Sebadeštrukčná zahraničná politika Washingtonu

Washington 7. júna 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Alex Brandon, Twitter, TASR/AP-Maya Alleruzzo))

 

Boj na viacerých frontoch sa ukazuje ako zložitý, keďže USA, ktoré sa sústredia na Ukrajinu, sú oslabené na Blízkom východe a vo východnej Ázii, píše Stephen Bryen pre Asia Times

Streľba v USA
Na snímke americký prezident Joe Biden

Keby som bol výrobcom lopát, mohol by som vo Washingtone zarobiť veľa peňazí, pretože washingtonskí politici kopú Spojeným štátom čoraz hlbšie diery.

Washington nie je sám: Bidenovi ľudia dostávajú “pomoc” od Európanov a Japonska. Ale ako dlho to bude trvať a v každom prípade, akú to má cenu?

Každý, kto vie čítať, si už musí uvedomiť, že najlepším scenárom pre Ukrajinu je patová situácia, ale pravdepodobnejšie je, že kyjevský režim sa zrúti. Existuje veľa alternatívnych scenárov, ale ak vychádzame len z čísel, pre Kyjev nemá veľký zmysel pokračovať v hre na existenčnú ruletu.

Je pravda, že vojna spôsobuje Rusku veľký psychologický stres. Ale objavenie sa Valerija Gerasimova, náčelníka generálneho štábu ruskej armády, ktorý je fyzicky prítomný pri vedení bojov v Záporožskej oblasti, kde sa mohla začať časť ukrajinskej ofenzívy, naznačuje, že Rusi zvyšujú svoje úsilie nielen o zablokovanie ofenzívy, ale aj o začatie vlastnej.

Vladimír Putin musí stále riešiť mnoho operačných problémov na vojnovom fronte a niektoré aj doma: ale to robili aj Washington, Lincoln, Roosevelt, Truman a Eisenhower.

Tým nechcem povedať, že vojny, ktorým títo americkí prezidenti predsedali, sú z operačného, politického alebo morálneho hľadiska porovnateľné s vojnou na Ukrajine. Hovorí len o tom, že vojny spôsobujú zmätok a politické problémy.

Ukrajina je zručnejšia v psychologickej vojne ako Rusi (pozri napríklad posledné ukrajinské falošné vysielanie o Putinovi), a to tiež spôsobuje ťažkosti.

Ale asi najväčším problémom Ruska je Jevgenij Prigožin, šéf “súkromnej” skupiny Wagner. Z Prigožina sa stal nekontrolovateľný tvorca problémov, ktorý škodí Putinovi rovnako, ako Prigožin škodí ruskej armáde.

Prigožin
Na snímke šéf Wagnerovcov Jevgenij Prigožin

Je samozrejmé, že Putin to musí pochopiť a bude musieť konať. Ak bude Putin sedieť so založenými rukami, prehrá a určite to musí pochopiť.

Chýbajúcou zložkou, pokiaľ viem, je to, že vedenie ruskej armády (nie Šojgu, minister obrany, ktorý je v skutočnosti nehrá žiadnu úlohu) musí svoje sťažnosti predniesť priamo Putinovi. To bude na Gerasimovovi a pravdepodobne čaká na výsledok v Záporoží.

Za predpokladu, že Rusi napriek ťažkostiam zostanú vo vojne a vyvinú veľké úsilie, Ukrajina zaplatí obrovskú cenu v podobe materiálu a ľudských zdrojov.

V posledných operáciách, ktoré sa tiahnu pozdĺž celého východného frontu až po Záporožie, dosahujú Ukrajinci minimálne zisky za vysokú cenu. Útočia vo viacerých sektoroch naraz, ale zatiaľ nezískavajú veľa, čo by sa dalo považovať za strategické.

Dve najlepšie snahy boli protiofenzíva na bokoch Bachmutu, zameraná na Soledar, a útok smerom na Záporožie – zatiaľ zahŕňajúci tri osady, ktoré sa Ukrajincom možno podarí na krátky čas udržať.

Prinajmenšom v Záporoží Ukrajinci využívajú dve záložné brigády, 23. mechanizovanú a 31. mechanizovanú. Tieto brigády boli postavené do zálohy len vo februári tohto roku, ale podporujú ich početné jednotky preverené v boji. Existujú správy, že v osade Novodoneck Ukrajinci použili bojové vozidlá Bradley a ďalšiu západnú techniku pravdepodobne vrátane tankov Leopard.

V týchto bojoch Ukrajinci doteraz stratili 17 obrnených transportérov, 11 bojových vozidiel pechoty a deväť tankov. Podľa Rusov tiež stratili 900 mužov. Ak sa k tomu pripočítajú ďalšie boje na východe Ukrajiny, straty ukrajinskej živej sily 4. a 5. júna predstavujú 2 000 zabitých, zranených alebo nezvestných vojakov.

Podľa správ z pondelka 17:00 amerického východného času dosiahli Ukrajinci významné úspechy a možno aspoň nateraz dobyli Novodoneck. Z Odesy priviezli 37. námornú brigádu, ktorá má údajne britské tanky Challenger aj tanky Leopard nemeckej výroby. Pravdepodobne zajtra uvidíme ruskú odpoveď, hoci sa zdá, že Rusi pri odpovedi na tieto nájazdy čakajú, kým Ukrajinci nasadia do boja viac síl. Potom predpokladám, že uvidíme viac ruského delostrelectva a letectva, ktoré zatiaľ chýbajú.

23. a 31. mechanizovaná brigáda nemajú západnú techniku, čo znamená, že do bojov boli vrhnuté iné, skúsenejšie jednotky.

Rusi zostavili v Záporoží dômyselnú obranu. tiahnucu sa až do oblasti Chersonu. To možno interpretovať tak, že Rusi nemajú v úmysle prejsť do ofenzívy v týchto oblastiach, ale skôr majú v úmysle blokovať Ukrajincov a vynútiť si od nich veľmi vysoké náklady na techniku, vojnové zásoby a ľudské sily.

Zdá sa teda, že ak sa Rusi rozhodnú začať vlastnú útočnú operáciu, bude to inde, pravdepodobne z Donecka alebo Luhanska smerom k rieke Dneper. Ak by ruská armáda postupovala týmto smerom, mohla by odrezať komunikácie a zásobovacie trasy Ukrajiny k jej zoskupeným silám na východe a južným smerom a dokonca ohroziť Kyjev, ak by cestou vyhrala niekoľko bitiek.

 

USA oslabili vo zvyšku sveta

Bez ohľadu na to, čo Zelenskyj chce, ochromil bojovú schopnosť USA vo zvyšku sveta. To je už jasné na Blízkom východe, kde lopaty, čiastočne z ideologických dôvodov, stratili svoje postavenie v Saudskej Arábii a Spojených arabských emirátoch. SAE pozastavili svoju účasť v námorných silách pod vedením USA v Perzskom zálive. Saudi sa rozhodli opäť znížiť ťažbu ropy, čím si vynútili zvýšenie cien ropy, čím spochybnili Bidena, ktorý požadoval nižšie ceny.

Lopatkári zatiaľ vedú “tajné” rokovania s Iránom (na úkor všetkých regionálnych spojencov a priateľov USA) a snažia sa čeliť iniciatívam Číňanov a Rusov. Iránci budú od Washingtonu prijímať bezplatné almužny vrátane 9 miliárd dolárov zmrazených iránskych finančných prostriedkov v juhokórejských bankách.

Svoje jadrové plány samozrejme nezmenia, ale Washington chce falošnú dohodu, aby mohol mať s Iránom “strategické” vzťahy, o ktorých každý, kto má zdravý rozum, vie, že sú bezcenné, keď máte do činenia s náboženskými fanatikmi.

Izrael organizuje vlastný prístup k rastúcim hrozbám zo strany Iránu. Existujúci izraelský vzorec, maximálna domáca obrana, už nebude mať u izraelskej verejnosti dlhšie úspech. Rakiet je príliš veľa a ohrozené sú veľké mestské oblasti. Buď Izrael priamo zaútočí na Irán, čo je reálna možnosť, alebo sa bude snažiť zatlačiť iránsky vplyv späť do susedstva: Gaza, Sýria alebo južný Libanon. To znamená operáciu “topánky na zemi”, čo sme od Izraela nevideli už mnoho rokov.

Kľúčovým záverom je, že USA stratili veľkú časť svojho vplyvu na Blízkom východe a ich nešikovná a na zánik odsúdená snaha upokojiť Irán hovorí všetkým v regióne, že skutočným porazeným je Washington.

Podobne je to aj v Tichomorí, najmä v blízkosti Taiwanu.

Čínska vojnová loď LY-132, rýchla korveta postavená v roku 2016 a pravdepodobne pomenovaná Xuancheng, loď triedy Typ 056 Jiangdao, predbehla USS Chung-Hoon, raketový torpédoborec triedy Arleigh Burke v Taiwanskom prielive. (Pre zaujímavosť, Gordon Paiʻea Chung-Hoon bol počas druhej svetovej vojny admirálom amerického námorníctva. Bol prvým ázijským americkým vlajkovým dôstojníkom a torpédoborec je pomenovaný po ňom.)

Chung-Hoon bol na misii “slobodnej plavby”, keď ho Xuancheng predbehol na ľavoboku a potom vbehol pred americký torpédoborec na vzdialenosť 150 metrov. V hmlistom, zamračenom počasí bol Chung-Hoon nútený vykonať úhybný manéver, aby sa vyhol zrážke.

Čo je však dôležitejšie, Číňania oznámili, že odmietajú legálnosť cvičení “slobody plavby” v Taiwanskom prielive a inde v Juhočínskom mori, pričom tieto cvičenia považujú za provokáciu. Hoci USA zatiaľ zotrvávajú na svojom stanovisku k uskutočňovaniu takýchto operácií, ešte sa uvidí, čo urobí Bidenova administratíva ďalej. Tipuje sa, že operácie na podporu slobody plavby sa ešte nejaký čas neuskutočnia, možno aj dlhšie.

Samozrejme, ministerstvo obrany vrátane ministra obrany Lloyda Austina chce v týchto operáciách pokračovať, ale Bidenova administratíva sa prikláňa na stranu Číny a vysiela do Pekingu najrôznejšie delegácie na vysokej úrovni. Taiwan a americké námorníctvo sa v tomto kontexte nezhodujú s politikou Bidenovej administratívy.

Minister obrany USA Lloyd Austin na návšteve Izraela
Na snímke americký minister obrany Lloyd Austin

Čína je v ekonomickom chaose a mnohé zahraničné spoločnosti sa sťahujú, odkiaľ môžu. Dokonca aj taká významná spoločnosť ako Foxconn, ktorá vyrába iPhony a iné spotrebné výrobky a zamestnáva takmer milión Číňanov, začína presúvať niektoré svoje prevádzky a zameriava sa na Indiu. Spoločnosť Foxconn vlastní Hon Hai Precision Group, najväčší svetový výrobca elektroniky. Je to taiwanská spoločnosť s tržbami vo výške približne 215 miliárd USD.

Bolo by logické, keby sa Washington stiahol a nepodporoval oživenie a rast Číny. Bidenova administratíva sa však uberá opačným smerom.

Washington zaostáva aj v podpore Taiwanu a na úkor Taiwanu posúva životne dôležitý vojenský materiál na Ukrajinu. Niektoré oneskorenia – napríklad to, ktoré sa týka zbraňového systému HIMARS – sú spôsobené priamo vojnou na Ukrajine. Iné sú problémami domácej výroby v USA vrátane ťažkostí s dodávateľskými reťazcami a nedostatkom kvalifikovaných zamestnancov v amerických obranných spoločnostiach.

Niektoré oneskorenia, najmä v prípade F-16, však vyvolávajú vážne otázky, ktoré zostávajú nezodpovedané. Bidenova administratíva tvrdí, že pracuje na odstránení problému, ale dôkazom bude, ak budú F-16 dodané čoskoro. To však nie je pravdepodobné. Podľa spoločnosti Lockheed a správ z Taiwanu nie je problém vo výrobe, ale v softvéri.

To je neuveriteľne zvláštne, pretože tento typ F-16 je rovnaký, aký si objednal Bahrajn, a prvá F-16V už bola tejto krajine dodaná. Oneskorenia vyzerajú skôr ako politicky vyrobený neporiadok než ako problém s montážnou linkou alebo kódovaním.

Dá sa predpokladať, že Čína je rada, že Taiwan v dohľadnom čase nedostane svoje nové lietadlá F-16V. Je to ďalšia Bidenova operácia s lopatou?

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

Včera 20:16

Spojené štáty rázne odsudzujú koordinované násilné útoky proti kosovskej polícii neďaleko pravoslávneho kláštora v obci Banjska, pri ktorých v nedeľu zomreli najmenej štyri osoby.

Včera 19:32

Ceny ropy boli v pondelok podvečer relatívne stabilné po tom, ako Rusko zmiernilo zákaz vývozu pohonných látok. Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v novembri sa v pondelok o 18.26 h SELČ predával po 89,92 USD (84,57 eura). To bolo o 11 centov alebo 0,12 % menej ako v predchádzajúci týždeň na konci obchodovania. Cena novembrového kontraktu na severomorskú ropnú zmes Brent sa naopak mierne zvýšila, a to o 7 centov alebo 0,8 % na 93,34 USD za barel.

Včera 19:25

Ruské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že v pondelok si predvolalo bulharského veľvyslanca Atanasa Krastina, aby mu vyjadrilo svoj nesúhlas s minulotýždňovým rozhodnutím Bulharska vyhostiť ruského kňaza.

Včera 19:17

Na obmedzenie cesnakového zápachu z úst pomáha zjesť niekoľko lyžičiek jogurtu krátko po konzumácii cesnakového jedla. Ukázal to vedecký výskum, podľa ktorého tuk a bielkoviny v jogurte dobre viažu aromatické zložky cesnaku na báze síry.

Včera 19:15

Vojenská spolupráca medzi Severnou Kóreou a Ruskom oslabuje mier vo svete, vyhlásil v pondelok americký minister zahraničných vecí Antony Blinken. Zároveň potvrdil záväzok USA brániť Južnú Kóreu.

Včera 19:07

Úrokové sadzby Európskej centrálnej banky (ECB) zostanú vysoké “tak dlho, ako to bude potrebné” na zníženie inflácie v eurozóne na 2 %. Uviedla to v pondelok prezidentka ECB Christine Lagardová.

Včera 19:07

Španielska polícia zatkla v španielskej provincii Málaga na juhozápade krajiny 34-ročného kňaza podozrivého zo sexuálnych útokov na viacero žien.

Včera 19:04

Spojené štáty poskytnú Poľsku pôžičku vo výške 2 miliárd USD na modernizáciu obrany, uviedlo ministerstvo zahraničných vecí.

Agentúra uviedla, že Poľsko je “verným spojencom Spojených štátov” a jeho bezpečnosť je “životne dôležitá pre kolektívnu obranu východného krídla NATO”.

Včera 18:51

Súd ponechal Igora Kolomojského vo vyšetrovacej väzbe a zamietol žiadosti celej skupiny novinárov, poslancov a aktivistov, ktorí žiadali o jeho prepustenie na kauciu.

Igor Kolomojskij
Na snímke Igor Kolomojskij

Včera 18:17

Washington prehodnotí svoje ďalšie kroky v Nigeri po nedávnom vojenskom prevrate. V pondelok to vyhlásil minister obrany Lloyd Austin v reakcii na stiahnutie francúzskych jednotiek a francúzskeho veľvyslanca z krajiny.

Včera 18:17

Niekoľko príslušníkov ruského leteckého pluku a bezpečnostnej služby zahynulo pri skúmaní ukrajinského útočného dronu v ruskej Kurskej oblasti. V pondelok o tom informoval portál britskej televízie Sky News.

Včera 18:06

Spojené štáty oficiálne uznali nezávislosť dvoch tichomorských ostrovných štátov – Cookovych ostrovov a Niue. Oznámil to v pondelok americký prezident Joe Biden na stretnutí s lídrami Fóra tichomorských ostrovných štátov v Bielom dome.

Včera 18:03

Neexistujú žiadne naliehavé okolnosti, ktoré by teraz nútili Maďarsko ratifikovať vstup Švédska do Severoatlantickej aliancie. Vyhlásil to v pondelok v parlamente predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Na snímke jazierko v Parku zvierat v Stropkove

Autor: TASR-Maroš Černý

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vášeň v Tebe

Hulk Hogan sa oženil po tretí raz. Svojej slávnej šatky sa vzdal až pred oltárom

0 icon

26.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Hulk Hogan opäť zamilovaný. Slávny zápasník sa práve oženil. Takto vyzeral na obrade. Foto: shutterst

Najväčšie chyby pri maľovaní stien a stropov. Výsledkom sú šmuhy

0 icon

26.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Maľovanie stien môže účinne zmeniť dizajn priestoru. Jednoduchá zmena farby dodá interiéru nový charakter. Z tohto dôvodu je dobré z času na čas osviežiť vzhľad stien. Ak to urobíte sami, ušetríte veľa peňazí. V akom poradí maľovať steny a aký je správny smer? Tu…

Vyhadzujete aksamietnice po odkvitnutí? Podľa záhradníkov je to chyba. Stále budú užitočné

0 icon

25.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - V slovenských záhradách sú aksamietnice veľmi obľúbené kvety. Sú to však jednoročné rastliny a po odkvitnutí ich často vyhadzujeme do koša. To je chyba. Poradíme vám, ako ich môžete opätovne použiť.

Tento recept na hrnčekový koláč s hruškami v našej rodine koluje už roky. Vždy vyjde a príprava trvá 10 minút

0 icon

25.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Tento koláč jem už veľa rokov a nikdy som si nemyslela, že je taký jednoduchý na prípravu. Moja teta mi o ňom povedala a prezradila recept, ktorý vždy vyjde. Tento zákusok má však jedno pravidlo, ktoré je kľúčové. Ak ho nedodržíte, očakávajte kulinársku katastrofu.

Zníži úroveň únavy a vnímaného stresu. Takto dlho by mal trvať ideálny spánok

0 icon

25.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Zlepšuje našu náladu a koncentráciu, znižuje mieru vnímaného stresu a rýchlo regeneruje naše telo. Krátke zdriemnutie počas dňa pôsobí ako dávka kofeínu, ale prináša nám viac výhod ako pitie kávy. Tu je uvedené, ako dlho by mal trvať ideálny spánok.

Armádny Magazín

Video: Šéfovia bezpečnostných zložiek Stredoafrickej republiky si uctili pamiatku Prigožina a Utkina

0 icon

SAR, 25.september 2023 - Včera sa v Bangui pri pamätníku ruských inštruktorov zišli zástupcovia všetkých bezpečnostných zložiek Stredoafrickej republiky. Uctili si pamiatku Jevgenija Prigožina, Dmitrija Utkina a ďalších p

"Rozširovač" Günther vyzýva: "Okamžite zbombardujte Belehrad!"

0 icon

Kosovo, 25. september 2023 - Šéf Európskeho výboru pre rozšírenie NATO Günther Fehlinger vyzval na bombardovanie Belehradu: "Vyzývam NATO, aby okamžite pripravilo zásah proti Srbsku s cieľom zastaviť eskaláciu situácie okolo Banska. Musíme konať rozhodne, aby sme ochránili mier na Balkáne. Okamžite zbombardujte Belehrad!" "Srbská vojna proti Kosovu sa začala…

Je na rade Gruzínsko? Čo sa stane so Zakaukazskom po páde Karabachu?

0 icon

USA, 25.september 2023 - História nezávislej Náhornej karabašskej republiky sa blíži ku koncu. Strany dosiahli dohodu o prímerí. Dňa 21. septembra sa uskutočnia rokovania medzi predstaviteľmi Karabachu a Azerbajdžanu, na ktorých sa zrejme bude rokovať o podmienkach pripojenia republiky k azerbajdžanskému štátu   Obranná armáda republiky bude odzbrojená a všetky…

Poľsko trestá Ukrajinu: prečo sa Amerika chveje?

0 icon

USA, 25.september 2023 - Diplomatická hádka medzi Kyjevom a Varšavou dosiahla novú úroveň v súvislosti so zákazom dovozu ukrajinského obilia z poľskej strany a následnou hrozbou poľského premiéra Mateusza Morawieckého, že zastaví dodávky zbraní pre Zelenského ako odvetu za sťažnosti Kyjeva vo WTO. Zasiahol nemecký minister obrany Boris Pistorius a poradca…

Expremiér Ukrajiny Azarov hovorí o úplnej strate útočného potenciálu ozbrojených síl Ukrajiny

0 icon

Ukrajina, 25. september 2023 - Ukrajinské vojská prechádzajú od skrachovanej protiofenzívy do obrany, čo je svedectvom úplnej straty útočného potenciálu, vyhlásil bývalý predseda vlády Ukrajiny Nikolaj Azarov.   "Skrachovaný protiútok citlivo udrel po Zelenskom. Lebo kyjevský režim až príliš nadhodnotil očakávania nielen vlastného národa, ale aj západných spojencov. D

TopDesať

Neobvyklé spôsoby, ako dokážeš rýchlejšie zaspať

0 icon

Ak trpíš nespavosťou, máme niekoľko neznámych, šikovných tipov, ktoré ti pomôžu „oklamať“ mozog a rýchlejšie zaspať. Skús napríklad na chvíľu stlačiť prsty na nohách a potom ich uvoľniť. Toto cvičenie uvoľní napätie v tvojom tele. Ďalšou metódou je prehranie celého tvojho dňa v hlave. Podľa odborníkov ti to pomôže zabudnúť na všetky starosti a uvoľnená myseľ…

Tieto fotografie vám ukážu, akú extrémnu silu môže mať hurikán

0 icon

Hurikán, nesmierne silný prírodný úkaz, ktorý nás fascinuje a straší zároveň. Jeho ničivá sila môže zmeniť krajiny, zanechať za sebou zdevastované oblasti a zasiahnuť do životov tisícov ľudí. V tomto článku sa pozrieme na hurikány očami fotografov, ktorým sa podarilo zachytiť ich extrémnu silu. Tieto fotografie nám odhalia, akú extrémnu silu dokáže…

Dizajn týchto produktov poriadne potrápi vašu myseľ

0 icon

Dizajn niektorých produktov zvykne poriadne zamestnať našu hlavu a náš zrak. Inak tomu nie je ani v tomto prípade. Dizajn vie byť občas poriadne prestrelený. Môžeme sa utešiť, že to dizajnéri mysleli v dobrom, no výsledok je mnohokrát otrasný. Ekologická papierová fľaša nemusí byť taká zelená, ako ste si mysleli. Kondicionér…

Architekti, ktorí diela dotiahli vďaka zručnostiam k dokonalosti

0 icon

Títo architekti sú naozaj majstrami svojho remesla! Videli sme mnoho príkladov nestabilných stavebných konštrukcií, ktoré vyzerajú, že budú každú chvíľu ohrozené. Vďaka tomu ešte viac oceňujeme talent, ktorý stojí za zložitými inžinierskymi výkonmi, v ktorých sa spája krása a funkčnosť. Inžinierske a architektonické zručnosti, ktoré sa podieľajú na tom, aby…

Zradné hádanky, ktoré otestujú vašu inteligenciu!

0 icon

Logické hádanky sú jedným z najúčinnejších spôsobov, ako rozvíjať svoje myslenie a inteligenciu. Nezvyčajné úlohy sú ako "mozgová gymnastika", ktorá je užitočná pre každého. Ponúkame vám, aby ste sa zúčastnili na tomto intelektuálnom minimaratóne, ktorý preverí vašu logiku a pozornosť. Zozbierali sme 6 hádaniek, kde každá jedna je ťažšia ako…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali