Samotný Mohd Najib bin Tun Haji Abdul Razak všetky obvinenia popiera. Aj Štátny finančný fond Malajzie taktiež poprel špekulácie médií o údajnom prevode finančných prostriedkov na osobné účty premiéra – 700 miliónov dolárov. O týchto transakciách, ktoré boli údajne vykonané v marci 2013 počas predvolebnej kampane, informovali noviny Wall Street Journal s odvolaním na dokumenty vládneho vyšetrovania.
„V súvislosti s informáciami v niektorých médiách Štátny finančný fond Malajzie vyhlasuje s celou zodpovednosťou, že naša spoločnosť nikdy neposkytla premiérovi žiadne finančné prostriedky,“ cituje agentúra Reuters vyhlásenie tejto spoločnosti, predsedom Predsedníctva, ktorej je malajzijský premiér Najib Razak. Ďalej sa vo vyhlásení Štátneho finančného fondu Malajzie uvádza, že vyššie spomínané klebety sú nezodpovedným klamstvom a ich cieľom je destabilizácia činnosti fondu.
Mnohí malajzijskí analytici a média hľadajú odpoveď na otázku, prečo sa tieto klebety rozšírili práve v týchto dňoch? Domnievajú sa, že je to spojené s tým, že sa blíži termín, kedy by sa celý svet mal dozvedieť závery vyšetrovacej komisie a hlavne odpoveď na otázku – kto zostrelil malajzijský Boeing v ukrajinskom vzdušnom priestore. Malajzia na rozdiel od mnohých členov vyšetrovacej komisie mieni zverejniť úplne všetky údaje, celú pravdu. Podľa všetkého, určitým štruktúram sa to nepáči: nechcú, aby sa verejnosť dozvedela pravdu a to, kto v skutočnosti zostrelil malajzijské lietadlo, a preto vytvárajú nátlak na Malajziu, na malajzijského premiéra, aby sa príliš do toho „nemontovali.“
Eugen Rusnák