NAŽIVO

Francúzsko sa pripojí k vojenskej misii Európy v Grónsku, informuje agentúra AFP.

07:14

Pentagón presúva údernú leteckú skupinu z Juhočínskeho mora do oblasti zodpovednosti Centrálneho veliteľstva USA, ktorá zahŕňa Blízky východ. Informovala o tom televízna stanica NewsNation s odvolaním sa na zdroj.

Presun bude podľa odhadov zdroja trvať približne týždeň. Rozhodnutie bolo prijaté na pozadí rastúceho napätia medzi administratívou Trumpa a Iránom, ako aj diskusií vo Washingtone o možnej podpore odporcov iránskych orgánov.

07:02

Iránsky minister zahraničných vecí Abbás Arákčí v stredu vyhlásil, že Teherán je pripravený na diskusiu so Spojenými štátmi. Potvrdil tiež, že iránska vláda má situáciu v krajine v súvislosti s celonárodnými protestami „pod kontrolou“.

06:59

Americký prezident Donald Trump v stredu vyhlásil, že jeho administratíva bola informovaná o tom, že „zabíjanie a popravy v Iráne sa skončili“.

06:58

Brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva a ruský prezident Vladimir Putin v stredu vyhlásili, že Južná Amerika by mala zostať regiónom „mieru“ po tom, čo USA odviedli venezuelského vodcu Nicolása Madura.

06:57

Americké federálne bezpečnostné zložky v stredu v meste Minneapolis postrelili do nohy jednu osobu po tom, ako údajne „násilne napadla“ agenta, informovalo ministerstvo pre vnútornú bezpečnosť (DHS).

06:57

Demokratická členka Snemovne reprezentantov Kongresu USA predložila návrh na ústavnú žalobu (impeachment) voči ministerke pre vnútornú bezpečnosť Kristi Noemovej.

06:56

Lufthansa požiadala svojich zamestnancov, aby sa pripravili na odchod z Izraela, informoval korešpondent izraelskej spravodajskej služby N12 Dean Fisher.

Podľa jeho informácií môže byť letecká doprava s Izraelom pozastavená od štvrtka 15. januára.

Letecká spoločnosť Austrian Airlines tiež oznámila zrušenie zajtrajších letov z Viedne do Tel Avivu a z Tel Avivu do Viedne. Spoločnosť však tvrdí, že zrušenie je spojené s nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

Izraelské médiá medzitým píšu o obavách z útoku Iránu na Izrael v prípade útoku USA na Irán.

Včera 20:18

Zelenskyj oznámil, že v energetickom sektore bude vyhlásený „výnimočný stav“ po nepretržitých ruských útokoch, ktoré ovplyvňujú dodávky tepla a elektriny počas mrazivých dní.

Včera 20:17

Najmenej štyri osoby zomreli počas prvých desiatich dní roku 2026 v USA vo väzbe Imigračného a colného úradu (ICE). Išlo o mužov vo veku 42 až 68 rokov, pričom dvaja pochádzali z Hondurasu, jeden z Kuby a posledný z Kambodže.

Včera 20:17

Orbán oznámil, že Maďarsko spúšťa petíciu proti fondom EÚ určeným pre Ukrajinu.

Včera 20:16

Vláda francúzskeho premiéra Sébastiena Lecornua ustála obe hlasovania o opozičných návrhoch na vyslovenie nedôvery.

Včera 20:15

Patrioti pre Európu vyvolali hlasovanie o nedôvere voči Európskej komisii. Podľa zdrojov agentúry DPA o tom v stredu lídrov parlamentných skupín informovala Roberta Metsolová.

Včera 19:55

Člen Rady guvernérov Fedu Stephen Miran kritizuje predstaviteľov zahraničných centrálnych bánk pre ich podporu vyjadrenú šéfovi Fedu Jeromeovi Powellovi, ktorý čelí vyšetrovaniu zo strany federálneho ministerstva spravodlivosti.

Včera 19:55

Kanál 7×7 (semnasem) na sieti Telegram uviedol, že úrady v niekoľkých ruských regiónoch opäť výrazne zvýšili náborové bonusy pre zmluvných vojakov.

Včera 19:54

Nórska mimovládna organizácia Iran Human Rights oznámila, že počas protivládnych demonštrácií v Iráne zabili bezpečnostné zložky najmenej 3428 ľudí a ďalších viac ako 10.000 zatkli.

Včera 19:53

Novinárske združenie SNTP oznámilo, že medzi desiatkami väzňov prepustenými vo Venezuele je aj popredný opozičný aktivista a novinár Roland Carreňo.

Včera 19:52

Nawrocki prijal v Prezidentskom paláci predstaviteľov cirkví a organizácií národnostných menšín vrátane slovenskej. Uviedol, že Poľsko je otvorené všetkým menšinám a vierovyznaniam a on sa ako hlava štátu cíti zodpovedný za všetkých občanov republiky.

Včera 19:52

Nemecký vicekancelár Lars Klingbeil upozornil, že dlhoročné transatlantické partnerstvo medzi Európou a USA prechádza historickým obdobím prevratných zmien a rozpadáva sa.

Včera 19:51

Súd v prípade podvodu pri charitatívnom predaji sladkostí oslobodil taliansku módnu influencerku Chiaru Ferragniovú.

Včera 19:40

Egyptský minister zahraničných vecí Badr Abdalátí vyhlásil, že všetky zainteresované strany „dosiahli konsenzus“ ohľadom zloženia 15-členného palestínskeho technokratického výboru, ktorý má spravovať povojnové Pásmo Gazy.

Včera 18:49
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

PAHREBA. Prekvapivé /?/ výsledky župných volieb: totálna prehra SMERu a Kotlebovcov, opozícia oslavuje, SNS hlási „tajný úspech“

Bratislava 13. novembra 2017 (HSP/Foto: TASR)

 

Nedávne voľby župné voľby priniesli viaceré prekvapenia. Boli však skutočne až také prekvapivé? Sprevádzali ich strategické chyby, hádky a šachové kombinácie. Všetko to hodnotia dvaja naši „pouliční experti“…

Nazdar, Jožo, čo hovoríš na tie župné voľby? Boli to samé prekvapenia.

Prečo? Viaceré zmeny sa dalo predpokladať. Podľa toho, ako konali rôzne strany a ako prebiehala kampaň, mohli sme očakávať viaceré zmeny. To sa vlastne aj stalo.

.

Ale-ale, ty si Nostradamus!  Mal si predtuchu, že takto vyhoria SMERaci a Kotlebovci a že opozícia bude mať toľko županov? Veď také zmeny sa odohrali po prvý raz.

Ale napriek tomu to sa dalo čakať. Ako je známe, ak sa politikom príliš nedarí, voliči takmer vždy chcú zmeny – často si príliš neuvedomujú, aké hrušky menia za aké jablká. Logika je jednoduchá: ten to ťahal zle, tak dáme tam druhého – možno náhodou sa mu bude dariť viac.

Ale až tak? Mohli sme očakávať zmeny, ale až také? Viacerí „stopercentní“ kandidáti na županov padli, hlavné, Mikuš, Blamár, Chudík, Raši, Kotleba. Ako je to možné? 

Nemyslím si, že je to veľké prekvapenie. Ako som hovoril, ľudia si mysleli, že týmto županom sa príliš nedarilo, tak chceli zmenu. A navyše. O kompetenciách, práci a úspechoch VÚCiek drvivá väčšina našich občanov vie tak malo, že si jednoducho myslia, že sa tam nič nedeje – a hlavne preto chceli, aby tam prišli noví ľudia. A preto starí župani „odleteli“.

Ale voliči si zasa mohli zvoliť „smerákov“ a Kotlebovcov, ale volili opozičných kandidátov.  Takže budú veľké zmeny aj počas budúcich parlamentných volieb?   

.

Až tak radikálne to nevidím. Podľa mňa, SMERackí kandidáti vyhoreli kvôli tomu, že hlavní stratégovia SMERu v ostatnom období robia jednu chybu za druhou. Začali to prezidentskými voľbami, prednedávnom naštvali značnú časť svojej voličskej základne podávaním rúk s prezidentom a jadrom a na župné voľby zasa postavili tých istých kandidátov, čo vo svojich kreslách sedeli už roky predtým. Akoby v SMERE už neboli žiadni iní ľudia. Strategická chyba!

Ale čo máš s tým podávaním rúk s prezidentom? Podľa mňa, bolo to dobre: vyslali sme pozitívny signál svetu, že naši politici sa nechcú hádať, ale spoločne pracovať.  

Jasné, vyslali sme signál. A pre koho – pre svet a Brusel? Lenže voliči volia u nás doma. A tí, po medializovaných kauzách prezidenta asi príliš nevítali podobné kamarátstvo s nim…

No dobre, je to už iná kapitola. A čo prehry SMERákov vo voľbách. Sú aj iné príčiny?

Sú. Pozri sa, taká maličkosť. SNS-ka sa teší, že v týchto voľbách získala rekordný počet poslancov. Takže, keby koaličný SMER išiel spolu s koaličnou SNS, postavili spoločného kandidáta, situácia by bola iná. Napríklad, v Košiciach Raši iba o vlások prehral s Trnkom. Trnka mal širokú koalíciu, Raši mal úzku koalíciu – bez SNS a Mostu – Hid. Ale tie hlasy voličov SNS-ky a Mostu by ho zachránili. V Žiline to isté: Jurinová mala za sebou podporu širokej koalície, ale Blanár iba svoj SMER-SD. Tiež nemal podporu voličov SNS a Mostu. Presne zrkadlová situácia bola v Prešove, kde „koaličný“ Majerský porazil Chudíka, ktorý mal za sebou iba voličov SMERu-SD. No a v Trnave Mikuš išiel do volieb, ako nezávislý kandidát a zvíťazil Viskupič, ktorý mal podporu širokej koalície. V Bratislave a Banskej Bystrici kandidátmi SMERu ani nezapáchalo, takže prirodzene tam nemohli vyhrať. Na druhej strane v Trenčianskom kraji Baška a v Nitrianskom kraji Belica mali za sebou širokú koalíciu – aj s rekordným počtov hlasov voličov SNS – čudujeme sa potom, že vyhrali?

.

No dobre, Trenčín  to je bašta SMERu, Baška je ešte mladý, ale prečo v Nitre zasa zvolili dôchodcu Belicu? V iných krajoch chceli zmenu a v Nitre nechceli? Niečo tu nesedí.

Všetko sedí. Podľa mňa, Belicu „zvolili“ dvaja jeho oponenti, kandidáti maďarskej národnosti. Vystrašili slovenskú väčšinu obyvateľstva „maďarskou hrozbou“. Obaja „maďarskí“ kandidáti vo všetkých televíznych debatách, ktoré mohli sledovať voliči, demonštratívne zdôrazňovali svoju národnosť, výlučne sa obracali na voličov maďarskej národnosti, hovorili o svojich plánoch zlepšenia situácie práve v okresoch, kde žijú voliči maďarskej národnosti – a na ostatné kašľali. Demonštratívne zdravili voličov nielen v štátnej reči, ale aj v maďarčine. Žeby aj iní kandidáti českej, rusínskej, rómskej, nemeckej, židovskej a iných národnosti zdravili voličov vo svojej materskej reči? O tom nič neviem. A preto v Nitre zasa si zvolili „spoľahlivého“ Belicu – „aby nevyhrali Maďari“…

Prečo práve jeho? Boli aj iní kandidáti slovenskej národnosti. Mohli si ich zvoliť.

Boli. Viacerých kandidátov voliči takmer nepoznajú alebo sú to nevýrazné osobnosti. Neverili mladému Oremusovi, nevedeli, čo od neho majú čakať. Mnohých vystrašila kampaň v médiách a báli sa voliť „extrémistu“ Uhríka. Za župana nechceli ani herca – dôchodcu Grešša – druhý Belica. Koho iného mali voliť? Voliči SMERu a SNS veselo volili Belicu, pretože verili, že nedovolí „Maďarom gazdovať“. Za iných okolností niektorý z kandidátov by mal šancu, ale keď „maďarskí kandidáti“ začali zasa otvorene rozohrávať „maďarskú kartu“, dosiahli pravý opak. Idú po stopách SMERu – robia prepadákové strategické chyby.

No fajn, ale v Banskej Bystrici zvíťazil nezávislý kandidát a Kotleba padol. Prečo? 

Aj toto je jednoduché. Je ťažké bojovať jednému proti všetkým. Kotleba musel bojovať sám proti všetkým a prehral – je to logika. Aj keď myslím, nie je to žiadna totálna prehra, ako to vykresľujú média, analytici a experti. Všetko je oveľa zložitejšie.

Prosím ťa, aké zložitejšie? Pohorel na plnej čiare. Niet sa o čom baviť. Lunter mal dvojnásobok hlasov a percentuálnych bodov – nie je to totálna prehra Kotlebu?

Treba si všímať všetky okolnosti. Áno, na prvý pohľad, Kotleba zjavne prehral. Získal 23,24 percenta, to jesť 47 502 hlasov voličov. Lunter ozaj mal dvojnásobok – 48,53 percenta a 99 169 hlasov. Lenže skutočne Kotleba musel bojovať proti širokej koalície. Odstupujúci kandidáti vrelo odporučili Luntera. Nech ich neposlúchli všetci ich voliči, ale väčšina áno. A odstúpili práve tí, ktorí by mali solídny „balík“ hlasov. Takže Lunter „zadarmo“ dostal peknú čiastku hlasov a to mu veľmi pomohlo. Ale ktovie, ako by to dopadlo, keby bolo druhé kolo? Pamätáš sa? Pred 4 rokmi Kotleba tiež prehral prvé kolo – a dokonca s ešte väčším odstupom. Vtedy získal iba 21,3 percenta a 26 251 hlasov voličov. Maňka mal takmer 2,5 – 3-násobok: 49,5 percenta a 60 960 hlasov. Ale vo finále Kotleba mal viac ako 55 percent a Maňa iba 44 percent hlasov. Ktovie, ako by tento raz dopadlo druhé kolo v Bystrici… možno by Kotleba nedostal ani o hlas naviac, možno by sa sily rozdelili inak.

Ale, vidíš, predsa prehral proti Lunterovi. Takže ľudia Kotlebu nechceli, je to jasné.

Zasa by som bol opatrnejší v tvrdeniach. Pred 4 rokmi v prvom kole Kotleba získal 26 251 hlasov voličov a teraz – 47 502 – to jest takmer dvojnásobok. Budeš tvrdiť, že je to čistá, totálna prehra? Hovorím ti, ktovie, ako by to dopadlo, keby zasa bolo aj druhé kolo… Ale Bystričania rýchlo zbadajú, koho si zvolili. Obviňovali Kotlebu z korupcie a rodinkárstva, ale nový župan s tým veľmi svojsky začal ešte predtým, ako sa usalašil v novom kresle.

.

Myslíš tým, že chce za vicežupana svojho synčeka? Tak to je ozaj gól. Ale čo by si chcel? Starostlivý ocko – dôchodca chce pre svojho synčeka teplé miestečko. Čuduješ sa?

Čo ja s tým mám? Čudovať sa budú Banskobystričania – čo všetko zariadi ich nový župan v priebehu 5 rokov.  Je dosť možné, že sa budú čudovať… Ale čo si navarili, to budú musieť aj zjesť. Ako aj vo všetkých ostatných krajoch. Veď uvidíme, ako sa bude dariť novým a staronovým županom. Predpokladám, že zažijeme ešte väčšie prekvapenia, ako v priebehu volieb…

Určite. A čo ty, slovenský Nostradamus, si myslíš, ako to bude potom, o niekoľko rokov?

No… Zamyslím sa… A už to vidím… Ja to vidím… Článok v novinách z roku 2037… Píše sa tam o župných voľbách a uvádza sa, že zasa, kvôli katastrofálnemu nedostatku mladých kandidátov, už tradične kandiduje kandidát koalície SMER-SD-PD-CD-DVD Milan Belica…

Eugen Rusnák

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Horňanský psychológ

Gustáv Murín

Marek Brna

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.

Máčovský pre HS: Veterné elektrárne krachujú po celom svete. Na Slovensku ich chcú stavať stovky. Sú za tým obrovské peniaze

Daniel Máčovský je asi najhlasnejším kritikom veterných elektrární na Slovensku. Spolu s tímom dobrovoľníkov zozbieral stovky vedeckých štúdií z celého…

15. 01. 2026 | Rozhovory | 20 min. čítania | 0 komentárov

.

Zabitý Ferdinand…

Po včerejším kritickém článku začneme dneska na optimističtější notu, byť konec textu asi moc veselý nebude. Vězte, přátelé, že fejsbůk…

15. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Olympijské kontroverzie: Hráči z KHL nech vraj „zhoria v Pekle”

Šport by mal spájať všetkých – súhlas? Na Slovensku sa však vieme „posekať” aj kvôli národnému hokejovému tímu. Do extrémov

15. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Keď sa sankcie otočia: USA zasiahli voči agentom globálneho cenzúrno-priemyselného komplexu

USA zakázali vstup do krajiny piatim európskym aktérom spojeným s tlakom na platformy. Brusel kričí o zásahu do suverenity, no…

15. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Keď sa rúca propaganda

Roky nám súčasná slovenská opozícia a jej spriaznené médiá vtĺkali do hláv jednu mantru: NATO je naša záruka bezpečnosti, ochranný…

15. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump vyhlásil, že Ukrajina, a nie Rusko, bráni uzavretiu mierovej dohody

„Myslím si, že on je pripravený uzavrieť dohodu. Myslím si, že Ukrajina je menej pripravená na dohodu,“ povedal Trump agentúre…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Výpadok elektriny v Berlíne odhalil slepé miesto Nemecka v oblasti ľavicového extrémizmu

Odmietnutie nemeckého establišmentu, teda vládnucej elity, uznať nárast ľavicového extrémizmu prispelo k vytvoreniu podmienok pre útok skupiny „Vulkan“ , ktorý…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinská tajná služba by zasahovala do maďarských volieb

Srbská stránka s názvom Vaseljenska zverejnila dva dokumenty pochádzajúce od Bezpečnostnej služby Ukrajiny, podľa ktorých vláda Volodymyra Zelenského už v…

15. 01. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

15. 01. 2026 | Aktualizované 15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Aktualizované 15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Nemecko po sérii sexuálnych útokov a útokov nožom zo strany „skupín mužov“ v termálnych kúpeľoch zaviedlo obmedzenia založené na pohlaví

V dôsledku sexuálnych útokov termálne kúpele obmedzili nerovnováhu medzi pohlaviami pravidlom, že žiadne pohlavie nesmie prevyšovať druhé pohlavie o viac…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tvar prstov prezrádza vašu osobnosť: Ste praktik alebo snílek?

Tvar prstov môže podľa viacerých psychologických a behaviorálnych pozorovaní naznačovať, aký typ osobnosti ste. Rovnako ako spôsob, akým stojíte, sedíte,…

15. 01. 2026 | 0 komentárov

USA sťahujú svojich vojakov zo základní na Blízkom východe

USA stiahli časť personálu zo svojich vojenských základní na Blízkom východe

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Višňovský upozorňuje Juraja Slafkovského: "Médiá mu nedajú dýchať, no nebude sa môcť vyhovárať"

Bývalý elitný reprezentačný obranca a dlhoročná tvár Los Angeles Kings Ľubomír Višňovský sa pred začiatkom Zimných olympijských hier vyjadril v…

15. 01. 2026 | 0 komentárov

Sú známe podrobnosti razie u Tymošenkovej

Spolupracovník Julie Tymošenkovej priblížil, ako prebiehala prehliadka NABU v sídle strany „Batkyvšina“ a zverejnil podrobnosti o prípade političky

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ľudia sa podelili o veci, ktoré nechceli

Nechceli to, čo sa považuje za samozrejmý cieľ úspešného života. Nešlo o rebéliu ani provokáciu, ale o úprimné priznania ľudí,…

15. 01. 2026 | 0 komentárov

Viktor Orbán ostro kritizoval bruselský plán: „Je čas počúvať zdravý rozum“

Viktor Orbán sa na sociálnej sieti Facebook podelil o niekoľko myšlienok týkajúcich sa plánu, ktorý dnes predložila a prijala Európska…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

"Americký" pápež Lev XIV. a Trump majú medzi sebou ďalší konflikt

USA, 14. januára 2026 - Pápež Lev XIV., prvý Američan v tejto funkcii, sa dostal do konfliktu s americkým prezidentom Donaldom Trumpom.…

15. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Je známa cena, za akú chcú USA kúpiť Grónsko

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio má pripraviť návrh na kúpu Grónska za 700 miliárd dolárov, píše NBC News

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Batériová kyselina. Aký je jej chemický názov a aké ma vlastnosti?

Batériová kyselina je základnou chemickou látkou používanou ako elektrolyt v olovených akumulátoroch. Zohráva kľúčovú úlohu pri chemických reakciách, ktoré umožňujú…

15. 01. 2026 | 0 komentárov

Súčasný primátor Bratislavy Vallo by mal opätovne obhajovať post

Súčasný primátor Bratislavy Matúš Vallo   by mal v tohtoročných komunálnych voľbách opätovne obhajovať svoj post. Kandidatúru plánuje oficiálne ohlásiť…

14. 01. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vietnam napodobňuje čínsku stratégiu budovania základní na umelých ostrovoch

Vietnam, 14. januára 2026 - Juhočínske more je dejiskom novej fázy strategického súperenia. Vietnam, dlho vnímaný ako slabší aktér čeliaci…

15. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Poslanec-provokatér a plán na reorganizáciu Verchovnej rady. Čo stojí za prípadom Julie Tymošenkovej

Ako informovali zdroje vo Verchovnej rade, poslancom, ktorý nahrával rozhovory s Juliou Tymošenkovou a „prezradil“ ich NABU, bol poslanec zo…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Rezort financií chce opäť zefektívniť výber DPH, zameria sa na rizikové subjekty

Ministerstvo financií pripravilo ďalšie systematické legislatívne opatrenie, ktorého cieľom je boj proti daňovým únikom. Ako rezort informoval, tentoraz sa opäť…

14. 01. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prieskum: Voľby by vyhrali progresívci, v parlamente by boli aj Demokrati

Ak by sa parlamentné voľby konali v prvej polovici januára, vyhralo by ich hnutie Progresívne Slovensko so ziskom 20,8 percenta…

14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

USA pozastavujú vydávanie víz občanom z Ruska a Iránu

Informuje o tom stanica Fox News s odvolaním sa na internú správu Ministerstva zahraničných vecí USA

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj sa stretol s novým ministrom obrany Fedorovom

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa stretol s novovymenovaným ministrom obrany Michailom Fedorovom. Zelenskyj informoval, že mu stanovil prvé priority vo…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Americkí vyjednávači Kushner a Witkoff majú plánovať stretnutie s Putinom v Moskve

Vyslanec Bieleho domu Steve Witkoff a zať amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner údajne plánujú cestu do Moskvy, kde sa…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajine hrozí „obrovská diera“ v rozpočte

Vyhlásenie Ursuly von der Leyenovej o pridelení úveru pre Ukrajinu vo výške 90 miliárd eur predstavuje potenciálne veľmi veľký problém…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Francúzsko sa pripojí k vojenskej misii Európy v Grónsku, informuje agentúra AFP.

07:14

Pentagón presúva údernú leteckú skupinu z Juhočínskeho mora do oblasti zodpovednosti Centrálneho veliteľstva USA, ktorá zahŕňa Blízky východ. Informovala o tom televízna stanica NewsNation s odvolaním sa na zdroj.

Presun bude podľa odhadov zdroja trvať približne týždeň. Rozhodnutie bolo prijaté na pozadí rastúceho napätia medzi administratívou Trumpa a Iránom, ako aj diskusií vo Washingtone o možnej podpore odporcov iránskych orgánov.

07:02

Iránsky minister zahraničných vecí Abbás Arákčí v stredu vyhlásil, že Teherán je pripravený na diskusiu so Spojenými štátmi. Potvrdil tiež, že iránska vláda má situáciu v krajine v súvislosti s celonárodnými protestami „pod kontrolou“.

06:59

Americký prezident Donald Trump v stredu vyhlásil, že jeho administratíva bola informovaná o tom, že „zabíjanie a popravy v Iráne sa skončili“.

06:58

Brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva a ruský prezident Vladimir Putin v stredu vyhlásili, že Južná Amerika by mala zostať regiónom „mieru“ po tom, čo USA odviedli venezuelského vodcu Nicolása Madura.

06:57

.

Energetická ombudsmanka pre HS: Energopomoc je na štvorku, vláda urobila zásadné chyby

Občianske združenie Energetický ombudsman funguje okrem iného ako poradca v energetických otázkach, ľuďom tiež pomáha v oblasti dodávok energií, ale rieši aj…

14. 01. 2026 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

Premiér nespochybňuje ústavné právomoci generálneho prokurátora

Premiér Robert Fico nespochybňuje ústavné právomoci generálneho prokurátora Maroša Žilinku. Uviedol to v reakcii na Žilinkove rozhodnutie obrátiť sa na…

14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump vyhlásil, že USA potrebujú Grónsko na vytvorenie systému „Golden Dome“

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že Spojené štáty potrebujú Grónsko na realizovanie protiraketového projektu „Golden Dome“ a vyzval NATO, aby…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V EÚ rozhodujú, kto sa postaví Putinovi

V Európskej únii sa diskutuje o vymenovaní vyjednávača, ktorý sa postaví Putinovi. Na túto pozíciu sa zvažuje bývalý taliansky premiér…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Už sa bijú: ďalšia veľká akcia proti korupcii na Ukrajine

Julia Tymošenková, bývalá premiérka a stále jedna z vplyvných postáv kyjevskej politiky aj biznisu, teraz predpoludním potvrdila, že protikorupčný úrad…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Horňanský psychológ

Gustáv Murín

Marek Brna

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov