Colombo 24. septembra (TASR) – Vyše 5000 moslimov v hlavnom meste Srí Lanky dnes protestovalo proti filmu Innocence of Muslims (Nevinnosť moslimov), vyrobenom v USA.
Demonštranti požadovali, aby Spojené štáty film na YouTube zakázali, odstránili ho z webu a potrestali jeho tvorcov. Na transparentoch protestujúci moslimovia uvádzali, že ich "srdcia sú zranené a hrude plné hnevu".
Podľa slov organizátora demonštrácie, ktorá zablokovala dopravu na hlavnej ulici v Colombe, urážanie náboženského lídra "nie je slobodou prejavu". Demonštranti tiež vyzývali na bojkot amerických značiek, ako sú Coca-Cola a McDonald, informovala tlačová agentúra AP.
Americkí lídri film Nevinnosť moslimov síce odsúdili, ale právo na slobodu prejavu znamená, že dielo nie je v Spojených štátoch trestným činom.