Tchaj-pej 29. novembra (TASR) – Polícia na Taiwane rozbila gang výrobcov ilegálnych liečiv, ktorý za štyri roky podľa odhadov zarobil v prepočte 103 miliónov amerických dolárov. Informovala dnes o tom agentúra DPA.
Gang dodával neznačkové lieky proti kašľu a nachladnutiu, ktoré boli distribuované do vyše 50 miestnych lekární. Výrobcovia tiež používali štyri podzemné továrne, v ktorých tieto lieky ďalej upravovali na efedrín a amfetamíny. Tovar pašovali väčšinou do Číny.
Tajná policajná operácia trvala vyše roka. Taiwanskí policajti v stredu zatkli 11 ľudí. Zozbierali dosť dôkazov, aby mohli odhaliť celú sieť. Ďalšie zatknutia sa očakávajú v priebehu dvoch dní.
Vo februári taiwanské úrady rozbili jednu z najväčších organizácií na pašovanie ilegálnych liekov za posledné desaťročie. Zadržali dodávku amfetamínov a ketaminu za takmer 17,2 milióna amerických dolárov.
















