Robert Fico vo štvrtok doslova povedal:
“Predsedovi ĽSNS Kotlebovi môžeme však len ticho závidieť, ako mu hlupáci z denníkov SME, N, či tretí slniečkarsky sektor naháňajú percentá. Viackrát som upozorňoval, že orgány činné v trestnom konaní a súdy často rozhodujú pod tlakom médií a nie na základe skutočných dôkazov”, hovorí Fico, pričom si myslí, že rozhodnutie súdu v tomto prípade bolo skôr mediálne.
“Milan Mazurek povedal to, čo si myslí takmer celý národ. A ak popravíte niekoho za pravdu, urobíte z neho národného hrdinu.”, povedal Fico a ďalej ironicky poslal orgány činné v trestnom konaní aj do slovenských krčiem, kde by mali podľa neho tiež zadržať všetkých hostí vrátane ich ležiacich psov. (viac TU)
Na tieto slová ostro zareagovala podpredsedníčka progresívcov Irena Biháriová. Hovorí o zľahčovaní a odobrovaní trestnej činnosti:
“Ako „slniečkárska mimovládkarka, ako ste nás dnes nazvali, som nikdy nestála na politických tribúnach (…) Dnes som si však pozrela vaše video, v ktorom schvaľujete, zľahčujete a odobrujete trestnú činnosť bývalého poslanca Mazureka a v ktorom spochybňujete rozhodnutie súdu podozrením, že podľahol mediálnemu tlaku”.
Biháriová hovorí až o mentálnom a morálnom úpadku Fica. Podľa nej je hanbou politickej scény:
“Pod dojmom tak hanebného mentálneho aj morálneho úpadku, aký ste v tomto videu predviedli, sa dnes už nedokážem odosobniť a nevysloviť o vás, že vy ste sa naozaj stali najväčšou ostudou politickej scény. Zhadzujete sa pod úroveň Mazureka, pretože ten je aspoň fašistom z presvedčenia, zatiaľ čo vy sa mu pripodobňujete pre politický kalkul.”
Následne sa pustila aj do ľudí z krčiem a “ich psov”:
“Malo by vás trápiť, že v krajine – kde aj tí „parazitickí Rómovia“ sú občania Slovenska – sa stalo hanobenie primitívnou súčasťou verejnej diskusie. Mali by ste sa spytovať, čo ste urobili pre to, aby sa zo Slovenska nestala krajina, v ktorej určujú diskurz „ľudia z krčiem a ich ležiace psi“ a zamyslieť sa nad tým, ako ste k tomu prispeli aj vy a vaša strana.”
Rómov z osád Biháriová nazýva bezmocnými ľuďmi, ktorí sú nútení kradnúť sliepky či zemiaky a ktorých politici manipulujú:
“Malo by vás trápiť, prečo v krajine, v ktorej ste 10 rokov vládli, existujú enklávy, kde sa žije horšie než v Subsaharskej Afrike. A prečo sú ľudia v nich žijúci odkázaní kradnúť sliepky a zemiaky. Mali by ste vo videách hovoriť o tom, čím týchto bezmocných ľudí manipulujú vaši stranícki kolegovia, keď pred voľbami naháňajú v osadách ich hlasy. Áno, vtedy sú vám dobrí.
Progresívna politička si myslí, že Fico sa týmto videom podlizuje strane ĽSNS:
“Lenže vás nikdy nezaujímala atmosféra v krajine, ani to, ako by ste mohli pozdvihnúť kultúru verejnej diskusie a ako by ste mohli zlepšiť životy tých najbiednejších. Aj dnes vás viac zaujíma to, či súd neprivodil boľačku fašistom a ako rozsudok zneužiť na politické body pre seba samého. Ozaj veľké hrdinstvo, hodné bývalého premiéra! Len sa podlizujte fašistom – čím viac prerážate dno, tým viac nás motivujete, aby sme vás už čoskoro nahradili.”
Marína Kovačičová