Paríž 1. augusta (TASR) – Druhá najväčšia francúzska banka Société Générale v 2. štvrťroku viac než zdvojnásobila zisk vďaka dobrým výsledkom v oblasti investičného bankovníctva, informovala agentúra DPA.
Čistý zisk v trojmesačnom období od apríla do konca júna medziročne vyskočil o 119 % na 955 miliónov eur a výrazne prekonal očakávania analytikov.
Zisk divízie investičného bankovníctva vzrástol na 374 miliónov eur zo 131 miliónov eur v rovnakom období vlani. Naopak, problémy banke robia domáce filiálky. Ich zisk z dôvodu zvýšenia rezerv na zlé úvery klesol o 11 % na 319 miliónov eur.
Société Générale pokračuje v reštrukturalizácii, uviedol jej šéf Frédéric Oudéa. Banka na jar oznámila úsporné opatrenia, aby sa pripravila na tvrdú konkurenciu a vyššie kapitálové požiadavky.