NAŽIVO

Poslanec Hizballáhu Ibráhím al-Músawí uviedol, že Hizballáh bude rešpektovať prímerie s Izraelom, ak sa zastavia útoky Izraela na pozície Hizballáhu.

20:04

Von der Leyenová víta desaťdňové prímerie medzi Libanonom a Izraelom, ktoré oznámil Trump

20:03

Zimbabwská polícia uviedla, že v plameňoch z horiaceho minibusu na diaľnici v Zimbabwe zahynulo najmenej 18 ľudí.

20:02

Babiš uviedol, že vláda ČR považuje záväzky voči NATO za zásadné a prioritné. Urobí všetko pre to, aby ich splnila.

20:00

V prípade požiaru v bare v Crans-Montana, pri ktorom zahynulo 41 ľudí, vyšetruje švajčiarska prokuratúra ďalšie štyri osoby.

19:59

Traja maskovaní lupiči prepadli pobočku francúzskej banky Crédit Agricole v Neapole. Po príchode polície sa zabarikádovali v banke. Tam dve hodiny zadržiavali približne 25 osôb. Páchateľom sa z miesta činu podarilo ujsť.

19:57

Poslanec Hizballáhu Husajn al-Hádždž Hasan uviedol, že rozhodnutie vlády Libanonu viesť priame rokovania s Izraelom je chybou. Vyzval Libanon, aby prestal robiť ústupky voči Izraelu a USA.

19:04

Von der Leyenová a Rutte sa dohodli posilniť vzťahy medzi EÚ a NATO. Diskutovali aj o nadchádzajúcom samite NATO v Ankare.

19:03

Macinka si predvolal ruského veľvyslanca v ČR Alexandra Zmejevského. Urobil tak v súvislosti s vyhrážkami niekoľkým českým spoločnostiam.

18:19

Arcibiskupka z Canterbury vyhlásila, že stojí za pápežom. Anglikánov požiadala, aby sa k pápežovi pripojili a modlili sa za mier a spravodlivosť.

18:18

Jisrael Kac varoval Irán, že ak odmietne návrh USA, podľa ktorého sa má vzdať jadrového zbrojenia, tak Izrael zasiahne ešte bolestivejšie na nové ciele.

17:12

Ruskí predstavitelia uviedli, že ruský súd odsúdil Poliaka na 13 rokov väzenia kvôli tomu, že bojoval na strane Ukrajiny.

17:11

Hegseth uviedol, že USA sú pripravené obnoviť bojové operácie, ak Irán nebude súhlasiť s mierovou dohodou.

17:10

Luiz Inácio Lula da Silva povedal, že Trump nemá právo vyhrážať sa krajinám.

17:09
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

OTS: Absurdný výskum mení priority štátu

Bratislava 26. novembra (TASR-OTS) – Do medzirezortného pripomienkového konania sa dostal materiál Národná stratégia na ochranu detí pred násilím. Stratégia reaguje na Reprezentatívny výskum prevalencie násilia páchaného na deťoch v SR, z ktorého záverov údajne vyplýva, že vyše tretina detí na Slovensku je podrobovaná násiliu, pričom treba dodať, že tento výskum vykonaný dotazníkovou formou na vzorke cca 1500 ôsmakov a deviatakov je účelový, neadekvátny, odtrhnutý od slovenskej reality, vznikol pod vplyvom zahraničných zdrojov a jeho závery sú zavádzajúce. Štátne inštitúcie ho však vzali za bernú mincu, chceli uveriť vysokému číslu detských obetí násilia a vytýčili si štátnu prioritu boja proti tomuto násiliu.

Keďže Stratégia v predloženej forme vykazuje obrovské množstvo nedostatkov a pritom je to veľmi dôležitý strategický materiál, ktorý môže mať vážny negatívny dosah na atmosféru celej spoločnosti a priamo zasahovať rodiny, o.z. Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania vypracovala sériu jedenástich pripomienok. Odporúčame občanom, aby si ich podrobne preštudovali, pretože obsahujú dôležité informácie. Možno ich podporiť cez Portál právnych predpisov, a to do 29.11. Inštrukcie ako postupovať a celé znenie pripomienok uvádzame na stránke nášho o.z.: http://rizikaockovania.sk/leg/pripomienka_2013_nsod.html

V našich pripomienkach ide najmä to, aby sa Stratégia zásadne prepracovala, pretože nevychádza zo slovenských podmienok, tradičnej výchovy, zvykov a legislatívneho stavu, nereflektuje príčiny a spoločenské vplyvy, ktoré zhoršujú situáciu v rodinách a nezameriava sa na hľadanie riešení v odstraňovaní príčin tohto stavu. Na základe neadekvátneho vyhodnotenia Výskumu násilia nemožno vytvárať nijaké závery, a tým skôr sa na základe neho nemôžu prehodnocovať štátne priority.

Vykonaný Výskum násilia zmiešal násilie páchané na deťoch, ktoré je spoločensky neprípustné, s primeranými a tradičnými výchovnými prostriedkami, ktoré sú v súlade so zákonom o rodine. Ďalej v ňom chýba jasné rozčlenenie na šikanu v škole – ktorá je skutočne narastajúcim problémom – domáce násilie, domáce výchovné tresty a násilie ulice.

Výskum násilia a jeho interpretácia nie je použiteľná na ten účel, na aký sa v Stratégii používa, lebo vykazuje výrazné nedostatky. Napríklad, odmietnutie rozprávať sa s dieťaťom, vynadanie za priestupok, mierne fyzické tresty (zákon o rodine ich pripúšťa) nemôžu byť zaraďované do násilia páchaného na deťoch, ako sa to udialo. Uviesť kľačanie v krajine s vysokým podielom kresťanov ako fyzické násilie páchané na deťoch je neadekvátne. Nedostatok jedla nemožno hodnotiť ako zanedbávanie – môže svedčiť o sociálnej núdzi, alebo nutnosti výrazného šetrenia, čo je bežný jav na Slovensku. Keď deviataka nechajú doma samého, hoci nevie, kde rodičia sú, je absurdné to považovať za zanedbávanie. Ak deti na otázku: "Bývaš v domácnosti, kde nefunguje toaleta, umývadlo alebo sporák?" v 25 % povedali "áno", započítali aj kvapkajúci kohútik na umývadle? Akému účelu má slúžiť táto otázka? Aby si zahraničie myslelo, že v 25 % domácností na Slovensku nemáme kúpeľňu a kuchyňu? Otázka, či má dieťa k dispozícii všetky školské potreby, nemá čo robiť v dotazníku – bežne školy mávajú nedostatok niektorých učebníc či pracovných zošitov – to nemôže byť hodnotené ako zanedbávanie dieťaťa zo strany rodičov. Vidno, že zadávatelia prieskumu vôbec nevychádzajú zo slovenských pomerov!

Za neoriginalitu a nenastavenie prieskumu na slovenské pomery by mali byť vyvodené personálne dôsledky, pretože v konečnom dôsledku došlo k šíreniu poplašnej správy s následnou panickou reakciou zo strany štátnych inštitúcií.

.

Žiadame zvážiť nové riziká vyplývajúce z realizácie Stratégie a prijať opatrenia na elimináciu týchto rizík. Hrozí nastolenie totalitárnej spoločnosti a atmosféry nedôvery, strachu, násilia páchaného spoločnosťou na rodičoch, ktorá sa rodičov snaží vychovávať psychickým násilím, podozrievanie každého každým (napr. v Británii, kde aj športový tréner musí nahlásiť každú modrinu dieťaťa, to zašlo tak ďaleko, že sa rodičia boja ísť k lekárovi aj so zlomeninou, aby neboli obvinení z týrania dieťaťa.) Preto žiadame zapracovať do Stratégie mechanizmy ochrany proti nastoleniu totalitných praktík a žiadame, aby chránil deti pred pedofilne orientovanou povinnou sexuálnou výchovou v zmysle štandardov WHO a proti povinnému poučovaniu detí o sexuálnom zneužívaní v LGBTI sfarbení.

Žiadame vypustiť zmienku o "pozitívnom rodičovstve", pretože je len pekne znejúca fráza, fakticky ide však o to, že oberá rodičov o väčšinu výchovných prostriedkov, a ak ich budú chcieť uplatniť, môžu byť podrobení perzekúcii. Ide de facto o presadenie nulových trestov, čo je aj v rozpore so súčasne platným zákonom o rodine.

Ing. Iva Vranská Rojková predsedníčka o.z. Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania

.

Upozornenie: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

.

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok NAKA ani ÚŠP sa neobnovia, parlament odmietol návrh SaS , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Meta ukončí kontrakt so spoločnosťou Sama

Spoločnosť Meta ukončí významný kontrakt so spoločnosťou Sama, ktorá zabezpečovala odstraňovanie škodlivého, násilného a nenávistného obsahu na Facebooku v subsaharskej…

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Poslanci ukončili deň, v závere sa venovali i správe o členstve Slovenska v EÚ

Poslanci Národnej rady SR ukončili tretí rokovací deň 49. parlamentnej schôdze. Takmer celé popoludnie venovali debate o výročnej správe o…

16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vďaka čomu Irán odolal útokom Izraela a USA

Irán dokázal výrazne zmierniť následky americko-izraelských útokov vďaka vopred pripravenému vojenskému plánovaniu, píše agentúra Bloomberg

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Predstavitelia Únie navštívia v piatok Budapešť, aby diskutovali o odblokovaní eurofondov aj maďarskom vete voči pôžičke pre Ukrajinu

Predstavitelia Európskej únie navštívia v piatok Maďarsko, aby s nastupujúcou vládou Pétera Magyara rokovali o zrýchlení normalizácie vzťahov medzi Bruselom…

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nebenzja: Voľby v EÚ sa stali testovacím poligonom

Prinášame vám Vyhlásenie stáleho predstaviteľa Vasilija Nebenzju na brífingu BR OSN o spolupráci OSN a EÚ. Jeho slová veľmi tvrdo kritizujú…

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Marián Tkáč

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Zdeno Drdol

Elena Šebová

.
.

Slovensko nepodporí sankčný balík, ak nebude v prevádzke ropovod Družba

Slovensko nepodporí ďalší sankčný balík Európskej únie proti Rusku, ak nebude v prevádzke ropovod Družba. Vyplýva to z vyjadrenia ministra…

16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Vďaka čomu Irán odolal útokom Izraela a USA

Irán dokázal výrazne zmierniť následky americko-izraelských útokov vďaka vopred pripravenému vojenskému plánovaniu, píše agentúra Bloomberg

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nebenzja: Voľby v EÚ sa stali testovacím poligonom

Prinášame vám Vyhlásenie stáleho predstaviteľa Vasilija Nebenzju na brífingu BR OSN o spolupráci OSN a EÚ. Jeho slová veľmi tvrdo kritizujú…

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Británia sa pripravuje na výpadky v dodávkach potravín, hrozí nedostatok oxidu uhličitého

Britská vláda pripravila núdzové plány pre prípad nedostatku oxidu uhličitého, ktorý je kľúčový pre potravinársky priemysel. Dôvodom je riziko narušenia…

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Washington pritvrdzuje proti Iránu, hrozí blokádou aj ďalšími útokmi

Spojené štáty budú blokovať iránske prístavy „tak dlho, ako to bude potrebné“, vyhlásil minister obrany Pete Hegseth a pohrozil obnovením…

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Zlomový bod pre AfD. Súd rozlúskol kauzu, ktorá ovplyvnila voľby

Súd rozhodol, že článok, ktorý vyvolal masové protesty proti AfD krátko pred nemeckými voľbami, bol „úplne vymyslený“, informuje Brussels Signal

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

SEKLO MA … ale liečim sa

Kniha „SEKLO MA … ale liečim sa“ nie je amatérskym vysvetľovaním problému našich platničiek. Ide o dielo štyroch vysoko profesionálnych…

16. 04. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Rusko plánuje umiestniť na obežnú dráhu jadrové zbrane

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čo ste si navarili, to si aj zjedzte

V PS neobratne otvorili tému Benešových dekrétov. V relácii Téma s Petrom Bielikom o tom hovoril poslanec György Gyimesi

16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Otázka Šimečkovi: koľko peňazí by vám ostalo, keby ste skritizovali maličký štátik?

Pýta sa exminister Juraj Draxler na sociálnej sieti. Jeho status vám prinášame v plnom znení

16. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Už to začína: Povzbudení progresívci volajú po spájaní, ale zabudli na jednu vec

Situácia v Maďarsku dostala našu opozíciu na kone – majú pocit, že slovenský volič sa nechá inšpirovať južným susedom, a…

16. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kaliňák: Slovensko dostalo prvý systém PVO Barak

Slovensko dostalo prvú dodávku objednaného systému protivzdušnej obrany Barak MX. Prvá batéria je už rozvinutá na bližšie neurčenom mieste. Informoval…

16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinská armáda stojí pred vážnym problémom

Počet obyvateľov Ukrajiny sa drasticky znížil, a preto najväčším problémom armády už nie je nedostatok zbraní. Bude ukrajinská armáda nútená…

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe: Lídri Izraela a Libanonu oznámili 10-dňové prímerie

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Posielal Orbán zámerne utečencov na naše hranice? Opozícia mobilizuje, rezort vnútra reaguje

Ministerstvo vnútra reaguje na vyjadrenia opozičných politických strán ohľadom nelegálnej migrácie, na ktorú mal poukazovať víťaz parlamentných volieb v Maďarsku…

16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Drulák pre HS: Magyar si roky nahrával vlastnú manželku, všetko si archivoval a neskôr to využil ako odrazový mostík pre svoj politický nástup. To je neospravedlniteľné a pre mňa je to ľudský odpad

Petr Drulák nepatrí k tým, ktorí slová vyberajú opatrne a sú za každú cenu politicky korektní. A víťazstvo Pétera Magyara…

16. 04. 2026 | Rozhovory | 17 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Rozhovory | 17 min. čítania | 0 komentárov

Polícia odovzdala Česku ženu údajne zapojenú do útoku v Pardubiciach

Slovenská polícia vo štvrtok odovzdala českým úradom zadržanú americkú štátnu občianku údajne zapojenú do útoku v Pardubiciach. V Českej republike…

16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.


Matovič nechal Gašparovi odkaz. Netušil však, že si tým zavaril

Líder opozičného hnutia Slovensko Igor Matovič sa opäť utrhol z reťaze. Najnovšie zanechal v kancelárii podpredsedu parlamentu Tibora Gašpara (SMER-SSD) odkaz s pripomenutím,…

16. 04. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tragická zrážka vlaku s kamiónom: Hlásia úmrtie a 21 zranených

Z dôvodu zrážky vlaku s kamiónom na železničnom priecestí je prerušená železničná doprava v úseku Dunajská Streda – Dolný Štál.…

16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ktoré krajiny nemajú oficiálnu menu? Prehľad vás prekvapí

Oficiálna mena je základom fungovania väčšiny štátov, no existujú aj výnimky. Niektoré krajiny oficiálna mena vôbec nemajú a namiesto nej…

16. 04. 2026 | 0 komentárov

Plán USA zlyhal

Plán USA zlyhal: nové vedenie Iránu sa ukázalo byť ešte tvrdšie ako to predchádzajúce, píše The Wall Street Journal

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prístavy, stanice, továrne: Rusko uskutočnilo kombinovaný útok na zadné ukrajinské oblasti

Rusko, 16. apríl 2026 - Ruské jednotky od večera uskutočnili silný spoločný útok na zadné ukrajinské oblasti. Na útoky na…

16. 04. 2026 | 0 komentárov

Progresívci povýšili heslo „Dosť bolo Fica“ na „Rusi domov“

Opozícii po maďarských voľbách načisto preplo. A už sa cítia víťazmi budúcich parlamentných volieb. Pritom si neuvedomujú jednu podstatnú vec,…

16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Mladá Boleslav získala produktívneho kanadského útočníka zo slovenskej extraligy

Český hokejový klub BK Mladá Boleslav príchod novej posily na sezónu 2026/2027. Stal sa ňou kanadský útočník Jordan Martel, ktorý…

16. 04. 2026 | 0 komentárov

„Aj Goebbels by si oblízal prsty“. Magyarova krížová výprava proti médiám začala tvrdým útokom

Víťaz maďarských volieb poskytol rozhovor v štúdiu verejnoprávnej televízie M1. Moderátorka ani nestihla otvoriť tému, už sa vyhrážal „nápravou” mediálneho…

16. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Irán bude hrať na MS 2026 napriek vojne, Infantino hovorí o „budovaní mostov“

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie Gianni Infantino potvrdil, že Irán sa zúčastní na tohtoročných majstrovstvách sveta, a to napriek pretrvávajúcemu konfliktu…

16. 04. 2026 | 0 komentárov

Pozor zmena! Pri petícii za referendum platí novinka

Pri petícii, ktorou občania žiadajú vyhlásenie referenda, bude po novom povinné uviesť aj dátum narodenia. Vyplýva to z novely zákona…

16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rusko pripravilo asymetrickú odpoveď na novú hrozbu

Rusko, 16. apríl 2026 - Neúspešné rokovania medzi Iránom a USA v podstate odsúdili Hormuzský prieliv. Jedna z hlavných obchodných…

16. 04. 2026 | 0 komentárov

Vlastný grant, cudzí smer

Štát platí projekt, ktorý neladí s hodnotovým kurzom vlády. Komu pripravuje právne podklady na zmenu, ktorú voličom nesľuboval?

16. 04. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Poslanec Hizballáhu Ibráhím al-Músawí uviedol, že Hizballáh bude rešpektovať prímerie s Izraelom, ak sa zastavia útoky Izraela na pozície Hizballáhu.

20:04

Von der Leyenová víta desaťdňové prímerie medzi Libanonom a Izraelom, ktoré oznámil Trump

20:03

Zimbabwská polícia uviedla, že v plameňoch z horiaceho minibusu na diaľnici v Zimbabwe zahynulo najmenej 18 ľudí.

20:02

Babiš uviedol, že vláda ČR považuje záväzky voči NATO za zásadné a prioritné. Urobí všetko pre to, aby ich splnila.

20:00

.

Prečo sa psy točia pred vykonávaním potreby? Toto vás prekvapí

Prečo sa psy točia pred vykonávaním potreby a čo za tým vlastne stojí? Tento zvláštny zvyk, pri ktorom sa psy…

16. 04. 2026 | 0 komentárov

Aliancia za rodinu: Prečo sa zabúda na siroty? Výzva poslancom NR SR

V Národnej rade sa nachádza návrh zákona, ktorým sa má zvýšiť minimálne výživné na nezaopatrené dieťa z výšky 30% životného…

16. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trump opäť zaútočil na Meloniovú: „Už nemáme vzťah ako kedysi“

Napätie medzi USA a Talianskom sa prehlbuje

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

LNG v ohrození: vojna na Blízkom východe zvyšuje energetické riziká

Logistický reťazec skvapalneného zemného plynu je vážne narušený. Kríza by mohla prinútiť zákazníkov v Ázii, aby sa odvrátili od tohto…

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Čokoládovú výrobu z Trnavy vlastník Figara presunie do Českej republiky

Výrobu z čokoládovne Figaro v Trnave chce spoločnosť Valeo Foods v priebehu tohto roku premiestniť do závodu v Rohatci, ktorý…

16. 04. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Marián Tkáč

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Zdeno Drdol

Elena Šebová

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov