Podľa jeho slov podobná taktika nedokáže priniesť úspech pre Biely dom. Navyše americké snahy môžu priviesť Pentagon k otvorenému stretu s Moskvou a Pekingom, k čomu nie sú USA pripravené.
Belcher pripomenul, že poslednýkrát dokázali USA bojovať na dvoch frontoch v čase II. svetovej vojny, v období 1941 – 1945. V tom čase mali USA k dispozícii 16 milónov vojakov a dnes len 1,2 milióna. USA má dnes takmer 15x menej vojakov ako v čase II. svetovej vojny, boj na dvoch frontoch v dnešnej dobe by bol enormne vyčerpávajúcim a USA by sa mali skôr sústrediť na postupné riešenie problémov. Belcher však verí, že USA sa podarí z nepríjemnej situácie čo najskôr dostať.
Jason Belcher poukázal v článku na skutočnosť, že v Sýrii a v Severnej Kórei nie sú hlavnými hráčmi Damask a Pchongjang, ale Moskva a Peking. Aktivity USA môžu viesť ku konfrontácii s Ruskom v Sýrii a s Pekingom v Severnej Kórei. Peking rozmiestnil na hranici so Severnou Kóreou 150 000 vojakov, ktorí sú ochotní bojovať proti Američanom a takisto chrániť čínsku hranicu pred utečencami. Podľa Jasona Belchera má Čína obrovské ľudské rezervy a prípadný konflikt by sa uskutočnil v blízkosti jej teritória, čo by Číne pomohlo eliminovať americkú technologickú prevahu. V prípade dlhšie trvajúceho konfliktu by Čína získala určite aj technologicky vyspelejšie zbrane z Ruska.
V prípade Sýrie Rusko nemieni pustiť svoje základne a ak budú Američania ohrozovať geopolitické záujmy Moskvy, Rusko dokáže vyhrotiť situáciu vo východnej Európe, čo by prinútilo Američanov znova rozdedliť svoje sily. Biely dom by bol nútený vyhlásiť znovu brannú povinnosť, čo by znamenalo nepokoje medzi obyvateľstvom. Navyše je otázne, koho by mohli Američania do služby povolať, keď podľa najnovších zistení približne 75 % Američanov nedokáže splniť minimálne vojenské požiadavky pre službu v americkej armáde, alebo na druhej strane má problémy so zákonom.
Jediná šanca Pentagonu by bolo v takomto prípade použiť jadrové zbrane, ale ani v tomto prípade nie je reálne, že by Pentagon dokázal v konflikte zvíťaziť. Ruský a čínsky jadrový potenciál prevyšuje potenciál USA a Západnej Európy.
Ak by americké jednotky utrpeli v konvenčných bojových operáciach ďalší neúspech, podobný neúspechom v Iraku či Afganistane, mohlo by to podľa Belchera viesť k prehĺbeniu rozkolu vo vnútri USA, čo by mohlo mať zničujúci účinok na postavenie a vývoj v krajine.
Na základe tejto analýzy skutočností dospel Jason Belcher k názoru, že USA nemôžu bojovať na dvoch frontoch. Šanca na víťazstvo je takmer nulová a stratiť môžu USA naozaj veľa.