Rím 7. novembra (TASR) – Pápež Benedikt XVI. zablahoželal americkému prezidentovi Barackovi Obamovi k jeho opätovnému zvoleniu, informovala dnes tlačová agentúra DPA.
Pápež povedal, že sa modlil za to, aby bol Boh nápomocný Obamovi – ktorý nesie najvyššiu zodpovednosť – a Spojeným štátom vo vzťahu k medzinárodnému spoločenstvu.
Spojené štáty by podľa pápeža mali na ich ceste naďalej sprevádzať ideály slobody a spravodlivosti, ktoré zaviedli "otcovia zakladatelia" USA.
Podľa hovorcu Vatikánu Federica Lombardiho očakávajú, že Obama sa bude zasadzovať predovšetkým za rešpektovanie základných ľudských a duchovných hodnôt a presadzovať "kultúru života a náboženskej slobody".
Čo sa však týka tém, ako sú napríklad umelé prerušenie tehotenstva, alebo manželstvá homosexuálov, majú Vatikán a liberálny kresťan Obama často protichodné názory, uviedla DPA.