Rakúska komunistická strana (KPÖ) získala v Grazi 20,8 percenta hlasov, čo je o deväť percent viac než v roku 2008. Víťazstvo v štajerskej metropole zaznamenala Rakúska ľudová strana (ÖVP), ktorá dostala vyše 33 percent hlasov. Informovali o tom dnes agentúry AP a APA.
Graz je jediným mestom v Rakúsku, kde komunisti v poslednom desaťročí prekonávajú päťpercentnú hranicu na vstup do mestskej rady. Len zriedka však majú dvojcifernú podporu a v terajších voľbách boli po prvý raz druhí.
Politickí analytici dnes uviedli, že nárast podpory komunistov je sčasti výsledkom sklamania voličov z tradičných strán a názorov o rozšírenej korupcii v ich radoch.
V Štajersku je KPÖ znova zastúpená v krajinskom parlamente od roku 2005 – prvýkrát po 35 rokoch. Vo zvyšných spolkových krajinách i na spolkovej úrovni si strana dočasne mierne polepšila, celkovo však zostáva na úrovni pod dvoma percentami.