NAŽIVO

Prezident USA Donald Trump oznámil, že na summite G20 v Južnej Afrike sa nezúčastnia žiadni americkí predstavitelia. Informovala o tom agentúra AFP, podľa ktorej Trump opäť oživil už raz vyvrátené tvrdenia o systematickom „zabíjaní a masakrovaní“ bielych Afrikáncov v JAR. Juhoafrická vláda tieto obvinenia opakovane odmieta.

09:43

Izraelská armáda oznámila, že telesné pozostatky, ktoré palestínske militantné organizácie Hamas a Islamský džihád vydali Izraelu, patria 61-ročnému rukojemníkovi Liorovi Rudaeffovi.

09:42

Srbský parlament schválil zákon, ktorý umožní výstavbu luxusného hotelového areálu s logom Trump v Belehrade. Komplex má vyrásť na mieste ruín budovy juhoslovanského ministerstva obrany, ktorá bola zbombardovaná v roku 1999 počas náletov aliancie NATO.

09:29

Najvyšší súd USA rozhodol, že administratíva prezidenta Donalda Trumpa nemusí okamžite obnoviť vyplácanie potravinových dávok, ktoré bolo pozastavené počas tzv. shutdownu – čiastočného alebo úplného zastavenia činnosti federálnej vlády spôsobeného neschválením rozpočtu.

08:02

Svitlovodsk – mesto, v ktorom sa nachádza jedna z najväčších ukrajinských vodných elektrární Kremenčuk, zasiahlo najmenej 40 dronov a niekoľko rakiet.

Podľa miestnych médií je priehrada elektrárne momentálne „zablokovaná“. Susedné mesto Kremenčuk momentálne trpí výpadkom prúdu.

07:58

Afganská vláda pod správou hnutia Taliban oznámila, že najnovšie kolo rokovaní s Pakistanom v Turecku zlyhalo. Na vine je podľa nej „nezodpovedný a nekooperatívny“ prístup Islamabadu.

07:54

Iránske veľvyslanectvo v Mexiku odmietlo tvrdenia Spojených štátov a Izraela, že Teherán plánoval atentát na izraelskú veľvyslankyňu Ejnat Kranz Neigerovú v Mexiku.

07:54

Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyhlásil, že akékoľvek snahy v rámci boja proti obchodovaniu s drogami musia rešpektovať suverenitu všetkých krajín. Podľa agentúry AFP tak išlo o nepriamu kritiku kontroverznej protidrogovej kampane USA v Karibiku a Tichomorí.

07:44

Parížske múzeum Louvre oznámilo nové opatrenia na zlepšenie bezpečnosti. Došlo k tomu niekoľko týždňov po krádeži šperkov vo francúzskej metropole.

07:35

Grécko oznámilo zavedenie nových opatrení pre incident, pri ktorom na Kréte zomreli dvaja ľudia po prestrelke medzi znepriatelenými rodinami.

07:34

Azerbajdžan vyšle svoje jednotky do Pásma Gazy len v prípade, že tam úplne skončia boje medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas. V piatok to agentúre Reuters prezradil zdroj z azerbajdžanskej vlády.

07:22

Rozsiahle ruské útoky zasiahli ukrajinskú energetickú infraštruktúru a zapríčinili výpadky elektrickej energie v niekoľkých oblastiach, uviedla ukrajinská ministerka energetiky Svitlana Grinčuková.

07:21

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj má v úmysle zabezpečiť, aby „v Európe nebola žiadna ruská ropa“ napriek snahám Maďarska zachovať dovoz z Ruska.

07:21

Spojené štáty poskytli Maďarsku výnimku zo sankcií na nákup ruskej ropy a plynu na jeden rok, uviedol predstaviteľ Bieleho domu po rokovaniach predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána s americkým prezidentom Donaldom Trumpom vo Washingtone.

Trump prijal Orbána - 2025110803md
Na snímke americký prezident Donald Trump (vľavo) a madarský premiér Viktor Orbán / Foto: TASR/AP-Evan Vucci
07:12

Spojené štáty oficiálne vyradili sýrskeho prezidenta Ahmada Šaru zo zoznamu teroristických subjektov. Došlo k tomu niekoľko dní pred zahraničnou cestou sýrskeho lídra do Washingtonu.

07:10

Katolícka cirkev v Slovinsku poprela obvinenia, že nepovolene zasahuje do kampane pred referendom o zákone o asistovanej smrti, ktoré sa bude konať 23. novembra.

07:10

Ruskí opoziční predstavitelia v exile kritizovali nové obmedzenia Európskej únie pre udeľovanie víz pre občanov Ruskej federácie. Podľa nich to nespravodlivo postihuje bežných ľudí.

07:09

Zaradil sa do najvyššej kategórie európskej kinematografie, hral v desiatkach hodnotných filmov pod taktovkou významných režisérov starého svetadielu. Od narodenia charizmatického francúzskeho herca, režiséra, producenta, scenáristu, ale aj speváka a podnikateľa Alaina Delona uplynie v sobotu 8. novembra 90 rokov.

07:08

Kendrick Lamar a Lady Gaga patria k umelcom, ktorí môžu získať najviac ocenení hudobných cien Grammy.

Včera 20:17

Námorné sily EÚ dorazili k tankeru Hellas Aphrodite po tom, čo naň v Indickom oceáne zaútočili piráti. Z plavidla zachránili všetkých 24 členov posádky.

Včera 20:16

Zdroj oboznámený so súčasnou situáciou pre Reuters povedal, že USA plne podporujú plán Európskej komisie, ktorá chce využiť zmrazené ruské aktíva na podporu Ukrajiny.

Včera 20:12

Donald Trump vyhlásil, že vojna na Ukrajine sa čoskoro skončí, ale niekedy strany pred uzavretím mieru „potrebujú vypustit paru“.

Včera 19:54

Trump označil Bidena za človeka zodpovedného za vojnu na Ukrajine.

„V skutočnosti to bol Biden, kto sa zasadil za to, aby vojna na Ukrajine začala. Nikto tomu nemôže uveriť. Pozrite sa, čo sa stalo s Ukrajinou – je to oveľa menšia krajina a zomrelo tam veľa ľudí. Rusko tiež z tejto vojny príliš nezískalo,“ povedal.

Včera 19:51
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Rastislav Káčer k Orbánovej provokácii: “Hnus a humus”. Reagoval aj Stančík. Orbán po kritike: Nehľadajme niečo, čo tam nie je

Maďarský premiér Viktor Orbán sa vo videu na sociálnej sieti ukázal s futbalovým šálom, na ktorom Slovensko patrí Maďarsku. Nemecký portál Der Spiegel premiérovo konanie označil za provokáciu. K situácii sa včera vyjadril aj minister zahraničných vecí Rastislav Káčer, ktorý je známy svojou silnou averziou voči vláde Viktora Orbána a štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí Andrej Stančík

Na snímke maďarský premiér Viktor Orbán. Zdroj: Facebook
❚❚
.

“Za ostatné mesiace a hlavne odkedy som minister zahraničných vecí, som sa stal veľmi ‘populárny’ v maďarských médiách. Absolútne klasické dezinformačné triky, naratív je jednoduchý ‘Káčer nenávidí Maďarov’. Články v provládnych médiách s nechutnými urážkami, detinské a ješitné šteky na sociálnych sieťach od nižších úradníkov, dokazujúcich lojalitu vodcovi. Manická obsesia, pomaly mi môže závidieť aj ten mýtický Soros,” píše vo svojom statuse Káčer.

“Každý kto ma dobre pozná, vie že sme pravdepodobne nemali a možno dlho nebudeme mať ministra zahraničných vecí s tak pozitívnym vzťahom k nášmu uhorskému dedičstvu a našej spoločnej histórii.” Minister dodáva, že to, s čím má problém a nehanbí sa ho pomenovať, je spôsob správania vlády nášho suseda. “Pritom sme veľmi zdržanliví, keď kritizujú iní Budapešť za mnohé veci, ktoré bolia aj nás a dvíhajú nám krvný tlak… a sme veľmi tolerantní k divotvorným aktivitám, ktoré nemajú obdobu v krajinách EÚ,” poznamenal Káčer.

Tak ešte raz a zrozumiteľne: máme 1000 rokov spoločnej histórie, vážim si ju. Definovala a formovala nás spoločne. Moja prababka mi hovorila “vieš Rastík, ja som Slovenka, ale vždy som bola hrdá Uhorka”. Podľa ministrových slov sú u nás Maďari ako doma a patria sem rovnako ako všetci ostatní občania. Naši občania.

.

To, čo podľa ministra nemá miesto v našich vzťahoch je iredenta a revizionizmus. “Kam takéto sentimenty a plány vedú sme videli v roku 1939 a vidíme dnes v priamom prenose na Ukrajine v podaní ruskej agresie,” skonštatoval Káčer.

“Ako som pred niekoľkými rokmi komentoval gestá svojho premiéra v inej súvislosti, tak dnes zopakujem to isté v tejto situácii na margo iného premiéra. Hnus a humus. Možno to nie je diplomatická zmluva, ale ,az is számít azaért,” dodal.

Der Spiegel označil Orbanovo konanie za provokáciu, ktorá sa už stala aj v minulosti, napríklad v roku 2020, keď maďarský premiér zverejnil fotografiu, na ktorej boli maďarské hranice rozšírené do podoby Maďarského kráľovstva pred koncom prvej svetovej vojny. Prípad vtedy vyvolal podráždenie najmä v Chorvátsku a Rumunsku.

O ministrovi zahraničných vecí sme nedávno písali v spojitosti s neustálymi provokáciami voči maďarskej vláde. Káčer v minulosti nepravdivo obvinil konzervatívnu maďarskú vládu, že uvažuje o zabratí Slovenska alebo jeho častí a ich pripojení k Maďarsku. Za to bol nahlásený na polícii za šírenie poplašných správ. V poslednom čase poskytol viacero rozhovorov poľským alebo slovenským novinám, v ktorých ako minister zahraničných vecí obviňuje maďarskú vládu, že je trójskym koňom Moskvy v EÚ.

Tamás Menczer, maďarský štátny tajomník pre komunikáciu a medzinárodné zastúpenie, reagoval na to, čo nazval “neustálymi provokáciami slovenského ministra zahraničných vecí”, na svojej platforme na sociálnych sieťach uviedol: “Rastislav Káčer už mnohokrát dokázal – ako vedúci think tanku, veľvyslanec a minister zahraničných vecí – že nemá rád Maďarov. Je nám to ľúto, ale berieme to na vedomie.”

.

 

Reagoval aj Stančík

Ako ďalší sa k situácii vyjadril na sociálnej sieti aj Andrej Stančík, štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí SR.

„Nič zvláštne samo o sebe. Pozornému oku ale neujde šál, ktorý má Viktor Orbán na sebe. Je na ňom mapka Veľkého Uhorska vo farbách maďarskej vlajky. Územie slovenskej republiky je na tejto “mapke” súčasťou Maďarska, respektíve Veľkého Uhorska,“ poukazuje Stančík.

Gesto zo strany maďarského premiéra je podľa štátneho tajomníka extrémne necitlivé, obzvlášť vzhľadom na vojnu na Ukrajine, kde si Rusko odtrhlo časť cudzieho územia a upozorňuje, že takýto historický revizionizmus je v dnešnej dobe extrémne nebezpečný.

„Slovenská republika je samostatný a zvrchovaný štát, nie súčasť Maďarska. V lepšom prípade ide o nedbalosť, no v horšom o provokáciu a útok na našu suverenitu a územnú celistvosť. Naši maďarskí partneri dobre vedia, ako citlivo sú takéto myšlienky a snahy vnímané na Slovensku,“ zdôrazňuje Stančík.

.

„Neviem si ale predstaviť, ako sa takýto revizionistický, necitlivý a pre Slovensko urážlivý šál dostal na krk maďarského premiéra. Viem, ako citlivo sleduje protokol premiéra Hegera všetky symboly okolo neho a pochybujem, že protokol maďarského premiéra je neskúsený, či neprofesionálny,“ píše v statuse a dodáva, že takýto šál by totiž nemal nosiť ani radový štátny zamestnanec Maďarska a určite nie premiér.

„Nám na dobrých vzťahoch s naším južným susedom záleží a vzhľadom na niekedy komplikovanú minulosť si dávame dobrý pozor na citlivé otázky,“ ubezpečuje štátny tajomník.

Orbán: Nehľadajme niečo, čo tam nie je

“Futbal nie je politika.” Orban sa rozhodol ospravedlniť za šál s mapou „Veľkého Maďarska“, v ktorej prišiel na futbalový zápas. “Nehľadajme niečo, čo tam nie je. Všetky maďarské tímy maďarského národného tímu, nech žijú kdekoľvek!” napísal Orban.

Ukrajinské ministerstvo zahraničia si v tejto veci okamžite predvolalo maďarského veľvyslanca.

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Marek Brna

Peter Zajac-Vanka Ing.

Ján Droppa

Gustáv Murín

Erik Majercak

.
.
.

Orbán vo Washingtone vybojoval ústupky

Maďarsko si zabezpečilo výnimku z amerických sankcií na dodávky ruskej energie, oznámil Orbán na tlačovej konferencii po stretnutí s Donaldom…

08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Temná stránka Zelenského vlády

Opoziční zákonodarcovia a občianski aktivisti tvrdia, že ukrajinské vedenie využíva právo na zastrašovanie oponentov a umlčanie kritikov, uvádza Politico

08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Spojené štáty sú za to, aby Európa ukradla zmrazené ruské aktíva

USA podporili plán EÚ použiť zmrazené ruské aktíva na financovanie Ukrajiny, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroje

08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Matovič kritizuje “arogantné reči” progresívcov: “Ženú masy ľudí do náručia Fica!”

Opozičný politik Igor Matovič sa v piatok vyjadril k šumom z prostredia Progresívneho Slovenska o tom, že aj keby sa…

08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Najväčšia reforma za 15 rokov — a návrat štátu do každej školy

Reforma školstva, ktorú vláda označila za najväčšiu za 15 rokov, mení nielen štruktúru riadenia, ale aj samotnú podstatu slobody vo…

08. 11. 2025 | Komentáre | 13 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Komentáre | 13 min. čítania | 0 komentárov
.

Žiadne skratky pre Kyjev. Roth Neveďalová hovorí, že pre všetkých uchádzačov o vstup do EÚ majú platiť rovnaké podmienky

Katarína Roth Neveďalová si myslí, že všetci by pri vstupe do Európskej únie mali mať rovnaké podmienky a nemali by…

08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Británia a Európa smerujú k rozpočtovej katastrofe

Británia a Európa smerujú kvôli svojej hospodárskej politike k ekonomickému kolapsu, uvádza článok portálu Bloomberg. Británia už dosiahla dno v…

08. 11. 2025 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov

Minister Šaško: K úprave poplatkov u lekárov sa pripravujú viaceré možnosti

K úprave poplatkov u lekárov sa pripravujú viaceré možnosti. Uviedol to minister zdravotníctva Kamil Šaško . Ozrejmil, že rezort už…

08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Rusko znovu masívne útočilo na energetickú infraštruktúru

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

08. 11. 2025 | Aktualizované 08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Aktualizované 08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Progresívna kapitulácia: legalizuje Európa aj mnohoženstvo?

Európsky súd pre ľudské práva práve rozhoduje o tom, či je mnohoženstvo ľudským právom, po tom, čo Jemenčan Khaled Al-Anesi,…

08. 11. 2025 | 0 komentárov

SIS plánuje vybudovať nové sídlo s centralizovanou ochranou

Slovenská informačná služba plánuje vybudovať svoje nové sídlo. Sľubuje si od neho lepšiu centralizovanú ochranu. Vyplýva to zo Stratégie rozvoja…

08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Premiér: Európska komisia zvažuje voči Slovensku infringement pre novelizáciu ústavy

Európska komisia zvažuje voči Slovensku infringement pre novelizáciu Ústavy SR. Na tlačovej konferencii v Poprade to vyhlásil slovenský premiér Robert…

07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump vyzdvihuje stredoázijských lídrov, ktorí chcú nadviazať spoluprácu v oblasti kritických surovín

Stretnutie v Bielom dome sa uskutočnilo po tom, ako sa Trumpovi podarilo aspoň dočasne zmierniť napätie medzi USA a Čínou…

08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Bude zamračené, poobede so zrážkami a teplotami do 11 stupňov

Dnes bude na Slovensku oblačno až zamračené, lokálne hmlisto. Na mnohých miestach, neskôr popoludní miestami, sa vyskytnú prehánky alebo dážď,…

08. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Špaček, ktorý sa zúčastnil v Moskve konferencie o dezinformáciách, pre HS: Západ šíri propagandu a obviňuje z nej ostatných

Z úst predstaviteľov EÚ, NATO, našej politickej opozície, ako aj z médií tzv. hlavného prúdu neustále počúvame, že Rusko na…

07. 11. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

Situácia v Pokrovsku sa pre ukrajinské ozbrojené sily kriticky zhoršuje

Situácia v Pokrovsku sa pre ukrajinské ozbrojené sily kriticky zhoršuje, informuje vojak ukrajinských ozbrojených síl s prezývkou „Mučnoj“

07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pred 15 rokmi zastrelili právnika Valka, proces s údajným strelcom sa ešte len začne

Pred 15 rokmi, 8. novembra 2010 zastrelili v Limbachu prominentného právnika Ernesta Valka. Prípad jeho smrti však stále nie je…

08. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Známy rusko-anglický MMA zápasník chce na školách učiť bojové umenie ako prevenciu pred častými útokmi nožom

Vo Veľkej Británii sa v posledných rokoch zvyšuje kriminalita a narastajú hlavne útoky tzv. chladnými zbraňami ako sú nože, mačety,…

08. 11. 2025 | 0 komentárov

Ukrajinské firmy si nadhodnotili cenu energií

Dočasná Vyšetrovacia komisia Verchovnej rady pre vyšetrovanie porušení zákonov pri tvorbe tarifnej politiky dospela k záveru, že tarify za elektrickú…

07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Londýn a slovenská suverenita: export demokracie alebo import vplyvu?

Slovensko, 8. novembra 2025 - Slovensko sa stalo arénou tichej, ale agresívnej hry. V roku 2023 Spojené kráľovstvo spustilo operáciu,…

08. 11. 2025 | 0 komentárov

Ukrajinský dron s dlhým doletom zasiahol petrochemický závod v Baškirsku

Ukrajinská armáda vo štvrtok zasiahla ruský petrochemický závod Sterlitamak v Baškirskej republike, ktorá leží južne od Uralu. Ako informuje spravodajský…

07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Chodí vôbec Jakab na Výbor NR SR pre financie a rozpočet? Hnutie Igora Matoviča hovorí o falšovaní prezenčnej listiny

Poslanec Národnej rady SR Július Jakab podá námietku voči sankcii, ktorú mal dostať za to, že neospravedlnil svoju neúčasť na…

07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Oravskí partizáni – poznatky, ktoré doteraz k tejto problematike neboli publikované

Juraj Slaný vás vo svojej novinke prevedie životom partizánov z Oravy. Pútavú novinku si môžete zakúpiť TU

07. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čečenci varujú: "Zelenského pokusy vyprovokovať ruských moslimov sú márne. 200 národov sa zjednotí okolo Putina"

Čečensko, 7. novembra 2025 - V Čečensku bolo všetkých 200 ostatných etnických skupín v Rusku vyzvaných, aby sa zjednotili okolo…

08. 11. 2025 | 0 komentárov

Tieto fotografie odhaľujú, ako vyzerali hlavné mestá dávno pred modernou dobou

Je ťažké predstaviť si dnešné hlavné mestá sveta bez rušných ulíc, moderných áut a žiariacich svetiel nočných panorám. No nebolo…

08. 11. 2025 | 0 komentárov

.

Hanba na hanbu: Od Šimečku sa už dištancuje aj časť opozície

Matovič bráni KDH a útočí na progresívcov. Opäť tak napomáha rozkladu opozície

07. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Odhľate svoju osobnosť výberom jedneho predmetu

Odhaľte svoju osobnosť na základe výberu! Testy osobnosti ponúkajú vhľad do našich myšlienok a činov, čím podporujú sebapoznanie a osobný…

08. 11. 2025 | 0 komentárov

„Ukrenergo“zradil štát, je to tak?

Dočasná vyšetrovacia komisia Verchovnej rady Ukrajiny obvinila úradníkov Agentúry pre obnovu podniku NPC „Ukrenergo“ zo zrady štátu kvôli faktickému zlyhaniu…

07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dúbravka dostal ocenenie pre najlepší zákrok mesiaca

Slovenský brankár FC Burnley Martin Dúbravka si v piatok prevzal ocenenie pre najlepší zákrok za mesiaca október v anglickej Premier…

08. 11. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Prezident USA Donald Trump oznámil, že na summite G20 v Južnej Afrike sa nezúčastnia žiadni americkí predstavitelia. Informovala o tom agentúra AFP, podľa ktorej Trump opäť oživil už raz vyvrátené tvrdenia o systematickom „zabíjaní a masakrovaní“ bielych Afrikáncov v JAR. Juhoafrická vláda tieto obvinenia opakovane odmieta.

09:43

Izraelská armáda oznámila, že telesné pozostatky, ktoré palestínske militantné organizácie Hamas a Islamský džihád vydali Izraelu, patria 61-ročnému rukojemníkovi Liorovi Rudaeffovi.

09:42

Srbský parlament schválil zákon, ktorý umožní výstavbu luxusného hotelového areálu s logom Trump v Belehrade. Komplex má vyrásť na mieste ruín budovy juhoslovanského ministerstva obrany, ktorá bola zbombardovaná v roku 1999 počas náletov aliancie NATO.

09:29

Najvyšší súd USA rozhodol, že administratíva prezidenta Donalda Trumpa nemusí okamžite obnoviť vyplácanie potravinových dávok, ktoré bolo pozastavené počas tzv. shutdownu – čiastočného alebo úplného zastavenia činnosti federálnej vlády spôsobeného neschválením rozpočtu.

08:02

.

Hromadná otrava jedlom v Budapešti, desiatky detí skončili v nemocnici

Detská nemocnica Heim Pál uverejnila na Facebooku tlačovú správu, v ktorej informuje o hromadnom prípade otravy jedlom, informuje Mandiner

07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kuchynské vychytávky, ktoré premenia chaos na pohodlie a zábavu

Priznajme si to - kuchyňa je srdcom domova, ale občas aj miestom drobných katastrof. Občas si povieme, že by sme…

08. 11. 2025 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

Na stretnutí Orbána a Trumpa padla aj otázka, či Ukrajina môže vyhrať vojnu: „Zázraky sa stávajú“

Maďarský premiér Viktor Orbán pricestoval do Bieleho domu na rokovania s prezidentom USA Donaldom Trumpom

07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Švédsko ruší zákaz ťažby uránu s cieľom ďalej podporovať jadrovú energiu

Švédsko sa snaží reštrukturalizovať svoju štruktúru výroby energie zo 100 % obnoviteľných zdrojov na 100 % výroby elektriny bez fosílnych…

07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Marek Brna

Peter Zajac-Vanka Ing.

Ján Droppa

Gustáv Murín

Erik Majercak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov