NAŽIVO

Trumpov vyslanec pre Afriku Massad Boulos uviedol, že ani jedna zo strán vojny v Sudáne neprijala najnovší návrh dohody o prímerí. Obe preto vyzval bezpodmienečne ho prijať.

13:36

Server hvg.hu upozornil na to, že kancelária maďarského prezidenta utajuje informácie o výdavkoch na zahraničné cesty prezidenta s odôvodnením, že je to v záujme národnej bezpečnosti.

13:35

Peskov povedal, že diskusia o bezpečnostnej architektúre v Európe nebude možná bez zástupcov európskych štátov. Ich zapojenie do prebiehajúcich rokovaní o konflikte na Ukrajine bude neskôr potrebné.

13:31

Volkswagen môže odteraz vyvíjať autá aj v Číne. To znamená, že celý proces, od vývoja po výrobu nových modelov prebehne v ázijskej krajine. Oznámil to v utorok nemecký automobilový gigant, ktorý sa snaží zlepšiť svoje výsledky na najväčšom automobilovom trhu sveta. Informovala o tom agentúra AFP.

12:45

Benefitom pre slovenských cestujúcich sú nízke ceny leteniek. V utorok to na tlačovom brífingu povedal minister dopravy Jozef Ráž (nominant Smeru-SD) pri príležitosti 20. výročia pôsobenia leteckej spoločnosti Ryanair na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave. Letecký dopravca spustí v letnej sezóne 2026 desať nových liniek z Bratislavy do miest Alicante, Atény, Barcelona, Lamezia Terme, Malaga, Neapol, Palermo, Pisa, Tirana a Varšava (letisko Modlin).

12:34

Singapur začne v budúcom roku dodávať lodiarskym spoločnostiam metanol ako lodné palivo. Cieľom je znížiť emisie uhlíka v globálnej lodnej doprave, uviedli miestne úrady podľa agentúry AFP.

12:28

Hlavný ukrajinský vyjednávač a tajomník Rady národnej bezpečnosti a obrany Rustem Umerov v utorok vyhlásil, že Ukrajina by chcela zorganizovať návštevu prezidenta Volodymyra Zelenského v USA v čo najskoršom možnom termíne v novembri. Jej cieľom by bolo dokončiť posledné kroky v súvislosti s navrhovaným mierovým plánom pre Ukrajinu a uzavrieť dohodu s americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Informoval o tom na sociálnej sieti X.

12:27

Nemecká polícia prehľadala vo viacerých spolkových krajinách množstvo objektov v súvislosti s e-mailovými bombovými hrozbami proti školám, železničným staniciam, nákupným centrám a ďalším verejným miestam. Informovali o tom v utorok tamojšie úrady, píše správa agentúry DPA.

12:26

Modriny, škrabance či náhla zmena správania. Aj takéto signály môžu naznačovať, že žena zažíva domáce násilie, no mnohé z nich sú ľahko prehliadnuteľné. Záchranári zo záchrannej zdravotnej služby ZaMED preto v Medzinárodný deň za odstránenie násilia páchaného na ženách spúšťajú registráciu do nového kurzu, ktorý ich naučí, ako obete násilia rozpoznať a ako im poskytnúť pomoc.

11:48

Bezpečnostná situácia v Európe a vo svete sa podľa českého prezidenta nezlepšuje, ale je horšia než pred rokom. Zdôraznil, že česká spoločnosť súčasné bezpečnostné hrozby nevníma dostatočne naliehavo a od toho sa odvíja aj vôľa politikov konať.

Kritizoval návrh programového vyhlásenia vznikajúcej vlády, v ktorom podľa jeho slov chýba akákoľvek zmienka o Rusku ako hrozbe či o vôli ČR napĺňať záväzky NATO. Povedal to v utorok na veliteľskom zhromaždení českej armády.

Petr Pavel
Na snímke český prezident Petr Pavel / Foto: TASR-Martin Baumann
11:11

Protimonopolný úrad (PMÚ) SR 18. a 19. novembra 2025 vykonal neohlásené inšpekcie u viacerých podnikateľov pôsobiacich v oblasti výroby a dodávky pekárenských výrobkov. Inšpekcie sa realizovali na základe dôvodného podozrenia, že medzi podnikateľmi existovala dohoda, ktorej cieľom alebo následkom bolo alebo mohlo byť obmedzenie hospodárskej súťaže. Informovala o tom Lívia Cseresová, riaditeľka odboru komunikácie a protokolu PMÚ.

11:09

Britská nízkonákladová letecká spoločnosť easyJet zaznamenala nárast zisku za 4. štvrťrok aj za celý finančný rok 2024/25. Informuje o tom správa RTTNews.

Zisk spoločnosti pred zdanením za tri mesiace do konca septembra 2025, teda počas kľúčovej letnej dovolenkovej sezóny, vzrástol na 773 miliónov libier (878 miliónov eur) z minuloročných 724 miliónov GBP.

10:47

Spoločnosť Ryanair oznámila plány na zrušenie letov na Azorské ostrovy v roku 2026. Nízkonákladová letecká spoločnosť tam doteraz zabezpečovala šesť liniek, informujú správy denníka The Independent a agentúry Lusa.

Ryanair
Ilustračné foto / Foto: TASR/AP-Mindaugas Kulbis
10:45

Poľský Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže a spotrebiteľa (UOKiK) začal protimonopolné konanie proti trom spoločnostiam koncernu Apple. Cieľom vyšetrovania je preveriť, či politika ochrany súkromia v operačných systémoch firmy nenarušuje hospodársku súťaž. Informuje o tom agentúra PAP.

10:44
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Hrabko: Koalícia jesennú krízu vyriešila, ale pachuť ostala

Koalícii sa podarilo vyriešiť jesennú krízu, téza o stabilite a pevnosti vlády však padla. Na druhej strane, opozícii sa podarilo posilniť svoje pozície v krajských voľbách, reálnu alternatívu k vládnej koalícii sa jej však vytvoriť nepodarilo. „Problém je v tom, že koalíciu nemá kto nahradiť,“ povedal na margo politických udalostí 2. polroka 2017 v TABLET.TV publicista Juraj Hrabko

❚❚
.

„Koalícia krízu vyriešila tým, že ostala v pôvodnej zostave. A začala sa tým, že Andrej Danko vypovedal koaličnú zmluvu,“ reagoval Hrabko na otázku, ako sa začala septembrová kríza koalície a ako ju napokon koaliční partneri vyriešili.

Hrabko považuje za neštandardné skôr to, že sa napríklad Béla Bugár dozvedel o rozhodnutí Andreja Danka doslova až na poslednú chvíľu, než samotnú technickú otázku vypovedania zmluvy.

„Samozrejme, koaličná zmluva, ako ju mali podpísanú, určuje iný postup, aký zvolil Andrej Danko. Ale koaličná dohoda sa týka troch partnerov, to s právom nemá veľa spoločného. Andrej Danko to odôvodňoval tým, že partneri s ním nekomunikujú, každý kope za seba. Išlo aj o trinásty a štrnásty plat a jeho ďalšie požiadavky,“ poznamenal Hrabko.

.

„Mimovládne strany možno trochu zaváhali. Z hľadiska politickej taktiky mali hneď, ako kríza nastala, dať návrhy na odvolanie niektorých ministrov. Čím by „vyskúšali“ SNS. Urobili to až neskôr, po funuse, ako sa hovorí. A vtedy už boli vzťahy v koalícii urovnané. Ale to neznamená, že stopy po kríze neostali. Dôvera medzi koaličnými partnermi je naštrbená a už nemôžeme hovoriť o stabilite vlády,“ zhrnul Hrabko.

Sporom, ktorý viedol ku kríze, bolo zlé manažovanie eurofondov v rezorte školstva a riešením bola výmena ministra školstva Petra Plavčana za Martinu Lubyovú (obaja nom. SNS). Podľa Hrabka sa takouto zmenou v polovici volebného obdobia znížila šanca na realizáciu reformy v rezorte, ktorú Plavčan pripravoval.

„Problém nebol minister Plavčan, možno aj preto sa Andrej Danko rozhodol konať tak, ako konal, keď vypovedal koaličnú zmluvu. Problém bol v nakladaní s eurofondmi. To ministrovi Plavčanovi zlomilo krk. O reformu školstva tu nešlo,“ povedal Hrabko.

„Bola to iba výmena. Nemôže priniesť dobré výsledky, lebo už na to ani nie je čas. Učiace sa Slovensko a všetky tie prípravy a projekty sa dnes revidujú. Žiadna reforma nebude, to si povedzme otvorene. Mala by väčšiu šancu, ak by pán Plavčan ostal ministrom. Neodvážim sa tvrdiť, že by bola, veď mín tam je veľa. Ale mohla by byť,“ zhodnotil Hrabko šance novej ministerky realizovať zmeny v rezorte.

„Koalícia sa potom dohodla tak, ako sa dohodla, rozdelili sociálne balíčky a každý v niečom ustúpil. Ale pachuť ostáva,“ zhrnul.

.

Aj keď podľa Hrabka opozícia dodnes nedokázala na celoštátnej úrovni vytvoriť zrozumiteľnú alternatívu k vládnej koalícii, SaS, OĽaNO a KDH sa podarilo pred voľbami do VÚC vytvoriť silnú koalíciu, ktorá dokázala obsadiť väčšinu pozícií predsedov samosprávnych krajov.

Pomohol jej k tomu, paradoxne, fakt, že vládna trojka zmenila pôvodne dvojkolovú voľbu predsedov VÚC na jednokolovú. „Na túto úpravu zákona doplatil hlavne Smer. Ak by boli dve kolá, mohol inak mobilizovať. Ak sú dve kolá, v prvom kole volím srdcom a v druhom rozumom,“ povedal Hrabko.

Na poznámku, že jednokolová voľba predsedov VÚC bola dlhodobým cieľom maďarskej menšiny a v tejto koalícii ju ako požiadavku formuloval Most–Híd, Hrabko reagoval, že ani po tejto zmene sa žiadny kandidát na predsedu VÚC maďarskej národnosti nepresadil.

„Keď sa zaviedla dvojkolová voľba, bola iná situácia ako dnes. Vtedy bola dvojkolová voľba, ale jedna maďarská strana, SMK. Teraz máme jednokolovú voľbu, ale dve relevantné maďarské strany, myslím tým Most a SMK. Tak v prvom, ani v druhom prípade nehrozí, že by bol zvolený župan za maďarskú stranu. Možno aj to je dôvod, prečo k tomu prišlo,“ povedal.

Hoci najvyšší počet regionálnych poslancov získal z politických strán opäť Smer-SD, vzhľadom na stratu pozícií predsedov VÚC podľa Hrabka môže len ťažko považovať tieto voľby za úspešné.

.

„Súvisí to aj s celkovou politickou situáciou, podľa mňa sa na výsledku volieb odrazili aj všetky tie kauzy, ktorými vládna koalícia prešla. Preto dokázali mimovládne strany mobilizovať viac voličov, aby prišli k urnám,“ uzavrel Hrabko.

Prezident Andrej Kiska sa rozhodol ukončiť spor s Národnou radou a vymenoval na tri uprázdnené posty sudcov Ústavného súdu Mojmíra Mamojku, Janu Laššákovú a Miroslava Ďuriša. Tvrdí, že to nebolo v dôsledku rozhodnutia ústavného súdu, ktoré považuje za nevykonateľné, ale na základe jeho vlastného rozhodnutia.

V roku 2019 však bude vyberať deväť nových sudcov z osemnástich kandidátov zvolených v NR SR. Otázkou je, či tak urobí, alebo opäť ponechá niekoľko postov prázdnych.

„Nemôžem povedať, čo urobí. Ale po tomto rozhodnutí bude mať problém vyargumentovať, prečo by nemal vybrať z osemnástich kandidátov deväť. A ani nemusí prísť vo vládnej koalícii k dohode na úprave podmienok pri voľbe kandidátov na sudcov ústavného súdu. Z politického hľadiska po kroku prezidenta niet dôvodu, aby sa upravovali podmienky. Veď menoval ľudí, ktorých považoval za nekvalifikovaných. Prečo by sa mali namáhať úpravou zákona?“ odhadol Hrabko.

Na záver diskusie krátko komentoval situáciu v Nemecku, Rakúsku a Česku, ktoré tento rok prešli parlamentnými voľbami.

Niekoľkomesačné rozhovory nemeckej kancelárky CDÚ/CSÚ Angely Merkelovej s liberálmi a zelenými stroskotali a aktuálne sa znovu hovorí o možnosti vytvorenia koalície so sociálnymi demokratmi. Tí po vysokej volebnej prehre pôvodne avizovali odchod do opozície. „V Nemecku sledujeme vysokú politickú hru, ktorá môže skončiť hocijako. Ešte si pamätám, ako politológovia vylučovali možnosť vládu CDÚ/CSÚ s SPD. Aj po predchádzajúcich voľbách SPD pôvodne nechcela ísť do koalície, ale snem rozhodol, že môžu,“ poznamenal Hrabko.

V susednom Rakúsku vyhrali voľby ľudovci na čele s tridsiatnikom Sebastianom Kurzom. Vládu vytvorili so Slobodnou stranou Rakúska na čele s Heinzom–Christianom Strachem. Slobodní však majú povesť radikálnej a populistickej strany.

„V Rakúsku je nepríjemné to, že Stracheho hnutie dostalo silové zložky. Hádam to Sebastian Kurz nejako ustojí. Ukázal, že je veľký politický hráč aj napriek svojmu veku. A Strache je skúsený, nie je to žiadny politický amatér. Treba počkať na to, aké budú skutky,“ odhadol Hrabko.

„Zásadným spôsobom sa prepisuje história Českej republiky. Premiérom sa stal Andrej Babiš, človek, ktorého pred trestným stíhaním chráni iba imunita,“ komentoval dianie u našich západných susedov Hrabko.

„Súvisí to s prezidentskými voľbami, ktoré Česko čakajú v januári. Preto aj vyjadrovanie súčasného prezidenta, pána Zemana, ktorý kandiduje opäť, že prípadne, ak premiér Babiš nedostane dôveru od snemovne, poverí ho druhýkrát,“ vysvetľuje. „A vidíme aj tichú koalíciu, ktorá už v Českej republike existuje, vidíme, že pozície v snemovni boli rozdelené,“ naznačil Hrabko, že vládna strana ANO môže mať už dnes potichu dohodnutú podporu komunistov a Slobody a priamej demokracie Tomia Okamuru.

.

„Štandardné strany zatiaľ do oficiálnej koalície ísť nechcú. Ak strany svoje pozície nezmenia, prvá vláda Andreja Babiša dôveru nedostane. Ale podľa mňa by ju druhá vláda Andreja Babiša dostať mala. Inak by vláda nebola pod kontrolou parlamentu. Išlo by sa ďalej a nikto nevie, čo by bolo po treťom pokuse. Je predpoklad, že by to bol opäť Andrej Babiš,“ uzavrel Hrabko.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Ivan Štubňa

Marek Brna

Gustáv Murín

Andrej Sablič

Miroslav Urban

Martin Kovac

.
.
.

Som si takmer istý, že Šimečka junior sa zbláznil, reaguje generál

A spolu s ním každý, kto mu poradil jeho najnovšiu aktivitu – zastaviť platnosť Benešových dekrétov. Túto iniciatívu treba okamžite…

25. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Komu platila ukrajinská vojnová mafia v rámci kauzy „Mindič“? Hovorí sa o menách z najvyšších európskych kruhov

Korupčný škandál z Kyjeva v hodnote sto miliónov dolárov okolo spoločnosti Energoatom môže siahať až do prezidentského centra moci –…

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Gašpar sa vyjadril, ako to bude s rušením Úradu pre ochranu oznamovateľov

Úrad na ochranu oznamovateľov sa neruší, len sa k nemu pripája nová agenda odškodňovania obetí trestných činov. Zdôraznil to na…

25. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj má po rokovaniach v Ženeve len dve možnosti

Po ženevských rokovaniach viacerí európski lídri vyjadrili opatrný optimizmus ohľadom mierového procesu. Zelenskyj teraz stojí pred dvomi možnosťami

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Štáty EÚ musia uznať manželstvá rovnakého pohlavia uzavreté v Únii, rozhodol súdny dvor

Členský štát Európskej únie je povinný uznať manželstvo dvoch občanov Únie rovnakého pohlavia, ak bolo zákonne uzavreté v inom členskom…

25. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Posledná ponuka na výpredaj Black Friday! Microsoft Office 2021 Pro len za 29,28 €! Zaplaťte raz a používajte ho navždy!

Výpredaj Black Friday je ideálnou príležitosťou na obrovské úspory – ide o najvyššie zľavy, aké ste mohli vidieť počas roka!…

25. 11. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Heredoš podáva trestné oznámenie na Naďa. Politik a aktivisti žiadajú detailné vyšetrovanie jeho krokov

Aktivista Miroslav Heredoš z OZ Voľná zóna informoval, že podáva trestné oznámenie na exministra obrany Jaroslava Naďa kvôli darovaniu slovenskej zbrojnej…

25. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rusko zatiaľ nedostalo skrátenú verziu mierového plánu, vyhlásil Lavrov

Rusko zatiaľ nedostalo skrátenú verziu mierového plánu, vyhlásil minister zahraničných vecí Ruskej federácie Lavrov

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Len dve veci neznesiem – feministky a margarín… Japonský bestseller inšpirovaný skutočným príbehom sériovej vrahyne

Len dve veci neznesiem – feministky a margarín…. Knihu, ktorá sľubuje napätie, zvraty a záhady, nájdete TU

25. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Slovensko má spojenca aj na severe. Získa skupina V4 opäť na sile?

Vzhľadom na zosúladenie postojov Maďarska, Slovenska a novej českej vlády vedenej Andrejom Babišom sa poľský prezident Karol Nawrocki snaží vrátiť…

25. 11. 2025 | Aktualizované 25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Aktualizované 25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Britský novinár hanil Djokoviča za postoj k očkovaniu. Teraz sa hlboko ospravedlňuje

Známy britský novinár Piers Morgan, ktorý bol v minulosti šéfredaktorom Daily Mirror a dnes usporadúva na YouTube podcasty o politike…

25. 11. 2025 | 0 komentárov

Európska únia zlyhala: „Naliala stovky miliárd do vojny, ktorá smeruje k prehre a ku kapitulácii Ukrajiny“

Spojené štáty americké vypracovali spoločne s Moskvou podmienky mierového plánu pre Ukrajinu. Európa ostala opäť bokom. Šéfka Európskej komisie bola nielenže…

25. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

V Indii vyvinuli mechanizmy nákupu ruskej ropy v podmienkach amerických sankcií

V Indii vyvinuli mechanizmy nákupu ruskej ropy v podmienkach amerických sankcií, informuje Bloomberg s odvolaním sa na zdroje

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Japonsko „prekročilo červenú čiaru“ svojimi vyjadreniami o vojenskej intervencii na Taiwane

Čína ostro odsúdila vyhlásenia japonskej premiérky Sanae Takaičiovej, ktoré naznačujú možnú vojenskú akciu Japonska voči Taiwanu ako nezodpovedné a šokujúce,…

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ako Európa upadá do priepasti bezvýznamnosti

Európa rýchlo stráca zvyšky svojho globálneho vplyvu a jej ekonomika upadá do stagnácie. Kým kľúčoví dodávatelia energií a najväčšie exportné…

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

STVR pod paľbou PS: kde sú reálne problémy zákona a kde začína politické divadlo

PS tvrdí, že vláda porušila pravidlá EÚ, keď prijala zákon o STVR. No v čase jeho schvaľovania EMFA nebola uplatniteľná…

25. 11. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

25. 11. 2025 | Aktualizované 25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Aktualizované 25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Šíri propagandu globalistov a zavádza o medzinárodných vzťahoch

Máme v politike veľmi zvláštnych ľudí. Jedným z nich je Róbert Ondrejcsák , slovenský exdiplomat so srdcom na Ukrajine…

25. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Brusel by nás chcel vydierať už aj investíciami

Na najnovší útok bruselských byrokratov upozornil v pondelok maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó. Podľa predstáv Bruselu by o tom,…

25. 11. 2025 | 0 komentárov

Trump má v úmysle osobne hovoriť s prezidentom Venezuely

Trump má v úmysle osobne hovoriť s prezidentom Venezuely Nicolasom Madurom, hoci USA ho deň predtým oficiálne zaradili na zoznam…

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nechajte to bidenovcom. Keď hovoríte vy, je to propaganda

Nie je právo na poskytovanie informácií, ako právo na poskytovanie informácií…

25. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Ako prebiehali rokovania o mierovom pláne USA pre Ukrajinu

Trumpov tím oznámil Zelenskému návrh mierového plánu už minulý víkend telefonicky, a nie vo štvrtok v Kyjeve, ako sám uviedol,…

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Európski lídri nad mierovým plánom ohŕňajú nos. Kto bráni Ukrajine dosiahnuť mier?

Medzi európskymi lídrami pretrváva pocit neistoty, pokiaľ ide o mierový plán, ktorý pre Ukrajinu vypracovali Spojené štáty americké spoločne s Ruskom, píše…

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Okamihy, keď život ľuďom naservíroval nádherne prekvapenie

Prekvapenie je jednou z najkrajších chutí života - objaví sa presne vtedy, keď ho najmenej čakáme, a zanechá v nás…

25. 11. 2025 | 0 komentárov

Strana Fidesz Viktora Orbána vedie v prieskume portálu Politico

Strana Fidesz zaviedla a rozšírila rad opatrení v prospech rodín, žien a dôchodcov a voliči to zrejme berú na vedomie,…

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Môžeme očakávať stretnutie Trumpa so Zelenským?

Zelenskyj potvrdil, že sa stretne s Trumpom, aby diskutovali o sporných bodoch jeho mierového plánu

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinci deportovaní z Poľska sú priamo na hranici odchytení vojenskými komisármi

Ukrajina, 25. novembra 2025 - Ukrajinci deportovaní z Poľska sú posielaní na front, ukrajinské úrady sú neformálne k tým, ktorí…

25. 11. 2025 | 0 komentárov

Európska únia nedosiahla pokrok v otázke zmrazenia ruských aktív

Napriek prebiehajúcim rokovaniam Európska únia nedosiahla pokrok v otázke zmrazenia ruských aktív, píše Politico s odvolaním sa na viaceré zdroje

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na Ukrajinu od noci útočia Kinžaly, Kalibre, Gerany - Moskva odmietla európsky "mierový" plán

Ukrajina, 25. novembra 2025 - „Dnes ráno sme sa dozvedeli o európskom pláne, ktorý je na prvý pohľad absolútne nekonštruktívny a…

25. 11. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Trumpov vyslanec pre Afriku Massad Boulos uviedol, že ani jedna zo strán vojny v Sudáne neprijala najnovší návrh dohody o prímerí. Obe preto vyzval bezpodmienečne ho prijať.

13:36

Server hvg.hu upozornil na to, že kancelária maďarského prezidenta utajuje informácie o výdavkoch na zahraničné cesty prezidenta s odôvodnením, že je to v záujme národnej bezpečnosti.

13:35

Peskov povedal, že diskusia o bezpečnostnej architektúre v Európe nebude možná bez zástupcov európskych štátov. Ich zapojenie do prebiehajúcich rokovaní o konflikte na Ukrajine bude neskôr potrebné.

13:31

.

Kritika mierového plánu USA pochádza od ľudí, ktorí „nemajú ani najmenšiu predstavu o tom, čo hovoria“, vyhlásila Leavittová

Kritika mierového plánu USA pochádza od ľudí, ktorí „nemajú ani najmenšiu predstavu o tom, o čom hovoria“, vyhlásila tlačová tajomníčka…

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Uhrík: „Globalistom sa treba postaviť“

Europoslanec Milan Uhrík spolu so svojou manželkou navštívili cez víkend poľský parlament, kde sa konala konferencia o Svetovej zdravotníckej organizácii

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší zranený Slovák v NHL v predolympijskom období. Mimo bude niekoľko týždňov

Tento mesiac sa dlhodobo zranil útočník Calgary Flames Samuel Honzek, ktorý príde aj o možnosť zahrať si na Olympijských hrách…

25. 11. 2025 | 0 komentárov

Španielsky generálny prokurátor odstúpil po odsudzujúcom rozsudku za únik dôverných informácií

Je to úder pre ľavicovú koaličnú vládu španielskeho premiéra Pedra Sáncheza, ktorý Álvara Garcíu Ortiza vymenoval v roku 2022, uvádza…

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Americká motivace k míru…

Nechte nám naši válku! Takový dojem jsem si odnesl z nedělních rozhovorů mezi Ukrajinou, USA a Evropou ve Švýcarsku. Ano,…

25. 11. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Ivan Štubňa

Marek Brna

Gustáv Murín

Andrej Sablič

Miroslav Urban

Martin Kovac

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov