Český sťažovateľ našiel v rozhlasovom rozhovore z 24. marca 2016 niekoľko Jourovej vyjadrení, ktoré boli údajne v rozpore s unijnými zmluvami a s kódexom správania, ktorými sa musí ako eurokomisárka riadiť.
Jaurová sa okrem iného vtedy vyjadrila, že nárok na európsku dotáciu mala aj “Farma Čapí hnízdo”, vtedy ešte pod názvom ZZN AGRO Pelhřimov, ktorá do prelomu rokov 2007 a 2008 patrila do Babišovej spoločnosti Agrofert. Jourová sa v rozhlase vyjadrila predtým, ako skončilo policajné vyšetrovanie aj vyšetrovanie Európskeho úradu pre boj proti podvodom (OLAF).
S následným vysvetlením šéfky komisárkinho kabinetu v tom zmysle, že Jourová hovorila všeobecne o pravidlách prideľovania dotácií zo svojej skúsenosti ministerky pre miestny rozvoj, nebol sťažovateľ spokojný.
Ombudsmanka vzhľadom na uvedené zdôraznila, že členovia Európskej komisie musia svoje správanie upraviť tak, aby nevrhalo žiadne pochybnosti na EÚ, Komisiu a dôstojnosť jej úradu. “Komisár sa musí vyvarovať ľubovoľnému správaniu, ktoré by mohlo naznačovať, že mu chýba či môže chýbať nezávislosť,” upozornila O´Reillyová vo svojom vyjadrení. Podľa nej by bolo “múdre, správne a celkom zodpovedajúce”, keby sa Jourová v rozhlasovom interview zdržala odpovede ku kauze “Čapího hnízda”.