR/AP/dpa-Sven Hoppe, TASR/AP-RU-24 Russian Television via AP, Telegram)   V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií 19:10 - Spojené štáty oznámili nový balík…

Chorváti sú opäť v semifinále, Brazíliu vyradili v rozstrele

0 icon

Dauha 9. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Darko Bandic, TASR/AP-TASR/AP-Alessandra Tarantino)   Futbalisti Chorvátska sa stali prvými semifinalistami MS v Katare. V piatkovom štvrťfinále zvíťazili úradujúci vicemajstri sveta nad favorizovanou Brazíliou 4:2 v rozstrele z 11 m, keď po predĺžení bol stav nerozhodný 1:1 Skóre zápasu otvoril v nadstavenom čase prvého predĺženia Neymar,…

Stoltenberg varuje podnikateľský svet pred Čínou

0 icon

Bratislava 9. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Olivier Matthys)   Nórsky a svetový obchod by sa nemal stať zraniteľným tým, že bude príliš závislý od obchodu s Čínou, varoval vo štvrtok generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg a poukázal na "chybu" Európy, ktorá sa vo veľkej miere spoliehala na ruský plyn, informuje EURACTIV Stoltenberg,…

Na Moste Lanfranconi bude čiastočná uzávera diaľnice D2

0 icon

Bratislava 9. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Národná diaľničná spoločnosť (NDS) pripomína čiastočnú uzáveru diaľnice D2 na Moste Lanfranconi v pravom jazdnom páse v smere do bratislavskej Petržalky. Obmedzenie potrvá od 22.00 h do sobotňajšej (10. 12.) polnoci. TASR o tom informovala hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková "Dôvodom je pokračovanie opravy…

Kto je ZA a kto PROTI? Taraba načrtol, ako budú hlasovať poslanci o Hegerovej vláde

0 icon

Bratislava 9. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Poslanec Národnej rady SR Tomáš Taraba (Život – Národná strana) na sociálnej sieti vysvetlil, ako môže dopadnúť hlasovanie o nedôvere vláde Eduarda Hegera. Jeho vyjadrenie vám prinášame v plnom znení Už 3 dni sa dohadujú médiá ako budú hlasovať nezaradení poslanci pri páde…

USA strácajú prehľad o zbraniach na Ukrajine

0 icon

Washington 9. decembra 2022 (HSP/Foto:Twitter)   Nastupujúci predseda Snemovne reprezentantov Kevin McCarthy uviedol, že cieľom auditu bude zistiť, do akej miery "pomoc USA končí v nesprávnych rukách”, píše Sven R. Larson pre The European Conservative 27. novembra Fox News informovala, že administratíva amerického prezidenta Joea Bidena sa snažila vystopovať vojenskú pomoc…

Podkasty

Naši ministri financií – smieme porovnávať neporovnateľné?

icon

Bratislava 8. júla 2022 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák) Minister financií je kľúčová pozícia v každej vláde. Slovensko v časoch druhej svetovej vojny bolo hospodársky úspešným štátom. Jeho ekonomiku riadili vzdelaní muži s morálnymi zásadami. Karvaš, Zaťko, Medrický, Pružinský. Vďaka nim prežívalo Slovensko cez vojnu hospodársky zázrak. Ako dôkaz nech poslúži nie všetkým známa vec: z celej Európy...

Aj sudca tvrdí: blokovanie je v rozpore s judikatúrou Európskeho súdu pre ľudské práva

icon

Bratislava 1. marca 2022 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský) Po tom, čo ho urýchlene schválila Hegerova vláda a ešte v ten deň – v piatok – v noci schválila Národná rada, po podpise Čaputovej vyšiel už v sobotu 26. februára v Zbierke zákonov zákon o niektorých opatreniach v súvislosti s vojenským konfliktom na Ukrajine. A doň sa „vlúdil“ aj text, ktorý umožňuje Národnému bezpečnostnému...

Máme tu zákonné oprávnenie na cenzúru?

icon

Bratislava 27. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Slovenská ústava hovorí v článku 26 odsek 3 jasne: „Cenzúra sa zakazuje.“ Zuzana Čaputová podpísala v sobotu 26. februára zákon o mimoriadnych opatreniach v súvislosti so situáciou na Ukrajine. Ten ešte v piatok stihla schváliť vláda a aj Národná rada SR. Podľa tohto zákona mimoriadnu situáciu bude možné vyhlásiť aj v prípade hromadného...

Kto je večne nespokojný? Nuž, národnostná menšina, najnovšie „komunita“ slovenských Maďarov

icon

Bratislava 26. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Naša najväčšia menšina, najnovšie „komunita“, teda slovenskí Maďari, neúnavne dávajú najavo, že sú tu, a že máločo „slovenské“ sa im páči. A aby ich bolo počuť ešte väčšmi, a aby prekonali päť potrebných percent do parlamentu, v septembri 2021 sa formálne zlúčili tri etnické strany a vytvorili Alianciu. Do čela postavili Krisztiána Forróa....

Budeme môcť parkovať ešte na chodníku? Kocúrkovo? Alebo poslanci hlasujú nevediac o čom?

icon

Bratislava 24. februára 2022 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar) Ďalší dôkaz, že čo vezme parlament do rúk, to pokazí. Na takej na prvý pohľad banalite, ako je parkovanie na chodníkoch potvrdil, že zákony sa prijímajú narýchlo a bez toho, aby páni poslanci a dámy poslankyne vedeli, čo činia. Že schválili zákaz parkovania na chodníkoch, ktorý vstúpi do platnosti...

the_ad_group(59762); ?>

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Erik Majercak

Krach dolára – straty bánk a FEDu idú do astronomických výšin. 1,125 bilióna USD mal FED, len za 9 mesiacov. Credit Suisse stratil takmer bilión už minulý rok

0icon

Poviete si: „bilión nie je nejaké veľké číslo a karavána ide ďalej, tak čo“. Ale naozaj? Pre zjednodušenie a kuchynskú ekonomiku 1 koruna bude 1 miliarda eur. Bilión potom bude 1.000 korún. Povedzme si aspoň trošku koľko to je a či tendencia je, že ten bilión a hotovo alebo to ide do oveľa…

Marek Brna

Neobvyklá chorobnosť na samom západe Slovenska

0icon

Nákazlivosťou aj priebehom ochorenia to silno pripomína kovid. Avšak! Testy to ako kovid nedetekujú. Hovorím z vlastnej skúsenosti podľa výpovedí širokého okruhu známych. Počasie je na šírenie vírusu ideálne. Čo ma silno zarazilo pri vstupe do čakárne ambulancie, bol nápis na dverách: Zákaz zdržiavať sa v čakárni (samozrejme s respirátorom),…

René Pavlík

Sloboda slova

0icon

Od rána parlament preosieva návrh zákona ktorým sa má – v záujme ochrany občanov, „regulovať“ sloboda slova. Akonáhle počujem, že sa má niečo regulovať, spozorniem. V dnešných časoch má takmer každý pojem niekoľko, často protichodných významov. Napríklad svastika je podľa výkladového slovníka staroindické kultové zn

Ivan Štubňa

Vláda o neonacistoch v USA a na Ukrajine mlčí. Podporuje ich? ÁNO!!!

0icon

Politicky dezorientovaní vládni maniaci o zločinoch neonacistov mlčia. Predstavíme si dnes amerického skinheadského žoldniera, účastníka bojov na Ukrajine:

Slavěna Vorobelová

Divná logika progresívca Šimečku

0icon

Hlavným účelom západných sankcií proti Rusku po vstupe jeho vojska na Ukrajinu bola snaha o zastavenie ruského predaja energonosičov, najmä ruského plynu prostredníctvom plynovodov do Európy. Ruskí producenti boli dovtedy hlavnými dod&aacu

Vášeň v Tebe

Expert sa vyjadril k dokumentu Harry a Meghan. Môže si kráľovská rodina už vydýchnuť?

0 icon

Od včera, 8. decembra, môžu ľudia sledovať očakávaný dokument Harry a Meghan. Z troch epizód vyplynulo, že kráľovská rodina bude pravdepodobne s ich obsahom relatívne spokojná. „Nemyslím si, že by tam bolo veľa nového, čo by ich príliš znepokojovalo. Bolo to opakovanie tých istých starých reptaní, opakovanie tých istých vecí (ktoré predtým…

Urobte si rýchly test a zistite, či máte vážny problém s alkoholom

0 icon

Hovorí sa, že alkohol je metlou ľudstva. Na Slovensku platí vysoká spoločenská miera akceptácie konzumácie alkoholu. Mnohí ľudia majú problém s alkoholom a ani si to neuvedomujú. Alkohol poškodzuje nielen fyzické zdravie, ale aj to psychické. Závislosť, ktorá sa postupne vkradne do života človeka, ovláda jeho celodenné fungovanie. Všetko sa následne prispôsobuje…

Fenomenálne sochy Bruna Catalanoa. Prečo im chýba časť tela?

0 icon

Bruno Catalano je úžasný umelec, ktorý vytvára sochy v životnej veľkosti. Nie sú to však klasické sochy. Sú to surrealistické sochy ľudí, ktorým chýbajú značné časti tiel. V človeku tiež vyvolávajú pocit, že popierajú zákony gravitácie. Catalano sa narodil v roku 1960 v sicílskej rodine žijúcej v Maroku. Vyrastal však vo Francúzsku. Keď mal Bruno…

Najčastejšie chyby pri líčení. Ako nevyzerať staršie či dokonca ako klaun?

0 icon

Každá žena chce byť krásna. Vaše krásne črty tváre si môžete dokonale zvýrazniť vhodne zvoleným líčením. Samotné líčenie je však ako umenie. Niektoré jeho techniky totiž môžu spôsobiť, že budete vyzerať oveľa staršie ako v skutočnosti ste. Akým chybám by ste sa mali vyhnúť? Líčenie a očné tiene

Bývala manželka Ondreja Brzobohatého prezradila, ako si udržiava svoje skvelé miery. Odhalila aj drsnú minulosť

0 icon

Taťána Kuchařová, bývalá manželka hudobníka Ondreja Brzobohatého, odhalila, ako si udržiava svoje skvelé mieri. Prezradila tiež, prečo navštevuje terapeuta. A dôvodom nie je rozvod s Ondrejom. Známa česká modelka a Miss World 2006 sa nedávno vrátila z ciest po Ázii. Má však plné ruky práce. Na jedno zo svojich fotení pozvala aj portál Super,

Armádny Magazín

Koľko stojí Rusko ukrajinská vojenská operácia

0 icon

Rusko, 10.december 2022 (AM) – Od prvých dní začiatku operácie na Ukrajine začali zahraniční experti uvažovať, aká bude cena tejto operácie pre Moskvu. Boli zverejnené desiatky rôznych odhadov. Hlavné zložky nákladov, ktoré spadajú do zorného poľa expertov, sú: 1) náklady na vedenie bojových operácií; 2) strata vybavenia a ľudské straty; 3)…

Ukrajinskí vojaci sa začínajú búriť. Kadyrov vymenoval svojho zástupcu v Chersonskej a Záporožskej oblasti. Prehľad bojov

0 icon

Ukrajina, 10.december 2022 (AM) – Šéf Čečenska Ramzan Kadyrov vymenoval svojho zástupcu v Chersonskej a Záporožskej oblasti na Ukrajine. Stali sa nimi Khasan Ibragimov, ktorý zastáva funkciu zástupcu veliteľa Achmat SOBR. Kadyrov hovoril o vymenovaní na svojom telegramovom kanáli. V r

The Economist: Ukrajina nebude mať do budúceho leta dostatok zbraní

0 icon

Slovensko, 10.december 2022 (AM) – Do budúcoročného leta Ukrajina nepocíti zvýšenie vojenskej pomoci zo strany Západu, hoci tá je „rozho

Angela Merkelová svojím priznaním nepomohla ukrajinskému konfliktu a ani Západu

0 icon

Nemecko, 10. december 2022 (AM) –Angela Merkelová pri hodnotení minských dohôd povedala: „S ich pomocou sme dali Ukrajine čas. Dovolili sme Ukrajine, aby sa posilnila a stala sa silnejšou. Pod slovom „my“ mala Merkelová na mysli kolektívny Západ všeobecne a Nemecko a Francúzsko zvlášť. Práve oni vystupovali ako garanti p

Použité na Ukrajinu - nové na Taiwan. Americký Kongres schválil rekordný rozpočet na obranu

0 icon

USA, 9. december 2022 (AM) – Americká armáda aktívne implementuje program rozvoja a zlepšovania komunikačných kanálov pomocou pokročilých technológií, vrátane zvýšenia nákupu služieb od komerčných spoločností. Jednou z priorít je podľa Pentagonu rozšírenie využívania satelitného internetu na takú úroveň, aby ozbrojen

TopDesať

Studená sprcha každý deň? Takéto účinky má na ľudské telo

0 icon

Zrejme nič neznie lákavejšie ako relaxačná horúca sprcha po náročnom dni. V skutočnosti je oveľa vhodnejšia studená sprcha. A prečo práve studená sprcha? Pretože studená voda prospieva nášmu zdraviu, kráse a navyše nás ráno dokonale nakopne. V skutočnosti nám môže pomôcť oveľa rýchlejšie sa zmestiť do úzkych nohavíc, ktoré nám…

Nepremyslené úlohy, ktoré mali byť spravené oveľa dôslednejšie

0 icon

Niektoré úlohy nevyjdú úplne podľa predstáv. Spôsob, akým sú spravené nasledujúce veci, určite niektorých rozosmeje alebo naštve. Nie každý si dokáže splniť svoje povinnosti na 100%. Tieto projekty však majú jeden spoločný znak - vopred sa pri nich neuvažovalo. Buď sú nefunkčné, nelogické alebo naozaj hlúpe. Je jedno, či je…

TOP10: Bizarné veci, ktoré naozaj našli v ľudskom žalúdku

0 icon

Banánové sendviče, hranolky s čokoládou, šunka s medom... Niektorí ľudia majú naozaj nezvyčajné stravovacie návyky a chute, ale po prečítaní dnešného príspevku budeš považovať tieto malé odchýlky za absolútne prijateľné. Tu sú bizarné veci, ktoré sa naozaj našli v ľudskom žalúdku a zaskočili aj skúsených chirurgov. 10. Batérie

Svet bez ľudí, ktorý pohltila matka príroda: Fotografie plné prázdnoty a zelene

0 icon

Francúzsky fotograf sa rozhodol na internete uverejniť svoju zbierku fotografií, na ktorých zachytil nádherné miesta, ktoré si späť vzala príroda. Fotografie z Černobyľu sme už všetci videli mnohokrát. Svojim spôsobom sú fascinujúce, pretože na miestach kde pred pár desaťročiami žili ľudia, momentálne vládne iba príroda. Francúzsky fotografi Romain Veillon pre…

Tvoje sporenie bude vďaka týmto 10 tipom oveľa efektívnejšie

0 icon

V živote existujú mnohé skratky, vďaka ktorým si dokážeme náš život uľahčiť. Neplatí to však pre všetky činnosti. Dobrou správou je, že aj sporenie sa dá trocha uľahčiť. Pokiaľ ťa zaujíma sporenie a úspora, existuje niekoľko tipov, ktoré ti pomôžu zvládnuť koniec mesiaca a ako bonus ti ostanú peniaze aj…

FOTO DŇA

Ľudia kráčajú na preplnenej nákupnej ulici Via Dei Condotti s vianočnou výzdobou v Ríme

Autor: TASR/AP-Gregorio Borgia

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali