NAŽIVO

Pri ruskom útoku v Záporožskej oblasti prišli o život štyria civilisti. Podľa záchranárov bol pri útoku zničený obytný dom, spod trosiek ktorého vytiahli telá troch osôb.

09:39

Harmonizovaná inflácia v januári 2026 dosiahla medziročne hodnotu 4,3%. Priemerná ročná miera harmonizovanej inflácie za obdobie február 2025 až január 2026 (voči obdobiu február 2024 až január 2025) dosiahla hodnotu 4,2 %.

09:39

Leonardo v roku 2025 zvýšil prevádzkový zisk na 1,752 miliardy eur. Tržby sa v porovnaní s predchádzajúcim rokom zvýšili o 9,8 % na 19,5 miliardy eur.

08:43

Počet obetí silných dažďov a zosuvov pôdy v Brazílii stúpol na 22. Úrady v polmiliónovom meste Juiz de Fora v utorok vyhlásili núdzový stav, pozastavili výučbu na všetkých školách a spustili pátranie po najmenej 45 nezvestných osobách.

08:42

V Iráne zadržali novinára japonskej televízie NHK. Zadržaného Šinnosukeho Kawašimu údajne previezli do neslávne známej väznice Evín v Teheráne.

08:42

Schumer označil prejav Trumpa o stave Únie za odtrhnutý od reality. Prezident sa podľa neho v tomto rekordne dlhom prejave nezaoberal problémami bežných Američanov.

08:19

CIA chce získať informátorov v Iráne. Správa na internete v perzštine im okrem iného radí, ako môžu CIA bezpečne kontaktovať.

08:07

Žilinský kraj navštívilo vlani viac ako 1,4 milióna ubytovaných hostí. Počet domácich návštevníkov v porovnaní s vlaňajškom stúpol o 7,5 percenta a zvýšila sa aj zahraničná návštevnosť.

08:06

Ceny ropy v stredu ráno vzrástli. Hrozba vojenského konfliktu medzi USA a Iránom, ktorý by mohol narušiť dodávky, naďalej znepokojuje investorov.

08:06

Trump zatiaľ od Iránu nedostal sľub, že nikdy nebude vyvíjať jadrové zbrane.

Vo svojom prejave pred Kongresom poznamenal: „Chcú uzavrieť dohodu, ale nepočuli sme vytúžené slová, že nikdy nebudú mať jadrové zbrane.“

Trump zdôraznil, že by uprednostnil diplomatické riešenie. Zároveň tvrdí, že Irán už vyvinul rakety, ktoré sú schopné dosiahnuť Európu, a pracuje na takých, ktoré budú môcť doletieť až do USA.

08:01

Skupina štátov Únie žaluje Trumpovu vládu za očkovaciu stratégiu detí. Pätnásť demokratmi vedených štátov USA podalo žalobu na administratívu prezidenta Donalda Trumpa za zníženie počtu vakcín odporúčaných pre deti.

08:01

USA uvalili sankcie na osoby a subjekty z Ruska a SAE. Sankcie sú zacielené na osoby a firmy za získavanie a distribúciu kybernetických nástrojov poškodzujúcich národnú bezpečnosť USA.

07:47

Nórsky expremiér Jagland sa kvôli kauze Epstein pokúsil o samovraždu. Jaglanda kvôli nadmernej psychickej záťaži v súvislosti s vyšetrovaním jeho väzieb na odsúdeného sexuálneho delikventa Jeffreyho Epsteina hospitalizovali v nemocnici.

07:07

Kráľ Harald bol hospitalizovaný v Španielsku počas dovolenky. Haralda, ktorý v sobotu oslávil 89. narodeniny, v utorok večer prijali v nemocnici na Tenerife.

07:07

Polícia ukončila prehliadky bývalého domu exprinca Andrewa. Došlo k tomu po jeho minulotýždňovom zadržaní pre podozrenie zo zneužitia úradnej moci.

07:06

Severovýchod USA bojuje s dôsledkami silného sneženia. V dôsledku sneženia bolo uzavretých mnoho škôl a približne 300.000 domácností a podnikov zostalo bez elektrickej energie.

07:06

Irán vyvíja rakety schopné zasiahnuť USA, tvrdí Trump. Podľa jeho slov už Teherán vlastní rakety, ktoré môžu ohroziť Európu a americké základne v zahraničí.

06:44

Demonštranti protestovali proti americkej lietadlovej lodi na Kréte. Spojené štáty sa v uplynulej dobe snažia posilňovať prítomnosť amerických síl na Blízkom východe

06:42

EÚ oznámila plán na podporu Ukrajiny pred ďalšou zimou. Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová oznámila plán v utorok počas návštevy Kyjeva pri príležitosti štvrtého výročia začiatku ruskej invázie.

06:40

Irán vyvíja rakety schopné zasiahnuť USA, tvrdí Trump. Podľa jeho slov už Teherán vlastní rakety, ktoré môžu ohroziť Európu a americké základne v zahraničí.

06:35

Americké stíhačky F-22 pristáli na juhu Izraela. Dvanásť stíhačiek F-22 podľa zistení portálu vyrazilo spoločne s tankovacími lietadlami KC-46 z leteckej základne Lakenheath v anglickom grófstve Suffolk.

06:35

Ďalšie kolo trojstranných rokovaní o vojne na Ukrajine sa pravdepodobne uskutoční v najbližších 10 dňoch, vyhlásil špeciálny predstaviteľ Bieleho domu Steve Witkoff na fóre Jaltinskej európskej stratégie (YES).

Špeciálny vyslanec USA tiež uviedol, že po stretnutí v Ženeve tento týždeň s vedúcim ukrajinskej delegácie Rustemom Umerovom bude môcť prísť na Floridu, aby pokračoval v rokovaniach.

„Ako som už povedal, nestretávame sa len v Ženeve. Naozaj si myslím, že Rustem môže prísť na Floridu, aby sa s nami stretol krátko po tom. Bude to trojstranné stretnutie. Hovorím o trojstrannom stretnutí medzi ukrajinskou delegáciou, ruskou delegáciou, ako aj mnou, Jaredom a našimi tímami, pravdepodobne v priebehu najbližších 10 dní,“ povedal Whitcoff.

Včera 20:22

Pakistanské a afganské sily na seba pozdĺž spoločnej hranice útočili. Zároveň sa ich predstavitelia sa navzájom obviňovali zo zodpovednosti za násilností

Včera 20:19

Ministerstvo zahraničných vecí Holandska si predvolalo iránskeho veľvyslanca kvôli incidentu, pri ktorom zadržali holandskému diplomatovi na letisku v Teheráne batožinu.

Včera 20:08

Podľa Arákčího je dohoda s USA o budúcnosti iránskeho jadrového programu na dosah. Podľa neho je hlavné, aby bola prioritou diplomacia.

Včera 20:06
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Prezident Kiska vymenuje troch sudcov Ústavného súdu. Rozhodnutie ÚS, ktoré mu tak káže, je však podľa neho “jedno z najhorších”

Prezident vymenovaním reaguje na rozhodnutie Ústavného súdu

❚❚
.

Prezident SR Andrej Kiska vymenuje vo štvrtok (14.12.) za ústavných sudcov Mojmíra Mamojku, Janu Laššákovú a Miroslava Ďuriša. Vyhlásil v utorok v Prezidentskom paláci v reakcii na rozhodnutie senátu Ústavného súdu SR, čím ukončil trojročný spor s Národnou radou.

Ako priniesol reportér RTVS, prezident sa bránil, že mu išlo o to, aby boli ústavní sudcovia dostatočne odborne zdatní aj morálne spôsobilí. Proti rozhodnutiu Ústavného súdu totiž neexistuje žiadny opravný prostriedok a jeho sudcovia by preto mali prevyšovať nároky na ostatných sudcov.

Andrej Kiska ďalej údajne povedal, že “odmietol zákulisné politické kšefty” a neuzatvoril politické dohody s tými, ktorí dnes vykrikujú, že porušuje ústavu.

.

“Bol to hodnotový zápas o tom, ako by vyzeral Ústavný súd, aby plnil svoje poslanie. Či má byť nezávislý, alebo či pripustíme jeho využívanie na dosahovanie sebeckých cieľov politickej moci.”

Rozhodnutie ústavného súdu, ktoré potvrdilo, že musí vybrať z kandidátov, ktorých odporučila Národná rada podľa neho vstúpi do dejín ako jedno z najhorších. Rozhodnutie hodnotí ako plné formálnych a vecných chýb a dokonca ako “pohŕdanie ústavou”.

Vymenovať sudcov sa rozhodol po usúdení, že ďalšie predlžovanie tohto sporu by len podkopávalo dôveru verejnosti v štátne inštitúcie.

Kiska sa rozhodol ukončiť tri roky trvajúci spor s Národnou radou SR, ktorá kandidátov navrhla. Nešlo podľa jeho slov o kompetenčný spor, ale o spor o to, aké poslanie má Ústavný súd vôbec plniť. Vyhlásil, že odmieta vykonať najnovší nález prvého senátu ÚS zo 6. decembra, ktorý hlave štátu prikázal vymenovať troch ústavných sudcov z celkom siedmich zvolených kandidátov. Spor sa napriek tomu rozhodol ukončiť uplatnením svojej výlučnej právomoci.

Nález senátu pod vedením Petra Brňáka podrobil Kiska kritike, pričom sa domnieva, že vstúpi do dejín ústavnoprávnej praxe ako jedno z najhorších rozhodnutí. „Nález o porušení práv kandidátov na sudcov Ústavného súdu je svojvoľný, plný formálnych a vecných chýb. Je prejavom hlbokého pohŕdania Ústavou SR, ignorovania predchádzajúcich rozhodnutí Ústavného súdu jeho vlastnými sudcami a príkladom nerešpektovania základnej deľby moci v právnom štáte,“ povedal.

.

Odôvodnenie odporuje podľa hlavy štátu výroku, senát rozhodol nad rámec svojich právomocí o jednotlivcoch, ktorí neboli účastníkmi sporu a preskúmaval rozhodnutia prezidenta, ktoré neboli predmetom konania. „Jedna chyba za druhou,“ kritizoval Kiska. Vymenovať Mamojku, Laššákovú a Ďuriša sa rozhodol, pretože z jeho pohľadu by ďalšie pokračovanie sporu právnou cestou neviedlo „k ničomu dobrému“.

„Zrejme by sa kopili ďalšie ignorantské rozhodnutia Ústavného súdu so závažnými dôsledkami presahujúcimi problém menovania ústavných sudcov. Smerovalo by to už len k rozvratu ústavných princípov nášho štátu, k rozbitiu zvyškov aj tak nízkej dôvery ľudí v ústavné inštitúcie na Slovensku. Nech som hocijako silno presvedčený, že pravda je na mojej strane, ako prezident nemôžem rozvrat ústavnosti pripustiť,“ vyhlásil Kiska, ktorý je presvedčený, že väčšina súčasných ústavných sudcov otvorene ignoruje základné princípy právneho štátu.

Prezident zdôraznil, že spor sa záväzne nevyriešil, až kým parlament ústavnou zmenou vec nevyjasní, alebo Ústavný súd všeobecne záväzným výkladom ústavy neodstráni rozpory medzi vlastnými rozhodnutiami. Pred poslancami parlamentu podľa Kisku stojí aj zodpovednosť za riešenie problému kvality sudkýň a sudcov Ústavného sudu.

„Očakávam, že sa pominú skutočné aj vymyslené dôvody pre nečinnosť parlamentu. Vláda sa nemôže tváriť, že niečo bráni predložiť návrh na zmenu ústavy, ktorý sprísni kritériá na výber kandidátov,“ zdôraznil Kiska.

Podľa prezidenta je preto načase, aby vláda splnila sľub, ku ktorému sa zaviazala v programovom vyhlásení vlády. Pripomenul, že parlamentu neostáva veľa času na schválenie potrebných zmien, nakoľko sa blíži výmena takmer celého pléna Ústavného súdu. Kiska očakáva, že bude môcť vymenovať vysoko odborne zdatných a morálne spôsobilých ľudí. “Že to budú sudkyne a sudcovia, ktorí svojím profesionálnym, nestranným a nezávislým rozhodovaním zastavia úpadok inštitúcie zodpovednej za ochranu základných práv a slobôd ľudí na Slovensku. A vrátia Ústavnému súdu dôveru širokej aj odbornej verejnosti,“ doplnil.

.

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

René Pavlík

Miroslav Urban

Anton Čapkovič

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

.
.

Costa a Zelenskyj urobili dohodu ohľadne Družby

Prezident Európskej rady António Costa a Volodymyr Zelenskyj sa dohodli, že Ukrajina v najbližších dňoch posúdi, koľko času bude potrebné…

25. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Odrezané časti tiel. Vojaci odhaľujú kruté praktiky

Na Ukrajine musia vojaci niekedy odrezať časti tiel svojich spolubojovníkov, aby ich rodiny mohli pochovať a získať odškodnenie za smrť,…

25. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Opoziční „ekonomickí experti“ kričia, že zastavením dodávok elektriny Ukrajine prídeme o milióny. Je to tak?

Premiér Robert Fico v odvete za ropovod Družba pozastavil núdzové dodávky elektrickej energie na Ukrajinu. Opozícia kričí, že tým Slovensko…

25. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Svadba z rozumu? Sú tu ďalšie náznaky spájania národných síl

Posledný agentúrny prieskum priblížil, ako by mohli byť zamiešané karty po parlamentných voľbách v roku 2027. Zohrajú v nich národniari…

25. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

V Bruseli idu rozhodovať o živote najzraniteľnejších. A nemusí to dopadnúť dobre

Kto tlačí na Komisiu pri iniciatíve „My Voice, My Choice“ a čo to môže znamenať pre Slovensko

25. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
25. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

Dejiny Uhorska ako ich nepoznáte

Pravdivé dejiny Uhorska – nie také, aké nám ich predstavujú maďarskí historici a naši slovenskí renegáti. Smutné a prekvapivé fakty…

24. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Glück kvôli darovaným MiG-om zvoláva Výbor, pozvánku dostali Žilinka, Remeta aj Andrassy

Kauza týkajúca sa darovania vojenskej techniky pre Ukrajinu ešte neskončila. Poslanec za SMER-SSD a predseda Výboru pre obranu a bezpečnosť…

25. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nemeckí vedci spochybnili dôveryhodnosť PCR testov počas pandémie COVID-19

„Populárne“ PCR testy počas pandémie COVID-19 rozhodovali o našom osude – či sme „chorí alebo zdraví“ a či sa môžeme objavovať v spoločnosti…

25. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
25. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Darovanie vojenskej techniky na Ukrajinu a debakel pre demokraciu

Na Slovensku vo februári 2026 rezonovala tlačová beseda krajského prokurátora Rastislava Remetu, na ktorej sa vyjadril k viacerým trestným konaniam,…

25. 02. 2026 | Z domova | 11 min. čítania | 0 komentárov
25. 02. 2026 | Z domova | 11 min. čítania | 0 komentárov
.

Západní analytici hodnotia schopnosť Ruska viesť bojové operácie v roku 2026

Rusko bude môcť pokračovať vo vojne na Ukrajine počas celého roka 2026, píše The Guardian s odvolaním sa na závery…

25. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Za vaše peniaze už aj na potraty

Európska komisia má 26. februára vydať stanovisko k „interupčnej turistike” z rozpočtu EU. Bude sa Slovensko ticho prizerať?

25. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

25. 02. 2026 | Aktualizované 25. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 02. 2026 | Aktualizované 25. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

CIA tajne varovala spoločnosti Apple, Nvidia a AMD

CIA tajne varovala spoločnosti Apple, Nvidia a AMD v roku 2023, že Čína môže do roku 2027 napadnúť Taiwan, informuje…

25. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Vincent Lukáč o olympiáde: "V tejto dobe chceme rozprávať len pozitívne, ale ja zo seba idiota robiť nemienim"

K hodnoteniu výkonov hokejistov na nedávno skončených zimných hrách v Miláne a Cortine sa dostal aj legendárny bývalý česko-slovenský reprezentant…

25. 02. 2026 | 0 komentárov

Bez etického dohľadu môže umelá inteligencia vytlačiť hlas veriacich

Katolícke a náboženské organizácie riskujú marginalizáciu, ak sa riadenie umelej inteligencie bude formovať výlučne pod vplyvom technických a komerčných záujmov.…

25. 02. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 02. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zkouška Trumpem

Od ledna neteče ropovodem Družba ropa, protože ropovod byl na Ukrajině poškozen při ruském útoku. Asi tak stejně, jako byl…

25. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
25. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Matematická hádanka: Iba vysoko inteligentní ľudia ju vyriešia za 11 sekúnd!

Matematická hádanka dokáže poriadne potrápiť mozog a preveriť vaše logické myslenie v priebehu niekoľkých sekúnd. Táto výzva tvrdí, že ju…

25. 02. 2026 | 0 komentárov

.

Spojenci Kyjeva vyzvali Moskvu, aby pristúpila na bezpodmienečné prímerie

Viac ako 30 lídrov krajín združených v tzv. Koalícii ochotných vyzvalo v utorok Moskvu, aby pristúpila na „nepodmienečné prímerie“, a…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

VIDEO: Huliak na explozívnej tlačovke označil Kováčika za hrobára. "Budeme čakať na súdy?"

Konflikt medzi vedením Slovenského futbalového zväzu a Ministerstvom cestovného ruchu a športu SR už viackrát eskaloval, ako pravidelne informujeme, ale…

25. 02. 2026 | 0 komentárov

Nord Stream nebol posledný, tvrdí Putin

Prezident Ruskej federácie Vladimit Putin vyhlásil, že Ukrajina môže vyhodiť do vzduchu plynovody Turkish Stream a Blue Stream, ktoré vedú…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čierny trh so zbraňami na Ukrajine ponúka ceny, ktoré sú 2–3 krát nižšie ako v legálnych obchodoch

Ukrajina, 24. februára 2026 - Konkrétne: - pištoľ Glock 17 sa ponúka za približne 390 USD oproti 1110 USD v…

25. 02. 2026 | 0 komentárov

Únia poskytne Kyjevu pôžičku napriek vetu Budapešti, potvrdila šéfka Komisie počas návštevy Ukrajiny

Európska únia poskytne Ukrajine 90-miliardovú pôžičku aj napriek tomu, že ju Maďarsko vetovalo, vyhlásila šéfka Európskej komisie (EK) Ursula von…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

15 komických obrázkov, ktoré nepotrebujú žiadny kontext

Kontext je niekedy úplne zbytočný, pretože tie najlepšie vtipy fungujú na prvý pohľad. Stačí jedna fotografia a pointa je jasná…

25. 02. 2026 | 0 komentárov

Irán je blízko k uzavretiu dohody s Čínou o nákupe protilodných rakiet

Irán je blízko k uzavretiu dohody s Čínou o nákupe protilodných krídlatých rakiet CM-302, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Londýn predstavil najväčší balík protiruských sankcií od začiatku vojny na Ukrajine

Britská vláda v utorok oznámila svoj „najväčší sankčný balík“ voči Rusku od opatrení prijatých bezprostredne po začiatku vojny na Ukrajine…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prečo by Európa nemala brať smrť „El Mencha“ na ľahkú váhu

Šéf drogového klanu CJNG známy ako „El Mencho“ bol zabitý. Zatiaľ čo Mexiko je v plameňoch,  USA oslavujú. Prečítajte si…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov

Buď šéf NKÚ alebo generálny prokurátor musí odstúpiť, tvrdí Melicher

Kto by mal niesť zodpovednosť za kauzu týkajúcu sa stíhačiek MiG a systému S-300, ktoré bývalá vláda Eduarda Hegera spolu…

24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Minister Rudolf Huliak sa musí ospravedlniť poslankyni Lucii Plavákovej

Minister športu Rudolf Huliak je povinný súkromne aj verejne sa ospravedlniť poslankyni Lucii Plavákovej za urážlivé výroky, ktoré na jej…

24. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Jadrovú bombu Ukrajine? Moskva označila darcov a pohrozila protiúderom

Federálna rada Ruskej federácie vyzvala parlamenty týchto dvoch krajín, ako aj Bezpečnostnú radu OSN, Európsky parlament a Medzinárodnú agentúru pre…

24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Pri ruskom útoku v Záporožskej oblasti prišli o život štyria civilisti. Podľa záchranárov bol pri útoku zničený obytný dom, spod trosiek ktorého vytiahli telá troch osôb.

09:39

Harmonizovaná inflácia v januári 2026 dosiahla medziročne hodnotu 4,3%. Priemerná ročná miera harmonizovanej inflácie za obdobie február 2025 až január 2026 (voči obdobiu február 2024 až január 2025) dosiahla hodnotu 4,2 %.

09:39

Leonardo v roku 2025 zvýšil prevádzkový zisk na 1,752 miliardy eur. Tržby sa v porovnaní s predchádzajúcim rokom zvýšili o 9,8 % na 19,5 miliardy eur.

08:43

Počet obetí silných dažďov a zosuvov pôdy v Brazílii stúpol na 22. Úrady v polmiliónovom meste Juiz de Fora v utorok vyhlásili núdzový stav, pozastavili výučbu na všetkých školách a spustili pátranie po najmenej 45 nezvestných osobách.

08:42

V Iráne zadržali novinára japonskej televízie NHK. Zadržaného Šinnosukeho Kawašimu údajne previezli do neslávne známej väznice Evín v Teheráne.

08:42

.

Čo znamenajú „jadrové“ obvinenia Moskvy v deň štvrtého výročia začatia vojny

Moskva si pripomenula štvrté výročie útoku na Ukrajinu tvrdením o zámeroch Francúzska a Veľkej Británie odovzdať Ukrajine jadrové zbrane

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

V cele sériového vraha Marca Dutrouxa našli detskú pornografiu, úrady začali vyšetrovanie

Belgické úrady začali vyšetrovanie po tom, čo sa v cele sériového vraha Marca Dutrouxa našli obrázky zobrazujúce sexuálne zneužívanie detí.…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Brutálny náklad Poliakov Bruselu

Podľa europoslanca Milana Uhríka je už čas na tvrdé prebudenie, už bolo dosť zdražovania, sankcií, zákazov a cenzúry

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Boj proti progresivizmu na mítingu, progresívna schéma v praxi

Erik Tomáš podpísal eurofondový projekt Inakosti za 411-tisíc eur. Väčšina peňazí ide na mzdy a projekt otvorene ráta aj s…

24. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Tretia lietadlová loď smeruje na Blízky východ. Zastávka na Kréte je vynútená fekáliami

Washington vybudoval svoju najväčšiu vojenskú prítomnosť na Blízkom východe za posledné desaťročia, keďže tlačí na Irán, aby urobil ústupky v…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

René Pavlík

Miroslav Urban

Anton Čapkovič

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov