To najdôležitejšie z Ukrajiny – Bennett sa opýtal Putina: Dávate mi slovo, že nezabijete Zelenského?

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Bennett sa opýtal Putina: Dávate mi slovo, že nezabijete Zelenského?

Bratislava 5. februára 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Daniel Cole)

Aktualizované 5. februára 2023 18:35

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

ukrajina vojna
Ilustračné foto

 

Reklama

18:20 – Americké tanky M1 Abrams sú pre ukrajinskú armádu menej vhodné ako nemecké tanky Leopard 2, uviedol denník Financial Times.

Hlavným rozdielom medzi Abramsom a Leopardom je plynový turbínový motor Honeywell AGT s výkonom 1 500 koní. Podľa Stephena Biddla, vedúceho pracovníka Rady pre zahraničné vzťahy pre obrannú politiku, motor poskytuje “veľmi vysoké zrýchlenie výmenou za veľmi vysokú spotrebu paliva”. Jeho zložitosť si vyžaduje dlhší výcvik posádky.

Reklama

Okrem dôkladnej údržby musí byť Abrams neustále zásobovaný veľkým množstvom náhradných dielov a zásobovacia sieť sa nachádza v USA.

 

17:30 – Večerné zhrnutie ukrajinského generálneho štábu:

Nepriateľ sa preskupuje a vedie ofenzívu na tých istých piatich smeroch – Kupianske, Liman, Bachmut, Avdijivka a Novopavlivske.

Rusi počas dňa podnikli štyri raketové útoky na civilné ciele: 2 v Charkove a 2 v Družkovke. Našťastie nedošlo k žiadnym obetiam na životoch.

Reklama

Medzi ukrajinskými osadami, ktoré boli vystavené nepriateľskému ostreľovaniu, sa spomína aj Bilohorivka. Luhanský gubernátor Gajdaj predtým vyhlásil, že dedina je pod kontrolou AFU, hoci Rusko tvrdilo opak.

Najväčší počet ostreľovaných osád je stále v Záporožskom smere. Dnes ich je viac ako 20.

Ukrajinské letectvo vykonalo deväť presných zásahov na miesta sústredenia nepriateľa.

 

16:20 – Minister obrany Reznikov prisľúbil, že Ukrajina nezasiahne Rusko raketami dlhšieho doletu. Povedal to dnes na tlačovej konferencii v Kyjeve

Reklama

“Našim partnerom oficiálne vyhlasujeme, že na ostreľovanie ruského územia nepoužijeme zbrane poskytnuté zahraničnými partnermi. Ruské jednotky ostreľujeme len na dočasne okupovanom ukrajinskom území,” povedal Reznikov.

 

16:15 – Rusko tvrdí, že ukrajinské špeciálne služby majú údajne v úmysle uskutočniť v blízkej budúcnosti “rozsiahlu provokáciu” v Kramatorsku, aby potom obvinili Rusko z vojnových zločinov.

Uvádza sa to v naliehavom vyhlásení ruského Medzirezortného koordinačného štábu pre humanitárnu pomoc.

Podstatou akcie je podľa ruského velenia údajné bombardovanie budov narkologickej a onkologickej ambulancie, ako aj prvej mestskej nemocnice v Kramatorsku. Môže za to Rusko.

Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že novinári zo západných médií už pricestovali do Kramatorska, aby informovali o akcii, a boli ubytovaní v hoteli Sapphire. A personál uvedených nemocníc už údajne prešiel na vzdialený pracovný režim.

Cieľom akcie je podľa ruskej verzie vytvoriť na Západe verejnú mienku “priaznivú pre transfer rakiet s väčším doletom na Ukrajinu”.
Ukrajina sa k týmto obvineniam zatiaľ nevyjadrila.

Nálety na východnej Ukrajine.
Nálety na východnej Ukrajine.

15:50 – Ďalší zaujímavý moment z veľkého rozhovoru s bývalým izraelským premiérom Jaftalim Bennettom, ktorý dnes médiá značne citujú. Podľa Bennetta počas jedného z telefonátov ruskému prezidentovi povedal, že v rámci humanitárnej pomoci otvorí vo Ľvove vojenskú nemocnicu.

“Putin na to reagoval slovami: “Ak mi sľúbite, že nemocnicu nebudete používať ako úkryt pre vojakov alebo zbrane, ak ju nebudete využívať na vojenské účely, potom nie je problém. Pošlite mi súradnice a ja sa postarám o to, aby to nevyletelo do vzduchu,” spomína Bennett. Treba poznamenať, že izraelská poľná nemocnica “Shining Star” bola nasadená v jednom z okresov Ľvovskej oblasti koncom marca 2022, ako informovali ukrajinské úrady. Proti zariadeniu neboli hlásené žiadne zásahy.

 

Reklama

15:45 – Na jar sa očakáva príchod raketových systémov zem-vzduch SAMP/T-Mamba, ktoré sú schopné zneškodniť údery balistických rakiet (čo súčasné ukrajinské systémy SAM zatiaľ nedokážu). Generál Mykola Oleščuk, veliteľ Vzdušných síl Ozbrojených síl Ukrajiny, v to vyjadril dôveru. Vyjadril sa tak v súvislosti s vyslaním niekoľkých protilietadlových jednotiek na Západ na výcvik SAMP/T.

“Tešíme sa na našich špecialistov, pretože na jar sa na Ukrajinu nevrátia s prázdnymi rukami, ale so znalosťami, zručnosťami a samotnými komplexmi SAMP/T-Mamba,” povedal Oleščuk.

 

14:55 -Ukrajina očakáva ruský útok vo februári, keďže vie, že nepriateľ si potrpí na dátumy a výročia. Minister obrany Oleksij Reznikov to povedal na dnešnej tlačovej konferencii. Povedal, že AFU je na to pripravená, pretože takýto zámer Ruska je ľahko predvídateľný (“Neexistujú žiadne neočakávané veci”). Prebieha systematická akumulácia rezerv.

Ukrajinské jednotky sa zatiaľ držia na východe krajiny, kde situácia zostáva “zložitá, ale kontrolovaná”.

Reklama

 

14:50 – Ukrajinské orgány reagovali na rozhovor s bývalým izraelským premiérom Naftalim Bennettom, ktorý okrem iného tvrdil, že Ukrajina a Rusko sú blízko k zmiereniu pod podmienkou, že sa Ukrajina vzdá členstva v NATO a neutrálneho postavenia. Rozhovory však vtedy stroskotali, pretože Západ chcel Putina poraziť všetkými prostriedkami.

Okrem toho Bennett povedal, že Putin mu sľúbil, že Zelenského nezabije. Potom ukrajinský prezident opustil svoj bunker.

“Putin údajne poskytol “záruky, že nebude zabíjať” a “Západ prerušil perspektívne rokovania”. Ale to všetko je fikcia. Za inváziou nie je “rozširovanie NATO, bezpečnostné záruky alebo sankcie, ale snaha Ruska zničiť Ukrajinu a zabiť Ukrajincov,” napísal Jermakov poradca Michail Podoljak.

K tejto otázke sa vyjadril aj ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba: “Putin v minulosti sľuboval, že neobsadí Krym, že neporuší minské dohody, že nenapadne Ukrajinu, ale všetko to urobil. Nenechajte sa oklamať: je to skúsený klamár. Vždy, keď sľúbil, že nič neurobí, bolo to súčasťou jeho plánu.”

Reklama

 

14:45 – Ruský prezident Vladimir Putin sa počas telefonátov s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom nevyhrážal jemu osobne ani Nemecku. Šéf vlády v Berlíne to povedal v rozhovore pre nedeľník Bild am Sonntag.

 

13:30 – Bilohorivka v Luhanskej oblasti je pod kontrolou ukrajinských ozbrojených síl, uviedol v televíznom maratóne šéf Luhanskej oblastnej správy Serhij Hajdaj.

“Situácia je napätá, ale pod kontrolou našej armády. Všetky tie fámy, že “ofenzíva v plnom rozsahu sa začne o 15 minút”, sú nepravdivé. Všetci jasne chápu, koľko rezerv sa presúva a čo sa deje v prvej línii. Každý je pripravený bojovať,” povedal Haidai.

ĽDR predtým tvrdila, že ukrajinské jednotky sa stiahli z Belogorovky. Gajdaj to popiera.

 

Reklama

13:00 – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odobral ukrajinské občianstvo viacerým bývalým vplyvným politikom, ktorí boli zároveň aj občanmi Ruska.

 

12:55 – Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov bude údajne na budúci týždeň pravdepodobne odvolaný zo svojej funkcie. Napísali to v nedeľu internetové noviny Ukrajinska Pravda s odvolaním sa na nemenované vládne a vojenské zdroje.

 

12:50 – Potopení lode s ukrajinským obilím v prístave Reni sú veľmi prehnané, uviedla Správa ukrajinských námorných prístavov. Túto správu rozšírili rumunské médiá. Ako však uvádza AMP, čln sa čiastočne potopil, ale už je opäť na hladine.

“Plavidlo teraz stojí v prístavnej vodnej oblasti v stave spôsobilom na plavbu a posádka na ňom vykonáva drobné opravy. Nie sú žiadne obete,” píše AMP.

 

Reklama

12:45 – Francúzska televízna stanica Franceinfo uverejnila reportáž o bojoch pri Ugledare, na ktorý útočia ruské jednotky.

“Pravdou je, že ľudské straty sú značné. Moja jednotka prišla v posledných dňoch o šesť mužov,” povedal ukrajinský vojak pre francúzsku televíziu.

Malé banícke mesto, ktoré malo pred vojnou 15 000 obyvateľov, je teraz plné ruín a vyzerá ako mesačná krajina, tvrdia novinári. Ľudia v zimných podmienkach prežívajú, ako sa dá.

Reportáž zobrazuje každodenný život ukrajinských vojakov v malých zákopoch. “Ich každodenný život spočíva v tom, že strieľajú a potom sa ukrývajú vo svojich bunkroch, podzemných úkrytoch s rozlohou len niekoľko metrov štvorcových, aby sa chránili pred ruskou odvetou. Na tvárach vojakov je vidieť vyčerpanie,” hovorí korešpondent Franceinfo.

 

11:15 – Rumunská loď s 860 tonami ukrajinskej pšenice, ktorá sa mala vyvážať do EÚ, sa náhle potopila v prístave Reni v Odeskej oblasti na Dunaji. Informoval o tom rumunský denník Stirile Pro-Tv.

Plavidlo patriace rumunskej spoločnosti z Konstance bolo zakotvené a začalo sa potápať počas nakladania. Päť členov posádky sa spolu s nakladačmi prístavu snažilo zabrániť potopeniu plavidla, vodu vyťahovali žeriavom, ale márne. Pri incidente nedošlo k žiadnym zraneniam.

Reklama

 

10:50 – Od včera ruské telegramové kanály tvrdia, že ukrajinské jednotky sa údajne začali sťahovať z Bachmutu kvôli hrozbe obkľúčenia.

Jevgenij Prigožin zároveň poprel stiahnutie ukrajinských jednotiek z Bachmutu.

“Objasnenie situácie. Ukrajinské ozbrojené sily nikam neustupujú. Ukrajinské ozbrojené sily bojujú do posledného muža. V severnej štvrti Artemivska (Bachmut – pozn. red. Strana) sa zúrivo bojuje o každú ulicu, každý dom, každé schodisko. AFU neustupuje v severných, južných ani východných štvrtiach,” povedal Prigožin.

Strana tiež uvádza, že táto Prigožinova správa veľmi pripomína jeho vyhlásenie týkajúce sa bojov o Soledar. Ráno 10. januára podobnými slovami poprel fámy, že AFU opúšťa Soledar, ale večer oznámil úplné dobytie mesta.

O niekoľko dní neskôr aj ukrajinské zdroje potvrdili, že práve 10. januára sa ukrajinské jednotky stiahli z väčšiny mesta na jeho severozápadné okraje. Rozsah bojov v Bachmute a Soledare (a veľkosť samotných miest) je však neporovnateľný. Preto sa vývoj situácie v Bachmute môže skutočne veľmi líšiť od toho, čo sa stalo v Soledare.

 

Reklama

10:45 – Podľa Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) sa dá len ťažko očakávať, že Rusi začnú vážnu ofenzívu smerom na Záporožie. Analytici ISW upozorňujú na vyhlásenie poradcu mariupolského primátora Petra Andrušenka, že ruskí vojaci v tomto meste dostali rozkaz začať útočné operácie proti Ugledaru, oblastiam juhozápadne od Bachmutu, ako aj mestu Záporožie a Záporožskej oblasti.

Andrušenko dodal, že Rusko tiež buduje sily v kasárňach a osadách na cestách vedúcich k predsunutým pozíciám a že Rusko presunulo do Mariupoľa a jeho okolia ďalších 10 000 až 15 000 vojakov, čím sa ich počet zvýšil na 30 000.

Je však nepravdepodobné, že Rusi majú dostatok síl na ofenzívu vo všetkých týchto smeroch, pochybuje ISW. “Rozhodujúce útočné operácie Ruska pravdepodobne nebudú zamerané na mesto Záporožie zo západnej línie frontu Doneck – Záporožie, keďže ruská armáda pokračuje v prípravách na ofenzívu v západnej Luhanskej oblasti. Rusko sústreďuje jednotky a vojenskú techniku na rozhodujúcu ofenzívu v západnej Luhanskej oblasti a v oblastiach Bachmutu,” píše inštitút vo svojej najnovšej správe.

 

9:20 – Bakhmut sa dostáva do čoraz väčšej izolácie, informovala britská spravodajská služba. Tvrdí, že Ruská federácia dosiahla v uplynulom týždni malé úspechy pri pokuse o obkľúčenie mesta.

“M03 a H32, dve hlavné cesty do mesta pre ukrajinských obrancov, sú teraz pravdepodobne ohrozené priamou paľbou po ruskej ofenzíve,” uvádza sa v novej spravodajskej správe.

Začiatkom tohto týždňa sa wagnerovci pravdepodobne zmocnili vedľajšej cesty spájajúcej Bachmut s mestom Seversk.

Reklama

Ukrajinským silám však zostáva niekoľko alternatívnych zásobovacích trás, uviedla rozviedka.

 

9:15 – Situácia na frontových líniách na východe Ukrajiny sa vyostruje a Rusko do bojov nasadzuje čoraz viac a viac vojakov, uviedol v noci na nedeľu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

 

8:20 – Izraelský premiér Benjamin Netanjahu uviedol, že uvažuje o poskytnutí protiraketového systému Iron Dome Ukrajine, ale nie je pripravený “dať konečné sľuby”. Zvažuje aj alternatívy k Dome.

Reklama

“Zvážime, čo je k dispozícii, naše politiky a naše záujmy v regióne. Izrael by mohol prispieť aj v iných oblastiach,” povedal Netanjahu pre francúzsku televíziu LCI.

Preto premiér dodal: “Túto otázku skúmame v súlade s našimi národnými záujmami, máme aj iné úvahy. Najmä veľmi tesná operačná blízkosť medzi izraelskými a ruskými vzdušnými silami. Ich lietadlá operujú v sýrskom vzdušnom priestore, zatiaľ sme sa vyhli akejkoľvek konfrontácii. Nechceme vojenskú konfrontáciu s Ruskom. Musíme brať do úvahy skutočnosti, ktoré iné krajiny nemajú.

 

8.15 – Ráno zasiahli mesto Charkov dve rakety, pravdepodobne z komplexu S-300.

 

8:10 – Putin na stretnutí s vtedajším izraelským premiérom Naftalim Bennettom v prvých dňoch vojny prisľúbil, že Zelenského nezabije. Putin Bennetta ubezpečil: “Nebudem zabíjať Zelenského,” uviedli izraelské médiá.

Bennett odpovedal: “Musím pochopiť, že mi dávate slovo, že Zelenského nezabijete.” A Putin opäť prisľúbil, že to neurobí. Bennet potom cestou z Kremľa na letisko zavolal Zelenskému a povedal mu, že mu nehrozí nebezpečenstvo smrti. “Si si istý?” – opýtal sa Zelenskyj.

“Na sto percent,” odpovedal Bennett. O niekoľko hodín neskôr sa Zelenskyj podľa jeho slov vrátil do svojej kancelárie z bunkra, kde sa predtým skrýval, a natočil video, v ktorom povedal, že sa nebojí.

Bývalý izraelský premiér tiež vysvetlil, že do Moskvy odišiel na Zelenského žiadosť, aby rokoval o ukončení vojny. Všetko, čo Bennett urobil, “bolo dohodnuté so Spojenými štátmi, Nemeckom a Francúzskom”.

 

8:05 – Bombové útoky v Charkove. Regionálny guvernér Oleg Sinegubov potvrdil raketové útoky.

 

8:00 – Najdôležitejšie informácie z dnešnej rannej správy generálneho štábu AFU.

1. Rusko postupuje už v piatich smeroch: Kupianske, Liman, Bachmut, Avdijivka a Novopavlivske.

2. nepriateľské útoky sú v oblastiach odrazené:
– Šipilovka a Kreminna, Luhanská oblasť.
– Verchnekamenskoje, Blagodatnoje, Krasnaja Gora, Paraskovijivka, Bachmut, Ivanovskoje a Kleščevka v Doneckej oblasti.

Reklama

 

7:40 – Kanada poslala Ukrajine prvý z niekoľkých tankov Leopard 2, ktorých presun je naplánovaný. “Lietadlo kanadských vzdušných síl dnes odletelo z Halifaxu s prvým hlavným bojovým tankom Leopard 2 na palube, ktorý naša krajina odovzdáva Ukrajine,” napísala na Twitteri ministerka obrany Anita Anandová.

 

7:30 – “Odovzdávame Ukrajine bomby GLSDB, ktoré jej umožnia strieľať na väčšie vzdialenosti a získať späť svoje územia.” Hovorca Pentagónu to uviedol na brífingu. Agentúra predtým uviedla, že otázku úderov na ruské územie ponecháva na Kyjev. Bomby GLSDB sú schopné preletieť 150 km.

 

7:20 – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj súhlasí s tým, že zbrane dodané Západom nebudú na Ukrajine použité na útoky na ruské územie, povedal v nedeľu v rozhovore pre týždenník Bild am Sonntag nemecký kancelár Olaf Scholz.

 

7:10 – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odňal občianstvo niekoľkým bývalým vplyvným politikom. Ide o ďalší krok v úsilí ukrajinského lídra “očistiť” krajinu od proruských vplyvov.

 

7:00 – Pohľad ruskej strany k dňu 4.2.

– 63 zajatých vojakov sa vrátilo do Ruska, tvrdí ruské ministerstvo obrany

– V skupine 63 ruských vojakov sú aj osoby “citlivej kategórie”, ktorých výmena bola umožnená vďaka sprostredkovaniu orgánov SAE, uviedlo tiež MO.

– Rusko nestanovuje limity pre svoju reakciu na útoky, v závislosti od povahy hrozby je pripravené použiť všetky druhy zbraní, povedal Medvedev.

– Viacerí britskí predstavitelia boli proti transferu raketových systémov NLAW na Ukrajinu, pretože nechceli provokovať Rusko, povedal Johnson.

– Viac ako 8 000 obyvateľov nových ruských regiónov denne žiada o ruské pasy, uviedlo ruské ministerstvo vnútra

Reklama

– Ukrajinské jednotky vyradené z predmestia Dvurečnoje v Charkovskej oblasti, Kyjev stratil viac ako 130 vojakov v Kupjanskom a Krasnolimanskom smere za jeden deň, uviedlo ruské ministerstvo obrany

– Ruské letectvo, raketové sily a delostrelectvo zasiahli v noci nadnes ukrajinskú živú silu a vojenskú techniku v 108 oblastiach, dodalo ruské ministerstvo obrany.

– Účastníci samitu Ukrajina – EÚ v Kyjeve budú sklamaní, budú sa zodpovedať verejnosti za financovanie geopolitickej hry “do posledného Ukrajinca”, hovorí Zacharovová.

ukrajina vojna
Mapa bojov

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
Reklama

Odporúčame

Reklama

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

11:35

Austrálsky súd predĺžil do 10. mája platnosť príkazu, ktorým sociálnej sieti X prinútil odstrániť videá z minulotýždňového útoku nožom na biskupa, ku ktorému došlo v kostole v Sydney.

Súdny príkaz požadovala po útoku austrálska komisia pre elektronickú bezpečnosť, podľa ktorej spoločnosť X ignorovala predchádzajúce oznámenia o stiahnutí takýchto videí.

11:20

Šesť ľudí utrpelo zranenia pri ruskom raketovom útoku v Charkove na východe Ukrajiny. Oznámil to v stredu gubernátor Charkovskej oblasti Oleh Synehubov s tým, že rakety tam poškodili tri obytné budovy, dva úrady, tri ďalšie budovy a tiež plynovod v centre mesta.

10:46

Nemecký europoslanec Maximilian Krah ešte v stredu prepustí svojho asistenta, ktorého zatkli pre obvinenia zo špionáže pre Čínu, zostáva však lídrom kandidátky pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD) vo voľbách do Európskeho parlamentu. Oznámil to po stretnutí so spolupredsedami AfD Tinom Chrupallom a Alice Weidelovou.

Maximilian Krah
Nemecký europoslanec za Alternatívu pre Nemecko (AfD) Maximilian Krah odchádza po vyhlásení
10:34

Austrálska polícia v stredu pri protiteroristických raziách zadržala sedem ľudí, ktorí podľa nej predstavovali neprijateľné riziko pre verejnosť a boli spojení s mladíkom obvineným z nedávneho útoku v kostole. Informovala agentúra AFP.

10:20

Taiwanská vláda sa zaviazala odstrániť takmer 800 sôch čínskeho vojenského diktátora Čankajška, ktorý na tomto ostrove vládol niekoľko desaťročí v rámci stanného práva. Jeho dedičstvo je naďalej predmetom sporných diskusií v krajine.

09:57

Nemecká vláda čoskoro obnoví spoluprácu s Agentúrou OSN pre pomoc palestínskym utečencom (UNRWA), ktorá pôsobí v Pásme Gazy a ďalších regiónoch. Oznámilo to v stredu ministerstvo zahraničných vecí spolu so spolkovým rezortom pre hospodársku spoluprácu a rozvoj.

09:37

Argentínska vláda pod vedením prezidenta Javiera Mileiho, ktorá spochybňuje počet nezvestných z čias brutálnej diktatúry v krajine, oznámila, že pozastavuje vyplácanie odškodného jej obetiam až do jeho úplného auditu.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE


Reklama

NAJNOVŠIE


Reklama
Reklama

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

NAJNOVŠIE ROZHOVORY

NAJNOVŠIE Z DOMOVA

NAJNOVŠIE ZO ZAHRANIČIA

NAJNOVŠIE ZO ŠPORTU

NAJNOVŠIE ZO SVETONÁZORU

FOTO DŇA

Na snímke Múzeum STM Solivar v Prešove

Autor: FOTO TASR-Maroš Černý

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Reklama
Reklama
Reklama
Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali