NAŽIVO

Americký minister financií Scott Bessent potvrdil informácie médií, že Trumpova administratíva neplánuje predĺžiť platnosť licencií na predaj ropy z Ruska a Iránu.

Bessent vysvetlil, že licencie sa týkali ropy, ktorá bola už začiatkom marca naložená na tankery. Podľa jeho slov je celá táto ropa už predaná.

Pripomeňme však, že USA napokon urobili výnimku zo sankčného režimu pre čerpacie stanice „Lukoil“ v Európe.

Včera 20:16

India po prvýkrát za posledný rok začala nakupovať ruský skvapalnený plyn, informuje agentúra Reuters.

Náklad skvapalneného zemného plynu z ruského závodu „Portovaya“ pri Baltskom mori, na ktorý sa vzťahujú sankcie USA, smeruje do Indie, ako vyplýva z údajov lodnej spoločnosti LSEG.

Včera 20:07

Z uniknutých dokumentov iránskych Revolučných gárd vyplýva, že Irán počas marcových útokov na vojenské základne USA na Blízkom východe využil špionážny satelit čínskej výroby.

Včera 19:34

Meloniová uviedla, že EÚ a G7 musia pokračovať v ďalších sankciách voči Rusku a v ďalšej finančnej podpore Ukrajiny.

Včera 19:31

Moskva naďalej adresuje EÚ hrozivé vyhlásenia v súvislosti s európskou pomocou Ukrajine v podobe dronov.

Ministerstvo obrany Ruskej federácie zverejnilo adresy miest, kde sa podľa jeho informácií tieto drony vyrábajú, a podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Medvedev vyhlásil, že tieto adresy „predstavujú zoznam potenciálnych legitímnych cieľov ozbrojených síl Ruskej federácie“.

Včera 19:27

Oficiálne zdroje EÚ pre Politico potvrdili, že Orbán sa budúci týždeň nezúčastní na zasadnutí Rady Európskej únie.

Včera 19:27

Najvyšší súd v Brazílii nariadil vyšetrovanie Flávia Bolsonara. Ten čelí obvineniam z ohovárania prezidenta na sociálnych sieťach.

Včera 19:02

Guterres označil tri roky od začiatku vojny v Sudáne za tragický míľnik a vyzval na ukončenie vojny.

Včera 19:00

V Maďarsku nariadil náčelník generálneho štábu ozbrojených síl Gábor Böröndi stiahnutie vojakov, ktorí chránili kritickú energetickú infraštruktúru.

Včera 18:44

Ministerstvo vnútra Turecka informovalo, že počet obetí streľby na strednej škole v tureckej provincii Kahramanmaraš stúpol na deväť.

Včera 18:33

Stanica Sky News uviedla, že Irán a USA pravdepodobne na budúci týždeň v Pakistane obnovia rokovania o ukončení vojny na Blízkom východe.

Včera 17:56

Pápež pricestoval na trojdňovú návštevu do Kamerunu. Stretne sa s prezidentom Paulom Biyaom.

Včera 17:55

Európska komisia navrhne, aby zamestnanci mali aspoň jeden deň v týždni možnosť pracovať na diaľku (tzv. homeoffice) a aby sa znížili ceny verejnej dopravy s cieľom znížiť spotrebu paliva v podmienkach energetickej krízy, informuje denník El País s odvolaním sa na návrh pripravovaných odporúčaní.

Rovnako umožní kompenzovať poľnohospodárskemu sektoru a distribučnému odvetviu až 50 % dodatočných nákladov na palivo a hnojivá do konca roka.

Včera 17:07

Zelensky pricestoval do Ríma, kde začalo stretnutie s talianskou premiérkou Giorgiou Meloniovou.

Včera 16:43

Napätie na hranici medzi Severným Cyprom, ktorý je pod kontrolou Turecka, a zvyšnou časťou ostrova sa stupňuje.

Cyperské úrady tvrdia, že Turecko vyslalo 15 tankov do nárazníkovej zóny pod kontrolou mierových síl OSN v blízkosti dediny Pyla, informuje Cyperská tlačová agentúra.

Včera 16:27
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Európa sa trhá ako starý papier. Etnicky i finančne

Madrid, Londýn, Benátky 13. októbra (TASR/HSP/Infografika:HSP)

 

Španielsky parlament zablokoval referendum o nezávislosti Katalánska 

Španielsky parlament v utorok zablokoval referendum o nezávislosti, plánované v Katalánsku. Ide o najnovší krok v narastajúcom politickom spore medzi Barcelonou a Madridom v čase prehlbujúcej sa ekonomickej krízy.

Návrh na povolenie referenda predložila dolnej komore parlamentu menšia strana Katalánska republikánska ľavica (ERC), poslanci ho však jasne zamietli. Proti hlasovali vládnuci španielski konzervatívci, ktorí majú v komore nadpolovičnú väčšinu, no tiež opoziční socialisti.

Vysoko zadlžený región, ktorý vytvára pätinu hospodárskeho produktu Španielska, schválil konanie referenda koncom septembra navzdory Madridu.

.

Katalánsko preložilo regionálne voľby na skorší termín 25. novembra po tom, ako návrh predsedu jeho vlády Artura Masa na vytvorenie samostatného katalánskeho daňového úradu kategoricky odmietol španielsky premiér Mariano Rajoy s tým, že je v rozpore s ústavou.

Mas následne oznámila, že bude presadzovať referendum o nezávislom Katalánsku. Hnutie za samostatnosť v regióne narastá počas hospodárskej recesie a v prieskumoch sa za nezávislý katalánsky štát vyslovuje už viac než polovica Kataláncov. Na nedávnej demonštrácii za samostatnosť sa v Barcelone zúčastnili dva milióny ľudí, čo je väčšina obyvateľov katalánskej metropoly.

 

V Británii majú demokracie viac. Škótom referendum nezatrhli

V Škótsku sa bude v roku 2014 konať referendum o nezávislosti, ktoré by v konečnom dôsledku mohlo znamenať rozdelenie Británie. Oznámil to v utorok britský minister pre Škótsko David Mundell. Oznámenie ukončilo mesiace patovej situácie v rozhovoroch medzi britskou vládou v Londýne a škótskou vládou v Edinburghu.

.

„Stane sa to, že Westminster prenesie na škótsky parlament právomoc uskutočniť referendum s jednou otázkou o tom, či má byť Škótsko v Spojenom kráľovstve alebo mimo neho,“ povedal Mundell pre televíziu Sky News.

Britský premiér David Cameron, ktorý chce zachovať celistvosť Británie, podporil čo najskoršie hlasovanie o tom, či ukončiť 300-ročnú úniu Škótska s Anglickom, a to s jednoduchou otázkou s možnými odpoveďami áno alebo nie.

Predseda škótskej vlády Alex Salmond, líder Škótskej národnej strany, žiadal do referenda zaradiť aj tretiu možnosť – presun ďalších právomocí na škótsky parlament. Presadzoval však tiež odloženie hlasovania do roku 2014, 700. výročie škótskeho víťazstva nad Angličanmi v Bitke pri Bannockburne. Jeho kampaň za nezávislosť by tým mala viac času presvedčiť voličov na svoju stranu. Nezávislosť podľa prieskumov v súčasnosti podporuje 30 až 40 percent Škótov.

Cameron tvrdí, že Škóti, i Británia ako celok, by na tom boli v prípade nezávislosti horšie, keďže prevažná časť rozpočtu Škótska pochádza z 30-miliardovej dotácie od vlády Veľkej Británie. Salmond však tvrdí, že nezávislé Škótsko by malo právo na podstatný podiel z príjmov z ropy ťaženej v Severnom mori.

 

.

Podľa prieskumu si 4 z 5 Benátčanov želajú samostatnosť 

Hnutie Indipendenza Veneta sa usiluje, aby sa jedenásť storočí trvajúca tradícia nezávislého Benátska obnovila. Za týmto účelom organizuje demonštrácie v benátskom regióne, aby ukončila 146 ročnú „okupáciu“ Talianskom. Nová krajina by mala niesť názov Benátska republika s počtom obyvateľov okolo 5 miliónov. Dôvodom je ako inak – ekonomika. 

„Sme v hroznej situácii. Daňová sadzba v Taliansku je najvyššia na svete a služby sú lacné. Je to neúnosné,“ hovorí predseda hnutia Nezávislé Benátsko Lodovico Pizzati.

Pizzato hovorí, že ďalšie časti Talianska sa budú tiež chcieť čoskoro osamostatniť. „Sicília a Sardínia hlasno volajú po nezávislosti. Ich hlasy sa čoskoro dostane aj do iných regiónov Talianska a zrejme aj do iných miest v Európe, napríklad na Korziku, do Belgicka či Španielska,“ varuje Pizzato.  

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Arcibiskup Stanislav Zvolenský ocenil dvanásť zamestnancov cirkevných škôl , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Trump opäť zaútočil na Meloniovú: „Už nemáme vzťah ako kedysi“

Napätie medzi USA a Talianskom sa prehlbuje

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vlastný grant, cudzí smer

Štát platí projekt, ktorý neladí s hodnotovým kurzom vlády. Komu pripravuje právne podklady na zmenu, ktorú voličom nesľuboval?

16. 04. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

LNG v ohrození: vojna na Blízkom východe zvyšuje energetické riziká

Logistický reťazec skvapalneného zemného plynu je vážne narušený. Kríza by mohla prinútiť zákazníkov v Ázii, aby sa odvrátili od tohto…

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vojna s dronmi: Nová bezpečnostná hrozba pre Európu

Paríž do roku 2030 štvornásobne zvýši svoj arzenál samovražedných dronov, pričom EÚ v dôsledku rýchleho pokroku v oblasti dronovej technológie…

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Spor sa vyostruje. Meloniová sa bráni: „Poviem to, keď nesúhlasím“

Medzi talianskou premiérkou Giorgiou Meloniovou a americkým prezidentom Donaldom Trumpom práve vzniká verejný spor, píše Focus

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Marián Tkáč

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Zdeno Drdol

Elena Šebová

.
.

Aprílový prieskum NMS: PS prvé, Hnutie Republika na treťom mieste, Demokrati na hrane

Ak by sa parlamentné voľby konali začiatkom apríla 2026, zvíťazilo by v nich hnutie Progresívne Slovensko . Získalo by 20,2…

15. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Trump opäť zaútočil na Meloniovú: „Už nemáme vzťah ako kedysi“

Napätie medzi USA a Talianskom sa prehlbuje

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vlastný grant, cudzí smer

Štát platí projekt, ktorý neladí s hodnotovým kurzom vlády. Komu pripravuje právne podklady na zmenu, ktorú voličom nesľuboval?

16. 04. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

LNG v ohrození: vojna na Blízkom východe zvyšuje energetické riziká

Logistický reťazec skvapalneného zemného plynu je vážne narušený. Kríza by mohla prinútiť zákazníkov v Ázii, aby sa odvrátili od tohto…

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vojna s dronmi: Nová bezpečnostná hrozba pre Európu

Paríž do roku 2030 štvornásobne zvýši svoj arzenál samovražedných dronov, pričom EÚ v dôsledku rýchleho pokroku v oblasti dronovej technológie…

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Moskva pohrozila Európe „prudkou eskaláciou“

Moskva pohrozila Európe „prudkou eskaláciou“ a „nepredvídateľnými dôsledkami“ v súvislosti so zvýšením dodávok bezpilotných lietadiel na Ukrajinu

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj: „Nie sme idioti“

Zelenskyj sa opäť vyslovil proti stiahnutiu vojsk z Donbasu výmenou za bezpečnostné záruky

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rím a Kyjev bude spolupracovať v obranných otázkach vrátane výroby dronov, oznámili Meloniová a Zelenskyj

Talianska premiérka Giorgia Meloniová a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu oznámili, že ich krajiny budú spolupracovať na posilnení obranných…

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

USA vysielajú na Blízky východ niekoľko tisíc vojakov

Spojené štáty americké posielajú na Blízky východ v súvislosti s rokovaniami s Iránom a námornou blokádou niekoľko tisíc vojakov, informuje…

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Záhrada bez rýľa

Autori knihy Záhrada bez rýľa

15. 04. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Angela Merkelová sa chce páčiť. Účet za jej vizáž vyšiel Nemcov draho

Nemecká vláda od roku 2024 minula desiatky tisíc eur na kadernícke a kozmetické výdavky Angely Merkelovej

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Robert Kaliňák je nervózny z meškajúcich dodávok obrnených vozidiel Patria

Minister obrany SR Robert Kaliňák je podľa svojich slov pomerne nervózny z meškajúcich dodávok obrnených vozidiel Patria. Po piatich rokoch…

15. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Šéf NATO sľubuje Ukrajine podporu

Členské štáty NATO poskytnú Ukrajine v priebehu roka 2026 vojenskú podporu vo výške 60 miliárd dolárov, a to okrem úveru…

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Vance tvrdí, že ukončenie pomoci Kyjevu bolo „jedným z Trumpových najväčších úspechov“

J.D. Vance vyhlásil, že odrezanie Ukrajiny od americkej podpory je jedným z úspechov Trumpovej administratívy, na ktoré je najviac hrdý.…

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Voľby sa skončili. No vulgarizmy a aktivistické výlevy pokračujú ďalej

Je to len ďalší dôkaz toho, ako ďaleko sú niektorí ľudia od reality. Sebaoblbovanie v priamom prenose. A časť voličov…

15. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kolegovia a súperi. Čo sa deje vo vzťahoch medzi Zelenským, Budanovom a Fedorovom

Obdobie turbulencií v ukrajinskom politickom systéme sa zrejme neskončilo čiastočným odblokovaním práce Verchovnej rady

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – „Horšie to už nemôže byť.“ Zelenskyj informoval o akútnom nedostatku protilietadlových rakiet

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

15. 04. 2026 | Aktualizované 15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Aktualizované 15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

.


Lodná blokáda USA má trhliny. Niektoré plavidlá opustili Irán cez Hormuzský prieliv

Napriek vyhlásenej americkej blokáde sa viacerým lodiam podarilo opustiť iránske prístavy a prejsť cez strategický Hormuzský prieliv. Podľa údajov spoločnosti…

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe: Objavili sa správy o možnom týždňovom prímerí v Libanone

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

15. 04. 2026 | Aktualizované 15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Aktualizované 15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prezident reaguje na prípad influencerov: Infulencerov na podporu Pellegrinho mala vybavovať Plačková. Tvrdí, že protistrana ponúkala ešte viac

Znovu sa dostáva do mediálneho svetla kauza volebnej kampane pred posledným prezidentskými voľbami v roku 2024. Známy slovenský influencer Jovinečko sa…

15. 04. 2026 | Aktualizované 15. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Aktualizované 15. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Draxler pre HS: Maďarsko bude s Ruskom spolupracovať aj pod Magyarom. Budúci premiér to povedal priamo – ak zavolá Putin, zdvihnem telefón

Bývalý minister školstva Juraj Draxler nedávno absolvoval ďalšiu pracovnú cestu do Moskvy. Domov sa vrátil iba deň pre maďarskými voľbami…

15. 04. 2026 | Rozhovory | 21 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Rozhovory | 21 min. čítania | 0 komentárov

Slepá fascinácia Péterom Magyarom

S nemým úžasom sledujem reakcie slovenskej opozície, progresívnych politikov a našich „objektívnych“ médií, ktoré sa týkajú výsledkov volieb v Maďarsku.…

15. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čo by ste mali vedieť o úvere EÚ pre Ukrajinu

Zelenského režim s nadšením privítal prehru Viktora Orbána v nedeľných maďarských parlamentných voľbách v nádeji, že nová vláda víťaza Pétera…

15. 04. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Európa a Kanada diskutujú o vytvorení „európskeho NATO“

Európa a Kanada diskutujú o vytvorení „európskeho NATO“ na pozadí Trumpových vyhrážok, že USA vystúpia z Aliancie, informuje The Wall…

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vďaka Iránu zaplatí Trump Rusku všetky náklady na Špeciálnu vojenskú operáciu

USA, 15. apríl 2026 - Rokovania medzi USA a Iránom, ktoré sa konali v Pakistane, pripomínali zoznamovaciu reláciu, v ktorej…

15. 04. 2026 | 0 komentárov

Trump pokračuje v kritike pápeža

Americký prezident Donald Trump pokračuje v kritike pápeža Leva XIV.

15. 04. 2026 | Svetonázor | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Svetonázor | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump sa vyjadril k víťazovi volieb v Maďarsku: „Myslím si, že bude dobrý.“ Prekvapivé slová na adresu Orbána

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že ho porážka Viktora Orbána netrápi, pretože „značne zaostával“, a „nový chlapík si poradí dobre“

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Peržania majú v rukáve niečo, čo nedovolí Izraelu a USA cítiť sa ako páni situácie

Irán, 15. apríl 2026 - Po prvýkrát za dlhé roky prechádza Irán k tej psychológii vedenia vojnových operácií, pomocou ktorej…

15. 04. 2026 | 0 komentárov

Budúcnosť slovenských detí: fenomén „mozgovej hniloby“ sa týka aj vás

Budúcnosť detí odchovaných na digitálnych zariadeniach môže byť ešte temnejšia, než by ste sa pôvodne boli obávali

15. 04. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Americký minister financií Scott Bessent potvrdil informácie médií, že Trumpova administratíva neplánuje predĺžiť platnosť licencií na predaj ropy z Ruska a Iránu.

Bessent vysvetlil, že licencie sa týkali ropy, ktorá bola už začiatkom marca naložená na tankery. Podľa jeho slov je celá táto ropa už predaná.

Pripomeňme však, že USA napokon urobili výnimku zo sankčného režimu pre čerpacie stanice „Lukoil“ v Európe.

Včera 20:16

India po prvýkrát za posledný rok začala nakupovať ruský skvapalnený plyn, informuje agentúra Reuters.

Náklad skvapalneného zemného plynu z ruského závodu „Portovaya“ pri Baltskom mori, na ktorý sa vzťahujú sankcie USA, smeruje do Indie, ako vyplýva z údajov lodnej spoločnosti LSEG.

Včera 20:07

.

Video: Kapitán sovietskej lode a jeho legendárny „nájazd“ na amerického votrelca

Rusko, 15. apríl 2026 - Ten deň v roku 1982 v Čiernom mori sa takmer stal začiatkom tretej svetovej vojny.…

15. 04. 2026 | 0 komentárov

AfD opäť na čele rebríčka a posilňuje svoje postavenie

„Alternatíva pre Nemecko“ sa opäť dostala na prvé miesto v prieskumoch medzi voličmi v Nemecku a posilnila svoj výsledok

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Bir Tawil: Zem, ktorú žiadna krajina nechce vlastniť

Bir Tawil je jedným z najzvláštnejších miest na planéte, pretože si ho oficiálne nenárokuje žiadny štát. Bir Tawil je púštne…

15. 04. 2026 | 0 komentárov

Grant nie je renta. Richter otvoril otázku, na čo má fond FPU slúžiť

List člena rady posúva diskusiu o FPU od sporov o zmluvy a prepojenia k podstatnejšej otázke, na čo má vlastne…

15. 04. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Vance sa pochválil: Washington zastavil nákupy zbraní pre Ukrajinu

Washington zastavil nákupy zbraní pre Ukrajinu a ide o úspech súčasnej administratívy, vyhlásil viceprezident DJ Vance

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marián Tkáč

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Zdeno Drdol

Elena Šebová

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov