Je asimilácia moslimov možná?

Je asimilácia moslimov možná?

Európa 31.marca 2016 (HSP/Foto: bb)

 

Ako zatiaľ prebehla asimilácia moslimov v západných krajinách?

V Európskych krajinách dnes môžeme sledovať ako sa politickí predstavitelia snažia pretlačiť cudziu kultúru do tých národných. V rámci multikulturalizmu sa vedome šíri moslimská kultúra sprevádzaná nepokojmi zo strany nelegálnych migrantov.

Reklama

Tí, ktorí volajú po národnom povedomí, sú označovaní za rasistov a xenofóbov. Tí, ktorí bojujú za svoje práva a svoju domovinu, sú napádaní mimovládnymi organizáciami alebo urážaní na sociálnych sieťach. Tento článok má priblížiť situácie, kedy niektoré štáty toto “multikultúrne obohatenie” prijali a dnes nesú za svoje rozhodnutia tvrdé dôsledky. Moslimovia sa totiž v týchto krajinách odmietli asimilovať, ignorujú národné povedomie a zákony a snažia sa presadiť tie svoje, ktoré sú v rozpore s demokraciou a morálkou.

Austrália

Reklama

Uthman Badar, hovorca moslimskej skupiny Hizb ut-Tahrir, na konferencii v Sydney, povedal, že austrálsky parlament “žiada slobodu pre všetkých, ale hľadá spôsoby ako nanútiť ich vlastné národné hodnoty a presvedčenie” moslimom. Podľa posledných správ z Austrálie, je austrálska hymna pre väčšinu moslimov “tyranská”.

Moslimský vodca Anjem Choudary v rozhovore pre televíziu Seven Network povedal, že právo šaría presadia aj v Austrálii. “Jedného dňa nebudete mať možnosť a budete musieť prijať právo šaría. Verím, že islamská vlajka bude viať miesto austrálskej. Jedného dňa bude celý svet pod autoritou moslimov.”

Líder národného hnutia: “English Defence League”, Tommy Robinson, pre tú istú televíziu povedal: “Necítim sa tu slobodný. Myslím si, že toto je vojna medzi nami a nimi. Je to celosvetová džihádistická agenda. Ja neustále dostávam smrtonosné vyhrážky, že zabijú mňa, moju manželku, moju mamu. Som zhrozený a bojím sa. Právo šaría tyranizuje ženy, je homofóbne, antisemitské, antidemokratické, ničí slobodu, je násilné, extrémistické, niečo sa musí zmeniť.”

Austrálska vláda minula 5,9 milióna austrálskych dolárov na produkciu filmu “Cesta”, ktorá ukazuje ťažkú, života nebezpečnú a komplikovanú cestu migrantov, prevažne z Afganistanu, ktorí sa rozhodnú migrovať do Austrálie. Vláda si od filmu sľubuje oveľa nižší nával migrantov, pretože film má za úlohu migrantov od tejto cesty odradiť.

Veľká Británia 

Reklama

Spojené kráľovstvo je oficiálne známe ako multikultúrna krajina. Čo však stojí za pozornosť, je ich postoj k samotnej Veľkej Británií a jej obyvateľom.

Vo východnej časti Londýna moslimovia vykonávajú tzv. “šaría pochôdzky”, v ktorých upozorňujú obyvateľov, aby nepili alkohol, aby sa ženy neobliekali vyzývavo a pod. Títo pochôdzkári tvrdia, že Východný Londýn, v ktorom sa zdržuje najväčšia moslimská komunita, je “moslimské územie.” Takéto moslimské pochôdzky sú vykonávané aj v ďalších európskych krajinách, ktoré prijali moslimov.

V ďalšom z miest – Bury Park v Lutone, ktorý sa nachádza neďaleko Londýna, žije veľká moslimská radikálna komunita, ktorá podporuje ISIS a terorizmus. Britskí kresťanskí aktivisti pochodovali touto štvrťou so zdvihnutým krížom poukazujúc na fakt, že Veľká Británia je kresťanská a britská krajina. (Viac sme o tom písali TU)

Pravý obraz radikálnej moslimskej ideológie priniesla televízia CNN: Radikálni moslimovia chcú pretvoriť Buckinghamský palác na mešitu. “Chceme prebudovať Buckinghamský palác na mešitu pre miestnych moslimov. Kráľovná sa buď stane moslimka alebo musí opustiť krajinu.” povedal jeden z mladých radikálnych moslimov, ktorí žijú v Británii podľa práva šaría.

Štatistika televízie CBN news, ktorá poskytuje informácie o britských moslimoch, hovorí, že:

Reklama

44% z nich má pocit, že Veľká Británia je ich krajina.

30% by chcelo žiť pod právom šaría.

28% chce, aby sa Veľká Británia stala islamským štátom

81% tvrdí, že sú v prvom rade moslimovia a na druhom mieste briti.

Švédsko

Švédsko sa v minulosti prezentovalo ako slobodná a mierumilovná krajina, ktorá mala jednu z najnižších prípadov kriminality v Európe. To sa po príchode moslimských imigrantov zmenilo. Nielenže sa zdvihla vlna kriminality, ale v prvých 7 mesiacoch roku 2013 bolo zaznamenaných viac ako 1000 nahlásených sexuálnych útokov moslimskými imigrantmi.

V krajine dnes existuje viac ako 55 tzv. No-go-zón, do ktorých sa bojí vstúpiť aj samotná polícia. Tá je v každých prípadoch len sprievodcom sanitiek alebo požiarnych vozov, aby tak chránili lekárov a požiarnikov pred moslimskými radikálmi. V týchto zónach žije vyše 160 moslimských giet. Moslimské No-go zóny sa nachádzajú nielen vo Švédsku, ale aj v iných európskych krajinách.

V meste Ostersund bola tento rok zrušená “Hodina Zeme”. Počas nej bývajú na jednu hodinu vypnuté všetky svetlá v meste. Tento akt symbolizuje návrat k prírode a byť na 100% nezávislý od fosílnych palív. Tento rok sa však mesto rozhodlo túto akciu zrušiť. Ich dôvodom bol strach z radikálnych moslimov, ktorí “zaplavili” túto oblasť.

Toto sú len zlomky konkrétnych prípadov, kedy sa moslimovia odmietli asimilovať v krajinách, v ktorých sa rozhodli žiť. Vôbec nerešpektujú národy, do ktorých prišli, ničia a urážajú všetko, čo nie je moslimské. A tí, ktorí upozorňujú na tieto fakty, sú označovaní za rasistov, xenofóbov alebo islamofóbov.

 

Reklama

Branislav Zaujec

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
Reklama

Odporúčame

Reklama

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

Včera 20:01

Zásoby ropy v USA minulý týždeň nečakane prudko klesli. A znížili sa aj zásoby benzínu. Ukázali to v stredu údaje amerického Úradu pre energetické informácie (EIA). Inforovala agentúra Reuters.

Zásoby ropy v USA tak v týždni do 19. apríla dosiahli 453,6 milióna barelov, čo je približne 3 % pod päťročným priemerom pre toto ročné obdobie, dodal EIA.

Včera 19:58

Na hokejových majstrovstvách Ázie a Oceánie hráčov do 18 rokov sa hneď v úvodnom zápase zrodil bizarný výsledok. Thajsko zdolalo Kuvajt 57:0 a na strely dokonca prekonali súpera pomerom 122:1.

Včera 19:34

Spojené arabské emiráty (SAE) v stredu oznámili, že na opravu domov, ktoré minulý týždeň poškodili prudké záplavy spôsobené rekordnými zrážkami, poskytnú 544 miliónov dolárov. Informovala o tom agentúra AFP.

Touto púštnou krajinou sa minulý týždeň prehnali silné búrky. Prudký lejak v priebehu niekoľkých hodín zaplavil úseky diaľnic, ulice a najrušnejšie letisko sveta v Dubaji.

Včera 19:31

Súd v Iráne odsúdil na smrť populárneho rappera uväzneného na vyše rok a pol za podporu celoštátnych protestov, vyvolaných smrťou Mahsy Amíníovej. Uviedli to v stredu miestne médiá. Informovala agentúra AFP.

V súvislosti s protestmi popravili deväť mužov, napríklad pre obvinenia zo zabitia a ďalšieho násilia proti bezpečnostným silám.

Včera 17:56

Štátna pomoc so zvýšenými splátkami hypoték sa od júna rozšíri aj na refinancované úvery, čo doteraz nebolo možné. Poslanci Národnej rady (NR) SR schválili túto zmenu v stredu v rámci zákona o správcoch úverov a nákupcoch úverov.

Včera 17:53

Nový zákon o ochrane spotrebiteľa, ktorý v stredu schválila Národná rada SR, prináša vyššiu ochranu spotrebiteľov aj v online prostredí. Spotrebiteľom tiež predlžuje lehotu na odstúpenie od zmluvy bez uvedenia dôvodu z doterajších 14 na 30 dní.

Legislatíva zároveň zvyšuje ochranu pred umelým navyšovaním cien pred rôznymi zľavami a výpredajmi a prináša taktiež lepšiu informovanosť pri uzatváraní zmlúv prostredníctvom online trhov.

Včera 17:52

Americký prezident Joe Biden v stredu podpísal zákon o pomoci vo výške 95 miliárd dolárov pre Ukrajinu, Izrael aj Taiwan. Zároveň oznámil, že Spojené štáty začnú Kyjevu posielať vojenskú pomoc v priebehu niekoľkých hodín. Správu priniesla agentúra AFP.

Včera 17:50

Izraelské sily uskutočňujú “ofenzívnu akciu” v celom južnom Libanone. V stredu to oznámil izraelský minister obrany Joav Galant bez toho, aby špecifikoval, či pozemné sily prekročili hranice. Informovala agentúra AFP.

Včera 17:49

Britské úrady zadržali troch ľudí podozrivých z porušeniach imigračných zákonov po tom, čo pri snahe preplaviť sa cez Lamanšský prieliv zahynulo v utorok päť ľudí vrátane dieťaťa. Informovali agentúry DPA a AFP.

Včera 17:46

Britský premiér Rishi Sunak a nemecký spolkový kancelár Olaf Scholz sa v stredu zaviazali podporovať Ukrajinu tak dlho, ako to bude potrebné. Scholz však takisto potvrdil svoj odmietavý postoj k dodaniu nemeckých plochodrážnych striel Taurus dlhého doletu pre Kyjev. Informovali o tom agentúry AP, AFP a DPA.

Scholz povedal, že Európa musí naďalej zvyšovať svoju pomoc pre Ukrajinu aj po tom, ako USA v utorok schválili rozsiahly balík vojenskej pomoci. “Rozhodnutie USA nás tu v Európe neoslobodzuje od úlohy naďalej rozširovať našu pomoc pre Ukrajinu, aby sa táto krajina mohla brániť voči agresorovi,” povedal kancelár na spoločnej tlačovej konferencii so Sunakom.

Britský premiér Rishi Sunak na návšteve v Nemecku
Na snímke nemecký kancelár Olaf Scholz (vpravo) a britský premiér Rishi Sunak počas tlačovej konferencie v Berlíne
Včera 17:43

Traja ľudia utrpeli zranenia pri “vážnom incidente” v škole na juhu Walesu. Podozrivá osoba bola zadržaná, oznámila miestna polícia. Informovala agentúra AP.

Podľa britského denníka The Telegraph došlo v škole k útoku nožom. Medzi zranenými je údajne učiteľka.

Včera 17:39

Londýnsky súd rozhodol o vydaní stíhaného Daniela Bombica na Slovensko.

“Nie, ešte nikam nejdem, ešte si budete musieť počkať na kolaudačku na letisku, ale áno – ako som vravel minule – návrat na Slovensko sa začína,” vyjadril sa Bombic alias Danny Kollár.

Včera 16:56

Francúzsky najvyšší súd v stredu definitívne potvrdil odsúdenie bývalého premiéra Francoisa Fillona v kauze sprenevery, ktorej sa dopustil vytvorením fiktívneho pracovného miesta pre svoju manželku Penelope. Zároveň nariadil nový súdny proces o uložení trestu. Informovala agentúra AFP.

Včera 15:26

Taliansky parlament schválil opatrenie krajne pravicovej vlády premiérky Giorgie Meloniovej, umožňujúce protiinterrupčným aktivistom vstúpiť na konzultačné kliniky, čo vyvolalo hnev opozičných strán. Informovala agentúra AFP.

Opatrenie prijaté senátom v utorok večer umožňuje regiónom, aby povolili skupinám “s kvalifikovanými skúsenosťami na podporu materstva” ísť za ženami pomýšľajúcimi na interrupciu na klinikách riadených štátnym zdravotníckym systémom.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










Reklama

NAJNOVŠIE










Reklama
Reklama

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

NAJNOVŠIE ROZHOVORY

NAJNOVŠIE Z DOMOVA

NAJNOVŠIE ZO ZAHRANIČIA

NAJNOVŠIE ZO ŠPORTU

NAJNOVŠIE ZO SVETONÁZORU

FOTO DŇA

Na snímke Múzeum STM Solivar v Prešove

Autor: FOTO TASR-Maroš Černý

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Reklama
Reklama

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Erik Majercak

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Milan Šupa

Peter Lipták

Reklama
Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali