Kucka prispel gólom k výhre AC Miláno nad Fiorentinou 2:1 v 25. kole

Rím 20 februára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Filippo Venezia/ANSA via AP)

Marek Hamšík strelil jubilejný desiaty ligový gól v tomto ročníku

Slovenský futbalový stredopoliar Marek Hamšík prispel jedným gólom k nedeľňajšiemu triumfu SSC Neapol 3:1 na ihrisku Chieva Verona v 25. kola talianskej Serie A. Pre kapitána hostí to bol jubilejný desiaty ligový gól v tomto ročníku.

Na snímke vľavo slovenský stredopoliar Neapola Marek Hamšík oslavuje svoj gól v zápase 25. kola talianskej futbalovej Serie A Chievo Verona – SSC Neapol

Hamšík sa zapísal do listiny strelcov v 38. minúte, keď zvýšil na 2:0. Po nedorozumení domáceho obrancu s brankárom sa k nemu dostala vo vnútri šestnástky lopta, ktorú slovenský reprezentant „upratal“ do odkrytej brány. SSC poskočil na chvíľu na druhé miesto tabuľky, na lídra a obhajcu Juventus má stratu 9 bodov. Tretí AS Rím bodovú stratu na Neapol vymazal v nasledujúcom súboji, keď doma zdolal FC Turín 4:1 a vrátil sa na druhú priečku.

Aj v záverečnom zápase nedele sa do listiny strelcov zapísal Slovák, stredopoliar Juraj Kucka otvoril v 17. minúte skóre súboja na San Sire medzi jeho AC Miláno a ACF Fiorentina. Pre Kucku, ktorý hral do 73. minúty to bol tretí ligový gól v aktuálnej sezóne, keď sa presadil hlavičkou k ľavej žrdi po centri do šestnástky. Domáci napokon v konfrontácii tabuľkových susedov vyhrali 2:1, Miláno je siedme so štvorbodovým náskokom pred ôsmou Fiorentinou.

V úvodnom nedeľňajšom zápase zvíťazili futbalisti Interu Miláno na štadióne Bologne 1:0. Inter sa posunul na štvrté miesto tabuľky so 48 bodmi, Bologna utrpela štvrtú prehru za sebou a je 15.

Sampdoria Janov, za ktorú odohral celý zápas slovenský obranca Milan Škriniar, remizovala doma s Cagliari 1:1. Na lavičke domácich sedel 19-ročný slovenský stredopoliar Denis Baumgartner.

Pescara pod vedením nového trénera Zdeňka Zemana a už bez slovenského reprezentačného obrancu Norberta Gyömbéra, deklasovala doma FC Janov 5:0. Získala dôležité body v boji o záchranu, stále je však posledná.

Serie A – 25. kolo:

FC Bologna – Inter Miláno 0:1 (0:0)

Gól: 81. Gabriel

Sampdoria Janov – Cagliari Calcio 1:1 (1:1)

Góly: 22. Quagliarella – 6. Isla

/za domácich M. Škriniar odohral celý zápas, D. Baumgartner na lavičke náhradníkov/

Pescara Calcio – FC Janov 5:0 (3:0)

Góly: 19. a 81. Caprari, 5. Orban (vlastný), 31. Benali, 87. Cerri

Chievo Verona – SSC Neapol 1:3 (0:2)

Góly: 72. Meggiorini – 31. Insigne, 38. HAMŠÍK, 58. Zieliňski