vojna na Ukrajine

NAŽIVO

Podľa Reuters kľúčoví členovia OPEC+ zvažujú od decembra ďalšie zvýšenie ťažby o 137.000 barelov denne. Rozhodnutie by malo padnúť na najbližšej schôdzke predstaviteľov OPEC+ 2. novembra.

20:11

Spotová cena zlata klesla do 16.00 h SEČ o 2,9 % na 3990,89 USD za troyskú uncu. Ešte výraznejšie klesol decembrový kontrakt na zlato na newyorskej komoditnej burze Comex. Dosiahol 4005,20 USD/unca, čo predstavuje pokles o 3,2 %.

20:10

Podľa Putina sa vzťahy medzi Ruskom a KĽDR vyvíjajú „podľa plánu“. „Všetko ide podľa plánu,“ povedal to Putin, keď podával ruku ministerke KĽDR.

19:56

Ruské úrady oznámili, že ukrajinské drony poškodili hrádzu vodného diela v ruskom meste Belgorod.

19:44

Hlavnými témami stretnutia Orbána s Meloniovou bola migrácia, otázky Ukrajiny a európsky zbrojný program. Maďarský ministerský predseda z rokovacej agendy vyzdvihol otázku emisných pravidiel EÚ a konkurencieschopnosti, píše vg.hu.

19:42

Hamas oznámil, že v rámci dohody o prímerí s Izraelom odovzdá ostatky ďalšieho rukojemníka.

19:04

V meste Remscheid bol počas operácie zameranej na organizovaný obchod so zbraňami zaistený rozsiahly arzenál prevažne z druhej svetovej vojny. Ak sa ukáže, že všetky zbrane sú pravé a funkčné, pravdepodobne pôjde o jeden z najväčších nálezov tohto druhu v Severnom Porýní-Vestfálsku.

19:03

Starmer oznámil, že Británia predá Turecku 20 stíhačiek Eurofighter Typhoon.

18:48

Európska komisia vo štvrtok v Bruseli privíta čínsku delegáciu na vysokej úrovni, s ktorou bude rokovať o čínskych vývozných obmedzeniach na vzácne zeminy.

18:37

Horskí záchranári z Donovál pomáhali v pondelok lesnému robotníkovi, ktorý v lese pri Motyčkách utrpel poranenie hlavy a sťažoval sa na bolesti v oblasti chrbta. „Po ich príchode na miesto bol už pri mužovi lekár Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby, ktorý pacienta ošetril. Za pomoci HZS muža nabalili do transportného vaku a preniesli na lúku, odkiaľ ho leteckí záchranári transportovali za pomoci podvesu do banskobystrickej nemocnice,“ uviedla HZS.

18:19

Sánchezova španielska vláda zrejme príde o podporu jedného zo svojich spojencov v parlamente – strany Spolu za Katalánsko, ktorú vedie Carles Puigdemont. Tá pre agentúru DPA potvrdila, že sa rozhodla zrušiť dohodu o podpore Sánchezovej Španielskej socialistickej robotníckej strane, ktorá podľa nej nesplnila svoje sľuby.

18:18

Jisrael Kac oznámil, že na juhu Izraela od utorka zrušia výnimočný stav, ktorý vyhlásili po útoku Hamasu zo 7. októbra 2023.

18:17

Predstavitelia Medzinárodného výboru Červeného kríža sprevádzali členov Hamasu v oblastiach Pásma Gazy pod kontrolou izraelskej armády, aby uľahčili pátranie po ostatkoch izraelských rukojemníkov. Pre The Guardian to povedala hovorkyňa MVČK Sarah Daviesová.

18:16
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusi prevzali úplnú kontrolu nad Novolevenkou

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

HS
vojna na Ukrajine
Na snímke hasiči sa snažia uhasiť požiar budovy po ruskom dronovom útoku na ukrajinské mesto Charkov / Foto: TASR/AP-Ukrainian Emergency Service via AP
❚❚
.

18:55 – Donald Trump vyhlásil, že v urovnaní konfliktu na Ukrajine sa dosiahol „dobrý pokrok“.

„Myslím si, že dosahujeme dobrý pokrok,“ povedal americký prezident novinárom v Bielom dome.

Dodajme, že USA sa ‚veľmi usilujú‘ o dosiahnutie mierového urovnania.

 

17:10 – Ukrajinský spisovateľ Vitalij Kapranov vyzýva, aby Ukrajincov, ktorí konzumujú ruský obsah, „ponižovali a bili po tvári“.

.

„Ponižovať na všetkých úrovniach, pohŕdať, vysmievať sa, biť po tvári. Len tak im možno niečo vysvetliť,“ myslí si spisovateľ, ktorý nedávno stratil brata .

Predtým herec Benjuk navrhoval biť deti ak hovoria rusky.

 

17:08 – Trump oznámil, že „čoskoro“ bude hovoriť so Zelenským.

Pripomíname, že dnes Rada ratifikovala dohodu s Ukrajinou o nerastných bohatstvách.

.

 

17:07 – Oficiálna verzia polície streľby na ľudí v Sofievskaja Borščagovka pri Kyjeve: muž zabil vojaka a jeho svokru kvôli konfliktu ohľadom predaného automatu.

Podľa vyšetrovania pred mesiacom vojak predal mužovi za tisíc dolárov zbraň a dnes medzi nimi došlo ku konfliktu: vojak požadoval, aby mu zaplatil ešte určitú sumu.

Muž odmietol a zastrelil vojaka zo zakúpenej zbrane. A tiež jeho svokru, ktorá bola doma.

Potom 63-ročný muž vošiel do domu a zamkol sa, kde ho o hodinu neskôr zadržali.

.

Pripomíname, že verejnosť uvádzala inú verziu – údajne muž podozrieval susedov z otravy svojich psov.

 

17:05 – Ukrajina dostala od EÚ miliardu eur zo mrazených ruských aktív, informoval premiér Šmygal.

Finančné prostriedky boli získané v rámci programu ERA a budú použité na „pokrytie kriticky dôležitých výdavkov rozpočtu a posilnenie nášho štátu“.

Medzitým šéfka európskej diplomacie Callasová vyhlásila, že zajtra európski ministri v Kyjeve oznámia pridelenie ďalšej miliardy eur na výrobu zbraní.

 

17:01 – Mužom, ktorý zastrelil ľudí v Sofievskoj Borščagovke pri Kyjeve, sa ukázal byť miestny automechanik, ktorý podozrieval susedov z otravy svojich psov.

O tom informovali miestni obyvatelia, uvádzajú verejné zdroje.

Podľa ich informácií je muž vo veku 50-60 rokov a celý život sa venoval opravám áut.

Podľa predbežných informácií sa muž sám prihlásil na polícii.

.

 

16:55 – Zverejnil zoznam poslancov, ktorí hlasovali za ratifikáciu dohody o nerastných surovinách.

Žiaden poslanec nehlasoval proti. Všetky frakcie hlasovali prevažne „za“, len niekoľko poslancov nehlasovalo vôbec alebo bolo neprítomných.

Najvyšší percentuálny podiel nehlasujúcich a neprítomných bol v skupine „Za budúcnosť“, ktorá bola predtým považovaná za blízku Kolomojskomu.

 

.

16:40 – Zelenskyj udelil titul Hrdina Ukrajiny šéfovi SBU Maljukovi a veliteľovi špeciálnej jednotky BPLA Maďarovi.

Informácia bola zverejnená na webovej stránke OP.

Titul bol posmrtne udelený aj veliteľovi prieskumného oddielu 59 OŠBr bezpilotných systémov Pavlovi Petričenkovi.

 

16:39 – Zmocnenkyňa USA Davisová informovala, že bola prítomná v parlamente počas hlasovania o dohode o nerastných surovinách a vyzvala na čo najskoršie pristúpenie k jej realizácii.

.

„Pri takejto úrovni podpory netrpezlivo očakávam rýchle konzultačné obdobie, aby sme mohli čo najskôr prejsť k realizácii dohody,“ vyhlásila.

Pripomíname, že Davisová bola prítomná aj na rokovaniach o tejto dohode vo výbore. Do funkcie bola menovaná len dva dni pred začatím prerokovávania dokumentu v parlamente.

 

16:32 – Rusko a USA vedú každý deň alebo každý druhý deň rokovania o Ukrajine a iných otázkach, vyhlásil Putinov poradca Ušakov.

Hovorí, že ďalšie kroky Ruska budú závisieť od toho, ako prebehne prímerie, ktoré vyhlásilo v týchto dňoch.

Ušakov tiež interpretuje včerajší útok dronov na Rusko ako „plány Kyjeva zastrašiť zahraničných lídrov pred návštevou Moskvy 9. mája“.

 

.

13:54 – Rusko v prvom májovom týždni prudko zvýšilo počet útokov bezpilotných lietadiel na Ukrajinu, informoval vojenský pozorovateľ Oleksandr Kovalenko.

 

13:15 – Putin a Si, ako bolo oznámené, rokovali v Kremli o výstavbe plynovodu Power of Siberia-2 a dali si pokyny na urýchlenie projektu, uviedol ruský vicepremiér Novak.

O úprave trasy obchádzajúcej Mongolsko sa podľa neho nehovorilo.

 

10:50 – Vojenskí predstavitelia troch jednotiek ukrajinských ozbrojených síl pôsobiacich v oblasti Pokrovsk a na juhu potvrdili Suspilnému, že dostali rozkaz strieľať iba v prípade ohrozenia.

Podobný rozkaz Ukrajinci dostali aj počas veľkonočného prímeria, ktoré vyhlásil Putin.

.

Ukrajinské velenie však oficiálne takýto rozkaz nepotvrdzuje, ale hovorí o znížení intenzity bojov.

Armáda RF zastavila útoky na viacerých úsekoch, vyhlásil hovorca skupiny „Chortica“ Tregubov, ale nie na všetkých. Podľa jeho slov po polnoci pokračovali ruské útoky na limanskom smere, vo Volčansku, Časovom Jare, Toretsku, pri Pokrovsku a smerom na Novopavlovku v Dnepropetrovskej oblasti.

Pripomíname, že bojovník ukrajinskej armády Muhnoj naopak už skôr tvrdil, že na fronte je od polnoci ticho. O tom, že prímerie je vo všeobecnosti dodržiavané, píšu aj ruské vojenské telegramové kanály.

 

10:00 – Na moskovských letiskách už druhú noc pokračuje kolaps spôsobený včerajšími útokmi dronov, informujú ruské verejné zdroje.

Letiská už fungujú, nové útoky sa nekonajú, ale v dôsledku „domino efektu“ mešká 51 odletov a 43 príletov, informuje ministerstvo dopravy. Očakáva sa, že do večera sa letiská vrátia k bežnému rozvrhu.

Niektorí cestujúci čakajú na odlet už viac ako 30 hodín, pričom strávili dve noci na letiskách.

.
Situácia na moskovskom letisku / Foto: Telegram

 

09:25 – Americký minister financií Bessent nazval Putina „vojnovým zločincom“, ale myslí si, že s ním treba rokovať.

Počas vypočutia v Kongrese na otázku, či považuje Putina za vojnového zločinca, Bessent odpovedal: „Áno“. Uviedol však, že to neznamená, že s ním nie je možné rokovať.

„Myslím si, že to je podstata diplomacie, keď je potrebné rokovať s oboma stranami. Domnievam sa, že rokovania s Japoncami po druhej svetovej vojne boli nevyhnutné,“ vyhlásil Bessent.

 

09:00 – Kabinet potvrdil, že USA získajú prioritný prístup k informáciám o ložiskách, o čom už skôr informovali médiá.

„Efektívnosť fondu bude závisieť od záujmu amerických partnerov. Majú záujem, pretože získajú prioritné informácie o nových investičných príležitostiach, predovšetkým v oblasti kritických surovín, ropy a plynu,“ uviedli na brífingu ministerka hospodárstva Sviridenko a jej zástupca Kačka.

.

Pre ostatné spoločnosti budú ako doteraz organizované súťaže a aukcie, ale aj oni sa budú môcť obrátiť na fond so žiadosťou o podporu.

Manažéri fondu ešte nie sú určení. Zo strany USA to môžu byť zástupcovia DFC (Medzinárodnej finančnej korporácie) a ministerstva financií.

Podľa úradníkov fond začne fungovať už o niekoľko týždňov. Rokovania o dodatočných dohodách, ktoré neboli oficiálne zverejnené, pokračujú každý deň. Kačka povedal, že „s najväčšou pravdepodobnosťou“ budú dokumenty zverejnené.

Pripomíname, že parlamentný výbor pre zahraničné veci odporučil ratifikovať dohodu s pozmeňujúcim návrhom o nepovinnom uznaní ostatných dohôd v rámci transakcie.

 

08:10 – Ukrajinské ozbrojené sily oficiálne potvrdili, že útoky drnomi v noci Ruská federácia nevykonala.

„Počas dnešného dňa 8. mája, podľa stavu o 8.00 hod., neboli v ukrajinskom vzdušnom priestore zaznamenané žiadne raketové útoky ani použitie úderných bezpilotných lietadiel. V noci však nepriateľ zintenzívnil útoky taktickým letectvom s použitím riadených leteckých bômb na Sumskú oblasť,“ uvádza sa v správe vzdušných síl.

.

Pripomíname, že Rusko oznámilo trojdňové prímerie od polnoci. Ukrajina oficiálne nevyjadrila svoju podporu, ale viacero zdrojov tvrdí, že rozkaz o prímerí bol odoslaný ukrajinským jednotkám.

Stojí za zmienku, že v tlačovej správe Ozbrojených síl Ukrajiny sa uvádza samostatné hodnotenie situácie od začiatku ofenzívy 8. mája. To znamená od začiatku prímeria. Zvyčajne sa takéto rozdelenie v správach tohto druhu nerobí.

 

07:39 – V noci, keď Rusko vyhlásilo prímerie, zatiaľ neboli zaznamenané žiadne štarty dronov Geraň.

Aspoň podľa informácií ozbrojených síl Ukrajiny, ktoré tradične začínajú už večer, nebolo zaznamenané žiadne lietanie dronov.

.

Posledná správa o bezpilotných lietadlách bola okolo 21. hodiny.

 

07:30 – Nadobudlo platnosť trojdňové prímerie vyhlásené Ruskom. Skončí sa o polnoci 11. mája.

Rusko, pripomeňme, sa rozhodlo dodržiavať ho jednostranne – Ukrajina nepotvrdila, že bude dodržiavať prímerie.

Arestovič zároveň tvrdí, že ozbrojené sily Ukrajiny dostali príkaz, aby prímerie tiež dodržiavali.

 

07:20 – V súčasnosti sa o vyslaní nemeckých vojakov na Ukrajinu nehovorí, vyhlásil nový nemecký kancelár Merz.

 

07:08 – Armáda Ruskej federácie postúpila v Novolevenke, Alexandropolu a Leonidovke v smere na Konstantinovku, informuje Deep State.

Ukrajinská armáda medzitým informuje, že Rusi už prevzali úplnú kontrolu nad Novolevenkou.

Na mape je vidieť, že boje sa presunuli na nový úsek cesty Pokrovsk-Konstantinovka.

Mapa / Foto: Telegram

 

06:55 – Zajtra má parlament ratifikovať dohodu o hospodárskom partnerstve s USA, vyhlásil Zelenskyj vo večernom prejave.

„Dohoda je napísaná tak, aby zodpovedala národným záujmom Ukrajiny. Bezpečnosť a ekonomika vždy idú ruka v ruke. Potrebujeme desaťročia predvídateľného a hmatateľného ekonomického rastu. Je dôležité, aby všetci poslanci si uvedomili význam tejto dohody a podporili perspektívy, ktoré otvára,“ povedal.

 

.

06:43 – Arestovič vyhlásil, že Ukrajina podporí trojdňové prímerie, ktoré vyhlásila Ruská federácia. A ktoré nadobúda platnosť dnes v noci.

Vyhlásil, že „už prišiel bojový rozkaz pre vojská, naše (ukrajinské) aj ruské“.

Bývalý poradca Bankovej nešpecifikoval, odkiaľ má túto informáciu.

Pripomíname, že Ukrajina zatiaľ nevyjadrila súhlas s prímerím navrhnutým Putinom. Zelenskyj trvá na tom, že streľba musí byť zastavená na 30 dní.

 

06:30 – Trump vyhlásil, že „je čas prijať rozhodnutia“ v otázke ukrajinského urovnania.

„Dospeli sme do momentu, keď budeme musieť prijať niektoré rozhodnutia. Nie som z toho nadšený,“ povedal americký prezident.

Predtým viceprezident USA Vance vyhlásil, že USA upúšťajú od myšlienky prímeria, pretože sa nepáči Rusku, a zameriavajú sa na otázky dlhodobého urovnania vojny na Ukrajine.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Viktor Pondělík

Milan Šupa

Erik Majercak

Gustáv Murín

Matej Michalička

Dušan Hirjak

.
.

Situácia Ukrajincov sa v Záporožskej oblasti rýchlo zhoršuje. Rusi sa snažia prebojovať do ich tyla

Ruské ministerstvo obrany dnes oznámilo obsadenie troch dedín mimo Donbasu: Jegorovka v Dnepropetrovskej oblasti, Novonikolajevka a Privolno v Záporožskej oblasti

27. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

USA vyvíjajú tlak na Maďarsko

Spojené štáty vyvíjajú tlak na Maďarsko, aby znížilo svoju závislosť od ruskej ropy, informuje agentúra Bloomberg

27. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Český prezident poveril Andreja Babiša zostavením vlády

Český prezident Petr Pavel v pondelok poveril víťaza parlamentných volieb Andreja Babiša rokovaním o zostavení vlády. „Tento krok urobil na…

27. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Malé dievča vyhodilo svoju novonarodenú sestričku z okna

Päťročné dievča v ruskej Tatárskej republike vyhodilo z okna svoju novorodenú sestru. Telo dieťaťa našli náhodní okoloidúci. Ako referuje web…

27. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina spolu s Európou vypracuje v priebehu 7-10 dní mierový plán

Ukrajina spolu s Európou vypracuje v priebehu 7-10 dní mierový plán, ale Rusko ho pravdepodobne neprijme, vyhlásil Zelenskyj v rozhovore…

27. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Zapojte sa do Halloweenskeho festivalu! Doprajte si “trik alebo odmenu” v podobe doživotného kľúča Office 2021 Pro za 31,25 €! Alebo Windows 11 Pro za neuveriteľných 13,25 €!

Hľadáte aktuálnu a lákavú ponuku zliav na obdobie Halloweenu? Godeal24 Vám ponúka viac ako 90 %-tnú zľavu na licencie Microsoft!…

21. 10. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 10. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

V Čiernej Hore vybuchol problém s Turkami

V Čiernej Hore sa naďalej vyostruje situácia po útoku tureckých občanov na Čiernohorca, po ktorom bolo zadržaných 45 osôb a…

27. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kosová odkazuje Kolíkovej, že súdna rada nebude zasahovať do disciplinárnych konaní, ani na jej želanie

Predsedníčka súdnej rady Marcela Kosová kritizuje exministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovu za snahu znevažovať postavene súdnej rady. Odkázala jej, že zásahy…

27. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Smeráci, hlasáci, čo ste popadali na hlavu?

Prešli dva roky vládnutia a …

27. 10. 2025 | Aktualizované 27. 10. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 10. 2025 | Aktualizované 27. 10. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Nakoniec nie Matovič, lež Danko s Ficom zhodili „atomovku” na Šimečkovu hlavu

Nedeľné politické vystúpenia sa niesli vo víre emócií. „Náklad” dostal najmä opozičný líder

27. 10. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 10. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

27. 10. 2025 | Aktualizované 27. 10. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
27. 10. 2025 | Aktualizované 27. 10. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

V zaparkovanom aute v Orlovej našli zastreleného muža a ženu v strednom veku

Tragickú udalosť vyšetrujú od nedeľňajšieho podvečera českí policajti v meste Orlová neďaleko Ostravy. V zaparkovanom aute našli dvoch mŕtvych ľudí.…

27. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Poľský premiér zatipoval, ako dlho ešte Ukrajina vydrží na bojisku

Maďarský denník Mandiner uvádza, že vyhlásenie poľského premiéra  Donalda Tuska je dosť šokujúce

27. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

V prípade advokáta Paru Úrad inšpekčnej služby obvinil vyšetrovateľa zo zneužívania právomoci

Úrad inšpekčnej služby obvinil vyšetrovateľa bývalej Národnej kriminálnej agentúry Milana Sabotu zo zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom…

27. 10. 2025 | Aktualizované 27. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 10. 2025 | Aktualizované 27. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Sankcie Trumpa proti Rosneft a Lukoil pravdepodobne nepovedú k výraznému zníženiu vývozu ruskej ropy

Sankcie Trumpa proti Rosneft a Lukoil pravdepodobne nepovedú k výraznému zníženiu vývozu ruskej ropy, ale znížia jej príjmy a sťažia…

27. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

“Uprostred ničivej búrky sa koč s tromi cestujúcimi zrúti z útesu a navždy zmení ich osudy.” Julie Klassenová a jej fantastický román Nebezpečná zámena

“Na tomto románe som pracovala niekoľko rokov, popri iných projektoch. V roku 2011 sme s manželom navštívili Múzeum kočiarov v…

27. 10. 2025 | Kultúra | PR článok | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 10. 2025 | Kultúra | PR článok | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tieňová vláda PS? Tak to by sme sa pobavili!

V priebehu minulého týždňa sme z úst lídra progresívcov Michala Šimečku mohli počuť, ako Slovensko upadá, ako svojím  hospodárením ničí Európsku úniu…

27. 10. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
27. 10. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Nemecko predstavilo ambiciózny plán na „oživenie obrany kontinentu“

Nemecko má v úmysle vybudovať svoje ozbrojené sily, Bundeswehr, na „najsilnejšiu konvenčnú armádu v Európe“ . Nový zoznam vojenských požiadaviek…

27. 10. 2025 | | 6 min. čítania | 0 komentárov
27. 10. 2025 | | 6 min. čítania | 0 komentárov

Lavrov sa rozrozprával o mieri a stretnutí Putin/Trump. Spomenul aj Slovensko

Výzvy na prímerie na Ukrajine sú len pokusom opäť si kúpiť Volodymyra Zelenského, povedal ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov

27. 10. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 10. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Nekonečná nočná mora prvej dámy Francúzska. V Paríži sa začína súdny proces

Desať osôb čelí v Paríži súdnemu procesu za kyberšikanovanie prvej dámy Francúzska Brigitte Macronovej. V online priestore šírili teórie o…

27. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ako bol odhalený Milanovej zoznam firiem a občanov s väzbami na „ruské kruhy“?

Ministerstva kultúry SR dostalo od Úradu na ochranu osobných údajov (ÚOOÚ) SR pokutu vo výške 10.000 eur za zverejnenie databázy…

27. 10. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 10. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Zaujímavá štatistika z NHL. Slovensko patrí k hornej polovici, Česko je na tom horšie

Zámorská hokejová NHL sa už naplno rozbehla a priestor dostávajú aj tí, ktorí sa venujú rôznym štatistikám. Na bodovanie obrancov…

27. 10. 2025 | Šport | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 10. 2025 | Šport | 2 min. čítania | 0 komentárov

Krajina neobmedzenej hlúposti

Kedysi sa hovorilo o Spojených štátoch amerických, že sú krajinou neobmedzených možností. Niekedy sa stačilo vybrať za Veľkú mláku s…

27. 10. 2025 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
27. 10. 2025 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Jednoduchý trik s vreckom vyčistí mráz z čelného skla v okamihu

Ach, zima. Toto ročné obdobie musíte milovať bez ohľadu na to, aká je zima a mráz. Myslím si však, že…

27. 10. 2025 | 0 komentárov

Prešlo pár dní a z Washingtonu prišla studená sprcha, resp. otočka o 180 stupňov

Keď Trump v telefonickom rozhovore s Putinom inicioval ich spoločné stretnutie v Budapešti, svet sa tešil, pretože sa zdalo, že…

27. 10. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 10. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Chybná migračná politika predstavuje smrteľné nebezpečenstvo

41-ročný muž z Etiópie, Hadush Kebatu, ktorý ako žiadateľ o azyl býval v hoteli v anglickom meste Epping, sexuálne obťažoval…

27. 10. 2025 | 0 komentárov

Matovič „one time 2020“, „next time 2027“

Diskutovanou témou posledných dní je rating Slovenska a hodnotenie „polčasu“ vládnutia vlády pod vedením premiéra Roberta Fica a koaličných partnerov…

27. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ruskí analytici: Trump „nie je náš“ v žiadnom smere

USA, 27. októbra 2025 - Najviac ma v poslednej dobe znepokojuje skutočnosť, že naša odborná verejnosť sa nedokáže zmieriť s myšlienkou,…

27. 10. 2025 | 0 komentárov

Argentínsky prezident Javier Milei vyhral voľby v polovici volebného obdobia, ktoré pozorne sledoval Washington

Kľúčový ideologický spojenec Trumpa, Mileiho vládna strana, získala podľa údajov miestnych médií, ktoré vychádzajú z čísel volebných orgánov, viac ako…

27. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Podľa Reuters kľúčoví členovia OPEC+ zvažujú od decembra ďalšie zvýšenie ťažby o 137.000 barelov denne. Rozhodnutie by malo padnúť na najbližšej schôdzke predstaviteľov OPEC+ 2. novembra.

20:11

Spotová cena zlata klesla do 16.00 h SEČ o 2,9 % na 3990,89 USD za troyskú uncu. Ešte výraznejšie klesol decembrový kontrakt na zlato na newyorskej komoditnej burze Comex. Dosiahol 4005,20 USD/unca, čo predstavuje pokles o 3,2 %.

20:10

Podľa Putina sa vzťahy medzi Ruskom a KĽDR vyvíjajú „podľa plánu“. „Všetko ide podľa plánu,“ povedal to Putin, keď podával ruku ministerke KĽDR.

19:56

.

Bezpečnosť pri práci? Tu ju budete hľadať márne

Bezpečnosť pri práci je pojem, ktorý by mal byť základom každého pracovného dňa - no ako dokazujú nasledujúce zábery, nie…

27. 10. 2025 | 0 komentárov

Nový britský tank riskuje mať rovnaký osud ako Leopard 2 na Ukrajine: bude zastaraný už od momentu zaradenia do výzbroje

Británia, 27. októbra 2025 - O tanku Challenger 3 to tvrdí bývalý dôstojník britskej armády a vojenský analytik podplukovník Stuart…

27. 10. 2025 | 0 komentárov

Aké bolo zákulisie zákona o hazarde?

Zákon o hazarde je ten druh zákona, ktorý nikto okrem predkladateľa nechce. Hazard je ten druh činností, ktorý je síce…

27. 10. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 10. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prílev ukrajinských utečencov do Česka sa v posledných mesiacoch výrazne zvýšil

Prílev ukrajinských utečencov do Česka sa v posledných mesiacoch výrazne zvýšil, keď Ukrajina povolila odchod mužom do 22 rokov, informujú…

27. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Matku obvinenú z vraždy novorodenca budú stíhať na slobode

Krajský súd v Bratislave potvrdil rozhodnutie Mestského súdu Bratislava I o nezobratí matky obvinenej z vraždy novorodenca do väzby. Súd…

27. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Viktor Pondělík

Milan Šupa

Erik Majercak

Gustáv Murín

Matej Michalička

Dušan Hirjak

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov